KOŃSKA REWIA MODY cz. IV (sezon 2010)

insanity, śliczny komplet, mi brakuje tylko owijek
wątek zamknięty
gr.. naprodukowałam się juz miałam wysyłać wiadomość i mi się komp zawiesił  👿 no to piszę jeszcze raz:
ja zawijam owijki tak:

1. Owijamy nogę podkładką, tak zaby pod owijkąsie nie marszczyła czyli dosyć ciasno, przytrzymujemy sobie najlepiej kolenem...
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/owijki1-1.jpg?t=1266082102[/img]
2. Zaczynamy owijać owijką od samej góry (tzn nie musimy dokładnie przykryć podkładki owijką bo to się poprawi na końcu), owijamy 2 razy, potem owijka pod kątem i owijamy do dołu, nie ciągniemy na siłę bo się pomarszczy
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/owijki2-1.jpg?t=1266082135[/img]
3. Zawijamy ok 3/4 stawu pęcinowego, obwijamy go 3razy, i jedziemy spowrotem go góry, tak samo- nie ciągniemy tylko delikatnie pod kątem, owijka przez cały czas napięta! całość ma być stabilna i nie przesywać się na nodze!
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/owijki3-2.jpg?t=1266082635[/img]
4. obwijamy wystającą podkładkę, zapinamy rzep
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/owijki4-1-1.jpg?t=1266083941[/img]

od przodu wygląda to tak (nie zwracajcie uwagi na tyły- zawinięte na potrzeby konia specjalnej troski..) :
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/owijki-1.jpg?t=1266083367[/img]

Wychodzi na to, że dół i góra są obwinięte ok 3 razy a środek 2, przez co nie ma sznas utworzyć się buła 🙂

wybaczcie ciemne i brudne zdjęcia  😡
tak zawijam owijki ja i absolutnie nikt nie musi tego tak robić, jeśli ktoś skorzysta to ok jeśli nie chce to nie  😉
wątek zamknięty
Nasz marzipan (dobrze myślę) ? 🙂

wątek zamknięty
ja też chcę  🙁 owijki to lamicell?

co innego beżowego, nugatowego poleciacie?
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2010 18:17
korsik dla mnie w podobnej tonacji to jest ten http://www.lamri.pl/schockemohle-sports/schockemohle-czaprak-coach-coffe-late-wszechstronny.html (kolory 6 i 7)
wątek zamknięty
zastanawiałam sie nad schockomohle, ale nie przepadam za ich czaprakami

chociaż przemyślę to

jak by jeszcze ktoś widział coś w podobnej tonacji to proszę o linki. ES wydał stripe in w tonacju beżowej?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 lutego 2010 18:25
do postu LOVELY:
- nie naciągałabym owijki na całym obwodzie nogi, w szczególności na ścięgnach. bezpieczniej jest naciągać owijkę na przedniej cześci nogi (czyli na kości)
- ostatnie owinięcie na samej górze nogi powinno być odrobinę luźniejsze jeśli jest tak wysoko jak na fotkach
- podkładki ani owijki nie trzeba będzie przytrzymywać kolanem jeśli postaracie się, żeby załozyć podkładkę tak żeby "zakładka" wypadła frontem do was
- dodatkowo bardzo ułatwia robotę przygotowanie sobie owijki do owijania tuż pod ręką - wtedy po założeniu podkładki można ją przytrzymać lewą ręką, prawą sięgnąć po owijkę i od razu początek owijki podłożyć pod palce reki przytrzymującej podkładkę - wtedy kolano nie będzie potrzebne 😉
- zawijanie ułatwia zakładanie podkładek w tym samym kierunku co kierunek owijania (dla przypomnienia - prawe nogi zazwyczaj owija się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewe - przeciwnie do ruchu wskazówek)
- żeby rzepy wypadały w tych samych miejscach na wszystkich nogach wystarczy pilnować żeby zaczynać zawijanie z tego samego miejsca i tak samo mocno naciągać owijkę podczas zawijania każdej z nóg

...to tak z moich "dobrych rad" 😉
wątek zamknięty
insanity Ja mam taki sam - jeszcze z metkami. To ten od mnie??

