Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

pomijajac aspekt min, który ani mnie ziebi, ani parzy 😉 ale ja rowniez nie widze niczego dziwnego w tym ogloszeniu. Normalna, konkretna tresc. Dziewczyna szuka konia na danym poziomie, bo chce sie rozwijac, proste. A kwestia dojazdu i hali to po prostu czysta praktyka. Podejrzewam, ze liczy sie z tym, ze to bedzie tez musiala za to odpowiednio zaplacic. Przeciez nie pisze nic, ze chce "konisia do szportu" za darmo albo zeby jej jeszcze placili za to, ze bedzie na nim jezdzic 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
04 września 2014 15:25
Akurat to, że dziewczyna rozważy dzierżawę może być podyktowane np. tym, że jeśli nie trafi na sensowną ofertę, bierze również pod uwagę kupno konia. Co w tym dziwnego?
Kwestii min nie skomentuję...
Sio   nowe wcielenie marchewki
04 września 2014 16:28
A mnie zadziwia, że miny są powodem wstawienia do zadziwiających i nietypowych ogłoszeń
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
04 września 2014 16:35
Powodem nie była mina a treść. Ogłoszenie wstawiła ElaPe, widocznie coś się jej nie spodobało i dlatego tu wrzuciła. Ja nie zauważyłam nic zadziwiającego w treści ale przeglądając zdjęcia zwróciłam uwagę na minę i napisałam, co myślę.
I chyba tyle w temacie  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 września 2014 16:48
A mnie zadziwia, że miny są powodem wstawienia do zadziwiających i nietypowych ogłoszeń


A mnie zadziwia jak ludzie niby czytają ale nie czytają (wyjaśniam: nie, nie miny)  🤔trzałka:
http://allegro.pl/wygodne-kowbojki-dla-normalnych-ludzi-44-45-rodeo-i4492379686.html 
A do przelewu to dorzucamy certyfikat o zdrowiu psychicznym ? 😀iabeł:
A mi się podoba napierśnik firmy KENTAKI !  😁
Nie rozumiem ludzi, którzy mają na metce jak byk napisaną nazwę firmy, a wymyślają jakieś dziwa  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 września 2014 10:53
Puma, Kentaur ma w nazwie francuskie 'r', nie każdy je kojarzy i na pierwszy rzut oka może wyjść z tego Kentaki, ale tez mnie to bawi setnie. 🙂
No i ta kropka na końcu na górze - też myli 😉
Jakoś tak mi się to ogłoszenie nie klei.

