Siodło skokowe

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 listopada 2015 15:42
evczii, wszystko będzie granatowe 🙂
malinowaa, moje też, od kiedy tylko kupiłam granatowe oficerki kilka lat temu... a co do wyobrażeń - napewno zaspamuję was fotkami 🙂
Ktoś, jestem  bardzo  ciekawa  ostatecznego wyglądu  🙂
Perlica siodła Devoucoux to najwyższa półka, bardzo długowieczne i wygodne. Co do dopasowania to zależy m.in. od tego czy chcesz wziąć nowe czy używane. Więcej Ci mogę napisać na pw.
Dava   kiss kiss bang bang
15 listopada 2015 18:38
Ktoś ja się zakochałam w tej skórze  😍
A ja się muszę pochwalić (chociaz to nieładnie, hehe), że mój erreplus już jest!  😍 Muszę zamówić tylko dłuższy popręg, bo z tym, co mamy, nie mozemy się dopiąć i będę śmiiiigać 😀
Pytanie : czy ktoś wie co dokładnie oznacza numer wybity na Bruno
P17.5  29
4x 3m

Wiem ze 17.5 to rozmiar.
Myślę że 3m to plus 3 do standardu łęku?
Ale pozostałe to nie mam pomysłu :-(
deborah   koń by się uśmiał...
18 listopada 2015 14:29
A nie łęk 29  ?
Juz wiem :-) przez przypadek pan z  USA mi na fb wyjaśnił ;-)
Szukam siodła na konia z krótkim grzbietem, sprawa utrudniona bo najlepiej leży 16,5 i ja wejdę, ale właściciel konia niekoniecznie, więc ideałem byłoby siodło z panelami jak 16,5 i większym siedziskiem, znalazłam kilka ujeżdżeniówek, a skokówek z "masówek" żadnej 🙁 jakiś producent produkuje takie coś? Wiem, że Bogdan robi takie cuda, ale strasznie długo się czeka, jak już się poddam w poszukiwaniach to zamówimy, zresztą koń obecnie chodzi w Bogdanowym, ale moim prywatnym i nie bardzo mi się widzi pasowanie siodła mojego najlepszego siodła na nie swojego konia  🤔
Czy ktoś z revoltowiczów ma Bruno Partition z tybinką w rozmiarze 2 i mógłby zmierzyć jej długość?
Dobry. Mam pytanko. Przymierzam się do skokówki, zależy mi na dużych klockach. I teraz mam dylemat. DUżo osób mówi mi Daw Mag GP. Ale coś mi mówi, żeby poszła w coś nowego np. Prestige albo Stubben. I coś mi dalej mówi na Stubben xD Jaki model na pierwszego polecacie? No i oczywiście w cenie... normalnej  👀 Rozważam Roxane i Siegfried MF Spezial.
EchelonMaja Jeśli Prestige z dużymi klockami to elastic, arezzo a jeśli chodzi o stubbena to faktycznie roxane 🙂 Miałam ostatnio przyjemność pojeździć w nowszym modelu Roxane MF Special i siedziało się super. Pod tyłkiem całkiem miękko ( bez porównania od starszych modeli stubbena ). Na pewno jakość stubbena jest lepsza niż prestige 🙂
podrzucam link w jakim dokładnie siedziałam 🙂
http://www.arpav.pl/sklep/227,,538,siodlo_stubben_model_roxane_mf_special.html
EchelonMaja Ja mogę z czystym sumieniem polecić siodło skokowe firmy Adsa - plus (star) ze Swarzędza. Bardzo miękkie, świetnie trzyma, a skóra bardzo dobrej jakości. Niestety nie kupisz w sklepie, bo cała produkcję dają na rynek niemiecki. Ja po swoje jechałam do producenta. Gdyby nie fakt, że klacz z niego wyrosła, używałabym go dalej. Moje ma 1,5 roku i niestety muszę z żalem sprzedać. Te starsze modele chodzą po 2 tys.  Nowe modele firma robi z wymiennymi łękami i cena od 3 tys. Moje jest podobne do prestiga, ale skóra o niebo lepsza. Moje wygląda tak, ale firma robi różne modele.
EchelonMaja Ja mogę z czystym sumieniem polecić siodło skokowe firmy Adsa - plus (star) ze Swarzędza. Bardzo miękkie, świetnie trzyma, a skóra bardzo dobrej jakości. Niestety nie kupisz w sklepie, bo cała produkcję dają na rynek niemiecki. Ja po swoje jechałam do producenta. Gdyby nie fakt, że klacz z niego wyrosła, używałabym go dalej. Moje ma 1,5 roku i niestety muszę z żalem sprzedać. Te starsze modele chodzą po 2 tys.  Nowe modele firma robi z wymiennymi łękami i cena od 3 tys. Moje jest podobne do prestiga, ale skóra o niebo lepsza. Moje wygląda tak, ale firma robi różne modele.


