Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 stycznia 2012 09:33
18-miesięczny źrebak ciągnący bryczkę i na dodatek podkuty.. łaaadnie widzę mają ludzie.


Co do koników polskich : Jak one wgl jeszcze dają radę chodzić. ; o


Bywają gorsze kopyta...
Dementek oprócz tego, że tak młody koń został podkuty, to tragedii strasznej nie ma-chociaż tył kopyta nie jest zaieśniony co jest bardzo dużym plusem.
Przeglądałam wczoraj ogłoszenia w Końskim Świecie i powiem wam że tam można sporo zadziwiających zdjęc znaleźć... Np. na zdjęciu owszem jest koń ale na nim nie najszczuplejsza dziewczyna z rozwianym włosem i w staniku  😂 . No kosmos, to taki problem zrobic zdjecie konia luzem do ogłoszenia ?  🤔wirek:
Przeglądałam wczoraj ogłoszenia w Końskim Świecie i powiem wam że tam można sporo zadziwiających zdjęc znaleźć... Np. na zdjęciu owszem jest koń ale na nim nie najszczuplejsza dziewczyna z rozwianym włosem i w staniku  😂 . No kosmos, to taki problem zrobic zdjecie konia luzem do ogłoszenia ?  🤔wirek:

a ja na tym zdjęciu zobaczyłem konia stojącego w wodzie i dla mnie jako kupującego to jest ważne, a zdjęcie jest chyba z pławienia, co innego gdyby to było np. ze skoków
A niech będzie z czego chce, jednak przy kupnie konia stawiałabym na inne priorytety niż stanie w wodzie. Nie mówie że to zdjęcie jest jakieś obrazoburcze i powinno być zootechniczne robione przez profesjonalnego fotografa, bla bla bla. Ale wielu zdjęciom daleko do sprzedażowych, nawet przez małe s i to jedno z takich zdjęć.

Tak jak zdjęcia "starego siodła do małego remontu" swoją drogą.  😁

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 stycznia 2012 20:37
ale na nim nie najszczuplejsza dziewczyna

A co ma do tego ewentualna waga jeźdźca?
chyba względy estetyczne (dziewczyna w staniku). jeździć tak nikt nie broni, ale założę się, że psychologia jest w stanie wyjaśnić związek tego z ilością chętnych na konia. no i to kompletnie nieprofesjonalne.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 stycznia 2012 20:48
No ale jakby chuda laska siedziała taka rozebrana na koniu, to żadnego "halo" by nie było 😉
no i to jest właśnie ta psychologia, jak się domyślam 😎
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
19 stycznia 2012 20:53
Media 😤
Co nie zmienia faktu, że nie możemy jak głupie, bezmózgie owce iść za tą "modą". Lepiej się trochę zastanowić zanim się coś powie - czy tak naprawdę szczerze nas to rusza, czy taki sztuczny, wyrobiony w nas nawyk?
http://allegro.pl/stare-siodlo-i2053817828.html
do "MAŁEGO REMONTU" ??


"małego" .  😁


[quote author=Zorilla link=topic=190.msg1266204#msg1266204 date=1326969631]
ale na nim nie najszczuplejsza dziewczyna

A co ma do tego ewentualna waga jeźdźca?
[/quote]



Ja myślę , że to bez różnicy czy chuda czy gruba , do ogłoszenia się nie daje takich zdjęć.  🤔
Media 😤
Co nie zmienia faktu, że nie możemy jak głupie, bezmózgie owce iść za tą "modą". Lepiej się trochę zastanowić zanim się coś powie - czy tak naprawdę szczerze nas to rusza, czy taki sztuczny, wyrobiony w nas nawyk?

nie do końca wiem, do czego pijesz, ale chyba masz rację. tzn. na pewno ludzie kupują to co ma ładne opakowanie. uznajmy, że ta laska to opakowanie. no a jeśli media promują szczupłą sylwetkę, no to już wszystko wiadomo. mnie tam w sumie rybka, kto by siedział na koniu, gdyby ten (koń) miał pożądane przeze mnie cechy. no ale nie każdy tak myśli, więc sprzedający powinien się zastanowić, co wstawia. no a poza tym, ciekawe, czy ta laska wiedziała, że jest w ogłoszeniu 🤣 ja bym się na coś takiego nie zgodziła niezależnie od wyglądu. no ale robimy chyba mały  🚫
Becia nie byłoby, zwłaszcza że gruba ona nie jest. Aczkolwiek ogłoszenie sprzedażowe to jednak biznes który rządzi się swoimi prawami. I nie jest to kwestia mediów tylko tak jak mówi calore psychologi czyli marketingu (co się oczywiście prędzej czy później łączy).

Chodziło mi tylko o to co napisała calore czyli że to nie profesjonalne bez rozbijania na jakieś czynniki. Gdyby to było ogłoszenie usług pławienia koni czy obozu letniego to byłoby trafione, ale sprzedażowe konia - nie.
A tak samo jak piszesz Calore - "gdyby ten koń miał pożądane przez Ciebie cechy" a przy zdjęciu od przodu w wodzie, małym po prostu nic nie widać poza.. maścią.. Chociaż zdjęcie jest czarno-białe, ale koń szczęśliwie jest akurat siwy.

