Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

Co do rżenia przy zsiadaniu  - znałam jedną młodą, ledwo zajeżdżoną klacz, która dokładnie w ten sposób cieszyła się jak z niej zsiadłam, za każdym razem. 😁 Na zasadzie "o! cześć! fajnie cię widzieć" - tak cichutko, powitalnie. Słodkie to było.

No właśnie ja też mam wrażenie, że to jest takie "witaj na ziemi"  😉 I też lubię, jak tak robi.
moja klacz tez to robi, ale ja odnoszę wrażenie, że cieszy się że to już koniec 😀
A więc, tak jesteśmy po pierwszej jeździe z trenerem. Pierwsze co to zmieniamy ogłowie i siodło 😉 Cała jazda to były praktycznie ósemki i wolty w stępie i kłusie ćwiczebnym, a naprawdę było ciężko(chyba głownie psychicznie). Najgorzej mi szło przyłożenie łydki do konia, w jakiejś mierze przez bezterlicówke. Ogólnie jazdę dosiadem szybciej załapał koń niż ja, więc aby wyłączyć opcje w głowie, że skręca się wodzami, to zostały one wymienione na kawałek patyczka. Idea działania łydki została mi wreszcie wytłumaczona. Podążanie za koniem biodrami,a także ruch rąk, który tłumaczyła mi halo, a ja za Chiny nie mogłam sobie tego wyobrazić.
I wiecie co ? Nikt konia nie kazał szarpać (a wręcz wodze zostały mi zabrane), nikt nie kazał go kopać (i wiem że łydka nie działa z zamachu tylko coś na kształt "gaszenia peta"😉. Koń prawie cały czas szedł z nosem przy ziemi, wiem nad którymi partiami miesni bedziemy pracować najpierw, żeby jazda była dla niego przyjemnością, a nie bolesnością. W środe jadę do niego, pojeździć na jego koniu.
Ogólnie.. wow  😀
gdyby nie Wy to dalej bym się kreciła bez celu po tym placu
To lepiej jednak nie bierz bezterlicówki bo tu odczucia są różne odnośnie przyłożenia łydki- niektórym jest niewygodnie.
Edit. W sensie Barefoot-owskiego London'a.
TheWunia,  kojarzy.mi się głos z reklamy: " Postęp, moja droga, postęp!".
Gratuluję i życzę sukcesów.
TheWunia, to chyba zaczniesz "nas" rozumieć: że gdy ktoś RAZ pojeździł "w koniu i z koniem" to z deka zęby bolą na widok różnorakich obrazków 🙁
Nie każda bezterlicówka daje efekt nieprzykładalnej łydki. We freemaxie da się ją przyłożyć normalnie.

My niestety kontuzjowane znowu, do tego we wrześniu zmieniamy stajnię, więc dużo zamieszania i chwilowo nie jeździmy...
Ale w odniesieniu do jednej z ostatnich rozmów, to tak, fajnie się jeździ półtorej godziny stępem na kontakcie  😁 A koń się robi plastelinowy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2014 23:53
Oh, jak się nagle fajnie zrobiło w wątku =)
pamiętacie dzięwczynę z filmiku , która skakała przez rower i z miejsca?

robi karierę  😎 widać szmatławiec z tego Gallopu , promujący takie coś
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 sierpnia 2014 13:41
TheWunia, super, ze znalazlas trenera i nareszcie sie rozwijasz! Nawet najlepsze tlumaczenia na forum nie zastopia zywego czlowieka, ktory wyjasci a czas Cie zlaja za glupoty 😉 az serce mi sie raduje, ze kolejna osoba zaczela brac prace z koniem na serio i jeszcze jest z niej tak zadowolona 🙂😉

a tak w kontekscie trenerow i progresu, my juz wrocilismy w wloskich wakacji i teraz czeka gubasa prawie miesiac spokoju na lace 🙂 jestem tak zachwycona postepem, ze az nie jestem w stanie tego wyrazic xD
za rok wybywamy tam znowu, kto wie, moze na duuuuzo dluzej  😀

