Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Uff, już się bałam, że się bałagan straszny zrobi, ale kenna wreszcie mądrze napisała  :kwiatek:
tajnaa, jesteś w trakcie pracy i nie wariuj  🤬 zad pracuje lepiej niż dawniej (już nie pomnę, kiedy takie zdjęcia dawałaś), gdy podejrzenia "uwalenia na przodzie" miały pewne uzasadnienie.
Czy mi się wydaje, czy ludziska często oceniają "na pamięć"? Na zasadzie: "tej i tej koń chodzi tak a tak". A konie tutaj się zmieniają. I to bardzo.
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 kwietnia 2011 15:48
Wiem, że nigdy nie osiągnę poziomu uj. na etapie Lki,

no co za bzdura! 🤔
kon idzie do przodu, wodze trzymasz napięte, koń reaguje na sygnały zmiany chodu i kierunku? no to już dawno tę Lke osiągnęłaś!
a oceniając wyłącznie po zdjęciach i porównując do fotek osób startujących w Lkach regionalnych - nie zrobiłabyś wstydu.
więc bez fałszywej skromności i zbędnego dołowania się.
przeczytaj programy Lkowe i sama sobie odpowiedz czy jesteście w stanie pojechać te "elementy" 😉
a potem weź się za czytanie programów Ptkowych 🙂
Racj, racja  :kwiatek: dobrze napisane, caroline
Nat, z kaskiem sprawa jest prosta - oznajmiasz znajomym, że nie mają prawa "wpuścić" cię na konia, jeśli będziesz bez kasku - i załatwione, kask się znajdzie  😀iabeł:.
Największy błąd: "kolanowy" jeździec z ciebie. Wszystko na kolanie. Błąd okrutny - walcz z tym. Napisałaś: "tylko siodło wycieram". Uhm - chciałabyś  😀iabeł:. Rzecz w tym, że nie wycierasz! Okrutnie jesteś nad siodłem.
nightmare, tobie chyba idzie lepiej, wodze nadal za długie (z tym, że to trzeba by konia nieco "wjechać na wędzidło" - mniej pasażerować).
Ruda77, twój dosiad mocno zależy od siodła - normalne. Jednak wygląda, że w każdym siodle powinnaś siadać bliżej przedniego łęku, kolanem celować w dół i wtedy (może) skrócić nieco strzemiona, żeby ciężar mógł "przewędrować" aż do pięty.
felix, jesteś przeczulona (słusznie) na pracę grzbietu. Ale to nie to samo (nie zawsze) co praca zadu. Koń może mieć elastyczny, pracujący grzbiet, a nadal zadem pracować za mało  🙁
rosek0, widać malutko, ale wykrok zadnich króciutki  🙁 Czyżby koń się lenił odrobinę?
Halo, tak ona jest mega leniwa ale co chwila coś jej sie dzieje i nie możemy zacząć porządnie jezdzić , żeby cos z niej wykrzesać  🙁 A zdjęcie fatalne, ale nie mam wogole zdjęc , bo  jak jest fotograf to koń chory  🤔

Edit; a wykrok wydaje się taki mały , bo ona tej nogi jeszcze nie postawiła,ale zdjęcie tak fatalne,ze wygląda jakby postawiła.
kolanem celować w dół
Mogłabyś rozwinąć, ponieważ chciałabym się zastosować ale tak średnio rozumiem 😡
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 kwietnia 2011 18:05
to proste 😉 siedząc w siodle musisz:
- stać na stopach
- klęczeć na kolanach
- tyłkiem siedzieć
wtedy będzie dobry dosiad 😎

pomocne jest myslenie o tym jak by sie chciało żeby ciało sie układało 😉
Czyli tak jakby poddać się grawitacji? Przepraszam, chcę dobrze zrozumieć.
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 kwietnia 2011 18:38
nie, nie poddawać się, tylko aktywnie kontrolowac swoje ciało i nie tylko siedzieć na tyłku albo tylko stać w strzemionach - wszystko naraz musi byc i pod kontrolą.
Dobra, od jutra postaram się zacząć to robić 🙂
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
halo bardzo dobrze mówisz...ale w praktyce cieżo mi to tego przejśc pomimo jednego wypadku gdzie obiecałam sobie ze nigdy nie wsiade bez kasku....obiecuje poprawe :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
ponieważ edycja mi nie działa...

