Zawody Hipodrom Sopot i okolice.....

Oby 😉 Chciałabym jak najwięcej przejazdów w wyższych klasach zobaczyć 😉 Stawiamy się z koleżanką z aparatami, mam nadzieję, że żadnego re-voltowicza nie pominę 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 lutego 2015 21:30
chyba w miarę aktualna lista zgłoszeń na najbliższy weekend:
https://zawodykonne.com/zawody/hipodromsopot/31/zgloszenia
Wlasnie postanowilismy sie zglosic na zawody 28.02.-1.03. i... juz nie ma nowych boksow  😵  🤔
Nowych boksow to juz nie bylo na moim 20zgloszeniu...
Angeel, ja sprawdzałam teraz, jak pokazali rozmieszczenie koni w stajniach. Nowych boksów jest 14? Czy coś takiego.
To szalenie duzo  🙄 I trzeba bedzie dygac przez cale hipo na hale, no trudno...
ja między innymi dlatego nie brałam boksów w ogóle na te zawody. Jadę jeden konkurs to od nas się mogę wozić, bo to blisko. A szkoda mi było kasy na staniu na wygwiździewiu. No ale wiadomo, nie każdy tak może  zrobić,.
Nowych boksów zwyczajnie nie ma, stajnie sa prawie pełne na hipo. Nawet s13, czyli jedna z tych co miała byc na zawody, jest juz zajeta przez pensjonat.
Czy ja znowu jestem ślepa czy nie ma jeszcze planowanych godzin rozpoczęcia konkursów?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2015 17:49
nie ma.
Was chyba te skoki mocno rozpiescily...  Jaka to odległość od stajni do hali...  Żadna,  bez przesady
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2015 19:44
Joo, ze 2 minuty się idzie 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 lutego 2015 20:19
xxagaxx, jedyne info jest takie,ze zaczyna sie o 8
crazy - jak sie biega co 15 min po cos, zwlaszcza majac kilka koni to odleglosc sie "robi" wieksza ;p Jakby nie patrzec do nowych stajni zdecydowanie blizej, wygodniej i ... cieplej, bo w zeszlym roku w stajni na zawodach mielismy -15 stopni 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 lutego 2015 20:27
Angeel, myśmy na kwadracie stali latami, więc jakoś nie umiem wykrzesać współczucia :p Zwłaszcza, że ja ze stajni rekreacyjnych mam chyba nawet dalej :P  Odległość to by była, jakby z drugiego końca toru trzeba było latać :P
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 lutego 2015 20:42
ja też nie kumam tego marudzenia o brak miejsca w nowych stajniach...w sumie fajnie, że pensjonat się zapełnił 😉

ale na tych zawodach luźniej, wsiadłam parę minut po osiemnastej i wręcz pusto było, może 8 do 10 koni na hali 🙂
oby sprawnie jutro poszło...

btw- ktoś wie, czy znaleźli się jacyś pomocnicy do stawiania parkuru?
Strzyga - ja tez na kwadracie stalam i nie narzekalam 😉 Ale jak ma sie mozliwosc stania blizej hali podczas zawodow to chcialoby sie z tego skorzystac, a jednak sie nie da 😉 Zwlaszcza, ze na zawodach czesto trzeba "na juz" i biegiem z hali do stajni sie lata co chwile. Ale bron Boze wspolczucia nie oczekuje, moze schudne dzieki temu  😁
Ost miałam 8 koni i jakoś przeżyłam.  nie wiem co byście na wkkw zrobili jak kros 5 km dalej,  albo parking z koniowozami 2 km od stajni i zakaz poruszania się samochodami.  Glinki,  pasze,  sprzęt w koniowozie. Naprawdę bez przesady nie jest to odległość.  Jakoś latem ze stajni na plac kwarcowy dalej i się żyje.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 lutego 2015 23:46
crazy ja mam tylko 5, z czego 4 idzie te same klasy (w CC na 8 koni 4 moje).
Strzyga ale jak tam na co dzień konie stały to nie były stajnie tak zawilgocone i wyziębione, teraz jest dramat.
Mam nadzieję, że jutro już posypią drogi albo odśnieżą, bo dzisiaj było średnio dla koni bezpiecznie.

Nie posypia bo nigdy nie sypali... Latami się tak podróżowalo z góry na hale. Nie zauważyłam ost wilgoci i jakiegoś smrodu.  A teraz jak jest przymrozek też nie będzie czuć. 
crazy, wilgoć w nieużywanym zamkniętym budynku zwykle jest i w 20 (tej co westowe konie kiedyś były) jest, do tego śmierdzi. Posypywane bywało, jak pani Ch. stwierdzała, że dojść na halę nie może to wydawała polecenie 😉 Ale teraz to jakoś mocno ślisko nie jest.
Ja też pordróżowałam z kwadratu latami 😉  Co nie zmienia faktu że jak już płacę za boks to wolę mieć konia bliżej. I w nowej, ładnej, ciepłej stajni. Na co dzień w stajni mam sybir, na zawodach dziękuję bardzo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2015 11:55
Jasne, ze kazdy woli, ale nie ma takiej możliwości. Sorry, trzeba sie było bardziej spieszyć 😀
Strzyga, ale nie rozumiem twojej wypowiedzi? Jak widać niektórym obojętnie, więc mówię że mi nie. Wiem że teraz mało jest boksów, więc wiem że trzeba się szybko orientować. Piszesz jakby ktoś miał teraz pretensje...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2015 13:07
Bo jesli o hipodrom chodzi, to wszyscy zawsze narzekają. Jest super hala, mnóstwo ludzi na zawody i mnóstwo ludzi na pensjonacie. nie można napisać, ze super, ze tak jest? Latami było tak samo, konie stały na kwadracie i nikt nie płakał, ze to aż tak daleko i latać trzeba...
Strzyga, ale co z perspektywy osoby która przyjeżdża na zawody mają ludzie w pensjonacie? Serio, co mnie to? Ja sie cieszę że są zawody, że mogę startować na fajnej hali. I nie wiem 50 lat temu (strzelam, bo nie znam w ogóle historii tego miejsca) w ogóle nie było hali i nikt nie płakał, sorry ale co to za argument ze kiedyś tak było? Teraz są boksy, które są bliżej hali i jak płacę to chcę tam stać. Nie zdążyłam, trudno, nie wzięłam boksu bo biegać z drugiego końca mi się nie chce, to zbrodnia jest?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lutego 2015 13:53
xxagaxx, bo nie będą trzymać pustych boksów przez cały miesiąc, żebyś Ty miała boksy przy hali na zawody 😀
Ja tam lubię stare stajnie - te na 6 koni... nie jest znowu aż tak daleko... a jest spokój... nikt się nie kręci... no i 5 dyszek taniej :P wole te niż te w rekreacyjnej stajni....
Dokładnie,  miałam 8 ke i było super.  Przy tylu koniach po 50 zł to dużo kasy.  Trochę mi żal na 2 dni,  za białe ściany płacić
Kto dzis startował ? Jak tam ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się