Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 czerwca 2016 15:46
rudziczek, ale ja też takich nie kupuję. Ba! jeżdżę na zwykłych plastikach  😉 No ale jak ktoś ma swoje SPA(czytaj własna stajnia) i mama go autem podwozi(chyba taczką  😁 ) to ma inne priorytety  😉 Ja nie nie dyskryminuję kogoś bo ma brudne buty, to jego sprawa. Ale jak dodajesz zdjęcie do neta żeby pokazać strzemiona to trochę siara taki syf 😉 A druga rzecz, że nie pozwolę się obrażać komuś kto w życiu mnie na oczy nie widział i mam nadzieję nigdy nie zobaczy, za to że buty czyszczę ( 😂 ). Każdy robi to co uważa za stosowne. Dyskusja na temat czystości miała poziom dopóki niesobia nie wkroczył do akcji 😉
Mozii w Kawalerii to człowiek był w wojsku i ganiali go oficerowie jak łysą kobyłę , ale jak były manewry, czy wojna to się nikt do końskiej kupy na oficerkach nie przy dalał  , a jak już to kretyn nie oficer .  Tu chyba jednak nie wojsko  ❓  a w te Twoją codzienną dbałość o  szczegóły to wybacz niewierze , albo masz ludzi do roboty  , albo ściemniasz .  Rudziczek  bo oni się końmi nie zajmują, tylko konie posiadają , albo i nie .   😉
PRZEPRASZAM  jakimś cudem popie ,,,, wątki  wydawało mi się że piszę na  ,, Co mnie wkurza " , a jestem na ogłoszeniach  . Rzeczywiście jeżeli zdjęcie jest ogłoszenie sprzedaży strzemion  to zwracam honor . W  takim wypadku oficerki powinny się świecić jak psu  .wiadomo co . Jeszcze raz PRZEPRASZAM  .  :kwiatek:  😡
A jaki problem zmienic buty po wyrzucaniu gnoju?
W kupe można wdepnac, ale jakim cudem mozna miec nią buta do kostki usmarowanego?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 czerwca 2016 15:58
niesobia, dalej obrażasz 😉 Taki masz styl, czy po prostu brak konkretów? No więc zadziwię Cię. Koni dziennie mam 4-5. Pracownik jest jeden, który pracuje od 8 miesięcy zajmuje się wyrzucaniem obornika. Wcześniej robiłam to sama. Ale używać sztybletów/oficerek używać do gnoju mi po prostu szkoda 😉 Ale skoro wg Ciebie nie można jeździć konno, zajmować się stajnią, a mieć zadbany sprzęt swój i konia, to ja Cię nawracać nie zamierzam 😉 Rób jak uważasz, ja będę dalej dbała o to na co ciężko zarabiam i nie stać mnie na to, żeby co 3 miesiące zmieniać chociażby buty na nowe 😉 Twój sprzęt- Twoja sprawa. Udowadniać Ci nic nie będę. A wycieczek osobistych sobie nie życzę 😉
niesoba Ja tam znam ludzi, którzy rzeczywiście pracują przy koniach i mimo to ZAWSZE wyglądają schludnie, ale bladego pojęcia nie mam jak im się to udaje. Mnie to nie wychodzi.

Dziewczyna ze zdjęcia nie wyrzuca w tym momencie obornika ani nie prowadzi konia przez tonący w błocie wybieg, tylko siedzi w siodle do którego są przypięte najbardziej szpanerskie strzemiona ever. Jak dla mnie kontrast między drogim i efekciarskim sprzętem i brudnymi butami jest ogromny. Zgadzam się z dziewczynami, że to wiocha.
Co wiecej: ona nie jezdzi na podworku, czy po lesie (jak ja np), tylko najwyrazniej na hali, czyli w jakims ośrodku, klubie. To już nie dla siebie, dla swojego komfortu, ale dla innych powinna jakis poziom utrzymać.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 czerwca 2016 16:15
Dziękuję laski, przywracacie mi wiarę w ludzi 😉  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 czerwca 2016 17:54
[quote author=Mozii link=topic=190.msg2554593#msg2554593 date=1465393866]





