Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

ja nie mówię że tinkery nie skaczą , podobno nawet krowa skacze , dla mnie dziwne ze ktoś pisze ze to jest ważne aby skakał , dziwne że wysokie przeszkody i 1 m , a całość ogłoszenia zredagowane w sposób dla mnie wskazujący na młodą osobę nie bardzo obeznaną z końmi i ich predyspozycjami , na zasadzie - tinker bo ładny srokaty , nie za duży więc nie spada sie z wysoka , wygląda na przytulaska więc łagodny w obsłudze , żeby można było się pobawić wiec ma umieć sztuczki , i żeby można było poszpanować przed koleżankami to ma skakać pod niebo 1 m
dla mnie to tak jakby ktoś napisał że szuka araba do orania pola , no da się, tylko dla mnie to dziwne  👀

Coś o braku interpunkcji...
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/66397

Czy ktoś mi może wytłumaczyć zdanie:
"możliwość widocznej klacz młp i pozostawienia na pensjonat chodzi pod siodłem i zaprzęg "
bo nawet ja i wszystkie moje dyslekcje nie umiemy tego pojąć  🤔

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/44199?  😂 hciałby żeby tinker skakał wysokie przeszkody, takie z metr  👀

Można nawet było wybaczyć wysokie przeszkody, i cene dał odpowiednią, ale zmroziło mnie na myśl o:
"aby umiał kilka sztuczek "
kolejny nieuświadomiony naturalsowy dzieciak? 🤔
E. to zdanie chyba powinno brzmieć tak:
"możliwość kupienia widocznej na zdjęciu klaczy młp i pozostawienia jej w pensjonacie, klacz chodzi pod siodłem i w zaprzęgu"
😀
A słyszałyście takie powiedzenie jak: "metr to krowa skacze" ?
Skoro niektóre kucyki mniejszych gabarytów potrafią się tak wybić to taki tinker chyba też jest w stanie swój szlachetny zad podnieść?
My mamy w stajni tinkera (co prawa dość wyrośniętego) chodzącego parkury 110 i pojedyncze przeszkody 125. Nikt wyżej nie próbował, ale pewnie by poszedł 😉
Kto nigdy za dzieciaka nie marzył o własnych czterech kopytach i nie spamował internetu ogłoszeniami o kupnie idealnego wierzchowca (oczywiście nie konsultując niczego z rodzicami 😉 ) niech pierwszy rzuci kamień... 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/44219
takiego pomysłu na biznes jeszcze nie widziałam  🏇
Kto nigdy za dzieciaka nie marzył o własnych czterech kopytach i nie spamował internetu ogłoszeniami o kupnie idealnego wierzchowca (oczywiście nie konsultując niczego z rodzicami 😉 ) niech pierwszy rzuci kamień... 😉


ja mogę rzucić :P  nigdy , może dlatego ze ja bardzo wczesnie dostałam pod opieke 3 klaczki  u takiej Pani i miałam więcej do powiedzenia niż ona :P Pani nawet nie wiedziała co to zgrzebło 🙂
[quote author=dodzilla link=topic=190.msg2614823#msg2614823 date=1479055058]
Kto nigdy za dzieciaka nie marzył o własnych czterech kopytach i nie spamował internetu ogłoszeniami o kupnie idealnego wierzchowca (oczywiście nie konsultując niczego z rodzicami 😉 ) niech pierwszy rzuci kamień... 😉


ja mogę rzucić :P   nigdy , może dlatego ze ja bardzo wczesnie dostałam pod opieke 3 klaczki  u takiej Pani i miałam więcej do powiedzenia niż ona :P Pani nawet nie wiedziała co to zgrzebło 🙂
[/quote]

Ja też mogę rzucać. Jak zaczynałam jeździć ... to nie było internetu ... Naprawdę, były takie czasy  😀iabeł:
Zabawne to "wysokie  - 1m", choć mnie bawi inaczej niż was. Z jednej strony nie wątpię w możliwość skakania dość wysoko przez tinkery, z drugiej strony - ogromna większość nawet do metra się nie zbliży, raczej jak na podlinkowanym filmie, gdzie przeszkódkom spooro do metra brakuje. Śmieszy mnie, że 1m to faktycznie nie jest wysoko, a z drugiej - na tyle wysoko, że 3/4 rewolty w życiu tyle nie skoczyła, a potrafią przerażać nawet przeszkody na srebro, że nie wspomnę o tych na złoto, którym nadal do metra brakuje. Konkurs "licencyjny" - 1 metr wszakże - też przerasta choćby aspiracje większości.
Zatem wychodzi, że wysokość to rzecz względna. Najczęściej na zasadzie - gdy kto inny skacze to jest nisko, a gdy ja - to jest wysoko 🙂 Konie dobrze skaczące metr, pozwalające uzyskać III licencję - mają swoją cenę, i rzadko kiedy będzie to tinker. Niewykluczone, ale rzadko spotykane.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 listopada 2016 23:17
faith, Coś mi zaświtało w głowie. Pamiętam jakąś dziewczynę z naszego prehistorycznego forum Konie i My. Maggie? O niej mówisz?


