kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

iwona9208, wet wbija kastracje.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 grudnia 2011 13:07
to świetnie 😵
teoretycznie nadal mam ogiera 😡
Nie wiem gdzie wrzucić to pytanie :
Czy ktoś mógłby mi oszacować wartość tego konia tak na oko?  🙇
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 14:49
Przypuszczam, że kwota w Euro. I to ciężkich Euro...  😉 Ale fajnie się rusza. przypuszczam, że koło 15 tys na pewno. Euro rzecz jasna. Jak nie lepiej.
Czy sosnowe gałazki tez można podrzucić na padok. Miałyby zblizone działanie do syropu sosnowego pewnie. Czy źle myśle?
No właśnie jak zobaczyłam ten ruch to paszcza mi się nie zamykała przez pół godziny 🤔
Dobra zadzwonię i się spytam hehe ale dzięki 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 15:58
Zapytaj, zapytaj i daj znać jaka cena  😀 Jak nie tu to na PM, bo sama jestem ciekawa  🤣
Mozii: 32 tys euro 🥂 hahaha
Gillian   four letter word
27 grudnia 2011 16:17
kurdeee, szkoda że nie mam drobnych bo bym sobie kupiła  😜
Kiedy rodzice wypłacą mi pieniądze z ich złotej karty to już lecę go kupić :P
Gillian   four letter word
27 grudnia 2011 16:25
swoją drogą - jest tyle wart? jak sądzicie?
Papier mega, ruch bardzo dobry. No ale AŻ tyle? Seriously?
Koń jest 3 miesiące pod siodłem no ale ile może zdziałać papier.
Myślę że cena jest też zawyżona bo Pani sobie ją ot tak rzuciła bo pewnie wzięła sobie jeszcze opcje negocjacji wartości konia.
Nic nikomu nie ujmując ja bym za tego konia dała max 40 tys ale złotych. (swoim amatorskim okiem  😁 )
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 16:34
z takim papierem i takim ruchem to tak jak pisałam wcześniej 12 tys, a 15 to max. 32 to przesada lekka  🙄 W końcu na nasze licząc, nawet gdyby Euro liczyć po 4zł, to daje nam, bagatela, 128 tys zł  😵 Dziękuję ja wysiadam. Niejednego lepszego można by za taką kasę kupić. Poza tym strach z takim coś robić, a jak sobie kuku zrobi?  😁 Dopiero płacz i zgrzytanie zębami  😁
O Boże właśnie ja bym się bała na padok wypuścić  😵
Niech ktoś mi znajdzie konia z takim ruchem tylko siedem razy tańszego  😍
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 16:41
pucus27 a cóż to za stajnia, w której jest ten koń?
Kochana, jakbym miała tyle drobnych top bym Ci pożyczyła na niego 🤣 Ale niestety zostały mi same grube  😂 😂
Kurcze babka mi mówiła ale nie pamiętam, gdzieś pod Warszawą.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 grudnia 2011 16:44
No bo ceny ma iście światowe  😁 I obawiam się, że zaporowe jak na nasz rynek  😉 Ale nie ma co ukrywać- konik rewelacja, aż się oczy śmieją  😍
Gillian   four letter word
27 grudnia 2011 16:48
z takim papierem i takim ruchem to tak jak pisałam wcześniej 12 tys, a 15 to max. 32 to przesada lekka  🙄 W końcu na nasze licząc, nawet gdyby Euro liczyć po 4zł, to daje nam, bagatela, 128 tys zł  😵 Dziękuję ja wysiadam. Niejednego lepszego można by za taką kasę kupić. Poza tym strach z takim coś robić, a jak sobie kuku zrobi?  😁 Dopiero płacz i zgrzytanie zębami  😁


bywają konie z lepszym ruchem, IMHO. Na mnie jakiegoś mega szału nie robi, macha girami ale bez ładu i składu większego (ale to da się wytłumaczyć stażem pod siodłem). Cena jest przegięta.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 grudnia 2011 17:09
Ale mu "subtelnie" łydkę daje, widać zwłaszcza pod koniec 🙄
Czy ja wiem czy cena przegięta?? To ze w Polsce ciężki rynek i konie zwłaszcza teraz grosze kosztują to inna sprawa. My do innych cen jesteśmy przyzwyczajeni.

Koń ma papier, fajnie się rusza, ma pewnie potencjał. Będzie tyle wart ile ktoś za niego da.
Ha ha ha - jakby ten koń  był sprzedawany przez niemiecką stajnię to nikt by nie pisnął, że cena przegięta. Ale jak już koń w Polsce, to powinna jego wartość ze 3 razy od razu spaść...Ehhh, polskie myślenie.
🤔 W sumie masz rację... jeśli koń by był z Holandii czy z Niemiec to bym nic nie powiedziała.
Gillian   four letter word
27 grudnia 2011 17:57
ja bym powiedziała 🙂
no ale wiecie dla nich 32 tys euro to jak dla nas 32 tys zł. Jeśli ktoś by chciał sprzedać takiego konia za 128 tys euro...
wiecie o co mi chodzi 😵 ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 grudnia 2011 19:17
Stajnia na filmiku to Celbant, koło Sochaczewa.
żaczkowa   gone with the wind
27 grudnia 2011 19:19
kurcze, to kupiłam 10-letniego konia po konkursach 135 cm za 30 tysięcy złotych...  😵

jak szukałam konia, to znalazłam dosyć fajne stadko ze stajni gdzieś blisko granicy polsko-czeskiej - ceny normalne, tylę że w euro  🙇
Ha ha ha - jakby ten koń  był sprzedawany przez niemiecką stajnię to nikt by nie pisnął, że cena przegięta. Ale jak już koń w Polsce, to powinna jego wartość ze 3 razy od razu spaść...Ehhh, polskie myślenie.


święta prawda i dlatego w Polsce chyba nigdy nie będzie normalnego rynku do handlu końmi.
Czy sosnowe gałazki tez można podrzucić na padok. Miałyby zblizone działanie do syropu sosnowego pewnie. Czy źle myśle?


ja zrywałam i dawałam do żłobu kaszlącej kobyle. Przeszło, ale nie wiem czy te gałązki coś pomogły.
widziałyście może gdzieś w necie jakiś fajny artykuł na temat pielęgnacji koni i higieny żywienia (ile raz dziennie, w jakich ilościach itp.) potrzebuje tych informacji do pracy inż. 
Mój ogr 9 m-cy na zimowym padoku (niezbyt duży, ziemia) zaczyna obgryzać drągi. Robi to dość często, boję się, żeby nie zaczął/ nauczył się.. łykać?? Podobno tak się czasem zaczyna- obgryzanie, opieranie zębów, osobiście nie znam konia który zacząłby łykać na wybiegu, spotkał się ktoś?? 😲 Dodam, że zawsze ma tam siano, zawsze jest z kumplem- teoretycznie ma co robić, nie nudzi się. Może przesadzam. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się