jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej na temat wędzidła Krukowskiego ? Godne polecenia ? Jaka jest cena i czy rozmiarówka jest zaniżona/zawyżona (czytałam, że czasami wędzidło przychodzi większe niż zamówiony rozmiar) ?  😉
Ronin.   Każdy orze jak może.
02 września 2015 12:51
Czy ktoś wie gdzie można kupić wędzidło z gąbki ?
Szukam wędzidła 2x łamanego, zwykłego, ze słodkiego metalu (lub ewentualnie sam łącznik) o grubości 12-14 mm, długość 12,5 cm. Ktoś coś? Generalnie im cieńsze tym lepsze.
A wiedziałaś te z Harry's Horse? 😉
Chyba, że chodzi Ci o używane to nie wiem.

http://www.gnl.pl/wedzidlo-podwojnie-lamane-harry-s-horse-sweet-iron-o.html
daria1595 widziałam ale termin dostawy 14-21 dni mnie trochę przeraża  🙁
larabarson, szukaj w wędzidełkach munsztukowych.
Czy dostanę gdzieś wędzidło podwójnie łamane , puste ale nie GRUBE Tylko normalne po prostu?
Dlaczego jak jest puste to od razu jest grube na 21mm?

I jeszcze pytanie : jak zmierzyć grubość wędzidła?
Witam  💃
Mam do Was prośbe może ktoś z Was wie jak nazywa sie to wędzidło albo gdzie je dostane?
wrzucam zdjęcie
za wszelkie info bede wdzieczna !!
pierdola, to chyba Stubben Golden Wings 😉 http://briar.pl/pl/p/STUBBEN-Wedzidlo-Golden-Wings-/418
no wlasnie nie. to nie jest stubben- on posiada te uszy. a to ich nie ma.
pierdola, http://www.gnl.pl/dla-konia/wa-dzida-a/wa-dzida-a/metalowe/oliwkowe/wedzidlo-harry-s-horse-c-sleeve.html
Tutaj jest, ale srebrne. Gdzieś widzialam złote (sprenger?) też, muszę poszukać 😉

Jest sprenger taki w koniku
noo te drugie tak jakby bylo to to... ale cena zawrotna 🙁
larabarson, Klami, to wędzidło jest munsztukowe. Wędzidełko. Czekałam kilka dni. Fajne. Bardzo. I to jest 12. Na pysk 12.5 polecałabym 13.
Znalazłam jeszcze gdzieś (gdzie? - ale popularny sklep) westernowe 12,5, czarne, pierścień 60 mm, nawet cieńsze bo 12.
Oprócz tych dwóch cienkiego słodkiego podwójnie łamanego zwykłego (w znośnej cenie) i 12 - 12,5 - nie ma. Fakt, że szukałam do munsztuka, i jakieś z wielkim kółkiem mogło mi się omsknąć, ale wyboru pod tymi warunkami to nie ma 🙁

Halo to westowe znalazlam tez, w pasi-koniku ale nie podobalo mi sie bo nieanatomiczne. Skoro piszesz, ze tylko kilka dni czekalas to chyba sie skusze.
Klami, munsztukowe tez przeszukiwalam  🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2015 08:50
Czy jet jakis serwis wędzideł??
Mam super wędzidło którego jedna cześć przyrdzewiala i tak sie zapieklo ze stoi na amen.
Próbowałam colą i wd40 ale nic. Zero.
ash, a próbowałaś u jakiegoś spawacza?
Może głupie pytanie, ale niech tam 😉 Czy Wasze konie gryzą gumowe wędzidła ? U obu kobył mam takie same, oliwki oblane gumą i u jednej z nich maks co pół roku mam wymianę. Zgryza ten kawałek przy łączniku. Wcześniej przerabiałam sztange, też zjedzona. Możecie mi to wytłumaczyć ? Nie pasuje jej ? A może za bardzo pasuje ? W przerwach pomiędzy nowym, zakładam jej oliwkę, pustą bez gumy, na niej tez mocno zęby widać.  Zgryz ma ok, wet nie ma zastrzeżeń do jej zębów, nie wymagają interwencji.
jagoda1966, zastanów się jak zakładasz wędzidło. Bo wiesz... zasadniczo leży na Bezzębnej części żuchwy 🙁
Żeby koń gryzł wędzidło musi móc językiem dopchnąć je do zębów. I tu są dwie sprawy: rozmiar wędzidła i podpięcie, i druga: żeby kształt kiełzna i sposób użycia pomocy był tego rodzaju, żeby koń nie "kombinował" językiem, żeby pysk miał zrelaksowany.
Tak, konie gumy i plastiki zgryzają, czasem doszczętnie. Ilościowo/statystycznie jest to norma. Jakościowo - nie. A pisząc o jakości nie mam na myśli materiałów użytych do wyrobu kiełzna.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2015 17:50
ash, a próbowałaś u jakiegoś spawacza?


