Przyczepy do przewozu koni

karolina_, no to nie trzeba kombinować, po prostu auto musi wiedzieć ,źe ma teraz przyczepę.
Np. W mojej skodzie jak dołączę przyczepę zapala się na ekranie rysunek,że auto ma przyczepę, więc wiadomo wtedy nie działają choćby czujniki cofania jak cofam itp.
Ale jak ktoś założy hak nie w Aso , niezestroi to rozwali skrzynię.
No i sama wyżej napisałaś o rozwalonej skrzyni.
W manualu się takie coś nie dzieje,bo możesz reagować.
Dlatego wolę manual.0246974398934E+34;
donkeyboy, jeszcze vovlo xc60, to jest odpowiednik kodiaqa gabarytami.
Perlica, w hiluxie nic takiego sie niestety nie zapala, nie ma jakby "trybu przeczepa". Na tych przelozeniach eco mozna tez jezdzic bez przyczepy.
Perlica, To co masz w Superbi i innych osobówkach za wyjątkiem subaru i insigni to nie jest to napęd 4x4 tylko coś czekoladopodobnego. Co do automatu, to też w superbie nie jest to automat a raczej coś co przypomina półautomat. Proponuję wypróbować klasyczny automat i pojazd z rzeczywistym napędem na 4 koła ... najlepiej z przyczepą . Obawiam się że po dłuższej trasie będziesz się bała wsiąść do superba zaprzęgniętego do przyczepy.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 stycznia 2024 20:09
Perlica dzięki za podrzucenie listy - xc60 mam na oku ale jako używkę bo o nowym nie ma mowy, a nawet te 1-2 roczne modele są bardzo różne przy kwestii przyczepy - jedna xc60 bierze 2400 na hak a druga 1800 🤐 przeraża mnie też trochę ile kosztuje eksploatacja o której już ktoś tu wspomniał (dlatego też sie od marek premium trzymam z daleka)

Reszta aut które wymieniłaś - ja właśnie chce diesla więc Subaru odpada bo diesli nie mają z tego co widzę, Mazda to ma takie ceny że za tyle to ja mogę sie za Audi rozejrzeć (zdziwiłam się bo Mazda nie jest żadną marka premium dla mnie). Q5 w pewnych wersjach bierze na hak 2400 też.

Pozostałe pół niewiadome - będę obserwować - nowe Santa Fe wygląda obrzydliwie z zewnątrz (podoba mi się ich obecny model, i nawet diesel brał 2500 na hak, tyle że wycofali tę wersję po dwóch latach - ciekawe czemu). A z Mitsu zobaczymy, za mało konkretów jeszcze jest dla mnie na świetle dziennym.

W ogóle ten nowy Kodiaq jest już w salonie? Reklamują się ciągle z wyprzedażą rocznika 2024 a ja nigdzie jeszcze żadnego testu nie widziałam
donkeyboy, aż wygoglowalam nowe Santa Fe z ciekawości i chyba designer nie ukrywał swojej pasji do Minecrafta 🤣
melehowicz, niech sobie będzie co chce, mi forma 4x4 na haldex bardzo odpowiada, spalanie mam 5 L bez przyczepy, a z przyczepą 9. Nie potrzebuje mieć stałego napędu 4x4, no bo i po co. Potrzebne tylko na zimę. No i ja jako wielbicielka manuala mam u siebie manual, bo jak zamawiałam to jeszcze była taka opcja, teraz już nie ma.
Jeżdziłam różnymi autami z przyczepą, nawet takimi za grube miliony ( nie moimi).
Jedyne co przebija wygodę mojego zestawu to fajny Boeckmann zamiast Debon, bo przyczepa jest bardziej stabilna i lepiej wyważona.
Jakby nie moje psy= kucyki to bym nie porzucała Superba.
Choć przyznam, że jeszcze fajnie mi się siedzi w Volvo.

donkeyboy, Jeszcze masz na rynku Kia Sorento w Dieslu, kilka egzemplarzy zostało, 2,2 to jest.
Mi nowy Santa Fe się mega podoba wizualnie bo ma bagażnik na borzoje :-)

Nowego Kodiaqa jeszcze nie ma. Wyprzedaż rocznika 2024 to jest wyprzedaż aut z 2023 tak naprawdę lub starej wersji do produkcji . Uzyskałam rabat 3,5% na takiego do produkcji, ale cały czas mam opory wydawania 190 pln na Kodiaqa "starego".

Volvo nie jest chyba aż tak drogie w eksploatacji , jak BMW czy Audi.
No, ale na pewno Skoda będzie najtańsza.
Z tym że nowy Kodiaq będzie kosztował na pewno ponad 200.
Ty jeszcze możesz brać pod uwagę Superba , jest tańszy od Kodiaqa .

Ja to wogóle jestem dziwna, bo jak kupowałam sobie Superba to go kupiłam bez jazdy próbnej, bo usiadłam w salonie wówczas na siedzeniu i nie bolały mnie plecy, dlatego zamówiłam. Wtedy na pierwszy ogień brałam BMW X3, w salonie na dzień dobry było 40 tysi rabatu na to co stoi na placu, ale jak wsiadłam to mi się zdawało że siedze w puszce, no i brak opcji manuala oraz niewygodne siedzenia :-)
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 stycznia 2024 20:32
karolina_, dla mnie to nieślubne dziecko range rovera i nissana cube 🤣
donkeyboy, on jest tak brzydki, że aż piękny 😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 stycznia 2024 21:22
Perlica, o a ja zawsze myślałam że Volvo to jest tak samo drogie w eksploatacji jak Audi itd. muszę chyba popatrzeć co i jak

Sorento to dla mnie ten sam problem co Kodiaq - za dużo auta na mnie + 1, no i jak ostatnio patrzyłam to mnie nie było stać 😅

Superba biorę pod uwagę ale tak z przymrużeniem oka bo jak zrobiłam sobie konfigurację Scouta i Kodiaqa to pomimo tego że Superb był tańszy to Kodiaq miał tańsza ratę pomimo tych samych parametrów, nie wiem jak, ale tak mi wyszło 🙃

Łe to pic na wodę z tą wyprzedażą chyba sobie zaczekam na powtorke ale poliftową. Dzięki za informację

donkeyboy, umówmy się, jeśli chcesz serwisować w aso to jest drogie, ale jeśli masz mechanika dobrego to nie jest.

