Pensjonaty we Wrocławiu

stajnia nazywa się Hippologia, prowadzi ją Mariusz Kleniuk
Ktoś forumowy tam stoi? Bo nie wiem, co zamiast wódki przynieść 😉
Zima tam stoi  😎
Asiek13, serio 1,5km?? Wg mnie max 500m.
Zima stoi, ale do mnie tylko z wódką  😂
Zima tam stoi  😎
Asiek13, serio 1,5km?? Wg mnie max 500m.


o kur... tak się kończy pisanie na mega szybko :p 1,5 km to fakt, przegięcie. Cofam i zmieniam na 0,5km.
Dzięki za czujność  :kwiatek:

Ale nie zmienia to faktu, że zimą ciężko by było chodzić tam i z powrotem..
Witam,
jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie pensjoanatu dla koni najlepiej z halą w okolicach wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UP .
Jeśłi znacie warunki i ceny to będę wdzięczna :
Tiaa, najlepiej tuż przy pl. Grunwaldzkim  🙄. Na górze jest wyszukiwarka stajni, zobacz sobie jakie stajnie są w dopuszczanej przez ciebie odległości od Wrocławia i spytaj o konkretne. Będzie sporo łatwiej.
allthewind,
Muszę Cie rozczarować, w centrum miasta nie ma stajni.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 września 2014 20:32
Jest w centrum  😎 .. dla odważnych  😎
subaru2009, haha, "hala" też dla odważnych :P
Tylko, tam nie ma pensjonatu.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 września 2014 13:08
Grobla zrezygnowała z pensjo ?  😁

epk kurnik w sensie :P
espana - nie ma podwyżek 😉
Pewnie jak zwykle będzie problem, gdyz nazwałam tak profil, ale kilka informacji mogę chyba napisac:
-pasza 3 x dziennie, siano 2, chyba ze koń chudy to 3x. Wybieg piaszczysty codziennie w cenie pensjonatu, pastwiska dodatkowo.
- można dojechać autobusem podmiejskim, a autem jest kilometr z obwodnicy.
😉
Iga Tokarska
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 września 2014 14:32
oo... kjbachmat jak fajnie, że piszesz  😀 bo ja właśnie sobie ostatnio na Waszej stronie byłam i się zastanawiałam, czy by się do Was nie przejechać. Możesz napisać jeszcze jak często boksy są czyszczone, co to znaczy "pastwiska dodatkowo" (domyślam się, że jest dopłata, ale jakiej wysokości?) Za karuzelę się też dopłaca czy na jakiej to jest zasadzie? I jeszcze jedna sprawa... w jakich godzinach konie są na padoku? (raz dziennie czy dwa razy dziennie).

Będę bardzo wdzięczna za info :kwiatek:
Iga no to ktoś Wam robi czarny PR  😉
Pozdrawiam
A bo u nas to tak ludzie uwielbiają gadać. Przeciez jak ktoś ma swojego konia to może go sobie nawet na księżycu postawić, jeśli chce 😉
Obornik jest wybierany do zera srednio raz w tygodniu - konie mają codziennie dościelane. Opłata za pastwisko to 100/miesięcznie i koń jest codziennie ok 5 h na pastwisku (ale patrząc na pogodę to pastwiska się niedługo skończą). Z karuzelą musiałabym spytać rodziców, bo nie wiem, jest to kwota ruchoma w zależności od tego ile razy w tyg kon ma chodzić.  Konie są na padoku raz dziennie - rano lub wieczorem w zależności od tego w jakiej porze dnia idą pod siodlo/do karuzeli, zeby w miarę możliwości nie stały w boksie pół dnia.  Jeśli masz jakieś jeszcze pytania to najlepiej napisz na fejsie na stronę KJ Bachmat albo po prostu znajdź mnie😉
Iga
Ja w Bachmacie stałam z koniem kilka lat, a wcześniej ze 2 lata tam jeździłam więc dobrze znam stajnię i myślę, że mogę się wypowiedzieć. I choć obecnie mam inne priorytety (najważniejszy jest dla mnie całodobowy padok - przynajmniej wiosna, lato, jesień) to nigdy nie było sytuacji, żeby w boksach było brudno (wtedy obornik był wybierany rzadziej, ale dościelane było obficie), na owsie i sianie też nigdy nie było oszczędzane i z tego co wiem dalej nie jest. Mam milion zdjęć z tamtego okresu i widzę po nich, że zawsze mój koń dobrze wyglądał, potem tułałam się po paru stajniach (zanim trafiłam do obecnej, która jest bardziej niż ok ) i niestety różnie z tym bywało. Zawsze też w Bachmacie konie wychodziły na dwór - przy takiej ilości ogonów wprawdzie nie byłoby możliwe, żeby stały na padoku cały dzień, ale nie było sytuacji by jakiś koń w ogóle nie wyszedł z boksu w ciągu dnia. Teraz jak jeżdżę po różnych stajniach do klientów i widzę jak bywa z podejściem do padokowania, to dopiero doceniam dawne czasy..