Nie, ale dzieki za trop. Spróbuje
Witam, używam side-pull'a.. Ostatnio jeździłam na halterze. Kon również bardzo dobrze się na nim spisuje. Co tu więcej mówić. Jezeli macie jakies pytania. Zapraszam do rozmowy.  😀
Fakycznie na temat wedzidel... 😵
Gillian   four letter word
10 września 2015 18:53
ash, włóż do miseczki z oliwą na noc.
ash spróbuj włożyć do coca - coli na długo
Jest jeszcze odrdzewiacz np. fosol, ale może być żrący dla całości, zależy z czego jest.
A może trzeba trochę nafty? Np. w postaci WD 40. Odrobina nafty "koniu" nie zaszkodzi (po wypłukaniu).
halo dzięki za odpowiedź. Podpięcie jest ok, może rzeczywiście to będzie chodziło o rozmiar (dotychczas 13,5), chociaż cieżko mi to sobie wyobrazić. Ona podczas jazdy ma pysk spokojny, dopiero po wyjęciu wędzidła widać jaka na nim była praca. Teraz jest moment kiedy powinnam kupić kolejne wędzidło, zawsze kupowałam to samo, a może powinnam zakładać jej coś zupełnie innego. Może mniejsze. Tylko, że kompletnie nie mam na nic pomysłu, a nie chciałabym na niej doświadczeń robić.
jagoda1966 - z pewnością nie podpinasz za luźno? Mi najpierw wmówiono, że byle nie za ciasno, a potem pokazano, że ma na luźno i to też jest złe, bo się obija o zęby właśnie. Z ponad rok jeździłam na takim za luźnym, zanim ktoś mi wytłumaczył, niby z trenerem, niby pomiędzy ogarnietymi ludźmi  🙄
Nie wisza się na wędzidle? Nie zapiera? Dużo go z pyska wystaje jak się rozciągnie na płasko? 13,5 to dość duże wędzidło, moje śląskie smoki takie noszą. Dziwi mnie, że zgryza je przy łączniku, a nie po bokach. Może podrzuć tu zdjęcia wędzidła w pysku lub samego ze śladami zniszczeń?
No właśnie niszczy, od środka przy łączeniu. Jeśli pamięć nie zawiedzie to postaram się zrobić zdjęcie. Po bokach wystaje malutko, dodatkowo mam na tym śliniaki (nie było oliwki, a zależało mi na gumie), załozyłam je by chronić jej kąciki, jak trafiła do mnie to miała je poranione i jest wrażliwa w tym miejscu. No właśnie ja też słucham się innych i zmiany żadnej nie ma. Mam dwa wyjścia, spróbuję dziś o dziurkę podpiąć wyżej, zobaczymy i chyba skłonie się do mniejszego, 12,5. I tak muszę nowe kupić.
ash   Sukces jest koloru blond....
11 września 2015 09:42
Gillian, spróbuje, dzieki
ganasz, leżało cała noc i nic
halo, wd40 psikam cały czas, leży w tym od wczoraj

Wędzidło jest z jakiegoś słodkiego metalu z tego co pamietam w kolorze zlotym


0
Fakycznie na temat wedzidel... 😵


W temacie pisze "Jakiego kiełzna/wędzidła używacie" No właśnie. 🙂
Halter służy do PROWADZENIA konia więc to żadne kiełzno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się