Proszę w prywatnej wiadomości informacje o siodle :P
EchelonMaja Jeśli Prestige z dużymi klockami to elastic, arezzo a jeśli chodzi o stubbena to faktycznie roxane 🙂 Miałam ostatnio przyjemność pojeździć w nowszym modelu Roxane MF Special i siedziało się super. Pod tyłkiem całkiem miękko ( bez porównania od starszych modeli stubbena ). Na pewno jakość stubbena jest lepsza niż prestige 🙂
podrzucam link w jakim dokładnie siedziałam 🙂
http://www.arpav.pl/sklep/227,,538,siodlo_stubben_model_roxane_mf_special.html


A jak było z łydką w skoku? :P No i czy wiesz może jak u nich z łękami  🤔 znam tylko łek Daw Maga  😁 i mam problem  😵
Czy mogłabym prosić kogoś, kto jeździł w siodle wintec pro jump o opinię na temat siodła? :kwiatek:
Czytałam na poprzedniej stronie, ale liczę na to, że ktoś jeszcze ma i mógłby coś powiedzieć 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 listopada 2015 13:30
Libeerte, u mnie w stajni są 3 Pro Jumpy. Właścicielki jedna długonożna, dwie pozostałe krótkonogie  😁 Bardzo wygodne siodełko, pomaga im w skoku, a nie przeszkadza. Spokojnie można na nim trochę polatać 😉 Ja sama siedziałam w jednym z nich i siedziało mi się bardzo wygodnie i komfortowo, chociaż nie tak dobrze jak w moim 😉 Ale ja swojego Ken-Taura kocham miłością szczerą więc nie dziwota  😁
Mozii, dzięki 😉 Do wyboru mam jeszcze jakiegoś kentaura, ale nie z tych wypasionych. Przekonują mnie jednak wymienne łęki w wintecu 🙂
Libeerte siodła Bates rowniez mają wymienne łęki, a od wincentow różnią się tym, że są skórzane. Z tego co wiem, Bates i Wincent to chyba jeden koncern, ale pewności nie mam... 🙂
evczii, ważną kwestią jest też cena :kwiatek: Chciałabym się zmieścić w 1200-1400max 🙂 Akurat takiego winteca znalazłam, dlatego mam nadzieję, że się sprawdzi 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 listopada 2015 15:20
Wintec wychodzi spod Bates z tego co kojarzę 😉 Tylko cena B jest na pewno przekraczająca budżet 😉 Ja Pro Jumpa mogę spokojnie polecić. Prócz wymiennych łęków masz możliwość dopychania paneli(przynajmniej w tych u nas) i wymiany klocków, także można je w miarę dopasować 😉
Dzięki 😀 Wstępnie go kupiłam, tzn. umówiłam się już ze sprzedającą na wysyłkę, mam nadzieję, że wszystko będzie ok 🙂
No tak. To i ja mogę się podzielić jakąś opinią  🏇 Napaliłam się na Stubbena Roxane Mf Spezial.... A wyszło, ze biore Prestige Venezia  🤣 Co prawda nadal marzę, żeby usiąść w Roxane  😍 Ale na chwilę obecną zostanę przy tym co mi samo w ręce wpadło. Uznajmy, że to przeznaczenie.
No to tak xD Skóra, jakość... Nie trzeba mówić. Firma mówi sama za siebie.
Dla wszystkich, którzy zaczynają ze skokami na poważnie, którzy chcą mieć jednak jeszcze kontrolę, bezpieczeństwo i oparcie no i pomoc. Siodło idealne. Średniej wielkości klocki, głębokie siedzisko. Siedzi się jak w fotelu xD Boże jeszcze nie siedziałam w tak miękkim siodle! Wiecznie Daw Mag Huberty.... Łydka leżała idealnie, oparta. W skoku, na razie nisko, bo pierwszy dzień itp. Ale nawet jak coś poszło nie tak, czułam stabilizację, siodło pomagało. Przy dojeździe zabrakło mi Close Contactu z Daw Maga Grand Prix znajomej  🤔 ale, o niebo lepiej niż stare wszechstronne!!! Na wyższej wysokości okaże się jutro, najbardziej boję się właśnie dojazdu, bo to jednak głębokie, a nie płaskie ale.... do siodłatrzeba się też jednak przyzwyczaić i nauczyć jeździć, w końcu "dużo sprzętu, mało talentu" siodła za mnie klas sportowych nie zrobi!  🤣 Aczkolwiek na pierwszą skokówkę.... Poczułyśmy do siebie chemię i chyba Venezia zostanie u mnie na dłużej. W dodatku łęk pasuje na oba konie!!!  🏇 Żyć, a nie umierać!
CO by ktoś miał pytania o Venezie- śmiało 😀 Jutro mogę zdać relację z wyższego parkuru.

