Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

smarcik proszę bardzo 🙂 Ja takiego szukałam, bo zmęczyłam się już wielkimi aparatami, których do żadnej kieszeni nie mogłam zmieścić i musiałam w plecak je ładować. Ten mam w futerale na szyi, w kieszeni lub w nerce 🙂 To jest dla mnie kompromis pomiędzy jakością zdjęć, a wygodą użytkowania.

Na_biegunach jeśli będziesz szukać używki to patrz też na TG-2, to model wcześniejszy (praktycznie w niczym nie ustępuje następcy, ale wiadomo marketing 😉, też wypróbowany przeze mnie, a na pewno będzie tańszy i łatwiej dostępny.
Jeśli masz konto na fb, to mam tam zdjęcia robione tym aparatem. Daj znać 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=114.msg2271506#msg2271506 date=1421708851]
any Już chciałam pisać "nasze tereny" a tu widzę lubelskie  🤣 
[/quote]

a tu psikus  😁
a jeśli chodzi o aparaty - ja używam obecnie panasonic'a FZ8 - nie jest jakiś malutki, ale dla mnie wygodniejszy bo wolę przewiesić go sobie przez ramie i mieć go cały czas pod ręką niż taki mały z paskiem na nadgarstek, którego jak się nie używa to trzeba chować po kieszeniach/no ale to już kwestia upodobań raczej/, ten mój już trochę zmęczony życiem :P i będę szukać coś nowego, ale tym razem coś co nie posiada baterii dedykowanej... bo po kilku latach nie trzyma tak jak trzeba(w sumie to ma prawo - kilka sezonów używany w pracy gdzie się robiło po kilkaset zdjęć dzień w dzień, poza tym rajdy i tereny w przeróżnych warunkach atmosferycznych) :/ , a zamienniki nie lepsze...
Livia   ...z innego świata
20 stycznia 2015 11:27
jagoda, w sumie tak mnie nakręciłaś na tego Olympusa, aż przeglądam oferty 😁 On jest na zwykłe baterie czy ma jakiś akumulatorek? Mogłabyś mnie też podrzucić jakieś zdjęcia nim zrobione? :kwiatek:
Livia ma akumulator, bardzo wytrzymały. O ile nie mam włączonego GPS-a to nie pamiętam w ogóle o ładowaniu. Dziewczymy oczywiście zdjęcia moge pokazac, nie ma problemu, ale uprzedzam, że ze mnie żaden fotograf 🙂 Na e-maila chcecie czy na fb ? Tutaj nie chcę śmiecić 🙂
Ja na razie zdjęcia tylko komorka.
Mam Panasonica FZ28 juz od dobrych kilku lat, tez akumulator ten pierwszy nie trzyma za długo. Kupiłam jakiś chiński zamiennik i działa nawet fajnie. Ale szkoda mi go w tereny, tym bardziej po ostatnim upadku. Z aparatu by nic nie zostało. Poza tym u nas drzewa straszne i podrapalabym go. Komórka w kieszeni jest zawsze.
A na tego Olympusa i ja zaczęłam mieć chetke, gdybym nie miała tyle teraz wydatków to już by był mój

Nie wiecie gdzie mogę kupić miękkie wodze?
. Kiedyś wpadłam na coś takiego w ogłoszeniu na re-volcie. Ale teraz już przeszukalam sklepy internetowe i nic. Przydało by się na rajd.

Na_biegunach jejku jaki cudny kolor tego sznurkowego kantara. Musze sobie taki sprawić. Zamawialas? Robiłaś samemu?
Jeśli chodzi o aparaty to ja polecam Samsung ST550 jest niezawodny  😀 choć ostatnio i tak foty robię tel. jakoś zawsze zapomnę zabrać ze sobą aparat  😡
wrzucam jedną wykopaną z twardego dysku fotkę robioną tym aparatem, największy plus tego sprzęciku to wielkość tel. komórkowego  🤣

