Kupno konia

To jest zupełnie normalne, że jeźdźcy sprzedają jedne konie, żeby kupić inne. Że "robią" niektóre na sprzedaż, żeby mieć na kosztowne starty czy coś ekstra. Ale nie da się "z koni" finansować całości utrzymania i(!) kariery jeździeckiej, to niemożliwe, i sam o tym piszesz. Do sportu jeździeckiego na wysokim poziomie trzeba mieć niebagatelnych sponsorów. Mogą być i rodzice, o ile ci rodzice np. skutecznie handlują brylantami 🙂


Serio? To ciekawe z czego żyją nasi polscy zawodnicy. I mam tutaj na myśli czołówkę, np. kadrę narodową, nie pana X zza stodoły.
Ci co mają sponsorów i dla nich jeżdżą mają pensję i zatrudnienie. Ci co są na samofinansowaniu , trenują ludzi , trenują konie i nimi handlują , a w Polsce często jest mix , oprócz sponsora ,zawodnicy muszą , trenować , ludzi , konie i nimi handlować .
Do sportu jeździeckiego na wysokim poziomie trzeba mieć niebagatelnych sponsorów. Mogą być i rodzice, o ile ci rodzice np. skutecznie handlują brylantami 🙂

A żeby startować na najwyższym poziomie trzeba mieć sponsora który to sfinansuje. Jak zauważyła halo , można pojechać na każde zawody  , tylko faktycznie jak za sponsora masz De Beer's -a  😁

Tak, uważam, że jak ma się naprawdę dobrego konia i samemu jest się dobrym, to można startować gdzie się chce - sami będą zapraszać. Wystarczy zostać min. mistrzem Europy 🙂. Bez tego - trzeba mieć zespół skutecznie walczący w najwyższych ligach Pucharu Narodów, wtedy poszczególni jeźdźcy dają się poznać. Bez tego nieznanemu jeźdźcowi jest trudno.


Będą zapraszać , jak będziesz miała sponsora który to sfinansuje. Możesz mieć najlepszego konia na świecie i talent na miarę Pessoa ,ale bez pieniędzy nigdzie nie zajedziesz.  🙁

Dzisiaj następny poszedł w świat.  😁  http://www.tylkoskoki.pl/aktualnosci/1817-teraz-casablanca.html

Dwa konie z PL sprzedane- Emperio Zuzki Gowin i "Kasia" Oli Słuszniak-Marchwickiej. Ten drugi polskiej hodowli, wpisany do księgi sp, od matki, od której konie chodzą w sporcie mniejszym i większym. To taka ciekawostka żeby pokazać, że konie z polskim pochodzeniem w odpowiednich rękach, od odpowiednich hodowców przez jeźdźców mają szansę być sprzedawane za bdb pieniądze zagranicę do nieanonimowych kupców🙂.
Smok10, dlategopije do tego, że  halo pisze od rzeczy. Znani zawodnicy w Polsce żyją z układania i sprzedawania koni, z treningu ludzi i koni - i to im spokojnie wystarcza, żeby mieć 1. pieniądze, po 2. startować na niezłym poziomie. I nikt z nich nie ma rodzicôw, którzy handlują diamentami... Wszystko zawdzięczają ciężkiej pracy - jak w każdej pracy i biznesie.
Smok10, dlategopije do tego, że  halo pisze od rzeczy. Znani zawodnicy w Polsce żyją z układania i sprzedawania koni, z treningu ludzi i koni - i to im spokojnie wystarcza, żeby mieć 1. pieniądze, po 2. startować na niezłym poziomie. I nikt z nich nie ma rodzicôw, którzy handlują diamentami... Wszystko zawdzięczają ciężkiej pracy - jak w każdej pracy i biznesie.


Tak . a ty to oczywiście wiesz o kim mówisz  🤣 Powiedz mi kto jeździ za pieniądze z układania koni i trenowania ludzi  ???? Na życie i zakupy to wystarczy ale nie na starty i udział w prestiżowych zawodach  😉

P.S Żeby mówić do rzeczy , trzeba wiedzieć najpierw o czym się mówi  😉
Smok10, tak, doskonale wiem o kim mówię. A czego konkretnie nie rozumiesz?
Smok10, tak, doskonale wiem o kim mówię. A czego konkretnie nie rozumiesz?


Smok10, dlategopije do tego, że  halo pisze od rzeczy. Znani zawodnicy w Polsce żyją z układania i sprzedawania koni, z treningu ludzi i koni - i to im spokojnie wystarcza, żeby mieć 1. pieniądze, po 2. startować na niezłym poziomie. I nikt z nich nie ma rodzicôw, którzy handlują diamentami... Wszystko zawdzięczają ciężkiej pracy - jak w każdej pracy i biznesie.


Który z czołowych zawodników skoków startuje bez sponsora  a tylko za pieniądze zarobione z treningu koni i handlu końmi ?
Smok10, skoki mnie nie interesują, nie mam zielonego pojęcia.
Ujeżdżeniowo z tego żyje Kasia Milczarek,to jest jeden z przykładów,a jest ich więcej.

Tylko oczywiście trzeba mieć na względzie że akurat w tym sporcie,jakim jest ujeżdżenie taki poziom przychodzi około czterdziestki.