Tunrida Super wygląda na twoim grubasku!! Wierz że bicolor jest jeszcze grubszy.. 😎
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2010 18:34
caro a organizujesz kursy z zakresu zakładania owijek? takie z praktyką i modelem do trenowania w zestawie?  😁

korsik a HKM drobnopikowany? dostępny w kilku różnych odcianiach beżu i brązu. ewentualnie HKM gently. oba są cenowo przystępne, a opinie też mają niezłe 🙂
wątek zamknięty
Korsik - owije to lamicell
wątek zamknięty
HKM Gently polecam 😉 Ja kupiłam przez haft, ale bardzo dobrze się sprawuje.


zdjecie w linku bo już w wielu wątkach się pojawiło
wątek zamknięty
caro a organizujesz kursy z zakresu zakładania owijek? takie z praktyką i modelem do trenowania w zestawie?  😁

korsik a HKM drobnopikowany? dostępny w kilku różnych odcianiach beżu i brązu. ewentualnie HKM gently. oba są cenowo przystępne, a opinie też mają niezłe 🙂


nigdy wiecej drobnopikowanego HKM-a!

a moze taki? tylko 'trochę' drogi  🙄


ładny ten Gently, czym on jest podszyty? bo coś kojarzę, ze polarem 🙁
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 lutego 2010 18:39
Edytka, wiesz... nie ma nic za darmo - modela mam, ale się chłopak słodko ceni 😉
jeśli jesteś temu w stanie sprostać to zapraszamy - kurs da się zorganizować 😎
wątek zamknięty
Polarem 😉 Dobrze wchłania i konia nie obciera, a do tego fajnie sie pierze.
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2010 18:42
caroline ja wiem co model lubi, łatwo go będzie przekupić  😀iabeł:
wątek zamknięty
Wiecie może gdzie mogę kupić taki czapraczek?
Zakochałam się 😍
wątek zamknięty
Frania tu są dziesiątki osób, które by go kupiły za każde pieniądze gdyby była okazja. Niestety to limitowana kolekcja była ;(

Czy tylko mój Cotton Nici po wyjęciu z prania się zdeformował??? 😤
wątek zamknięty
To jest jedyny czaprak który mi się ostatnio spodobał i jeszcze do tego nie mogę go kupić 😤
wątek zamknięty
Wiecie może gdzie mogę kupić taki czapraczek?
Zakochałam się 😍



a co to za czaprak ? bo cos nie w temacie jestem  😡
wątek zamknięty
Euro Star sportive
wątek zamknięty
ten gently też ładny

2572

no ale podszyty polarem... a jak z jakością? po kilku praniach

ma ktoś tego bucasa?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
13 lutego 2010 19:04
moja znajoma ma tego brązowego bucasa. kolor jest taki jak na fotce.
niezniszczalny czaprak.
wątek zamknięty
aha, fajnie
pooglądam, może znajdę coś ciekawszego a jak nie, to chyba się zdecyduję na bucasa, bo kolorek ma podobny do nugatowego cottona, którego nie mogę nigdzie znaleźć  😀
wątek zamknięty
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 lutego 2010 19:12
Ja trochę inaczej zawijam owijki. Jakby trochę więcej zawijam na dół nogi i bardziej owijam staw niż na górę. Efekt końcowy jest taki:

(tutaj owijki akrylowe + podkłady na kucu 144 cm.)
wątek zamknięty
korsik, mój trener ma tego gently i jak siodłałam mu konia to myślałam, że zwariuję. Czaprak taki mega miękki, taka szmatka, jakby miał za mało wypełnienia bo macając go czułam jakby wierzchnia warstwa dotykała spodniej (nie wiem czy wiesz o co mi chodzi 😉 )
Może jestem przyzwyczajona do sztywniejszych czapraków, zależy co kto lubi.
wątek zamknięty
"myślałam, że zwariuję' w negatywnym sensie? też jestem przyzwyczajona do sztywniejszych, czy dozbieram kaskę i chyba kupię bucasa
jeszcze jakieś owijki musiabym dobrać  🤔
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Granatowo-czerwony  🤣 dobre  😂
wątek zamknięty
korsik, założyłam go pierwszy raz więc nie mogę się za bardzo wypowiedzieć co do jakości 🙂
Dramka, tak to ten od Ciebie 😀
wątek zamknięty
granatowo-czerwona kolekcja... oryginalnie 😂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.