matura

chesnut, nie umieściłam 🙁 Mam tylko ramowy plan w bibliografii już oddanej. Mogę mieć kopię tej bibliografii dla siebie, czy jestem skazana na mówienie bez niczego?
Ramowy plan ogólnie rozpisany na kartce czy konkretnie uwzględniony w materiałach pomocniczych? Z tego co mi wiadomo to jeśli nie wpisałaś go do materiałów pomocniczych razem z cytatami i reprodukcjami obrazów itp. (zależne od tematu) to mówisz z pamięci, chociaż mogę się mylić bo może u was jest nieco inaczej.
U nas konspekt trzeba było do 29.04 oddać, a cytaty zbierają rano przed maturą... Ja mam prezentacje multimedialną dlatego konspekt brzydko mówiąc olałam 😉
W materiałach pomocniczych napisałam tylko o reprodukcjach obrazów i utworze muzycznym, który puszczę w trakcie. Teraz to się jeszcze bardziej boję...

Arroch, konspekt czy bibliografię trzba było u Was oddać do 29.04?

Arroch, konspekt czy bibliografię trzba było u Was oddać do 29.04?


Konspekt, Bibliografię na początku kwietnia zbierali...
Świetnie. Będę sobie ciągle pluła w brodę, że nikt mi nie powiedział o czymś takim. Dowiedziałabym się sama, gdybym chociaż usłyszała o tym, że coś takiego istnieje lub może istnieć 🙁
fin, bzdura! Plan ramowy możesz wnieść ze sobą na prezentację nawet, jeśli wcześniej go nie oddawałaś - komisja może tylko poprosić o pokazanie, ale nie ma prawa zabronić Ci skorzystania z niego! Jeśli oddałaś go z bibliografią, to zupełnie nie widzę problemu, po prostu wydrukuj sobie sam plan na osobnej stronie 🙂
ramowy plan wypowiedzi i cytaty pisałam dzisiaj rano, nikt nie musiał tego widzieć wcześniej. prawda jest taka, że jeśli nie chcesz to nawet nie musisz tego mieć w ogóle. a szczerze mówiąc plan wypowiedzi na nic mi się nie zdał  🤣
u nas tez nie trzeba było wcześniej oddawać, tylko musieliśmy zamieścić w bibliografii, że będziemy chcieli mieć  😉 Mnie się do niczego i tak nie przydał  😁
Zgadzam się z zonk, w mojej szkole trzeba było też wcześniej to zamieścić w materiałach pomocniczych. W dodatku mieliśmy informacyjne spotkanie z nauczycielami, którzy też o tym w kółko mówili.
U nas nie trzeba było ani zamieszczać, ani pisać, że się takowy wnosi. Ja nie miałam planu i jakoś sobie poradziłam. Nie ma na to zasady, każda szkoła rządzi się własnymi prawami 😉
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2012 21:36
olek weterynaria to dla mnie koniec świata jak się w tym roku nie dostanę na med  😤 w tamtym roku nawet nie składałam papierow ( a bym się dostała) bo wolałam przygotowac sie jeszcze raz w domu do matury. Jesli sie w tym roku nie uda to i tak bede w następnym poprawiała. Jak nie w tym roku sie dostanę to za rok,dwa albo trzy ale się dostanę!  😎
Dzisiejszy podstawowy angielski to była totalna kaszka z mleczkiem,szkoda tylko że banalna podstawa zapowiada hardkorowe rozszerzenie 😀
A mi jakoś nie podszedł. Było łatwe i tak dalej, ale jakoś tak... no nie wiem, źle mi się to pisało i w ogóle.
Macie pozdrowienia od Poncioch, zapomniałam przekazać wczoraj.

Nie chce mi się iść na rozszerzenie. Maturę pisemną zdałam, to może sobie odpuszczę? 😁
A mi się właśnie dopiero teraz chce,tylko zaopatrzę się w stopery do uszu bo nam na podstawie za głośno puścili listening.
Dziewczyny, zdaje/zdawała któraś maturę z j. rosyjskiego?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 maja 2012 11:00
Bardzo fajnie się pisało, powinno być powyżej 90% 🙂😉
Ja nie,ale moja kumpela owszem,mogę ją o coś podpytać jak chcesz.
Ten list to w ogóle był formalny czy nie? 🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 maja 2012 11:31
Kurczę jakoś dziś dopadła mnie załamka z powodu matematyki... Zrobiłam kilka głupich błędów rachunkowych (typu zamiast - dałam + 🤔wirek🙂 i poleciało kilka %. Jeszcze mnie koleżanka dobiła, trochę słabsza ode mnie z matematyki powiedziała, że będzie miała ponad 80%, a ja ledwo te 70% (do końca nie wiem jak i odejmą za te błedy rachunkowe i liczę bez zadań na dowodzenie, bo się rozpisałam na całe miejsce, ale pewnie źle...) Nie jest mi do niczego matematyka potrzebna, bo zdaję rozszerzoną chemię, ale tak dla własnej satysfakcji mogłam to lepiej napisać  🙁 🙁

flygirl
ja pisałam półformalny hihi 🙂 Typowy formalny to jest list czytelnika, reklamacja lub podanie o pracę. Tu tego nie było, ale ponieważ jest to nauczyciel, odpowiednie formy grzecznościowe trzeba było zachować myślę (np. na końcu "yours faithfuly" jeśli na początku pisałaś "Dear Sir" zamiast "love" haha 😀 ). Osobiście użyłam kilku zwrotów charakterystycznych dla formalnego.
Ja pisałam tak normalnie jak formalny, bez skrótów, ładnym językiem i tak dalej. Nie wiem czy to dobrze, ale uznałam, że skoro to konkretny nauczyciel, to trzeba nadać mu jakieś nazwisko i na końcu wtedy Yours sincerely.

Nie chce spędzić zaraz dwóch godzin na wypracowaniu i potem jeszcze godziny na słuchaniu i czytaniu. Tak mi dobrze w domu 😁
Ja napisałam całkowicie nieformalny.  😵
Ja napisałam taki pół na pół, ale raczej nieformalny niż formalny 😉 ale ogólnie całkiem przyjemna maturka 😉
Nie wiem, czy widzieliście, ale bodajże na wp jest artykuł o tym, że ktoś w trakcie matury z matmy wstawił zadania w internet z prośbą o rozwiązanie.  🤔 Autor artykułu już straszy anulowaniem całego egzaminu. Co robiła komisja, skoro nie zauważyła, że ktoś się bawi telefonem przez pół matury?  🤔wirek:
🤔 🤔 mogłabyś podlinkować ten artykuł? Nie mogę go znaleźć
Jeśli dobrze pamiętam odpowiedzi to z testowych mam 27/35. Załamałam się. 😵 Angielski mi się liczy na studia, a ja narobiłam tyle błędów.  👿
http://mistrzowie.org/427470/Matura-z-internetem

Jest na mistrzach screen  😉
ale zła jestem na siebie... zrobiłam 3 błędy ale oczywiście poskreślałam i zamiast 3 mam 9... 🤔 nie wiem co mnie podkusiło, bo nigdy nie zmieniam odpowiedzi. ehh...

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 maja 2012 13:40
34/35 z testowych, ufff, jest dobrze 🙂

EDIT: tu macie o tej matematyce... http://szkola.wp.pl/title,Wielkie-oszustwo-na-maturze-z-matematyki,wid,14474312,wiadomosc.html?ticaid=1e6c6
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się