Siodło skokowe

Ktoś ma/miał, jezdził, skakał troche wyżej w siodle Prestige Joy Jumper? Jakie opinie?
Czy ktoś miał siodło marki pfiff - jakoś mi się to źle kojarzy, ale widziałam ostatnio jedno  i wyglądało nawet nieźle  :kwiatek:
To bubel typu Diana czy coś godnego uwagi?
KaNie, chyba nie będzie ci wygodnie w tym siodle, typowe kucykowe dla dzieci....
olq, Fatalną opinię zrobił model Pfiff Beauty - najtańsza wersja, najtańsze materiały, szybko się wyciera i usadza też jakoś tak nieteges. No nie wyobrażam sobie tego siodła jako mojego-codziennego. Już chyba ta Diana wygląda lepiej (chociaż też nie polecam). To są siodła dla kogoś, kto na konia jedzie postępować do lasu raz w tygodniu. A nawet nie... no usiłuję znaleźć w pamięci jakiekolwiek dobre wrażenie o Pfiffie, ale coś nie mogę.
Natomiast poszukałabym skokowych Pfiffa Alberto albo Gotthardt, bo one wyglądają dużo lepiej, tak "normalnie".
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2018 09:46
Forumowa Faith swego czasu miała siodło Pfiff Gotthardt i wyrażała się o nim raczej pozytywnie 🙂
Nie miałam, ale jezdzilam ladne pare razy, naprawde bardzo spoko siodlo, przyzwoita skokowka 🙂
O właśnie - to mi się ten Pfiff beauty kojarzył, jako taki badziew🙂

A to, które widziałam to właśnie skokówka i wygląda dość zacnie, stąd się zdziwiłam  :kwiatek:
Perlica
Ja potrzebuje malego siodla. Wszystko powyzej 16 jest dla mnie za duze 🙁
KaNie, ja też tak myślałam i jeżdziłam w 16,5  😂 się okazało że lepiej jednak w 17 siedzę, mimo że wizualnie siedzisko za długie się wydaje, ale oczywiście mam skracaną tybinkę.
Przy skokówkach nie ma takiego znaczenia rozmiar siedziska, bardziej długość tybniki.

Kilka lat temu był jakiś trend, że wszysycy jeżdzili w przy ciasnych, a teraz jakoś idzie w drugą stronę.
Perlica
Kurde, jezdzilam ostatnio w roznych Prestigach w rozmiarze 17 i moje kolana nie sa w stanie dotknac tam poduszki kolanowej i jezdzi mi sie slabo. I nie wiem w sumie za czym mam sie rozgladac, ale cos musze mieć 🙁  mam chuda dupe i dosyc dlugie nogi w sumie. I lubie monoflapy. Nie wiem co mam wybrac w takim razie ;(
KaNie, myślę, że powinnaś poszukać krótkiej trybinki, ja mam podobny problem jak Ty właśnie.
Equipe mają bardzo krótkie tybinki, jest jeden 16,5 chyba u OK z tybinka K.
Perlica
Wlasnie czaje sie na to siodlo. W pracy jezdzilam w Equipe Expression 16,5 i w 17,5. To pierwsze bylo dla mnie idealne, w tym 2 nie potrafilam jezdzic. Ale usadzalo mnie lekko fotelowo niestety.
KaNie
Właśnie od jesieni mam na współ z właścicielką konia siodło Equipe Expression, ale 18 (tu moja uwaga, że faktycznie mają nieco zaniżone rozmiary siedzisk), gdzie zazwyczaj ja siedzę w 17-17,5, ale ze względu na druga osobę wzięłam większe, ale obie jesteśmy krótko nożne, poprosiłyśmy o skrócenie tybinki jeszcze dodatkowo i... Siedzi mi się bardzo dobrze i wreszcie dosięgam poduszki kolanowej mimo większego siedziska.
No i wygodne! Jestem bardzo zadowolona z tego siodła, może trochę jakość skóry mnie rozczarowała, ale prócz tego warto.
Melanie
Tylko ze Ty jestes zupelnie innej budowy niz ja. I mnie Ten Equipe wiekszy totalnie nie pasowal, a byla taka chwila ze mialam je oba do jazdy. I jak mialam skakac w tym wiekszym to bylam chora.
KaNie,
Bardziej chodziło mi właśnie o długość tybinki, nie żebym przekonywała Cię do większego siedziska przy Twojej sylwetce - utoniesz, ja to jednak w porównaniu do Ciebie dupsko mam spore...  🤣
Właśnie możliwość skrócenia tybinki jeszcze nawet przy mniejszym siedzisku będzie dla Ciebie mega rozwiązaniem.
Melanie
Moje dupsko juz tez wieksze, niz jak je ostatnio widzialas ( jak to brzmi 😉  😜 ).
Musze sie porozgladac za tym Ewuipem. Ten od OK wyglada spoko, ale nie wiem jak sie w nim odnajde, a wysylanie na test do Niemiec chyba nie ma sensu 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 lutego 2018 11:26
Kochani wpadam po jakimś czasie, bo wrócił temat siodeł.
Czy na rynku w PL pojawił się ktoś z pojęciem o dopasowywaniu siodeł?
Powoli muszę zacząć temat ogarniać, a to widuję na zawodach nie napawa optymizmem.
lusia722, ja polecam Erreplus
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 lutego 2018 12:40
A jak wypadają w temacie dopasowania?
lusia722, moim zdaniem pani Ola ma bardzo dużą wiedzę i nie znam nikogo drugiego z taką wiedzą, jeśli chodzi o rynek polski. Spytaj deborah, bo też ma CA od niedawna. Ja mam JD.
Mój koń to 160cm , krótki,a łopatki od konia 185cm, więc nie było łatwo i jest to naprawdę wyzwanie.
Ja polecam :-)

Moim zdaniem z prawdziwym pojęciem nadal niestety nikt  :kwiatek:
Melanie
Moje dupsko juz tez wieksze, niz jak je ostatnio widzialas ( jak to brzmi 😉  😜 ).
Musze sie porozgladac za tym Ewuipem. Ten od OK wyglada spoko, ale nie wiem jak sie w nim odnajde, a wysylanie na test do Niemiec chyba nie ma sensu 😉

to siodło wystawione przez OK to najwygodniejszy Equipe, w jakim siedziałam (sprawdzałam expression, synergie, evo, właśnie ek26). Także naprawdę polecam! Gdyby to była 17, sama bym je kupiła 😉 Bo poluję na takie, 17 lub 17,5, z krótką tybinką.
anai, a ty nie masz jakiegoś Antaresa teraz?
xxagaxx, mam, fajne, wygodne do jazdy. Ale  w equipe ek 26 najlepiej mi się skacze 😉
Rozglądam się za średniej klasy siodłem skokowym koniecznie z wymiennymi łękami.

Natrafiłem na model RODRIGO GEN X-ELITE firmy PESSOA.

Czy ktoś miał może z nim styczność i mógłby napisać o swoich odczuciach z jazdy w tym siodle lub nawet zrobić jakieś porównanie do innych siodeł?

Jeśli nie ten model to co możecie polecić? Zależmy mi na wymiennych łękach ale takich, które samemu można przełożyć (zatem np. system Xchange 2  odpada).
anai, to też był mój ulubiony model Equipa 😀
Haha, popieram. Ja tam moje EK26 kocham niezmienie. 😉
Ehh przez Was sie zdecydowalam na tego Equipa i niestety ktos mi go sprzątnął z przed nosa... ;( I znowu nie ma dla mnie siodla 🙁(
jak to?
Przecież jest w ogłoszeniach?
Dostalam informacje ze poszło... 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się