Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Shantowa, Super! Ja też uwielbiam takie galopy w grupie po łąkach <3

Ja, zaraz po kupieniu mojej małej pojechałam na naszego pierwszego Hubertusa. U nas jest tradycja, że najpierw dość długo jedźmy w grupach po lesie- szukamy punktów orientacyjnych. A potem wjeżdżamy na ogromną łąkę i gonimy lisa 😉
Wtedy nie wiedziałam jeszcze, jak bardzo moja klacz się gubi w czasie jazdy brzucha 😉 W czasie jednego dnia rajdu potrafiła zejść o 4 dziurki, teraz schodzi o 2. Popręg podciągnęłam na początku i zupełnie o nim nie myślałam.
Wjechaliśmy na łąkę, pierwszy galop za lisem, pierwszy zakręt i niespodzianka! Siodło pod brzuchem 😀 Ja mam na szczęście odruch ewakuacyjny, jak tylko poczułam niestabilność dawno byłam już na trawie 😀 Ale od tamtej pory bardzo często sprawdzam popręg 😉
Livia   ...z innego świata
12 października 2014 08:25
Huculska Ostoja, jak pięknie, jak jesiennie!

My wczoraj byliśmy w terenie, dzisiaj też wybywamy i mam nadzieję, że tym razem będę miała dużo zdjęć 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 października 2014 08:35
ale masz piękne jeziorko ;d;d;d;d
Huculska Ostoja, ale piękne tereny...nawet jezioro 🙂
Ja w końcu znalazłam czas na teren i było cudownie - oba konie aniołki choć spodziewałam się małych sensacji hehe a tu i ludzie krzaki nie straszne 😉
Teraz muszę znaleźć drugiego jeźdźca na wspólny wypad 🙂
Huculska Ostoja, ale piękne tereny...nawet jezioro 🙂


ale masz piękne jeziorko ;d;d;d;d

dzięki jeziorko nie moje  😉
mieszkam na Mazurach w rejonie  gdzie  jest duzo jezior blisko siebie 😉
w sumie ,zawsze jak jadę w teren to co rusz  jest jakieś inne jeziorko 🙂
tak  więc  zapraszam za rok na wakacje  ze swoim koniem na poznanie  pięknych mazurskich zakątków 🙂

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 października 2014 18:32
Cobrinha szalejesz!)
derby, aleś mnie rozbawiła tym wpisem hehe
bianka, ładne stadko.
[b]bianka[/b]
wow piękne  stadko🙂
Jak z ogarnięciem  takiej ilości dzieciaczków ? była też gonitwa ? 😉
masz może  więcej zdjęć to wstaw 😉 pięknie  wygląda  takie stadko , zazdroszczę  takiego  wypadu
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 października 2014 19:36
ale stado!  😀
[b]bianka[/b]
wow piękne  stadko🙂
Jak z ogarnięciem  takiej ilości dzieciaczków ?

Mamy już trochę wprawy- a to tylko połowa ekipy- młodsza i mniej doświadczona zwiedzała nasze pastwiska na kucach.
Konie dobierane są parami w takich układach coby było jak najmniej antypatii. Kluczem jest odpowiedni dobór jeźdźców do koni i miejsca w zastępie do umiejętności. U nas zawsze za czołowym najpierw kucyki (nadają tempo) + min. jeden opiekun na kucu, później najmniej doświadczeni i dalej i kończy znów przynajmniej jeden opiekun. Dodatkowo na dłuższe wyjazdy samochód w odwecie. Czyli zawsze jest to logistyczne przedsięwzięcie.


Maluchy podzielone na dwa zastępy i każdy miał po 3 zmiany 🙂
yła też gonitwa ? 😉
Mniej doświadczeni poszukują ukrytego zająca. W tym roku odważyliśmy się zrobić mini gonitwę dla umiejących samodzielnie galopować, ale odbywała się w stępie w kłusie na terenie stajni- na największym placu. No i kolejna obowiązkowa sprawa w takich terenach zawsze poruszamy się chodem niżej niż opanowali wszyscy na placu.
masz może  więcej zdjęć to wstaw 😉 pięknie  wygląda  takie stadko , zazdroszczę  takiego  wypadu
Wstawię za to kilka zdjęć z Rajdu (trasy konne, piesze, rowerowe i motocyklowe), który jest co roku organizowany nieopodal nas:
[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10377078_708949945863646_5909671959276324723_n.jpg?oh=eb1684dc6e258dda401b5dc276a4a5d4&oe=54B7C92C&__gda__=1420675056_7481506224f2b6c48ae5082f4f5a66a2[/img]
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10542008_708956092529698_7168799955812702134_n.jpg?oh=ceae5b531adf8411fb9890a0002c2054&oe=54AE935D[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10354603_708955925863048_8631538912534582281_n.jpg?oh=47d16b7735af4f92addc8106c7652914&oe=54BC70E3&__gda__=1420750171_1efec33b1cf77a81889cc360e2d5ac16[/img]
No nie, aaale świetne zdjęcia! bianka rewelacja :kwiatek: ja mam trochę fotek, jednak nie jestem u siebie na komputerze, gdyż ten skończył żywot 😤 planuje szybkie kupno nowego także ten... szykujcie się na masę fot 😎
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 października 2014 20:30
srokate kup kamerę i kontynuuj nagrywanie filmików  😜