Tak samo jak (nie wiem czy ktoś z was widział) reklama prenumeraty Świata Koni -> jak dla mnie porażka ŚK. Polecam spojrzeć.

A off top to to nie jest bo jednak mowa o nietypowym dla mnie a typowym dla niektórych ogłoszeniu. A o tym jest ten wątek, nikt nie mówi że mamy tu wstawiać konie z 6 nogami  😉

Becia23
tak swoją drogą, to sama dałaś się zwieść temu co lansują media z drugiej strony - czyli bycie ANTY odchudzeniowym (w tym przypadku). Ja w ogóle nie miałam na myśli tego, co wywnioskowałaś z mojej wypowiedzi - czyli tego że to źle że ona nie jest rozmiaru 34.
Ta kwestia z punktu widzenia najprostszego marketingu jest na -, oczywiście są świetne kampanie obalające tą tendencje ale to już złożone sprawy i to już jest off top 😉

Jak mówie, to ogłoszenie to tylko przykład, jest wiele zdjęć koni które są po prostu nie zachęcające. Jak konie stojące w błocie, w dziwnej fazie chodu, z totalnie źle siedzącym jeźdźcem na zdjęciu czy cokolwiek, czego poprawa nie wymaga wielkiego wysiłku a takich ogłoszeń jest mnóstwo.
myślałam, że w ogłoszeniu było więcej zdjęć niż to jedno, dlatego napisałam o tych cechach 🙂
a co do ostatniego zdania, to chyba nie chcielibyśmy też sytuacji, gdzie na co dzień stajnia to jeden syf, jeźdźcy nie lepsi, ale do zdjęcia prowadzą konia w inne miejsce, czy pokazują go bez jeźdźca, żeby nie wyszły żadne mankamenty.
a za off top uznałam rozważania na temat psychologii sprzedaży ;p
Tak słusznie, ale sprzedający powinien przedstawić swoj produkt - tutaj konia jak najlepiej, a pokazując go zwyczajnie bądź wręcz gorzej niżby mógł, poza kwestią oczywistą czyli słabym odbiorem przez potencjalnych kupujących, przedstawia również markę w złym świetle (czyli siebie jako sprzedającego) co ma znaczenie przy następnych sprzedażach, kontaktach etc. Jak najlepiej to nie znaczy przekłamując. Prosty przykład - czy zainteresowalibyście się ogłoszeniem z brudnym koniem stojącym w błocie? Nie wydaje mi się. Chyba że w kontekście zadziwiających ogłoszeń  😉. 
To już całkiem abstrahując od tego ogłoszenia które przytoczyłam.
No tak, masz rację, że jak najlepiej nie oznacza przekłamywać 🙂 Mimo wszystko są ludzie, którzy sprzedają konia jednorazowo i są ludzie, którzy uważają, że każdy koń jest taki sam. Prędzej, czy później ktoś go kupi zapewne. Jak nie z ogłoszenia w internecie, to po znajomości. Masz może linka do tego?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
20 stycznia 2012 16:03
http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=34644 Deresz? A ja, głupia, myślałam że tarant 🤦
http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=34644 Deresz? A ja, głupia, myślałam że tarant 🤦


Niezłe w ogóle ma imię.
12 tysięcy za NN  🤔
cieciorka   kocioł bałkański
20 stycznia 2012 18:15
A ja myślę, że wystawiający ogłoszenie odniósł swój mały sukces - zobaczcie jak jego ogłoszenie stało się popularne. Choćby dzięki Wam ile osób wiecej na nie zajrzało 😉
romek moze i drogi, ale widac, ze zadbany, zdjecia porzadne, kopytka wypucowane. tak powinny wygladac zdjecia w ogloszeniu- postawa zootechniczna, zdjecia z jazdy.
poza tym na fajnego konia wygląda , mi się przynajmniej bardzo podoba
Zgadzam się, nie wiem jak tu ale NN po prostu jest przy koniach nie majacych licencji - ojcem może być super mega koń bez lic. a w tedy od matki też jest NN ( tak sie dzieje w PL przy kryciu PRE, nie wiem jak tu) Ale koń super  😉
Ja się też bardzo często spotkałam z tym, że wystawiająca ogłoszenie osoba ma marne pojęcie o pochodzeniu konia i wpisują nn bo nie wiedzą jaki ojciec i jaka matka - a potem dzwonisz, a tu się okazuje, że tak, papier jest i to niezły.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2051912496&ap=2&bid=5662&aid=23910617&tid=0
ciekawa zamiana  😲



Nie ma to jak wymienić konika na crossa.  🤔
Nie ma to jak wymienić konika na crossa.  🤔

A dlaczego nie?

Lubma może takie dziwne ujęcie? Jak dla mnie "ciekawsze" 3 i 4...
http://allegro.pl/sprzedam-ogiera-sp-do-bryczki-i-pod-siodlo-warto-i2063477201.html
baardzo zachęcające zdjęcia z 'zaprzęgu'.. A raczej lonżowania (?) z uprzężą i lejcami...  😵
edit.
http://allegro.pl/kon-zimnokrwisty-7lat-lat-zrebna-kara-i2072852450.html  jaka szyja..  🤔
http://allegro.pl/kon-zimnokrwisty-10lat-lat-zrebna-siwa-i2072852582.html  ta też taka... dziwna.
Taak, Podlasie zaprasza...  :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się