http://olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-sportowa-CID103-ID6XUPj.html
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 września 2014 11:39
No jak się nie klei, klacz 17 letnia, kilkukrotnie startowała w zawodach. Startowała? A no startowała, znaczy się sportowa jest.
Ircia   Olsztyn Różnowo
08 września 2014 11:56
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 12:10
Nieco zaniedbana, mogliby ją trochę podtuczyć, łańcuch (lepsze to niż stać w stajni), mięśni brak, bo pewnie nie pracuje, ale co tam jest naprawdę zadziwiającego?
Ircia   Olsztyn Różnowo
08 września 2014 12:21
Facella no skoro twierdzisz że trzeba ją trochę podtuczyć to ok...
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 12:24
Ale co ok? Nie jest bardzo chuda, żebra jej nie wystają jakoś strasznie, zapadnięty zad to bardziej kwestia mięśni.
"Nieco zaniedbana"? Serio? Nie mam pytań... 🙄
Facella, 20 letniej klaczy tuż po sezonie pastwiskowym ot tak nie podtuczysz
Zwierz wygląda na prawdę fatalnie... wystają i żebra i guzy biodrowe
To nie typ folbluci w kondycji wyścigowej aby tak wyglądać... 🙁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 września 2014 12:34
Wyrostki kolczyste też wystają, smutny obrazek
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 12:34
Jak dla mnie to nie jest koń w stanie tragicznym (jak najbardziej do odkarmienia i należy to zrobić, nie mówię, że to jest super kondycja!), ale może za dużo już widziałam i mam porównanie...
Facella zobacz sobie tabelę, porównaj do wyglądu klaczy ze zdjęć i będziesz wiedziała, czy jest faktycznie tylko "nieco zaniedbana".
http://www.konieirumaki.pl/pl/nadwaga-i-jej-konsekwencje-u-konia
Ircia   Olsztyn Różnowo
08 września 2014 15:47
Facella a to "ok", że może dla Ciebie koń jest w dobrym stanie, bo dla mnie niestety nie, oraz jest napisane że koń chodzi w wozie i "nadaje się pod siodło" oraz to że nigdy bam tak zabiedzonego konia [zimnokrwistego] nie zaprzęgała do wozu czy brała pod siodło, nie mówiąc już że ma 20 lat i w takim stanie nie nadaje się do roboty  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 16:20
Nie napisałam nigdzie, że jest w dobrym stanie! Znam 21-letniego konia, który w tym roku pojechał srebrną odznakę i 3x brązową, w zeszłym roku AMPy, ciągle chodzi pod rekreacją, kolejny - 25 lat - człapał sobie stępem w hipoterapii. Mnóstwo koni w wieku 17-20 wciąż startuje. To akurat nic dziwnego. W takim stanie oczywiście bym na tego konia nie wsiadła ani nie zaprzęgała do wozu, ale bez przesady, że jak 20-lat, to już tylko emerytura - zależy od konia. To, że nadaje się pod siodło, nie oznacza, że ktoś ma na niej jechać C klasę w skokach czy coś. I jeszcze raz to napiszę - koń jest zaniedbany, ale nie jest to skrajne zaniedbanie ani nie pozwalające na doprowadzenie go do normalnego stanu i nawet późniejsze użytkowanie w hipoterapii na przykład.
dempsey   fiat voluntas Tua
08 września 2014 16:28
nie jest to skrajne zaniedbanie ani nie pozwalające na doprowadzenie go do normalnego stanu i nawet późniejsze użytkowanie w hipoterapii na przykład.

to sie okaże dopiero  🤔
trudno konia w takim stanie odpaść a jak dochodzi wiek 20 lat to naprawdę różnie może byc
20letni kon to nie opona rowerowa- pompujesz, spuszczasz, pompujesz itd. i tak dowolną ilość razy

takie skoki kondycji odbijają się na całym organizmie i jeszcze nie wiadomo, co gdzie wyjdzie
robaczyca, perforacje, zapiaszczenie...
może się uda odpaść w 4mce i użytkować (oby!), a może nie

co innego spadnięty młodzik a co innego kon w latach
Co wy macie z tym wiekiem? Koń 20-letni może być w świetnej formie, nawet ten niepracujący  😉
Tu na zdjęciu Junak - 20-latek chodzący wyłącznie w hipoterapii, jeźdźca na sobie nie miał od wielu, wielu lat... Także mięśni nie ma, ale jak widać wygląda dobrze 🙂
[img]https://scontent-a-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/936350_265147420289382_135554029_n.jpg?oh=9cdfd9b30ae873d579c3a1fee0ae7b38&oe=549ED3BC[/img]
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 września 2014 18:46
Co wy macie z tym wiekiem? Koń 20-letni może być w świetnej formie, nawet ten niepracujący  😉


pewnie, że może 😉 Ale pewnie wygląda tak od zawsze, lub prawie zawsze.

A ten koń z ogłoszenia zabidzony i nie ładnie to wygląda. Rzadko w ogłoszeniach są zimnokrwiste w takim stanie. Przypomniałam sobie przez to zdjęcie z ogłoszenia klacz tego typu, podobna nawet, też stara ale wyglądała świetnie bo chodziła pod siodłem do końca. No i karmiona była jak karmić się powinno.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 września 2014 20:27
Niech Junak uważa jak się potknie to się poturla 😁
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17051

kolejna dzidzia pod siodłem 🤔
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
08 września 2014 20:35
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17051

kolejna dzidzia pod siodłem 🤔


obejrzałam tylko zdjęcia i już miałam się pytać, skąd wiadomo że pod siodłem... ale zobaczyłam filmik. Co ta dziewczyna wyrabia  🤔
Miałam właśnie wstawiać.
Właścicielka małolata - wizualnie, ale chyba i w głowie czegoś brak.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 września 2014 20:46
ale pozytyw jest nie ma czasu na kontynuację "nauki"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się