bianka świetnie to wygląda, nie mogę się napatrzeć  😍
Livia   ...z innego świata
13 października 2014 11:44
Cobrinha, jakie fajne uszy 🙂

bianka, ale stado! 🙂 Ile szło koni na pierwszych zdjęciach?
Cobrinha, jakie fajne uszy 🙂

bianka, ale stado! 🙂 Ile szło koni na pierwszych zdjęciach?

Dzieki :-), koni szlo 26 (przepraszam za brak polskich znakow, ale tel. ich nie uznaje)
Livia   ...z innego świata
13 października 2014 20:55
Mam zdjęcia z wczorajszego spaceru, są BOSKIE 🙂 Dlatego pozwolę sobie dwa wstawić 🙂 Zdjęcia autorstwa forumowej Wadery :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:



Livia, piekne te wasze fotki i bardzo mi do was pasuje ten wasz nowy styl 😉

bianka super gromadka :p robi wrazenie 😉

My ostatnio jedynie spacerowo-oklepowo /niby chwilowo oderwalam sie od pracy, ale zawsze cos innego na glowie, a dzien coraz krotszy.../ troche ogarniamy grubasa na lonzy przy czym z racji braku scierniska za domem(zaorane) chdzimy jakies 1,5km pod las na piachy po czym leniwa pancia wskakuje na konia z pienka na oklep i sie deko stepujemy i pasiemy przed powrotem do stajni :p
Ostatnio mi tez pewien pan humor poprawil bo przejezdzajac obok pastwiska zauwazyl Borysa i az zajechal zagadac czy to aby nie fryz x) a ja durna sobie wmawiam ze moj kon ma nadwage xD

Livia   ...z innego świata
14 października 2014 07:49
any, dziękuję bardzo 🙂 Mnie też bardzo zmiana stylu pasuje, do tych zdjęć akurat sprzęt pożyczałam (ciągle czekam na swoją westernówkę) ale wyszło świetnie 🙂 Haha, piona z pieńkami, robię tak samo jak mi się nie chce iść 😁 I pozdrowienia dla pana od fryza 😎
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 października 2014 09:59
Ja tęsknie za moimi terenami;( żaden ich nie pobije. Mój obecny las (bo się przenoszę w świętokrzyskie, praca) chowa się przy moim;(


zdjęcia lasowe z mojego nowego miejsca🙂


Livia   ...z innego świata
15 października 2014 07:22
derby, nie narzekaj, nie ma tak źle! Zmieniacie stajnię już na stałe?

Ja dorzucę jeszcze co nieco z niedzieli 🙂
(zdj. forumowa Wadera)

Cobrinha, jakie fajne uszy 🙂
A dziękuję.
Świetne zdjęcia! bardzo pasuje Wam konwencja west 🙂
derby, przestań marudzić, bo ile można wklejać wypasione zdjęcia z terenu do pozazdroszczenia hehe :P
Katharina   "Be patient and trust in the process"
15 października 2014 13:33
derby gdzie stoicie w Świętokrzyskim ? 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 października 2014 16:00
Pod Skarżyskiem, a Citri do mnie dołączy po 3 listopada🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
15 października 2014 21:27
derby Świętokrzyskie lasy też pokochasz !  🏇  🙂
Livia   ...z innego świata
15 października 2014 21:27
Cobrinha, dziękuję 🙂 Mnie też west bardzo pasuje. I wiem, że to głupie, ale z klasyki będę tęskniła tylko za... ładnymi czaprakami, te westowe kompletnie do mnie nie przemawiają 😁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
16 października 2014 20:31
To jak już jesteśmy w temacie Świętokrzyskich lasów to ja dorzucam coś od siebie z dziś  😜








Livia   ...z innego świata
17 października 2014 07:47
Katharina, boskie zdjęcia! I pogoda piękna 🙂

U nas ostatnio trochę szaro, ale i tak daliśmy radę wczoraj się wybrać w fajny, spokojny, samotny terenik. Udało się nie zmoknąć mimo ciężkich, wiszących nad głową chmur 🙂 Koń spisał się super!
A tymczasem dorzucę jeszcze dwa zdjęcia z niedzieli (fot. Wadera :kwiatek🙂:



Katharina ale magia jest w tych zdjęciach, piękne.
Livia boski ten Twój koń 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się