Buty troche nie pasują...
[/quote]

Może już jej nie stać, w końcu strzemiona swoje kosztowały 😉
Nie wiem gdzie Wy widzicie gnój na tych butach? Jak dla mnie to co jest na butach to podłoże z hali przyschnięte bo kolor taki sam. Wystarczy, że podłoże podlane i dziewczyna stępuje konia w ręku zanim wsiądzie i taki efekt gotowy  🙄
foka, ja właśnie zaczęłam się zastanawiać czy jestem ślepa, że nie widzę i nie kumam tego powodu ciskania gromami i wyzywania od wieśniar za uwalone buty... Po tym zdjęciu nie jestem w stanie stwierdzić czy to jakaś resztka gnoju czy właśnie efekt spaceru po spryskanym wodą podłożu na hali.
Dla mnie sprzęt ma być czysty (w miarę możliwości) i zadbany ale jak przejdę z koniem po ubłoconej ujeżdżalni  to nie goni za mną nikt z mokrą chusteczką i mi butków nie wyciera jak już posadzę dupsko w siodle :/ Pucować buty dla czyjegoś komfortu psychicznego? Bez jaj... Taki komfort to może odbierać niedopasowane siodło, dupa odbijająca grzbiet konia czy szarpanie za ryj a nie brudek na butach. Mówię o codziennych sytuacjach, nie zawodach czy innych imprezach gdzie wypada zadbać o każdy detal.
Inna sprawa, że dla mnie same te strzemiona są paskudne i takie wywalanie kasy w błoto bez jakiegokolwiek sensu jest zwyczajnie śmieszne.
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/38619?

To jest dowcip , prawda? 😲


Obawiam się, że ograniczenie umysłowe i niedojrzałość wlaściciela  😉
dea   primum non nocere
10 czerwca 2016 19:41
Popatrz na imiona rodziców - wygląda jak wirtualny koniś.
Tym bardziej, że użytkownik dopiero co się zarejestrował 😉
Chess - otóż to 🙂 strzemiona jednym się spodobają a innym nie ale tej nagonki na buty nie rozumiem. Szczególnie, że wygląda to jak podłoże a nie końskie odchody
To nie jedyny taki kwiatek - tu 14-letnia kobyła.