Ale gdzie tak nie ma? Prawnik zostaje wspólnikiem albo ma prężną kancelarię też około czterdziestki.
Ola Szulc jeśli się nie mylę również nie ma sponsora.
Nie ma również czterdziestki 🙂
dominox  👍 umarłam😀
i do tego Ola i Asia wyglądają jak milion dolców😀
(tak, zazdroszczę im wszystkiego, ale doskonale wiem, że na wszystko zasłużyły i wszystko to jest ich ciężka praca i wybitne podejście do tematu, pomijam wiedzę i praktykę, bo Olka moim zdaniem jest po prostu najlepsza)
A ośrodek pobudowała z klockow lego. 😁
Pracowitośc w tej branży to podstawa , ale bez kapitalu daleko się nie zajedzie. 😉
Ale kasa na ośrodek nie musi być od sponsora  🙄
I właśnie z tego względu że ośrodek GD jest wybudowany za pieniądze (tu wstaw) napisałam o czterdziestce a akurat-z całym szacunkiem-są one dla mnie kiepskim przykładem omawianej sytuacji.
smoku, ale dziewczyny w każdym wywiadzie podkreślają, że to dzięki pomocy rodziców na wstępie mają co mają. Ile jest dzieci, które mimo wędki nie potrafią złowić ryby  i muszą ją kupić😉
DressageLife, dla mnei akurat to jest db przykład na to, że ktoś oprócz tego, że startuje na top poziomie to zarabia jeszcze pensjonatem, treningami (mój koń był u Oli w treningu, ja także korzystałam z pomocy Oli u Niej w stajni jak i przyjeżdżała do nas na treningi). To nie jest zawodnik, którego sponsoruje jakaś wielka firma, bank, zakłady mięsne, developer itp.- bardziej o takiego sponsora tu chodzi.
Zresztą nie było mowy o stawianiu ośrodka tylko o sponsorowaniu startów, a tutaj Ola radzi sobie sama.
Rodzice to także sponsorzy  😉
umowy sponsorskiej z tego co wiem nie maja podpisanej😉
Ale tak czy tak, w takim razie jeszcze wieksze uznanie dla dziewczyn, ze dzieki wedce maja inne wedki i stado ryb🙂, ktore inni u nich kupuja🙂
Na fajnie, ale mowa była o startach na poziomie ****, ***** gwiazdek. Także w ujeżdżeniu.
Haden nie mialo 4 gwiazdek? Nie mam jak sprawdzic, ale cos mi sie tak po glowie kolacze
Karla🙂, Hagen miało 4* i startowała tam zarówno Ola Szulc jak i Katarzyna Milczarek. Ola jechała także 4* w Austrii.
Uff, czyli gadamy na temat  🤣
Tylko że skoki to nie ujeżdżenie. Skoki są tak skomercjalizowane i jest taka konkurencja że ciężko się nawet na 3* dostać o 4 czy 5 nawet nie wspomne. Wystarczy przeczytać link który wstawiłem . Jarka nawet nie chcieli przyjąć do Lipska na 3* a co dopiero 5* , na szczęście są jeszcze na świecie ludzie jak p. Winter Schulze która poza faktem że jest osobą niesamowicie zamożną to jest byłym sportowcem i potrafiła bezinteresownie pomóc.Jarek ma i sponsora i samemu pracuje na swoje starty, ale to i tak nie ta kasa.
Ale w tych **** gwiazdkach trzeba startować regularnie, trzeba mieć na to kasę. I gdy jest się na zawodach to wtedy się nie zarabia. Jak się wygra, to w ujeżdżeniu Aż tak duże pieniądze to nie są, w porównaniu z kosztami startów.
Ale w tych **** gwiazdkach trzeba startować regularnie, trzeba mieć na to kasę. I gdy jest się na zawodach to wtedy się nie zarabia. Jak się wygra, to w ujeżdżeniu Aż tak duże pieniądze to nie są, w porównaniu z kosztami startów.


No , nareszcie  :kwiatek:  🤣

Musisz być na fali żeby startować i musisz startować żeby być na fali , a w tym przypadku ktoś musi wyłożyć na to gigantyczną kasę .  😉 A ci co robią to za własną kasę którą zarobią na koniach , treningach itp , zasługują na wielki szacun.  😉 Choć to raczej nigdy nie wystarcza na najwyższy poziom. Bez wsparcia z zewnątrz ( sponsora )  to prawie niemożliwe.  🙁 Pisze prawie , bo wyjątki zawsze się zdarzają . Polak potrafi.  🤣 Tylko trzeba wejść na wysoki poziom , żeby tak dobrze sprzedać konia ( trzeba być właścicielem konia lub mieć duży udział ) żeby starczyło na drugiego bardzo dobrego i żeby została kasa na dalsze starty . Ale to sporadyczne przypadki , choć znam i takie . Nawet je tu wstawiałem 😉
To naprawdę wątek o kupnie koni?
zmieniając temat na kupno konia 😉
gdzie uderzać po już zrobionego konia zaprzęgowo-rekreacyjnego? dolnośląskie, ewentualnie sąsiednie..
Praktykuje się gdzieś zostawienie w rozliczeniu swojego konia? surówka 3-latek po Exmoorze (absolutny brak czasu by samemu szukać kupca, a boks trzeba zwolnić...)

minerwa, odezwij się do Justyny i Karoliny Kubańskich - one siedzą w stajni zaprzęgowej.
ha! o nich nie pomyślałam, zawsze coś od siebie powiedzą o sprzedawanym koniu 🙂  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się