Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Dawno nas tu nie było, więc wrzucimy aktualizację  🙂
Obecnie u nas jest tak:
Wrzesień

Listopad:
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12289624_1062943297089284_6700582166977970425_n.jpg?oh=9df52a3e0d2764d0dc86eecada8d7cc2&oe=56D627D8[/img]
Listopad jak się kobył trochę schyli 🙂
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12346375_1067959456587668_8004813341280224589_n.jpg?oh=f1b34dc40a04a78a16788d0208b9a136&oe=56EAA30E[/img]

Jakby co więcej fot tu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
lusia722, ładnie  rośnie  🙂
Behemotowa, lepiej bez irokeza. Cierpliwości.

Nasza fryzura z ostatnich  zawodów :




Muszę  jeszcze  poćwiczyć  te koreczki. Ale spodobały  mi się  😉
anai, - długo zaplatałaś? To są kłoski czy warkoczyki czesane do spodu? Fajnie to wygląda 😀
keirashara, kłoski, takie  jak stronę  czy dwie temu  wstawiala  magda, tylko jej są  profesjonalne , a u mnie debiut  😉 Na pewno same kłoski  robi się ciut dłużej,  ale nie trwało to jakoś  długo  (miałam rano 1 godz  40 minut w czasie  których wzięłam  konia na spacer ,  wyprałam ogon i zaplamione nogi oraz zaplotłam kłoski).
Od sierpnia zapuszczamy z Małą irokeza  (miała gdy ją kupiłam), grzywa już sporo urosła, środkowa część wygląda ok, kładzie się na jedną stronę jednak grzywa, która rośnie przy kłębie przekłada się na drugą stronę, jest dużo cieńsza i krótsza, a część rosnąca bliżej głowy nie kładzie się na żadną ze stron tylko jest skierowana do przodu  😁 . Nie za bardzo mam pomysł co z nią zrobić żeby się kładła na jedną stronę 😉. Czekać aż jeszcze trochę urośnie i liczyć, że sama się ogarnie? Czy coś działać? Ale co? 😉
julka177, - zapleść warkoczyki na kilka dni, grzywa powinna się ułożyć po jednej stronie pod ich ciężarem. Poza tym równać, przerywać jeśli przekłada się na dwie strony, bo jest jej w tamtym miejscu za dużo.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 stycznia 2016 10:59
Katasia cudowna grzywa 😜
anai jakie piękne Ci wyszły 😍, jaką długość grzywy ma Szarak?
Wczoraj udało mi się w końcu zrobić zdjęcie grzywy umytej, wysuszonej i co ważne przed zapleceniem, a nie po 😉

lusia722, ale ładnie 🙂 aż chyba dziś zaplotę bo mam taki bałagan.. z długą jest jednak łatwiej :/
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 stycznia 2016 11:13
Burza dziękujemy :kwiatek: Moja zawodniczka też się dziwi jak mówię, że kucyk ma długą, bo jest mi łatwiej, wygodniej i z lenistwa ma taką.
Fakt, że dłużej myje się grzywę, dłużej schnie i trzeba raz w tygodniu przepleść. Ale tak to lux, a te krótkie żeby były ładne to trzeba przerywać, podcinać i zaplatać co rusz 😉
lusia722, dokładnie! Mam taką miazgę na głowie, że wstyd na jazdę wyjść. A długie tylko zaplatałam w 2min :/ krótkie zapleść to męka a i tak potem derka rozplata u nasady.
Ircia   Olsztyn Różnowo
01 stycznia 2016 11:56
lusia722 ale piękną ma grzywę, szkoda że Karina takiej nie ma, ale staramy się żeby jakoś wyglądała i miejmy nadzieje że się uda kiedyś  👀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 stycznia 2016 12:15
Ircia dziękujemy :kwiatek:
Jest taka opcja w końcu połowa genów jej 😀
Ircia   Olsztyn Różnowo
01 stycznia 2016 12:23
Co racja to racja  😉  ale tak sobie marzę że w lutym Karina urodzi podobnego źrebola do Księcia, bo jeśli tak to zostawię dla siebie, a to wszystko dlatego że tak mi się Książe strasznie podoba  😍
Jak sobie radzicie z kąpaniem i wybielaniem białej grzywy podczas zimy (brak myjki wewnętrznej)???
Nique
w razie jak się ubrudzi a potrzebuję czystej to biorę wiaderko z ciepłą wodą i gąbkę, później z konia łatwo strzepać tę wodę jak osiądzie na "futrze" ew jak się umoczy bardzo to derka 🙂