i nasze dzisiejsze uszka :-)
Panowie spisali się na medal, dzielne chłopaki  😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 stycznia 2015 14:39
Livia Dokładnie! Potrzebne mi opinie praktyków :P Wg specyfikacji ten mój powinien się sprawdzać idealnie a tu  😵

jagoda1966 Dzięki za zdjęcia  :kwiatek:
Na razie Olympus pierwszy do wypróbowania a FZ8 i Samsung ST550 na listę rezerwową 🙂

widzexxcie Kantar zamawiałam, bardzo polecam https://www.facebook.com/AkcesoriaWesternNatural/timeline?ref=page_internal
Kolor celowy wybrany z myślą o terenach - fluorescencyjna limonka, był jeszcze pomarańcz. Mam od niej też liny i wodze z liny zakończone na karabińczyk, wszystko elegancko wykończone i trwałe. Linę makate kocham z pasją :P
Edit: Szukasz do ogłowia czy do haltera? Do haltera można z długiej liny zrobić bardzo wygodny myk https://www.facebook.com/AkcesoriaWesternNatural/photos/pb.162165853985875.-2207520000.1421764650./244143815788078/?type=3&theater

quintana, masz jakieś fotki w pochmurny dzień? Wtedy najczęściej aparaty zawodzą  ><
Livia   ...z innego świata
20 stycznia 2015 15:00
quintana, fajne uszy 🙂 Mnie może się uda jutro pojechać, jeśli pogoda będzie w miarę 🙂

widzexcie, ja mam takie bawełniane wodze z Kraemera, bardzo fajnie, leciutkie i mięciutkie. Takie, tylko białe: http://www.kraemer-pferdesport.de/TWIN-OAKS-Baumwollzuegel-geschlossen.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=180561&ci=247591

jagoda, mnie w sumie przekonał twój opis, skusiłam się i sprawdzę ten aparat już na dniach w praktyce 😜 Mój stary już i tak ledwo zipał, nadszedł czas żeby mu dać zasłużoną emeryturę 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 stycznia 2015 15:04
W zeszłym roku chciałam kupić Olympusa TG2 - jak się okazuje TG3 ma identyczne parametry, tylko cenę 500zł wyższą  🤔 A tamtego nie ma już w sprzedaży oczywiście  😉 Dlatego rozważę jeszcze Nikona coolpix aw120, jednak różnica w cenie znaczna.


A teren w weekend się szykuje, nie mogę się doczekać  😜
Livia Na_biegunach i jak się sprawdzają takie wodze?
Mam delikatne dłonie i przy wodzach parcianych musze jezdzic w rękawiczkach, to samo przy pracy z młodymi końmi na linie.
Dałoby radę jezdzic bez rękawiczek?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 stycznia 2015 15:39
widzexxcie Bez rękawiczek zwykłe gumowe się świetnie sprawdzają. Dodasz karabińczyk i będzie wygodnie http://konie.sklep.pl/karabinczyk-do-wodzy-busse-zugel.html

Aparatu kupię tylko używany, po tym jak w ostatniej stajni ktoś zginął mój ostatni szkoda mi fundusz. Utrata 200 czy 300 zł boli mniej niż 2000. Przejdę się jutro po lombardach a nóż widelec będzie czekał 😉

Coś w temacie... kwiecień/maj 2014
Mam delikatne dłonie i przy wodzach parcianych musze jezdzic w rękawiczkach, to samo przy pracy z młodymi końmi na linie.
Dałoby radę jezdzic bez rękawiczek?