Jak Ty w Scouty idziesz 😝to cena szybuje do góry, ale sama bym chciała także jeśli nie miałabym psów, to bym sobie wzięła w kolorze pomarańczowym , a co
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 stycznia 2024 22:40
Perlica, no niby można sobie posklejać z podstawowej wersji ambition ale jak już dasz 4x4 z dieslem to z obiecanego 146 tys robi się 180, a scout ma ten silnik 2.0/200KM w pakiecie tak jakby (plus całkiem sporo innych rzeczy).

Ja to odkryłam jak skleiłam superba sportline (który z założenia wydaje się tańszym pakietem), zmieniłam w konfiguracji na Scouta i ucięło mi parę tys a dodało inne pierdoły jak jakieś fajne koła itd. i dużo innych bzdetów w sumie wpadło że jest w pakiecie
donkeyboy, tzn.ambition się nie do końca opłaca, bo potem trudno odsprzedać.
Jeśli bierzesz pod uwagę najdroższe silniki to fakt,że tak jest.
Jestem fanką wersji style plus do tego pakiet comfort oraz obowiązkowo grzana przednia szyba, ta jest top versus np ta sama szyba w Mondeo, rozmrażnie 60 sekund vs 3 minuty.
Jednak mi tyle km nie potrzebne po prostu.
Ja mam już 12l BMW x6 i bez problemu kuma ze ma przyczepę bo przestają dzialac czujniki parkowania. Auto w dislu, w automacie i kocham nim ciągnąć. Jedyny problem to ogólny brak ekonomii 😅 ale na haku ma 2700.
Volvo xc60 którym czasem ciągam jest chyba 2018r to jak podlacze mu przyczepę to mnie pyta czy włączyć tryb testowania swiatel 😅😅 także to już inna forma luskusu
donkeyboy, umówmy się, jeśli chcesz serwisować w aso to jest drogie, ale jeśli masz mechanika dobrego to nie jest.

Perlica, tu warto pomyśleć jak się chce finanaowac zakup auta, bo jeśli ma to być gotówka czy kredyt to ok. Przy leasingu jest wymóg serwisu w ASO.
karolina_, przy nowym zawsze musisz w ASO, bo tracisz gwarancję, niezależnie od finansowania.
Perlica, nie musisz, przecież to od lat nie obowiązuje.
xxagaxx, pierwsze słyszę szczerze mówiąc.
Perlica, mój ojciec ma warsztat, przez lata było tak jak mówisz, ale to się zmieniło już jakiś czas temu
Screenshot_20240112_063054_Samsung Internet.jpg Screenshot_20240112_063054_Samsung Internet.jpg
xxagaxx, pytanie czy jak coś będzie trzeba wymienić na gwarancji to uznają czy stwierdzą , że wina serwisu poza ASO🤣 ja bym nie ryzykowała kupując auto za 200 koła.

Perlica, no to już twój wybór. Natomiast niema żadnego przymusu żeby serwisować w ASO.
Szukam osłony drążków do przyczepy, żeby nie było łatwo... 160cm 😉
Znalazłam na protrailer24.com jakieś, jednak krótsze i te lepsze są bardzo drogie.

Jakieś pomysły gdzie szukać, albo co zastosować zamiast markowych osłon?
Iskra de Baleron, Bardzo dobrze sprawdzają się otuliny do rur. Można zamówić na to jakieś osłony z materiałów łatwych do czyszczenia, al;e nie koniecznie. Kwestia wrażliwości estetycznej. W zasadzie nie ma przeszkód by takie otuliny traktować jednorazowo. chyba taki wymiar będzie ok: https://allegro.pl/oferta/otulina-izolacja-na-rury-fi-42-30-szara-1-metr-13360294896
melehowicz, dzięki! Poszukam grubej otuliny.
Jeszcze muszę zrobić kratę na tylny trap i będzie można wozić źrebaki.
Iskra de Baleron, Taka kratę to trzeba już porządnie zrobić - najlepiej w firmie gdzie robią elementy z nierdzewki. Można zrobić w dwóch wersjach : opuszczana na trap , albo dwuskrzydłowa jak w przyczepach Ifor Wiliams
Iskra de Baleron, chodzi Ci o to, żeby nie zamykać plandeki tylko metalowa kratę? Znajomi mieli pełną roletę, też się sprawdzała a łatwiej dostać. Ja normalnie zamykam plandekę, moje się nigdy nie wybierały wyskoczyć nad trapem.
Poszukuję firmę remontującą przyczepy konne na Śląsku/Małopolsce. Możecie kogoś polecić w normalnej cenie? mam trap do wymiany bo podeszła gdzieś woda pod płyte i niestety zgnił :/
Gdzie zamawiacie części do przyczep? Potrzebuję wymienić zaczep do cheval liberte gold 2 i ciężko mi znaleźć jaki to ma być zaczep i gdzie najlepiej zamówić?
Może u przedstawicieli Chevala? Jest kilka stron w googlach.
Dodaję kolejne auta mogące ciągnać przyczepę:
Mazda cx60
Nowa Mazda cx80
Obie silniki 3,3 diesel
Kia Sorento nowa dieselek 2,2
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się