tutaj taka nasza historia grzywowa..
zaczęłyśmy od lewej później ścięłam na zero i był irokez a obecnie jest ta po prawej
nie wiem w której jej najlepiej (może ktoś coś podpowie?  👀 ) ale mi się najbardziej podobał irokez  🤣
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie
Plamkakochanie, - krótka/irokez. Twoje siwe ma rzadką grzywe a taka nigdy nie wygląda dobrze długa 😉 Może jakaś suplementacja w tym kierunku?
keirashara krótka w sensie, że taka "na szporta" ? 😀iabeł:
Racja, przydało by się bo jak dotąd stosowałam tylko zewnętrznie odżywki a u tarantów włosie ma to do siebie, że jest mega cienkie i przydało by się je wspomóc od środka 😕
edit:
wklejam jeszcze raz zdjęcie bo wcześniej było za duże  😡
Plamkakochanie mi też podoba się w irokezie 😉 ale wiesz, że moim faworytem jest pomatańczowa grzywa w każdej długości  😍
marlin1990
pomarańczowa?  🤣 to dopiero musiał by być widok, koń z pomarańczową grzywą haha  😍  😎
gdyby ten irokez nie był taki ciężki do utrzymania to nigdy bym z niego nie zrezygnowała  😕
W takim razie zostawiłabym tak jak jest 😉 i tak jest dużo gęstsza niż na pierwszym zdjęciu :kwiatek:
lusia722, przepiękną grzywę mu wyhodowałaś 🙂
Plamkakochanie, ja bym obcięła o połowę długości, równiutko wzdłuż szyi. W irokezie niby nie źle,ale czegoś jednak na tej szyi brakowało 😉

Biję się ostatnio z myślami, czy nie uciachać na krótko grzywki  🙄
harja, nie wolno Kuby ruszać! Ma być piękny, bujny i z warkoczykiem na czole! :P
budyń, bujny to on jest sam w sobie 🤣 tylko ten warkoczyk w miarę czesania właśnie się co raz mniej bujny robi i zaczął mnie taki frędzelek wkurzac. U nasady ledwo mogę złapać, a im niżej tym gorzej - jak miał krótszy, to tak nie było, za dużo chyba go czochram :-P
A no to fakt, jak taka mysia kitka się robi to lepiej przyciąć.
Plamkakochanie, jestem za propozycją harji  🙂. Elegancko by wyglądała,choć może ja jestem mało obiektywna,bo ja uwielbiam krótkie grzywy 💘.
Plamkakochanie Ja bym ciachnęła na równo, tak "na szporta"  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 stycznia 2016 19:26
hajra dziękujemy i hodujemy dalej 😉
Nie obcinaj tylko przeczekaj i mniej czesz 😀
Plamkakochanie Dla mnie pasowała by jej krótka grzywka , nie irokez.
wera5510
akselka
harja
lusia722
cóż za zgodność  🤣
no cóż może z czasem się przekonam do tych krótko przyciętych grzyw  😀iabeł:
dziękuję, dziewczyny  :kwiatek:
Plamkakochanie, irokez trudny do utrzymania? W utrzymaniu dla mnie był najprostrzy. Za to zapuszczanie to koszmar. Teraz powoli wprawiam się w podcinaniu krótkiej grzywy. To dopiero wyzwanie, żeby było w miarę równo 😉 Ja bym ciachnęła Twoją o połowę na mniej więcej taką długość
Mój młody na razie ma długą, ale chyba się zbiorę w niedzielę i opitolę tak jak w zeszłym roku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się