wprawdzie nie spełniło by to funkcji uwiązu na rajdzie, ale nie próbowałaś gładkich skórzanych wodzy? ja już mam powiedzmy 'zboczenie' na tym punkcie i parcianych unikam jak się tylko da... jak jeździłam na cudzych koniach to nie bardzo miałam wybór i nie raz z terenu wracałam z poharatanymi dłońmi, ale gdy się dorobiłam własnego konia traf chciał, że przypadkiem do zakupionego ogłowia miałam w komplecie wodze skórzane - od tamtej pory na nic innego raczej się nie zdecyduję :P ostatnio nawet dla wodzy kupiłam ogłowie munsztukowe /na Borysa za małe, ale przy cenie 100zł i bardzo dobrej jakościowo skórze w super stanie było warto dla tych 2 par wodzy 😁 a jak wymienię nachrapnik i naczułek to będę miała zapasowe ogłowie 😉 /
a co do lin - to chyba też dużo zależy od ich jakości, ja bym się bała, że w razie gdy koń gwałtownie szarpnie taka lina może parzyć /pierwsza lepsza lina raczej się nie nada/, no i nie każdemu też dobrze w ręce leży - dobrze spróbować wcześniej jeśli się z takiej nie korzystało czy jest to wygodne  😉
Na_biegunach szukałam jakiś fotek zrobionych w nie sprzyjających warunkach, ale jakoś nie mogę znaleźć, może na dniach porobię nim jakieś fotki to podrzucę :-)
Livia   ...z innego świata
20 stycznia 2015 19:27
widzexcie, używam ich od niedawna, ale jestem zadowolona, nie ślizgają się, nie są ciężkie, są na karabinkach więc odpinam jeden koniec i mam uwiąz. Jeżdżę zawsze w rękawiczkach, więc nie wiem jakie jest odczucie z gołymi rękami, ale tak normalnie w dotyku są przyjemne. Niestety nie wiem, jak z tarciem, ale nie wyglądają na parzące.
Ja mam takie:


I chwalę. Grube, wygodne i dobrze w dłoni leżą.
Gdzie kupilas? I jakiej sa dlugosci?
Robione na zamówienie.
Dziewczyna sprawdzona, ma stronę na FB. Mogę podesłać, żaden problem.

Długość to kwestia dogadania się.
Akurat ten sznur, o tym danym kolorze ma grubość 16 mm.
W innych są cieńsze, bodajże 14 mm.

Livia   ...z innego świata
21 stycznia 2015 10:53
My już po tereniku dzisiaj 🙂 Pogoda pochmurna, ale przynajmniej zero wiatru, więc jechało się bardzo przyjemnie. Saren tym razem nie spotkaliśmy 😉

maluda, bardzo fajne wodze - podeślesz mi na pw namiary gdzie zdobyć i jak cenowo to wypada?
😁 PW dzisiaj latają jak szalone i to dość nisko. Uwaga, będzie deszcz!  😁
Za wiele na tej stronie nie ma hehe
Ja nie wiem czy takie wodze z łącznikiem skórzanym zamiast nitów nie są lepsze i bardziej trwałe - jak one wyglądają w realu?
Jak czegoś nie wiesz to pytaj, może ja będę znała odpowiedź.
Na pewno mam cennik na PW.

Ed. Liter
Ja chcialam wodze barellowe z karabinczykami to kosztuja 60zl 😉 na bank sobie zamowie
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 stycznia 2015 16:06
Wojenka, z jakiego programu to rzut? 🙂
Cobrinha mi to wygląda na stronę endomondo 😉 /tam jak przeglądasz poszczególne swoje treningi/
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 stycznia 2015 17:50
Wojenka Strasznie mi się pododają te programy! Dużo łatwiej potem trasę wytłumaczyć 🙂 Szkoda, że moja nokia 6303 nie obsługuje 🙁

maluda Nie mamy przypadkiem wodzy od tej samej osoby? Mam 14 mm. Już się przyzwyczaiłam, ale na początku bardzo dziwne uczucie - jak to trzymać?  Na linę za cienkie, na wodze za grube. Następne będą z normalnej liny albo z zupełnie cienkiej jak na kantar 🙂

Cobrinha Myślę, że różnica jest tylko estetyczna. Mam z nitami - są bardzo wytrzymałe. Nieraz się muszę położyć na zadzie, żeby mułka od trawy oderwać 😉

quintana Nie pali się z fotkami. Na razie poluję na aparacik z serii poleconej prze jagodę - Olympus Tough.
Akcesoria west&natural?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 stycznia 2015 17:54
Dokładnie! Wole je nawet od Podkowy 🙂
To od tej samej!  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się