kącik skoków

Sankaritarina, tego gniadego Grubasa też mam 😉 Tylko on już raczej kieruje się w stronę starszego pana emeryta, co to się tylko dresiarzy i do lasu jeździ 😉

A głowa to się przede wszystkim zacina. Mój ulubiony tekst trenera "I jeszcze raz, jak będzie dobrze to skończymy".. nie powiem ile razy to nie był ostatni skok xD
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 sierpnia 2016 21:04
xxagaxx, u mnie jest zazwyczaj 2 razy dobrze, za 3 razem już psuję. I po robocie.
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2016 21:24
xxagaxx, bo to jest autosugestia 😀 Dlatego, mówię p. Oli, żeby mi tego nie mówiła głośno, bo wtedy ZAWSZE coś spitolę. Zawsze!  😜
My pracujemy nad kontrolą juz nie tylko tempa ale i kierunku,  im dalej w las tym więcej rzeczy wychodzi, mam dużo problemów z praca w galopie na prawo, kon wsadza mnie na lewo a potem zmienia zad i krzyżuje. Po przejechaniu miliona volt ostatecznie idzie jak należy. Pracujemy tez nad przejściami z galopem bo okazały się całkiem zapomniane i nie zrobione 😉 w samych skokach króluje gimnastyka w której jak się okazało i ja i kon się odnajdujemy miło i powoli 😉 z nowym siodłem jest mi łatwiej wrócić do pracy po skoku ale nadal jakiekolwiek przejście do klusa zajmuje mi 7-10 foule. Powoli robimy najazdy z galopu jakieś postępy są ale szmat roboty przed nami...
deborah   koń by się uśmiał...
03 sierpnia 2016 20:58
taggi, bardzo dziękuję!
xxagaxx, siwy jest wspaniały. Cieszę się, że trafił swój na swego. Ile to już lat?
escada, cierpliwością z takim koniem da się zrobić naprawdę dużo

mój smok chyba zaczyna mieć świadomość swojej siły. Po ostatnich zawodach zaczął mocno atakować i iść mi w rękę.
trochę się tego boję bo lubię kontrolę. Ale widać, że nowe pasze i suplementy działają 🙂

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13921182_1128431633861729_7666414906438295618_n.jpg?oh=c579984b8bbd1c997b06944db6b1a8ac&oe=5824E652[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13924922_1128431663861726_4096833352023549174_n.jpg?oh=5ba02a4ca0303f803523530cb6b17b56&oe=5829D5EB[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13934685_1128431557195070_7036484941495877009_n.jpg?oh=ffe5eca53b8e58b202623f6542e7af1a&oe=581BB8F1[/img]

deborah, dwa, w lutym będzie 3 😉
A widzę że znowu u was latająco 😉 A jak było w Damaszce?
deborah   koń by się uśmiał...
03 sierpnia 2016 21:05
xxagaxx, pierwszego dnia zatrzymanie na murze bo był nowy wielki i niebieski a ja nie dojechałam jak trzeba. Już się odbijał i coś zobaczył i przysiadł...
Drugiego dnia pechowa zrzutka. Wycofałam się z P bo parkur był grząski bardzo i z każdym przejazdem zakręty wyglądały gorzej 🙁

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 sierpnia 2016 22:45
Powitajcie proszę mojego nowego młodego  💘
Na razie bezimienny hanower, 5-letni, dużo pracy przed nami, ale na razie jestem nim zachwycona 🙂





EDIT: Ło, ja Was przepraszam za tą potworną jakość, nie wiem co się stało.  😡
Deb wiem, im więcej wkurza się mój kon tym ja jestem spokojniejsza,  no juz serio ciężko jej wyprowadzić mnie z równowagi 😉 Twój cb jak zwykle zachwyca!
deborah   koń by się uśmiał...
04 sierpnia 2016 07:56
escada i to jest klucz do sukcesu. Mam pod opieka taka własnie klacz. Kupiona jako grzeczna dla dziecka a okazała się emocjonalną ruiną. Skoki powodują u niej taki stres, że robi wszystko, żeby być za jak najszybciej.
Po roku mozolnej pracy na drągach i kopertach jeździec może ją doprowadzić do pierwszych 3-5 przeszkód na parkurze bez emocji. Potem trudniej zapanować ale widzę, ze droga jest dobra bo progresuje bardzo... z 7 kup stresowych na jeździe udało nam się zejść do 2-3  😂
O tak na stresowki pomstuje zawsze jak idę po treningu zbierać. U nas bez skoków 1-3, że skokami około 5 😉
malinowaa, jaki papier , wzrost itp. Napisz coś więcej ? Chodził jiż coś ?

Cb niezłe wagony już śmiga  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 sierpnia 2016 08:06
malinowaa, jaki papier , wzrost itp. Napisz coś więcej ? Chodził jiż coś ?

Cb niezłe wagony już śmiga  😉


Mały jest, może ze 166 cm ma, a jeszcze chudy dość bardzo i przez to w ogóle wygląda jak kucyk 🙂 W załączniku papierek.

Hanower, u siebie chodził 105 cm. My sobie pykamy to co widać wyżej, raczej pojedyncze, do parkurów nas jeszcze nie ciągnie.

