Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
01 czerwca 2011 16:00
Ma ktoś jakieś materiały, które pomogłyby mi uzasadnić to stwierdzenie:
Andrzej Kmicic jako kochanek/wzór męskości?
Proszę 🙂
Czy ktoś może ma materiały z działek "content marketing" i "custom publishing"?
Jakieś artykuły? Książki do polecenia? Strony?
Mogłaby też być sensowna książka do marketingu z rozdziałem o tychże wyżej...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2011 16:23
Niewidzialna, http://www.google.pl/search?q=potop+pdf&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 czerwca 2011 16:26
Mam problem z dwoma zadaniami z fizyki :kwiatek:
1) Oblicz stosunek średniej energii kinetycznej atomów helu do energii kinetycznej cząsteczek wodoru przy założeniu, że temperatury gazów są identyczne.
2) Oblicz energie wewnętrzną 1g helu w temperaturze 127 stopni C.
Błagam o pomoc 🙇

Nieaktualne


ad2. U=3/2*n*R*T
nie umiesz podstawic do wzoru??
Mogłabym prosić o pomoc przy tłumaczeniu ?
"Identyfing segments based on the subject positions" Dodam, że jest to nagłówek jednego z akapitów, artykułu dotyczącego segmentacji konsumentów na rynku żywności, w aspekcie "zdrowego jedzenia".
Wychodzi mi jakis koszmarek, nie wiem jak rozgryźć to subject positions, żeby brzmiało dobrze po polsku  😡
:kwiatek:
Ja też proszę o pomoc. 🙂 Próbuję pisać referat na WOS o strukturze lekarzy w Polsce. Znalazłam odpowiednie statystyki, ale kompletnie nie wiem jak to rozwinąć. Tzn, co napisać we wstępie, zakończeniu, tak, aby nie były to tylko puste tabelki. Na pewno komentarze pod wykresami kogo jest najwięcej itp. Ale to będzie za mało. Nie mam pomysłów. Ehh, humanistką na pewno nie będę 😉
Mogłabym prosić o pomoc przy tłumaczeniu ?
"Identyfing segments based on the subject positions" Dodam, że jest to nagłówek jednego z akapitów, artykułu dotyczącego segmentacji konsumentów na rynku żywności, w aspekcie "zdrowego jedzenia".
Wychodzi mi jakis koszmarek, nie wiem jak rozgryźć to subject positions, żeby brzmiało dobrze po polsku  😡
:kwiatek:


a co ten akapit omawia? bo to jest zdanie- worek po angielsku, jakby tak bez kontekstu tlumaczyc to "Identyfikacja segmentow na podstawie pozycji (ale rowniez stanowiska, w sensie pracy lub opinii) przedmiotu (subject moze tez sie odnosic do osoby)
Dziękuję za odzew  :kwiatek:
Akapit prezentuje sposób segemntacji konsumentów, z uwzględnieniem ich cech (zwyczajów zakupowych). Myślalm, żeby może potraktować to jako postawę/stanowisko właśnie.
Ok, to w tym momencie robie sie z tego " Identyfikacja segmentow na bazie stanowiska/opinii konsumentow". Skad taki tekst kosmiczny wytrzasnelas 😉 ?
Dziekuję !!  :kwiatek:
To sumie i tak dostał nam się jakiś przyzwajalny temat  😁
Artykuł dostałam od prowadzącej przedmiot - zachowania konsumentów na rynku żywności.
Muszę zrobić opis obrazu czy mógłby mi ktoś podrtzucić ciekawe pomysły jaki to może być obraz ??
Jakiś prosty do opisania, najlepiej kilku planowy ???  💃
Czwórka Chełmońskiego?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 czerwca 2011 12:26
potrzebuję informacji. najlepiej materiałów gdzie zagadnienia są dość zrozumiale opisane...
[list]
[li]macierze przejść dla stanów Markowa[/li]
[li]problem kojarzenia małżeństw[/li]
[li]transwersale[/li]
[li]metoda PERT[/li]
[/list]

szukam też osoby bardzo dobrej z programowania i/lub tworzenia baz danych. sprawa bardzo pilna i tu proszę głównie o odzew na pw  :kwiatek:
Mógłby ktoś sprawdzić mój mały tekścik po niemiecku? Pewnie popełniłem milion błędów, ale co zrobić, starałem się 😉 Temat - stereotypy o Niemcach.

"Deutschen sind sehr interessant. Es ist viele Klischees von Deutschen. Sir sind ordentlich, pünktlich und arbeitsam. Klischees von Deutschen sind:


1. Ersted Klische ist:
Deutschen trinken viel Bier.

Im Deuchland ist organizien Oktoberfest in München. Es ist eines der größten Volksfeste der Welt. Deutschen trinken etwa 110 (einhundertzein) Liter Biere bei einem Jahr. Ist zweite Position im Europa (hinter dem Böhmen).



2. Zweite Klische ist:
Deutschen sind hässlich.

Die Leute finden das Deutschen sind hässlich. Ich glaube das ist nich richtig. Auf dem foto sehe ich Deutsche Miss 2009. Ich glaube sie ist schön und fraglos nicht hässlich.