A co by kto miał może Stubbena Roxane w okolicach Warszawy na przymiarkę  👀 Będę błagać na kolanach xD  🙇
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 listopada 2015 06:58
Venecia to baaaardzo głębokie siodło, więc dobrze się zastanów. Jeśli chcesz regularnie skakać, a do tego zaczniesz skakać wyżej to żeby nie było jak z moją koleżanką, która ekspresowo zmieniała siodło, jak dostała kilka razy tylnym łękiem w pupę.
EchelonMaja, potwierdzam słowa Constanti - miałam okazję jeżdżenia w Venezi, w tym skakania parkurów +/- 120-130 i jak tylko przydarzyła się możliwość zmiany na inne to nawet się nie zastanawiałam. To siodło może i jest wygodne w jeździe po płaskim, jednak jak przychodzi regularny trening na pewnych wysokościach to przestaje odpowiadać i zamiast delikatnie pomagać, wręcz przeszkadza 😉
EchelonMaja, potwierdzam słowa Constanti - miałam okazję jeżdżenia w Venezi, w tym skakania parkurów +/- 120-130 i jak tylko przydarzyła się możliwość zmiany na inne to nawet się nie zastanawiałam. To siodło może i jest wygodne w jeździe po płaskim, jednak jak przychodzi regularny trening na pewnych wysokościach to przestaje odpowiadać i zamiast delikatnie pomagać, wręcz przeszkadza 😉


A polecasz jakieś inne w cenie... ym... nie wysokiej?  🤔
Hm... Dobrze, że powiedziałyście. Co prawda na razie jestem na poziomie 110 na treningach, a jeszcze na takim poziomie jej nie testowałam... ale w sumie do 120/130 mi trochę brakuje jeszcze a bynajmniej dla konia na którym bym miała to skakać i tak obawiam się, że jak masy nabierze za jakiś czas to siodełko okażę się za wąskie, a na drugim wyżej niż 110 nie będę skakać to chyba jednak warto dla niego zostawić. Zwłaszcza, że cenowo udało się dogadać bo od znajomej. A jak wam się skakało takie wysokości L,P w nim? Bardzo przeszkadzała głębokość?
EchelonMaja, mi to siodło odpowiadało jedynie w płaskiej jeździe, już na niskich skokach nie czułam się w nim komfortowo. Ale prawdą jest też, że co tyłek to opinia 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
24 listopada 2015 20:05
A ja wczoraj usiadłam w używane jednotybinkowe siodło HB Contact. Na płasko siedziało się super, ale na skokach miałam wrażenie, że siodło zmuszało mnie do pozostania nieco z tyłu, za ruchem konia- czy to kwestia tego, że przesiadłam się z innego siodła w takie, czy może czegoś innego (może ja po prostu skakać nie umiem i sobie wymyślam?  :hihi🙂?
EchelonMaja, mi to siodło odpowiadało jedynie w płaskiej jeździe, już na niskich skokach nie czułam się w nim komfortowo. Ale prawdą jest też, że co tyłek to opinia 😉


Hmmm, no to dobrze, że powiedziałam, że po zawodach dam odpowiedź. Sprawdzę w parkurze.  🤔 Ale to mam drugie pytanie :P I do Ciebie i do innych. Jak pisałam lubie siodła z dużymi klockami, nie lubie mieć luzu w łydce, wolę mieć oparcie i bezpieczeństwo dlatego Venezia mi się spodobała.
Rozważałam jeszcze Stubben Roxane Mf Spezial i Daw Mag Grand Prix.
Możecie coś o nich powiedzieć?

Albo jakieś inne siodło z większymi klockami, ale jednak z tym innym tylnym łękiem niż jak w Venezii....  😵
DM Grand Prix według mnie nie jest siodłem bardzo trzymającym 😉
Oparcie dla kolana owszem daje, klocek za łydką też jest, ale daje swobodę ruchów i nie trzyma jakoś szczególnie 🙂
Nie zmienia to faktu, że ja to siodło uwielbiam, jest mega wygodne 😉
Najpierw uczyłam się w nim skakać i bez problemu dałam radę, później najwięcej jeździłam w nim parkury 130-140 na treningach i też było super, więc jak dla mnie siodło genialne. No ale tak jak piszę - jak dla mnie, więc najlepiej jakby udało Ci się od kogoś pożyczyć, usiąść, poskakać i generalnie samej przetestować 🙂
Bardziej trzymające klocki ma DM Leopard, nie daje aż tyle swobody łydce 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się