W skoku jest super, przed przeszkodą nie mogę za dużo mieszać, bo jak mu się nie przeszkadza to galopuje sobie równo i wybiera optymalne miejsce odskoku. Trochę mną na nim rzuca , ale jakoś tam dajemy radę  😁

deborah   koń by się uśmiał...
05 sierpnia 2016 09:27
Perlica, jemu wysokość nie robi problemów. mi bardziej. Mam wtedy takie wizje odległości, że wstyd pisać 😉
malinowaa,  Clintony silne  😉
166 cm to dla mnie koń olbrzym,  bo mój 7 latek ma 160 cm , a młody ma 165 cm ( 4 latek, ale z tej samej marki co starszy ) i już się boję że mi jeszcze urośnie .
deborah mojemu wysokość też nie robi problemu, ale zatrzymałam się na L rok temu i dopiero zaczynam startować od nowa ( zmiana stajni, trenera ). W sumie rok nie skakałam na starszym , a młodego naskakuje.
Dziś jadę na zawody do Machnic , ale tylko treningowo obskaczę po zawodach oba konie.
W sumie u obu mam etap taki że nie mają się ekscytować i skakać metr ponad tylko na luzie przegalopowywać  🤣
Wieki mojego nie było, jeszcze trochę i chłopak wraca.  Jestem ciekawa pierwszych skoków, myślałam że złapie chłopak ekonomiczność skoku a on dalej tak samo.

Na pierwszym zdjęciu metr, na drugim ponad metr  🤔wirek:   zadem też nie oszczędza  😵  Już nie mogę się doczekać  😜

Deborah Jakie wysokości skaczecie na treningach ? Świetnie wam idzie  😀
deborah, ooo.... teraz dużo lepiej CB wygląda niż jak go ostatnio widziałam.

monia, nie pocieszę Cię chyba, ale takim co to lubią wyskakiwać w kosmos to niekoniecznie mija im ta wizja z wiekiem.

Takie szybujące Smoczysko z ostatnich CSN.

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 sierpnia 2016 15:08
Perlica to dobrze, tak wlasnie słyszałam🙂 A dla mnie mały, bo wszystkie konie, ktore w ostatnich dwóch latach jeździłam miały dobre ponad 170 cm  😁

Klami widzę, ze bycie ekonomicznym u was króluje  🤣
Klami U was to już całkiem ekonomicznie  😜   
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 sierpnia 2016 17:27
Cudownie!  Będę mieć chyba kasztana ze sobą to Cie porwe  🙂

Oj coś czuję że będę bardzo porywana 😂 jutro jeszcze luz, ale za tydzień... nagle z 1 konia do luzakowania zrobiło mi się na bank 3, w wersji hardcore - 7  😂
malinowaa, ekonomia jest przereklamowana. 😉 Na szczęście w końcu przywykłam i już mnie te wyskoki nie wyrzucają z siodła. Acz wciąż mam stany przedzawałowe i głupieję jak wchodzę takim lotem szybowca w szereg i bladego pojęcia nie mam jaki mi zostaje dystans do dyspozycji, bo już zdecydowanie nie taki jak powinien.

monia, ano. 5 lat już chłopak nie ma, a wciąż wychodzi z założenia, że fajniej wyskoczyć w kosmos niż nogi poskładać.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 sierpnia 2016 20:40
malinowaa sympatyczny dzieciak 😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 sierpnia 2016 14:57
lusia722 a dzięki 😉

Klami jak miałam takiego konia do jazdy to uwielbiałam tak szybować, chociaż faktycznie, w szeregach robi się na takowych problem  😁




Jakiś mam filmik z wczoraj z galopu, wyglądamy jak dwie pokraki, on jak kucyk, a ja jakbym miała 2 metry i 100 kg  😜

monia, ano. 5 lat już chłopak nie ma, a wciąż wychodzi z założenia, że fajniej wyskoczyć w kosmos niż nogi poskładać.

Mój ma raz tyle.... a w głowie 3 latek. Ale może to i dobrze 😁

monia, No, no, leci ten Twoj młody! 😀 a dopiero co zajeżdżany był...

malinowaa, eee tam, nie jest tak źle 😉 wrażenia 100 kg nie widzę 😁 :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 sierpnia 2016 01:10
malinowaa mi się od razu rzuciła w oczy Twoja trochę spięta sylwetka, ale reszta ok.
My powoli szykujemy się na Balticę i chyba zaczynamy się rozglądać za czymś fajnym.
Przydałby nam się kolejny Ryżolino albo Karaluszek...
Krowa dziarsko pnie się w górę, ale przydałby się na przyczepkę jakiś  😉
deborah, jest moc  🙂
monia, podoba mi się to Twoje chłopaczysko  😍

A moje maluchy powoli oswajają się z metrowymi wysokościami. Im jest wyżej i szerzej tym bardziej ja się denerwuję. Chyba przestanę przychodzić na treningi  😉

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 sierpnia 2016 22:16
Brzezinka super progresują 😍
deborah   koń by się uśmiał...
12 sierpnia 2016 07:28
brzezinka, dlatego ja ciesze się, ze moi nie pchają sie do jazdy... Obgryzłabym paznokcie do krwi 😉
Twoja córa jest fenomenalna. Uwielbiam na nią patrzeć!
Sankaritarina Oj leci szybko, nie wiem kiedy a on ma już 5 lat  😉  Dawaj jakieś fotki wasze ze skoków, bo dawno Twojej piękności nie było.

Brzezinka Córka robi świetne postępy, myślicie już nad jakimiś zawodami.


20-21.08. mają być ZR-B w Starogardzie Gdańskim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się