Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
09 lutego 2013 19:52
Gdyby oni się tak spotkali, to by tylko strzępy zostały. 🤣

To jeszcze chłopcy osobno, bo jest na co popatrzeć. Zdjęcia oczywiście by FOTART.




Tak się zastanawiam... Pursat i Pelhan nigdy nie byli aż tak "zagłodzeni", żeby im aż tak było widać żebra i kości zadu.
Czy przypadkiem te słynne hodowle specjalnie nie głodzą lekko koni, żeby wyglądały bardziej "rasowo" i "w typie" ??
Pursat   Абсолют чистой крови
09 lutego 2013 20:48
rzepka, ale o czym mówisz? Bo ja na zdjęciach przez siebie wrzuconych nie widzę zagłodzonych koni ze sterczącymi kośćmi... A co do ogierów z SM, to one różnie wyglądały - czasem lepiej, czasem gorzej i rozmaite czynniki miały na to wpływ.
No, ten złoto-gniady na poprzedniej stronie ma wszystkie żebra do przeliczenia 😁
Wzorzec rasy znam. Ale jednak czasami az do przesady są szczupłe 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
09 lutego 2013 21:16
No to spójrz na zdjęcie złotego kilka postów wyżej. To ten sam koń. Nie widać, żeby mu coś dolegało. Żebra widoczne na poprzednim zdjęciu są zasługą tego, że ogiery się wąchają i złoty akurat wciągnął powietrze.

Konie z czołowych światowych (Stavropol, Shael, Gurtbil, Geli, Shakh, Dacor i inne) stadnin wyglądają bardzo dobrze. Są szczupłe, ale nie wychudzone. Owszem, zdarzają się osobniki zabiedzone, ale takie można spotkać w każdej rasie.
Pursat   Абсолют чистой крови
16 marca 2013 19:12
http://akhaltekes.blogspot.com/2013/03/odswiezona-krew-absenta.html

Fajna sprawa, zawsze fascynowało mnie uzyskiwanie źrebiąt z mrożonek dawno padłych, hodowlanych gwiazd. 🙂
No, ale ten boks ze światowej (już) sławy źrebiczką, paparazzi i mediami - jest taki...tego...no 😜
Pursat   Абсолют чистой крови
17 marca 2013 08:32
Widać nie można mieć wszystkiego. 😁
Pursat   Абсолют чистой крови
25 marca 2013 15:38
100 lat dla Pudokkhan! Babcia świętuje dzisiaj 31 urodziny.  🙂

http://akhaltekes.blogspot.com/2013/03/31-rwsze-urodziny-pudokkhan.html
takie cudeńsko przez przypadek napotkałam w internecie



Czy u tekińców często występuje siwa maść?
Osobiście znałem jednego:

http://www.bazakoni.pl/anonse,a-15213.html  😲 Efekt wow
Za tak przystępną cenę to chyba tylko brać (?), jeśli się marzy o koniu tej rasy


Są wystawione na sprzedaż 3 konie z tej hodowli, wszystkie ceny dobre, ten ogierek i klacze

jkobus, są źrebaki ?  👀
Siedziałbym cicho i nic nie mówił, gdyby były źrebaki..?

Na razie jestem tylko coraz bardziej niewyspany...
Może nie chcesz żeby ktoś zauroczył 😉
Mogłyby się wreszcie damy rozpakować. Od paru lat kibicuję z daleka i czekam na źrebaki oraz przełamanie pecha, a one trzymają w napięciu...
jkobus ale robiliście USG z tego co pamiętam. Po 3 miesiącach to już nie zresorbują, więc czemu miałyby nie być źrebne? Na pewno są 😀
Donia Aleksandra, skąd pomysł, że miałyby być nieźrebne ?

Wszyscy na nie czekamy, ale niewyspanie jest rolą jkobusa 😉
Pocieszamy się, że czekają, aż zrobi się cieplej i suszej.

Zresztą jednak - nie ma w tym nic dziwnego. Knedlik przyjechał do nas dokładnie rok temu. Według moich obserwacji (które, oczywiście, nie mogą być dokładne, boż nie stałem nad nimi dzień i noc, ani też kamer im nie zamontowałem) - dobrał im się do tyłków w czasie majowej rui, którą wszystkie miały od połowy do końca maja zeszłego roku.

Więc - za tydzień będzie równo 11 miesięcy. Pasuje? No pasuje. A że wpadłem w panikę jak tylko Bubie zaczęły strzyki puchnąć..? Trudno, żebym nie wpadł...

Niby podsypiam, bo już nie siedzę całą noc, a tylko wstaję co jakiś czas - ale jak się tak robi kolejny już tydzień, to zaczynam rozumieć pewnego kolegę, który wiele lat temu, podczas pracy nad swoją magisterką domagał się kawy w czopkach - porcje kofeiny w płynie przestają działać, najwyżej głowa po nich boli...
Pursat   Абсолют чистой крови
11 kwietnia 2013 13:57
Czy u tekińców często występuje siwa maść?

Nie jest to jakaś szczególna rzadkość, ale na pewno jest ich mniej niż np. gniadych. 😉

http://www.bazakoni.pl/anonse,a-15213.html  😲 Efekt wow
Za tak przystępną cenę to chyba tylko brać (?), jeśli się marzy o koniu tej rasy

Ten ogierek akurat nie jest czystej krwi.
Nie znam się w ogóle na rodowodach achałów i proszę nie bić za niewiedzę  😉
Ale dlaczego nie jest czysty skoro matka ach. i ojciec ach. ?
emptyline   Big Milk Straciatella
12 kwietnia 2013 08:35
No tak, dzięki  🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
14 kwietnia 2013 20:47
Miło popatrzeć na taką 28-latkę:



Sayathanum, (c) E. Slukova
Pewnie  już wszyscy wiecie, ale oczywiście, nie wypada w tym miejscu oficjalnie nie ogłosić: przebrnęliśmy przez pierwsze wyźrebienie, Osman Guli urodziła nam wczoraj popołudniu ogierka, który oficjalnie otrzymał na imię Ostowar - po persku to "twardy", "hardy", a także - nazwa stopnia wojskowego irańskiej armii, odpowiednika "starszego sierżanta".

Cała rodzina na jednym zdjęciu:


Szczegóły, jak by kto był ciekaw - to chyba wie gdzie znaleźć..?
jkobus a gdzie czerwona wstążeczka ?
Ja nie stąd  :kwiatek:
jkobus A z imieniem miała być tajemnica jeszcze! 😀 Ale świetnie dobrane! Takie "wyjątkowe", bardzo mi się podoba! No i niech się Ostowar dobrze chowa - tfu, tfu! 🙂
Gratuluje ! 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2013 14:03
O jezusie jakie cudo. Jelonek?
jkobus, imię piękne, źrebaka nie chwalę, chyba, że dasz znać, że już zabezpieczony przed urokami 🙂
jkobus Ja proszę o wpis na forum i więcej zdjęć , nie mogę otworzyć twojego bloga  😤  żrebak przepiękny , będziesz wystawiał na sprzedaż ,czy na razie zostają u ciebie źrebaki ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się