halo dzięki, zobacze czy sama na razie cos z tym zrobie 😉

ps nie wycieram mówisz ❓ to przynajmniej sie nie niszczy hehe
jestem nowa na forum, ale poproszę o komentarze  😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 kwietnia 2011 09:33
jotsa: mi się  podoba twoja jazda, i że na każdym koniku właściwie tak samo dobrze. Długo jeździsz?
jotsa, jedno ale, ale duże... 😉 - czy ty widzisz jak na bułanku leży siodło? Przecież ono jest na szyi!!
ElaPe niecałe 3 lata 🙂
epk rzeczywiście, zdjęcie jest z hubertusa, kiedy to nam zerwało się podogonie  😉
jotsa, ty chyba jesteś pod dobrą opieką - oby dalej szło równie dobrze (nie licząc tego siodła)
moja opieka to Szafirka  😉
hahaha, i sprawa siodla wyjasniona 😀
Ciekawa sprawa - użytkowniczka Jotsa zarejestrowała się na forum wczoraj i od razu przyleciała do wątku o interpretacji by wstawić kilka zdjęć i powiedzieć, że jeździ pod okiem Szafirki. Pięknie, pięknie 😉
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
09 kwietnia 2011 20:42
Ciekawa sprawa - użytkowniczka Jotsa zarejestrowała się na forum wczoraj i od razu przyleciała do wątku o interpretacji by wstawić kilka zdjęć i powiedzieć, że jeździ pod okiem Szafirki. Pięknie, pięknie 😉


Sankaritarina - przecież to nic dziwneeeego, nie umiesz - ucz : ) ale sama mam co poprawiać, więc się nie wypowiadam, tylko tak mi się jakoś powiedziało  :kwiatek:
ehh...Jotsa chciała żebyście oceniły jej jazde a Wy doszukujecie sie jakis wielkich intryg.... po co? Na początku komentarze były jak najbardziej pozytywne a jak tylko napisała z kim jeździ to od razu zaczeły się wredne docinki...no cóż...
0014, Spoko spoko, ja nic nie mam do dziewczyny na ostatnich zdjęciach do interpretacji, po to ten wątek przecież jest🙂 Tylko cała ta sytuacja wydała mi się bardzo ciekawa 😉

pati11 Ale ja lubię wielkie intrygi 😉 Analizuję tok postępowania, tworzę profile psychologiczne, czytam kryminały, same dobre rzeczy 😉
Sankaritarina to fajnie, że lubisz wielkie intrygi ale czemu ma na tym cierpieć dziewczyna, która wstawiając tu zdjęcie chciała usłyszeć ( albo raczej przeczytać:p) jakieś uwagi na temat swojej jazdy i pewnie przy okazji się czegoś nauczyć a jak na razie niewiele osób wypowiedziało się na temat jej jazdy bo wszyscy skupili się na tym, iż jeździ ona z dobrze znaną na tym forum Szafirką :p
Nikt się na niczym nie skupił - nie twórz ty z kolei jakiś historii dziwnych. Jak na razie wypowiedziało się tu ze 3 osoby...

A co do jotsa - no cóż, przynajmniej widać, dlaczego to nie problem takie umiejscowienie siodła... Tylko konia żal... Skoro pękła jakaś część sprzętu jeździeckiego to się zsiada i wymienia a jak się nie da odstawia się konia do boksu a nie radośnie bierze udział w hubertusie.
nie mam zamiaru tworzyć żadnych "dziwnych historii" tylko stwierdzam fakty :p ale jeśli się mylę i źle zinterpretowałam powyższe posty to przepraszam🙂

Co do Jotsy : popracowałabym jeszcze nad tym żebyś piętę trzymała bardziej w dole i palce do konia i postaw nadgarstki🙂 poza tym uważam, że masz bardzo poprawny dosiad zwłaszcza jak na to, że nie jeździsz jakoś specjalnie długo🙂 wiele osób jeżdżących dłużej od Ciebie robi często dużo więcej błędów:p
to ja też chciałabym się poddać ocenie  😀















Wyhamujcie trochę - gdyby halo nie poruszyła kwestii opieki, może dziewczyna nawet by się nie przyznała z kim jeździ.

I z tym siodłem też - koniom często dzieje się większa krzywda niż jednorazowe siodło leżące na łopatkach, bo akurat zapodziało się podogonie.
Jak siodło jest dopasowane to podogonie nie jest potrzebne  😎
do niektórych koni ciężko dobrać siodło .... 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się