3. Dritte Klische ist:
Deutschen sind zu ordentlich.

Die Leute finden das Deutschen sind zu ordentlich. Ich glaube es ist nicht Macke. Ordentlich Leute immer wissen wo sind seine Kleidung.



4. Vierte Klische ist:
Deutschen sind schuldbeladen für der Zweite Weltkrieg.

Der Zweite Weltkrieg gewesen hart Zeit für alle Welt. Adolf Hitler haftbar gewasen für der Tod viele Leute. Diese Zeiten vergegangen. Ich glaube Leute nicht müssen vergessen von alte Zeiten und abfinden."


Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 czerwca 2011 18:34
przepraszam, ale szkoda ze nie ma "lubie to!"  wiem, ze sie starales, ale nie ma zdania bez bledow.

ten tekst jest poprostu mistrzostwem swiata! 👍
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=136.msg1032052#msg1032052 date=1307295293]
przepraszam, ale szkoda ze nie ma "lubie to!"  wiem, ze sie starales, ale nie ma zdania bez bledow.

ten tekst jest poprostu mistrzostwem swiata! 👍
[/quote]

😁 swietne!
Tak na powaznie: Bardzo przyjazne dla niemca, ale bardzo najezone bledami. Trzeba by bylo praktycznie pisac na nowo
Czy mogłabym poprosic o pomoc jakąś życzliwą osóbkę?
Mianowicie chodzi o język niemiecki,który dla mnie jest czarną magią. Potrzebuję 6-7 zdań o tym,co robię dla środowiska (typu segreguję śmieci itp.)
Grzesiek, tekst o miss niemiec mnie rozwalil. Zmien 4 na cos bardziej poprawnego politycznie, bo bedzie jazda. I bledy popraw 😉
[quote author=karolina_ link=topic=136.msg1032162#msg1032162 date=1307300679]
I bledy popraw 😉
[/quote]

Mocne.

Teraz zauważyłem, że niektóre "błędy" literkowe poprawił mi Word (np. na "einhundertzein"😉.

Zdaje sobie sprawę, że językowo-składniowo jest masakra. nie mógłby ktoś chociaż trochę poprawić? Tak, żeby jakoś to było? Niestety sam nie jestem w stanie tego zrobić, bo jak mam poprawić błędy po sobie...

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 czerwca 2011 20:59
Zastanow sie nad tym zdaniem:

Im Deuchland ist organizien Oktoberfest in München.

Co to w ogole jest? Ist organizien? Co ty chciales dokladnie napisac? 

Napisz takie zdanie: w monachium jest corocznie organizowany oktoberfest.
Miało być "Im Deuchland ist organisieren Oktoberfest in München."

Edit - w sensie miało być "W Niemczech jest organizowany Oktoberfest". Chciałem dać Oktoberfestival czy coś takiego, ale tę nazwę znalazłem tu http://de.wikipedia.org/wiki/Oktoberfest
Obcy to ja - zmaganie się z podwójną osobowością. Omów zagadnienie odwołując się do powieści Frankenstein i Portrer Doriana Greya.

Prezentacja maturalna. Na jutro. >_> Ktoś może ogarnia w miarę ten temat?
jezu co za koszmarny temat, nie było innych?? w necie szukałaś?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 czerwca 2011 19:11
Maturalna na jutro?  🤔wirek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 czerwca 2011 19:13
ratunku jutro poprawa z angielskiego  😵
"Będąc bliźniaczkami jednojajowymi, często zamieniałyśmy się w szkole miejscami"
Byłby ktoś w stanie mi pomóc?
xxagaxx, ten był jednym z łatwiejszych. Szukam w necie i na razie kiepsko mi idzie.
Gienia-Pigwa, to tylko próbna  😉 aczkolwiek muszę zaliczyć.
ratunku jutro poprawa z angielskiego  😵
"Będąc bliźniaczkami jednojajowymi, często zamieniałyśmy się w szkole miejscami"
Byłby ktoś w stanie mi pomóc?


Being identical twins, we often used to swap seats at school.


Grzesiek - ale po niemiecku strone bierna sie robi inaczej niz po angielsku, zamiast sein w odpowiednim czasie wstawiasz werden. Ja bym napisala Oktoberfest wird jährlich in Munich organisiert - co wcale nie musi byc dobrze 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 czerwca 2011 09:06
grzeska sie nie da poprawic, bo caly tekst trzeba by bylo od nowa napisac

grzesiek na taka konstrukce jest u ciebie za wczesnie! musisz siasc do podstaw. oddales to w szkole? i co belfer na to?

kiedys pokazalam podobny tekst kolezance nauczycielce niemieckiego i mowila ze dalaby tak 4 czy cos. bylam w szoku! moja germanistka by mi dala pale, ale podobno teraz inaczej sie uczy. nie wiem, wydaje mi sie jednak ze za malo na poprawna gramatyke sie naciska.
Nie mam tego napisać, ale powiedzieć.

Niestety cała pierwsza klasa z inną, beznadziejną nauczycielką teraz wychodzi 🙁
Jakie przykłady z literatury, mogę dać do rozprawki, w której mottem przewodnim jest taki cytat:
"Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
Którzy kolejno wchodzą i znikają,
Każdy tam aktor niejedną gra rolę..."
(William Szekspir)
?

Nie mam w ogóle pomysłu na tą rozprawkę  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się