Ogon

piotrowska   Między grzywą a ogonem
03 maja 2015 19:42
Czy jest jakiś skuteczny sposób na dredy? Dzień, góra dwa po idealnym rozczesaniu na ogon powracają brzydkie dredy w które wplątuje się dosłownie wszystko i szybko robią się takie uklejone i szarobure.. Zamiast ładnej kity mamy jeden wielki strąk 🙁
piotrowska, zmienić sheena. Ale czasami koń po prostu ma takie włosy 🙁
Mój obecny nr.1 - odżywka z Black Horse
Nie mam niestety zdjęcia przed, bo ogon przy regularnym (raz na tydzień -dwa) czesaniu i psikaniu wygląda pięknie zawsze 😍
A dla nas to odżywka nie daje nic...nic,nawet nie czuje ze ogon psikałąm.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 maja 2015 18:38
Alicja miałam to samo odczucie do BH 😉
Może działa na cieniutkich i miękkich ogonach.
Świetny jako tester jest ten ogon (tu oczywiście nie rozczesany i nie kąpany), jak na nim jest efekt to u reszty raczej też 😁


Lusia722 chyba mój koniał ma podobny ogon - gruby, gęsty i zbijający się w strąki i dredy. Wypsikany Absorbiną i rozczesany po poł h plącze się znowu. Ten typ? Zdradzisz co działa?  :kwiatek:  Dziś testowałam Rapide, jutro się okaże czy ogon jeszcze jakoś wygląda.
Dla naszego gęstego ogona black horse to dramat.  😵
Ogon mi się klei, lepi wcale nie wygląda ładnie i bez przerwy odkręca mi się wężyk w środku butelki.  😜
Szukam czegoś innego...  🙄
Ja osobiście jestem zakochana w super sheenie z Veredusa, ogon może być gęsty, cienki, gruby, rzadki, myty, nie myty itp. ale rozczesze nim wszystko i to bez wyrywania włosów. Trzeba tylko z psikać i poczekać aż wyschnie. Testowane również na bardzo gęstym, falowanym ogonie fryzyjskim 😉 Dodatkowo długo się trzyma, ogony czeszę codziennie, nic się nie wyrywa, a psikam na oko raz w tygodniu i to wystarczy. Nie klei włosów. Fakt, drogi, ale bardzo wydajny, a efekt wow 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 maja 2015 08:39
gllosia u nas totalnie się nie sprawdził. Najlepsze jak do tej pory, które używałam to 5* Leoveta i Rokale Glafell.
Ale jeszcze trochę mi do przetestowania środków zostało, tylko że jak jestem zadowolona to ciężko mi zmienić 😉
A jak porównujecie te spraye do tego zwykłego "lustranta" z deca? Mi się po nim rozczesuje super, właśnie jak wyschnie, ale na drugi dzień ogon już nie jest śliski, trzeba by robić codziennie. Jest tani, ale minus-nie pachnie.  😎
Gniadata   my own true love
10 maja 2015 13:42
mojej wysuszył koszmarnie ogon.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 maja 2015 14:19
Lustrant z deca działa jak woda, czyli w cale...  🙄 mogłam całą butelke wypryskać, a i tak ledwo ogon się rozczesywał... I to nie tylko u jednego konia, ale u każdego, które stosowałam.
Też ostatnio zakupiłam Leoveta 5* i jestem zachwycona 😉 Dla mnie bije na głowę Foxfire, który do tej pory stosowałam. Po obu włos fajnie się rozczesywał, ale po Leovecie jest też miękki i pachnie cudownie! Delikatnie i nie drażniąco. W dodatku ciszej psika, co jest dużym atutem przy koniu, który za tym nie przepada 😉
Lustrant z Deca jest doskonały jak ma się do rozczesania 10 ogonów tylko po to, by te 10 koni prezentowało się przyzwoicie przez kilka godzin  😎 (nie wyobrażam sobie pryskania czymkolwiek droższym gdy efekt ma być widoczny tylko przez krótki moment), ale w takim zwykłym użytkowaniu też nie narzekam, da się rozczesać taki normalny ogon. Ale opinia i tak zależeć będzie od tego, jaki kto ma budżet a jakie oczekiwania  😁
Mi ten w srebrnej butelce Deca bardzo fajnie rozczesywał. Ale skończyłam chyba w 2-3 tygodnie 😁 do codziennego użycia. CDM- co 3-4 dni pryskam.
gllosia u nas totalnie się nie sprawdził. Najlepsze jak do tej pory, które używałam to 5* Leoveta i Rokale Glafell.
Ale jeszcze trochę mi do przetestowania środków zostało, tylko że jak jestem zadowolona to ciężko mi zmienić 😉


