jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

rzepka, aleś wymyśliła teraz... 😉
Sama nie wiem czy koleżanka to kpi czy o drogę pyta.....  czy to może jakaś średnio trafiona forma żartu której nie zrozumiałam ?
Jeżeli ktos pisze,że "tu cena pewnie z 600 zł" -to sugeruje, ze to bardzo drogo i pewnie nie kupi, choćby było i dobre dla konia. Po prostu -złe sformułowanie, widać brak entuzjazmu, że tak tanio, tylko 600 😁 Takie moje luźne spostrzeżenia... nie proszę o ocenę wpisu 🙄
haha, to aż się uśmiałam :P

Dzięki Anai, Klami, wezmę tego Stalliona jak nic nie znjadę, może jeszcze mnie Miszewo poratuje, bo mój koń niestety będzie cierpiał i nie będzie miał wędzidła za 600zł. Zła ja.

No właśnie miałam dojechać na CSIO a wyszło jak zwykle ;/
rzepka, you made my day.  😜
Dzięki, robię, co mogę 🏇
A przy okazji: faktycznie, gdyby ktos oglądnął fotkę, jak my jeździmy w tereny -mógłby wyciągnać wniosek, że nie stać mnie i na wędzidło i  na siodło 😁

Oj, dla mnie cena 600 za wędzidło to dużo, bo nigdy nie wiesz, czy akurat to wędzidło będzie pasować koniowi. I co, wydać 1/4 pensji i wędzidło do szafy włożyć?  Oczywiście inaczej sprawa wygląda, jak mamy sprawdzony model wędzidła (pożyczony) i chcemy kupić sobie takie samo.
Widział ktoś w jakimś sklepie hackamore nie westernowe z dłuższymi czankami niż te standardy ?
mirti2, dłuższe niż w hackamore z długimi czankami?
To ma chyba najdłuższe czanki, miałam, polecam:  czanki 24 cm
anai hmmm... czyli te sportowe wyglądają bardzo podobnie jak te westernowe. ja jędze w takich standardowych teraz 10-12cm i troche poza kontrolą + skoki odpadają.
Podesłałabyś zdjęcie na koniu?
Takie mam:

anai dzięki wielkie, koniecznie muszę to rozważyć 🙂
W którym sklepie są jeszcze dostępne wędzidła Beris ? Były w Arcusie, ale już nie ma. :/
Klami, w chwaszczynie (trzeba zamówić sobie).  A internetowo: ksantos, hidalgo, jakieś pojedyncze w yard equites i koński świat, picador.
Cześć, niedawno dostałam konia do jazdy, który notorycznie przekłada język przez wędzidło. Teraz chodzi na pojedynczo łamanym z wąsami. Macie moze jakies propozycje innych wędzideł, w których ten problem by sie rozwiązał?
Myslalam o jakimś podwójnie łamanym z miedzianym łącznikiem, smakowym i oczywiście wędzidle z łopatka.
edit - jestem świadoma, ze przekładania języka nad wędzidło moze mieć rożne powody, pytam docelowo o zmianę kielzna 🙂
Pytanko: czy jest gdzieś wędzidło puste, 2 razy łamane, nie grube ( 18 mm) ?
Ktoś coś?  👀
Czy ktoś z wawy ma pożyczyć Rotary 13,5? Dowolne 🙂
Miał ktoś w ręku wędzidło Sprenger Flex Control ? Takie: http://arcus-konie.pl/sprenger-flex-control-p-7497.html?manufacturers_id=30
Ono się łamie w jakikolwiek sposób czy ten środek je stabilizuje na sztywno ? Ten środek to guma jest ?
Klami, taki opis masz

The Flex Control is a single jointed bit. The metal joint is covered with a soft and flexible rubber coat in order to protect tender mouth spots of sensitive horses. The moveable rubber part enables the rider to achieve optimal throughness and contact to the horse.
Klami, to jest raz łamane wędzidło i tylko łącznik ma pokryty taką czarną gumą-nakładką, tak jak boczki w strzemionach bow balance - w środku tych boczków jest pod gumą łańcuszek.
Ponawiam  pytanie : czy występują wędzidla cienkie i puste ?
Perlica,mało jest takich. klik

klik
Puma, quanta, dzięki za info, nie mogłam odszukać opisu. 😉
Czy miałby ktoś pożyczyć bauchera 13,5-14,5, najlepiej plastik albo pusty, ale nie pogardzę jakimkolwiek? :kwiatek:
anai, bardzo ci dziękuje, bo nie mogłam znaleźć nic takiego.
Help. Dostane gdzieś od reki bandaż lateksowy? Wszędzie widzę czas oczekiwania minimum 7 dni a potrzebuje na wczoraj jak to mówią. Może komuś się gdzieś rzuciło w oczy??
Klami, widziałam dzisiaj TU
_Gaga, dziękuję za link.
Co mają dać takie mega, mega duże kółka od wędzidła? Kiełzno się robi mocniejsze czy łagodniejsze przez nie?
keirashara, nieco imitują wąsy. Działają na policzki, utrudniają przeciąganie wędzidła. Czyli przydatne przy elementarnej nauce sterowności.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się