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/38525

Odniosę się do tego przypadku, bo ja wystawiałam ogłoszenie. To przypadek, gdzie kobyła zdominowała właścicieli. Przednie nogi da, choć też trzeba huknąć, tylnie ponoć robią jak ma ruję, bo wtedy daje 😉. Nie widziałam.
Oczywiście, że można, a nawet trzeba to przepracować. Ale właściciele nie mają czasu ani umiejętności do pracy z butnym koniem a nie nie stać ich zapłacić za naukę komuś.
Chyba lepiej szczerze napisać, że koń jest rozwydrzony w obsłudze i nie szanuje człowieka niż udawać greka. W ubiegłym roku byłyśmy z koleżanką oglądać konia do kupienia. Też miał nogi podawać... przestał jakimś cudem w naszej obecności i jeszcze przywalił kopa właścicielowi. Nie było by wycieczki 200 km gdyby przez telefon facet szczerze powiedział, że koń ma problemy z podstawowym szacunkiem do człowieka.
Cena jest adekwatna, ktoś kupi ale musi w niego włożyć swoją pracę. Albo ktoś włoży pracę a kupiec będzie musiał za nią zapłacić.
Przypominam, że dyskutujemy tu o pozłacanych strzemionach z kryształkami w cenie prawie 3 tys zł. Po prostu wyglądają śmiesznie i wręcz groteskowo w zestawieniu z brudnymi butami, nawet jeśli ten brud to tylko chwilowe przyprószenie kurzem z ujeżdżalni (w co szczerze wątpię). W tym wypadku stwierdzenie, że to wywalanie kasy w błoto jest jak najbardziej dosłowne, bo strzemiona mają z błotem bezpośredni kontakt.
Jak każde inne strzemiona i ich cena nie ma tu żadnego znaczenia. Wg mnie to ile ktoś chce wydać na sprzęt to wyłącznie jego sprawa. Jeśli chce wydać i 5 tyś i mieć strzemiona z platyny to mnie to nie interesuje. To takie nie ładne zaglądać komuś w kieszeń i oceniać czy ktoś powinien na coś wydać kupę kasy czy nie...
Ale wy w ogóle macie pewnośc że na tym zdjęciu to akurat te strzemiona? Bo złote Jiny za 400zł wyglądają tak samo... i też uważam, że nikt normalny nie lata za szmatą stojąc na schodkach do wsiadania, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 czerwca 2016 09:32
foka, o co Tobie się rozchodzi?  😵 Cofnij się o stronę i zobacz czego ta dyskusja się tyczy. Nikt nie mówi, że nie powinien kupować. NIKT NIKOMU NIE ZAGLĄDA DO PORTFELA. Dyskusja toczy się, że są różnice w sklepach jeśli chodzi o ceny, że za kryształki płaci się więcej a zdjęcie było poglądowe. Skończcie już z rozdmuchiwaniem i ciągnięciem tematu, serio. Chce się Wam?  😉
Nie muszę się nigdzie cofać. Wiem od czego zaczęła się dyskusja i na czym się zatrzymała. O co Wam chodzi? Zdjęcie poglądowe zostało rozebrane na czynniki pierwsze i pierdyliard postów na temat: jak można mieć strzemiona za milin $ i ugnojone buty  🙄 tyle
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 czerwca 2016 10:50
To po co teksty o włażenia do portfela itd?  😉 Ok, koniec  🚫
Zastanawia mnie czy to ogłoszenie to żart?  zdjęcia w ogłoszeniu są innego konia... Ktoś sprzedaje hanowerskiego wałacha a wrzuca (zapewne "pożycza"😉 zdjęcia ogiera małopolskiego,  który widnieje owszem w ogloszeniach, ale w stanowce i po zupełnie innym imieniem... 😲 WTF

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/38638?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 czerwca 2016 15:42
Jak dla mnie to jakiś żart jest, chyba że był ogier Kutafoniarz 😂
Jak dla mnie to jakiś żart jest, chyba że był ogier Kutafoniarz 😂


Haha, tego nie zauważyłam  😂
No cóż był Palant to może i Kutafoniarz hahaha
Putin po Kutafoniarzu brzmi dumnie, prawda?
dea   primum non nocere
11 czerwca 2016 19:22
Przecież Kutafoniarz (arabski) był chwilę temu, bodajże po Grubasie od Cieniaski. Ten sam autor. Gimbaza się nudzi, tworzy, a teraz wciąga popkorn i obczaja jak łykacie 😉
Zastanawia mnie czy to ogłoszenie to żart?  zdjęcia w ogłoszeniu są innego konia... Ktoś sprzedaje hanowerskiego wałacha a wrzuca (zapewne "pożycza"😉 zdjęcia ogiera małopolskiego,  który widnieje owszem w ogloszeniach, ale w stanowce i po zupełnie innym imieniem... 😲 WTF

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/38638?
  Kutafoniarz by tez do kupienia....,ale chyba jako walach 😲

jak Wy wklejacie te ogloszenia?  jak to sie kopiuje jakos?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Tak kopujesz adres www z przeglądarki, monic i edytuj posty - nie wkleja się jednego pod drugim
Przecież Kutafoniarz (arabski) był chwilę temu, bodajże po Grubasie od Cieniaski. Ten sam autor. Gimbaza się nudzi, tworzy, a teraz wciąga popkorn i obczaja jak łykacie 😉
  Tez tak mysle,ze to jakis idiotyczny zart...wystarczy wjsc w ogloszenia tego kogos i zobaczyc,ze jako kontakt nie podaje swojego nr telefonu a to juz daje do myslenia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się