a tu jakby ktos chcial, nasz ostatni, latowy trening
efekt ciaglej pracy lydkami, uczenie konia na podnoszenie sie i skladanie na docisk ostrogi a nie uciekanie od nacisku
coz, wszystkim tym, ktorzy mowili, ze moj kon do niczego sie nie nadaje i nie ma stylu, moge serdecznie pomachac  😜
smartini  👍 wspaniały filmik 😀 właśnie ostatnio trener tłumaczył mi, że wszystko zaczyna się od zadu i u ciebie doskonale widać to przy zatrzymaniu. I teraz moge mówić, że moja wiedza zaczyna się kompletować. Bo to co on mi powie moge zobaczyć tu, a to co wy mi mówicie potwierdzam w praktyce. Czerpie teraz taką wewnętrzną satysfakcje, że się rozwijamy  😉
kujka   new better life mode: on
06 sierpnia 2014 16:53
TheWunia, super! A kto do Ciebie dojezdza? 🙂
P. Miecznikowski czy Mieczykowski jakoś tak, obecnie już sportowo nie jeździ ale z tego co wiem to w MP kilkakrotnie startował. A rzecz charakterystyczną jaką mi powiedział to, że na Mistrzostwach w Kierzbuniu miał wywrotke z koniem na murze 😉 ogólnie jestem mega zadowolona, bo widać że wie co robi i jego metody i podejście do mnie przemawia 🙂
Naciau, ale co? Przeczytałam artykuł, nic kontrowersyjnego tam nie ma.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2014 17:34
Murat-Gazon, to nie jest kontrowersyjne według Ciebie?
Siesiepy   Ponczek bez rączek
06 sierpnia 2014 17:40
Strzyga, ale o tym w artykule jest wspomniane? Bo gdyby nie ten wątek, w życiu bym nie wiedziała o tym.
kujka   new better life mode: on
06 sierpnia 2014 17:44
o matko, co za zal... jakis fatalny kurs obralo kierownictwo tej gazety. najpierw "matura z jezdziectwa", teraz to...  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2014 18:28
Siesiepy, ale dziennikarz robiący ten artykuł chyba zrobił research. Jeśli tak, to promuje takie zachowanie świadomie, jeśli nie, to dupa a nie dziennikarz. Either way...
Siesiepy   Ponczek bez rączek
06 sierpnia 2014 18:46
Nie wiem, nie czytałam i nie zaglądałam, wnioskuję ze zdjęcia, a to nie zawiera niczego, co może wskazywać na film(a pewnie gdyby była o nim wzmianka, zostałoby to ukazane w widocznym miejscu, jako coś chwalebnego). Dziennikarz może nie zrobił, kij go wie... Ale filmik nie budzi pozytywnych emocji. :/ I ten komentarz krytyczny pod filmem, na który odpowiedź po prostu powala. 😵 Ogólnie to zwątpiłam w ten artykuł widząc "nasi eksperci". Trochę... Hmm... Wygórowane miano, choć co ja tam wiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2014 18:50
Jaka gazeta, tacy eksperci.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 sierpnia 2014 21:48
ten koń jest sztywny jak pień oO o dosiadzie i ręce to już nie będę wspominać...
też nie wiem co tu niby naturalnego... konisko jest spięte i nerwowe i z ziemi i z siodła  🤔 to moje palomino, mimo że nie pracuję z nim naturalnie, wykonuje tekoe rzeczy z większą radością i zaangażowaniem

idealny przykład spranego mózgu -_____-
Ten film to porażka.I porażką będą ścięgna tego konia po takich skokach.Ponadto nie wiem,czemu miały one służyć.
Dziewczyna z filmu zachowuje się jak niedouczona koniarka i tyle.Dla mnie promowanie takich miernot jest jednym z powodów,dlaczego przy masowym kupnie zagranicznych,dobrych koni jesteśmy i tak 15 lat za krajami zachodnimi.
Dziewczynie przydałoby się porządne szkolenie z dosiadu.
Bo to co widać na filmie jest mocno przerażające.
Wskazówka przed przeszkodą widocznie nie jest już naturalna chociaż ....przecież najczęsciej jest z drewna.
I ścięgen końskich żal i końskiego kręgosłupa.
Filmik jest mocno niefajny, zgadzam się z wami.
Ale specjalnie poszłam do Empiku przeczytać artykuł, żeby wiedzieć, o czym mówimy. Tekst nie ma nic wspólnego z tym, co było na filmiku. Jest elementarnym opisem tego, skąd się bierze płochliwość konia i jak się zachowywać pracując z takim koniem. Podstawy podstaw, nic odkrywczego, ale też nic błędnego.
Aczkolwiek rzeczywiście "eksperci" to słowo nieco na wyrost.  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 sierpnia 2014 06:58
Murat-Gazon, Sorry, ale dla mnie PROMOWANIE takich osob to jakis zart.
Zapraszam do oglądania 😉

Isante plastikowe krzesełka w roli stojaków do przeszkód to nie jest dobry pomysł. Wiesz, co się może stać, jak ci koń źle wymierzy, zawadzi nogami o drążek, a drążek zaplącze się w krzesełko? ...  😕
Praca z ziemi mi się podoba, ale czy nie jesteś troche za duża, żeby jeździć jeszcze na tym kucyku ? No i te krzesełka jako stojaki..

Edit : Widze że Murat już mnie ubiegła z krzesełkami 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 sierpnia 2014 09:23
Kolejny pokaz bezmyślności. Krzesełka zamiast stojaków, cienkie kijki zamiast drągów, brak wskazówek, dzikie galopy po koszmarnym podłożu. Konia szkoda.
Drągi są na tyle bezpiecznie położone, że spadając z krzesełka w niczym nie przeszkadzają, a ni nie stanowią zagrożenia, tym bardziej, że ani razu, Isante nie zrzuciła tego drąga.W tej chwili mamy nowe stojaki.
Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania. Pozdrawiam 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się