Ogon

Szukam godnego polecenia ochraniacza na ogon, w którym koń może stać całą noc.
Ledwo zaczęły się muszki i komary to mi się jeden zaczął wycierać. Nie pozwolę na zniszczenie ogona. Miał już nawet zrobione badania na uczulenie, nic kompletnie nie wyszło i to też nie jest żadna lipcówka. Jest wrażliwszy niż inne konie niestety i też więcej robactwa do niego ciągnie... W zeszłym roku na jednej ścianie wisiał pastuch bo przecież gdyby mógł to by dupskiem przegrode wygiął.
Jeśli nie ma takowych to pastuch wróci bo nie mam innego pomysłu. Dziwne, że jak pastuch wisi na tej to nawet nie szuka innego miejsca do drapania niż tam...
Są takie ochraniacze które nie zjeżdzają? Ale też nie mają paska na szyje?
katakata, a pryskanie nie pomaga?
Fokusowa, Nie... Już chyba przerobiłam wszystko. Łącznie z pomysłami typu smarowanie octem itd. ale to chodzi o sam fakt robactwa. Na dworze jak to lata to dużo chodzi, a w boksie upatrzył sobie tą jedną ścianę i trze. Swędzi go nie tyle ogon co jakby nogi od środka, powyżej stawu skokowego. I jak tak obserwowałam to on próbuje się tam drapać. Nie mam już pomysłu... Tylko ten ochraniacz no albo znowu pastuch straszak... Nogi też smarowałam przeciwświądowymi, raz pomogło, raz wcale...
katakata, ja doskonale rozumiem, bo mój 2 wiosno-lata temu robił dokładnie to samo.
Dlatego w zeszłym roku przyatakowałam codziennym psikaniem CDM Flyguard Extra Strength i był psikany po udach, puzdrze, brzuchu i nasadzie ogona. Drapanie było naprawdę minimalne w porównaniu do poprzedniego roku.
Próbowałaś tego preparatu?
Fokusowa, Tak, próbowałam kilka różnych i średni efekt albo i zerowy. Latem na noc w boksie stał w derce siatkowej- był efekt ale no mamy marzec, nie zaderkuje go teraz w siatke... U was też tyle komarów i meszek już?
katakata, ale próbowałaś ten konkretny? U nas nic innego nie działa.
Tak, wczoraj się zaczęły meszki, komary. Pierwsze trzepanie uszami, machanie ogonem i kopanie się w celu odgonienia much. Już szykuje maskę niestety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 kwietnia 2024 08:22
Używał ktoś tego preparatu? https://eqclusive.pl/collections/shapleys/products/shapley-s-ciezki-olej-no-2-heavy-oil Czy nie powoduje on że potem się do włosów i sierści lepi brud?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 kwietnia 2024 09:30
zembria, to jest olej, więc jeśli źle go użyjesz to tak będzie się syf lepił.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2024 10:16
lusia722, rozwiniesz? Jak uzywac żeby było ok?
zembria, ja go używam po goleniu. Lekko podgrzewam = wsadzam do gorącej wody i po kąpieli przed wstawieniem pod solarium dokładnie tym psikam skórę. Po solarium nakładam mikrofibrową derkę aby zebrać nadmiar i jest super. Stosowania stricte do ogona sobie nie wyobrażam. Chyba że na sam rzep...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się