Karuzela to już nie za mojej ery. Ale pastwiska pewnie są te co były i funkcjonowało to zdaje się tak samo jak teraz - konie wychodziły albo po śniadaniu i wracały na obiad albo wychodziły po obiedzie i wracały na kolację. Faktycznie wychodziło ok 4-5h dziennie. Dopłata za wyprowadzanie funkcjonowała już wtedy, więc to nic nowego. Cena zawsze nie była mała, ale nie oszukujmy się, teraz żadna stajnia z halą i karuzelą nie jest tania...  a to czy komuś się takie warunki podobają czy nie - indywidualna sprawa. Ja wolę na dzień dzisiejszy całodzienne padokowanie. Tęsknię za czasami kiedy miałam halę i trenera na miejscu, ale to nie mój priorytet. Ale jak ktoś ma za priorytet zaplecze do jazdy, a jednocześnie nie chce by koń stał 24h na dobe w boksie i nie chce sie martwić czy dostanie jeść, to Bachmat na pewno jest jedną z opcji do rozważenia.

A i tak stajnie poznaje się stojąc w niej, więc opinie opiniami, trzeba się przekonać na własnej skórze 😉

Zwracam sie do was z ogromną prośbą. Za dwa tygodnie muszę konia zabrać do Wrocławia i właśnie sie dowiedziałam, że stajnia , którą miałam na oku nie ma miejsc.. Głupia byłam, ze nie szukałam jakiejś alternatywy. Możecie mi doradzić jakąś stajnię z dobrymi warunkami? Nie sa mi potrzebne złote klamki. Ważne zeby kon miał padoki i zeby był łatwy dojazd dla osób niezmotoryzowanych. Przejrzałam wątek. Nic sensownego oprócz właśnie tej stajni nie znalazłam. Może być na priv zeby nie zasmiecac wątku. Z góry dziękuje za pomoc. 🙂
No ostatnio u nas tłoczno. Rozumiem ze ktoś zarezerwował przed tobą? 🙁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
15 września 2014 23:44
Mrozów ma komplet ? 🙂 fajnie 😉
Nie mogłam się od dwóch tygodni dodzwonić.. Ale na fb prosiłam wielokrotnie o kontakt. Dostałam info, że są jeszcze boks a wczoraj jak już w końcu udało mi sie dodzwonić dowiedziałam się, że nic nie ma..  😵
Sonkowa, nie tylko Ty tak mialas 😉
Jakbys miala pytanie dot. warzyny to pisz smialo, bo slyszalam, ze o nia pytalas Marte 😉
Stoisz tam? 😉
Zaraz zadzwonię do Warzyny i stajni Horda w Księginicach. Mam nadzieję, że któraś z nich będzie miała miejsca..  😵 Jak nie to konia chyba pod akademikiem przywiążę.
Sonkowa, Ozorowice chyba mają miejsce wolne.
Sonkowa, Ozorowice chyba mają miejsce wolne.

Już od jakiegoś czasu nie - zajęłam z koleżanką, bo były nawet dwa. Mogę dać znać, jak się coś zwolni 🙂
Z tego, co się orientuję, to w Krzyżanowicach jest wolne miejsce.
Sonkowa, tak, stoje w Warzynie 🙂

Zadzwon, zadzwon bo w zasadzie nie wiem czy jeszcze jakies boksy sa wolne.. Ale w hordzie nowa stajnia jest, wiec moze 🙂
Sonkowa to lipa, było od razu do mnie pisać 😉 warzyna też fajne miejsce, a jak ci będzie za daleko to się najwyżej potem przeniesiesz 😉 no i chce koniecznie poznać soniego! 🙂
Z tego co mi wiadomo, Ozorowice mają wolny boks😉 Ale najłatwiej napisać do Bombal😉
Ozorki nie mają już wolnych miejsc niestety! Wprowadzam się niebawem i drugie wolne miejsce zajęła kumpela. 😉
no i w kamieniu jest jeszcze jedno wolne miejsce. na rakowie chyba też się pozwalniało 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się