Młode Konie

gacek 🙂 a jeżdżenie do lasu to jakiś z założenia mniejszy wysiłek niż na maneżu?
lillid,  głównie się jeździ do przodu  😉 a nie po kole, no i Dramuta ma padok na górce z małą ilością równego placu co dla świeżego 3 latka  moim zdaniem jest obciążające. No ale to moim zdaniem.
ale w teren też raczej nie miałaby równej powierzchni i też zdarzają się górki i różne pagórki. Nie wiem jakie tereny ma  Dramuta12 , np u mnie za bardzo to nie ma gdzie w teren jechac. Plus z tego co pisała to ona jeździ 20-30 min i też nie codziennie, a że zrobi dużą woltę to nic się koniowi nie stanie.
mojego 3 latka jeździlam 2-3 razy w tyg po 20-30 min na placu (jak pisałam w teren nie ma gdzie za bardzo jechac plus wyjazd w teren na młodziaku to najlepiej miec towarzystwo drugiej osoby)
Ja na swojej 3-latce też jeżdżę góra 2x w tygodniu. Często w teren, według Endomodo robimy ok 3-4 km i myślę że krzywdy jej tym nie zrobię. Jak troszkę pochodzi to i głowa mądrzejsza i głupoty się nie trzymają. Ale każdy ma inne zdanie. Znam takich co do 4-5 lat czekają..
Ja jeżdżę 3-4 razy w tygodniu (2 razy chodzi na lonży) na 3 letnim ślązaku, jest dość wyrośnięty dlatego na tyle sobie pozwalam i nie sądzę, że robię mu tym krzywdę. Czasem robię mu tygodniowe przerwy od siodła i pracuje tylko na lonży 🙂 ( i od razu wyprzedzę głupie komentarze, tak zdaję sobie sprawę, że końskie kości rozwijają się do ok. 5 roku życia)
Dramuta12, a, taka historia 😉 faktycznie wygląda, jakby gdzieś sie jej spieszyło. Z tym jeżdżeniem wolniejszym kłusem chodzi o to, żeby koń miał szansę złapać równowagę. Z reguły spieszą się, bo tej równowagi nie mają.

Do lasu ja tam się sama boję młodym koniem jeździć. A o towarzystwo nie zawsze łatwo.
Zaczęliśmy w zeszłym tygodniu "treningi" z trenerką. Różnica ogromna, muszę mieć kogos, kto zauważy wszystko i krzyknie. Na razie więcej pracy płaskiej, trochę jazdy po drągach, cavalletki i linie. Dziś połączyliśmy linię z szeregiem. Jeśli mnie nerwy nie poniosą i tylko prowadzę go prosto, wszystko jest łatwe i przyjemne. Gorzej, jak do pierwszej mi nie pasowało i młody oddał dziwny skok z piątej nogi. Nie dałam wtedy rady opanować emocji i za dużo działałam ręką. Skutek: niekoniecznie  trafiałam w drugą czy trzecią przeszkodę 😉 Dzięki bogu, na końcu jakoś się ogarnęłam i poszło jak po sznurku.
Na filmie pierwsze w życiu Collario skoki wyskoki i linia z szeregiem (źle postawiłam kamerkę i widać tylko szereg 😉)
anai Super wam idzie, idziecie jak burza  😍 
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
07 lipca 2017 15:42
Dawno nas nie było 🙂




Pozdrawiamy :P
galopada_   małoPolskie ;)
07 lipca 2017 16:10
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 lipca 2017 10:18
galopada_ przyjemnie drażnisz oko siwensem 🙂
Galopada ale macie cudną ekipę, Justusy wymiatają, naprawdę chłopak ma geny. A siwy 100% cukierek.
Dzisiaj maleństwa super. Dolce mnie zachwyca. 💘 Mimo, że mną telepało, porobiłyśmy fotki, więc się trochę pochwalę. 😁 Fotogeniczne sztuki mi się trafiły.









Dramuta12, fotogeniczne, to prawda 🙂 Śliczne dziewczyny.
galopada_, bardzo fajnie się ogląda Wasze przedszkole 😉 śliczne, okrągłe konie. Siwy cukierek, ale nie jest za duży, prawda?
MiLLi, ależ fajny portret!
monia, dziękuję! Młody ma taką głowę, że nawet trenejro zaskoczone prędkością, z jaką wszystko łapie.

Dzisiejsza fota z lonży na czambonie:


A jeszcze ze 2-3 lonże temu nie za bardzo dawał sobie radę w prawo, nie umiał się rozluźnić.
galopada_   małoPolskie ;)
12 lipca 2017 11:04
anai, 164 🙂


za to Twój nabrał ciałka i robi się coraz bardziej ciacho 😀
Cześć! Po roku podziwiania wszystkich Waszych cudnych młodziaków doszłam do wniosku, że może najwyższa pora przestać ukrywać mojego 😉 - oto BBś, który skradł me serce w całości, tydzień po swoich czwartych urodzinach  😍