To nie wiem, ja przetestowałam go na 15 ogonach i grzywach i na każdej sprawdził się fenomenalnie. Jedyny minus, to że nie daje połysku i nie nabłyszcza, dlatego na zawody np. musiałabym znaleźć coś dodatkowego, żeby był efekt wow 🙂 A 5* jeszcze nie miałam okazji próbować.. Wszystko przede mną, na pewno się w końcu skuszę skoro tak chwalisz 😉
Witam
Używał ktoś może odżywki Kerbl ManeCare? Cena bardzo kusząca... http://yard-equites.pl/siersc-grzywa-ogon/2747-kerbl-manecare-spray-do-grzywy-1000-ml.html
Ogon "mojej" Kucynki też jest bardzo gęsty i zbijający się w dready. Cieszę się, że u mnie ten spray z BH się sprawdza 😉 Czeszę ogon i psikam max. raz na tydzień/dwa i dla mnie efekt woow i pięknie pachnie 😉 Nawet Y&YH nie działał tak dobrze.
Macie pomysł co mogę poradzić na wypadającą grzywę? Koń dostaję siemię lniane, granulat z witaminami i biotyną. Stosuję MTG raz w tygodniu. Myłam szamponem leczniczym  Laquiby. Wcierałam pokrzywę w skórę grzywy i nic ,wypadają trochę mniej niż wcześniej ale dalej jest tego dużo. Co mogę jeszcze spróbować??  😵 
u nas grzywa bardzo sie skruszyła nie wiem skróciła w momencie kiedy kon dostał antybiotyki(kastracja) był w dosc krótkim czasie odrobaczany,szczepiony ,za duzo chyba chemii...nie mam pojecia czy mu odrośnie ,ale u nas nie wypada...może spróbuj raczej jakąś suplementacje,moze ma jakieś niedobory i tym sie objawia? 👀
Nie doborów raczej nie ma bo dostaje codziennie granulat z unipaszu gdzie jest dużo witamin i innych dodatków. Do tego z czasu witaminy dostaje z chevinal oraz jest codziennie padokowany. Mam mu jeszcze zamiar za jakiś czas biotynę od podkowy kupić mam nadzieję, że się sprawdzi.
Gdzie kupić ten środek MTG na przyspieszający wzrost ogona?
episode, animalia np?
ok, już widzę, dzięki
orientuje się ktoś jak jest z terminem ważności MTG? nie moge nigdzie znaleźc daty waznosci na opakowaniu a kupilam je w kwietniu 2013 i nie wiem czy moge jeszcze stosowac czy juz lepiej nie a mam jeszcze pol butelki...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 maja 2015 08:06
Dziewczyny, a działa w ogóle to MTG?
A u mnie na butelce też nie ma terminu ważności ale gdy przyszła paczka to na pudełku był skrót od czegoś i data MHD :17.07.2017. Pytałam się na stronie której kupiłam czy to data ważności to powiedzieli, że raczej nie ale nie byli na 100 % pewni więc możliwe, że to właśnie ona. Nie  wiem też co te MHD oznacza. Kupiłam jakoś  grudzień/styczeń tego roku.
Dziewczyny, a działa w ogóle to MTG?
U mnie działa włosie i sierść po obtarciu szybciej odrasta.Jak zaczęłam stosować to w nie długim czasie w grzywie zaczęły się pojawiać krótkie włoski które szybko rosły 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 maja 2015 08:15
O to może ja też spróbuję  😀 co prawda nie mamy problemów z grzywą, czy ogonem, ale bardziej puchaty ogon, czy grzywka zawsze mile widziane  😍
Na porost jest dobry ale przy częstym stosowaniu (raz w tygodniu!) Może się pojawić trochę łupieżu ale łatwo jest się go pozbyć. Niestety miał też działać na grudę ale w tym przypadku się u mnie zbytnio nie sprawdził.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się