Pamiętam miała kasztana i właśnie tinkera i śmigała aż miło 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 listopada 2016 08:05
Jest jeszcze roznica pomiedzy 'skakac' a przeskoczyc  przeszkode. Dla mnie 'kon skaczacy metr' to kon gotowy na L-ke, a nie, ze 'o Panie, w domu to jak sie dobrze rozpedzil i kolezanka batem pogonila to i metr pare razy przeskoczyl'. 

halo absolutnie sie z toba zgadzam  🏇 ciekawa jestem ile przesmiewcow przyzwoicie ukonczylo konkurs klasy L.
Przypomniała mi się taka scenka. Po egzaminie z ujeżdżenia na brąz. Komisja nieśmiało pyta "trenera", czy jest pewien, że podopieczne powinny się mierzyć z wyzwaniem (zaliczenie czworoboku było "na granicy", nie było podstaw do oblania, ale wątpliwości się nasuwały). "Pani! Ło! Łune to 150 smarują, aż się kurzy! Ło! Nad takimi też co - ło - stoją obok tych drągów, łodkosami, no! A ta jedna kobyłka to potrafi od woza odpięta tak pyrgnąć!". Podopieczne nie dały rady, dobrze że całe i zdrowe. Ale za to jakie zahartowane w bojach!

Na tym tle to wcale mi niewesoło, że przestał istnieć wymóg odznaki do rejestracji w WZJ.

Młodzieży! Nie idź tą drogą! Życie jest kruche, a mamy je tylko jedno, do 9 kocich żywotów nam daleko.
A pamiętasz co nie tak dawno pisałem o ujeżdżeniu konia do skoków - to przecież dotyczy w tym samym stopniu jeźdźca.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/263760?q=cwd&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=


ten sam smar CWD można kupić za 59 zł w sklepie 😀 w ogłoszeniu 80, no ale może ktoś się skusi 😀
xxagaxx, a to nie chodzi o to, że ten zestaw w ogłoszeniu kosztuje 50zł, a podane w opisie to ceny sklepowe?
mecbeth oj nie, dziewczyna chce 115 już z kw. Pisałam, bo chciałam kupić, 50zł za taki zestaw to fajna cena, myślałam. Ale jest 2 razy drożej
Ja wpadam z tym:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/229510
Czy to przypadkiem nie są bezpłatne próbki? Mam takie z zawodów i jest na nich napisane "nie do sprzedaży"
plunia, ok, jeżeli tak to faktycznie fantazja 🙂 Co do Twojego ogłoszenia na tej odżywce jest napisane "próbka reklamowa", kurczę ludzie wpadają na takie "biznesy" 😀
Wyciągnięte z Facebooka.
Klik
"Uwiąz gumowy. Dla koni odsadzających się".
Taaa, pomóżmy mu się zabić, skoro już się odsadza.
Silvite-to na zdjeciach uzywa sie do zamykania boksu w stajni. Nie do uwiazywania, ale do chwilowego zakniecia konia w boksie. Ma toto dlugosc 120 cm, jest z dosc grubego lancucha na ktory zalozony jest waz gumowy i wystepuje w roznych kolorach. Myslalam o kupieniu do swojej stajni, zeby przy brzydkiej pogodzie moc zamknac je w boksach (nie mialam jeszcze drzwi), ale moje konie nauczyly sie nurkowac lub przechodzic na kolanach POD uwiazem  😵
Planta to na zdjęciu ma 51 cm długości i w całości jest wykonane z gumy, nie ma w tym łańcucha.


Yyy  😲
No co ty, nie znasz ćwiczeń na głowę, serio ... myśleć, najpierw pomyśleć, i jeszcze myśleć + nauczyć się jeździć u sensownego instruktora  😀iabeł:
Widziałam to dzisiaj na FB.
Rady spod lady, nic tylko brać.
Coo?  🤔
Munsztuk, gumy, wypinacze, czambon i piłka?  🤔zok:
Na takie głowy bezmózgie to już żadne ćwiczenia nie pomogą...
No usmarkalam sie ze smiechu  😁

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/66571

Tytuł  😍
Faith właśnie wszyscy się na mnie w robocie krzywo patrzą a ja ryczę ze śmiechu - "mutant"  💘.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się