Zdjęcia za duże. Tak jak piszą dziewczyny, skorzystaj z galerii re-voltowej.
Kottex, super, ale zmniejsz zdjęcia
Kottex widziałyśmy się w Korytach 🙂 fajny zwierzak  😉
ola8719 dziękuje 😀 dokładnie! tak mi się właśnie wydawało, że się widziałyśmy, jak zobaczyłam ostatnie zdjęcia które wstawiłaś. To był nasz pierwszy i jak dotąd jedyny wyjazd i byłam dość zaaferowana wszystkim dookoła, ale Twój Czesio bardzo utkwił mi w pamięci, zdecydowanie w moim typie! 😀
amnestria dzięki i sorki za fotki, byłam pewna że  te będą ok, ale następnym razem dokładniej sprawdzę wymiary 🙂
Kottex, radzę te teraz już zmniejszyć bo mod je po prostu usunie.
Właśnie chciałam zmniejszyć, ale się okazało że nie wiem jak mogę podstawić nowe, mniejsze zdjęcia. Udaje mi się tylko treść ewentualnie zedytować 🙁 ehh, pierwsze wystąpienie BBsia na forum, a przez właścicielkę co internetów nie ogarnia, taka wtopa  😵
Kottex, najłatwiej jest wstawiać zdjęcia do naszej forumowej galerii 😉 podczas edycji powinnaś móc na dole usunąć załączniki? A tak poza tym, witamy 🙂

galopada_, ano nabiera ciała, robi się ładniejszy, ale też i mądraliński 😉
Kottex... mój koń dał się zapamiętać, w końcu nie każdy koń próbuje sędziów skasować  😉 W ten weekend próbujemy znowu, wybierasz się do Koryt ?
ola8719 tym razem niestety nas nie będzie, na wakacje postanowiłam sie dokształcać i zafundować sobie i młodemu tydzień pod okiem Pani Bienias. wyjeżdżamy akurat w tą niedziele - już nie moge sie doczekać  😅 ale kusi mnie żeby przyjechać w sobotę jako widz bo ja jestem zwykłą amatorką, a z przyjemnością pooglądałabym jak topowe zawodniczki pracują z takimi młodziakami - na listach startowych widziałam naprawdę ciekawe konie 🙂
Znalazłam wreszcie wczoraj trochę czasu, żeby odwiedzić mojego 5latka i po raz pierwszy na niego wsiąść. 😜
No nie powiem, z kudłatego chłopaka wyrosła naprawdę top fura Tutaj pod Olą Szulc:







Najlepsze jest to, że chłopak jest genialnie łatwy do jazdy. Nosi jak bajka, nie siedziałam jeszcze nigdy dotąd na tak kocio poruszającym się koniu. Mięciutki, przepuszczalny, wyluzowany, bez asymetrii, rewelacyjny w trzech chodach i z zadem, który wygrywa szach mat nawet z moją kobyłką. Na razie wciąż dziecko, bez siły, ale ciekawa jestem, co z niego będzie za 2-3 lata. Fajny 😀 Tylko szkoda, że nie rudy 😉
Ja już Ci pisałam, ale generalnie mam taki opad szczeny, ze nie zbieram jej z podłogi. Fantastyczny! I dla przekory powiem, że akurat jego maść jak dla mnie jest przepiękna 😍 Bardzo elegancki, i ta jego pupa!
quantanamera, absolutnie przepiękny! Na zdjęciach prezentuje się jak milion dolców (ale akurat Twoje ogony to tak z reguły wyglądają 😉). A masz może jakieś filmy?
Wieki mnie tutaj nie było.Choć staram się śledzić.  Masa zmian widzę, głównie par jeździec- koń .
Wpadam ze zdjęciami, ponieważ sama nadziwić się nie mogę jakiego szczypiora miałam , a jak teraz ten sam koń wygląda  🙂

Znacie jakieś fajne ćwiczenia/zabawy ze źrebakiem? 😀 Mam na wychowaniu roczniaka, wpadka z padoku, właściciele kupili klacz w ciąży i nikt ich o tym nie poinformował więc niestety jest jedynym młodziakiem w stadzie i trochę jej się nudzi. Umie chodzić na kantarze, również do lasu, zaczęłam z nią trochę pracować na lonży ale chodzi tylko w stępie i nie za często z racji młodego wieku 🙂 Umie się cofać i robić zwroty, przechodziła przez pojedynczego drąga. Odczulałam ją na wszystko co wpadło mi do głowy(sprej, woda, kałuże, folia, balony, parasol). Ostatnio zaczęłam zakładać jej czaprak, raczej bez reakcji. Przy czyszczeniu stoi grzecznie, daje kopyta, była już werkowana. Nic innego co mogłabym z nią robić nie przychodzi mi do głowy, a nie chcę też przesadzić.
galopada_   małoPolskie ;)
28 lipca 2017 15:15
Ja nareszcie skończyłam praktyki i mam czas na więcej niż swoje konie. Także mały Dż ruszył do pracy  🏇

pierwsze przewieszanie

https://www.facebook.com/stadninakonizabno/videos/1523128597766989/

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 lipca 2017 15:58
Koniuszek spacery w teren, nie dość że się nauczy chodzić sama, to odczuli i przyzwyczai do wszelkich "strachów" i nowości, a do tego skoro nie ma stada młodzików to ruch dodatkowy w kilometrach spaceru jej zapewnisz. Początkowo oczywiście z drugim koniem, ale łaź z nią ile masz czasu, to bardzo procentuje w przyszłości i podczas jazdy i zdrowotnie (ruch).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się