Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Strzyga Piszesz głupoty, niech później siądzie taka słaba osoba na konia, pociągnie za pysk, walnie dupskiem i masz tragedie .  Ja sobie mogę uczyć konia na guziczki ale taki laik nie pojedzie bo źle przyłoży łydkę i koń zagalopuje. 
Najlepiej od razu hodować wszystko do sportu albo dać ludziom auta z 5 litrowym silnikiem i niech jadą.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 stycznia 2017 19:47
Głupota jest jeżdżenie przez słabego laika konia, który dopiero pracę rozpoczyna  😵  Ale kto by się tam podstawowych zasad trzymał... stad miszcze podwórka i okolic nigdy nie zostają bez klientów  🙄
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2017 20:15
Zawsze mi się wydawało że słabo jeżdżące osoby to raczej na młodych koniach jeździć nie powinny a jak jeżdżą to powinny być świadome że taka jazda może je przerosnąć a jak się konia zajeżdża to raczej tak żeby reagował na te poprawne guziki.
[quote author=Na_biegunach link=topic=190.msg2632824#msg2632824 date=1483559271]
Głupota jest jeżdżenie przez słabego laika konia, który dopiero pracę rozpoczyna  😵  Ale kto by się tam podstawowych zasad trzymał... stad miszcze podwórka i okolic nigdy nie zostają bez klientów  🙄
[/quote]

Większości są to konie popsute po kimś. Najlepiej siadaj w auto i jedź się przekonaj, ja wsiadłam ,pojechałam i mogę coś powiedzieć bo widziałam na żywo a nie ze zdjęcia.  On więcej pracuje z dołu niż jeździ, robi dobrze konie. 
Nie ogarnę tego nigdy jak można tak oceniać innych, niech każdy sobie jeździ jak chce aby skutecznie. Nasi mistrzowie też mają błędy ale są mistrzami i im nikt nie zwróci uwagi bo im nie wypada a takiego za stodoły można wymieszać z błotem.

Biczowa Te osoby co zajeżdżają konie mają postawę słabą, wynika to z wiecznego skupiania się na koniu a nie na sobie. Postawę można sobie wyrobić i pilnować się na podstawowych koniach a nie na młodziakach . Na początku nie siada się w siodło, odciąża się grzbiet konia, bardzo mało pracuje się dosiadem a jak mięśnie wyrobią się i koń przyzwyczai się do ciężaru można rzeźbić dalej. Więc gdzie tu utrzymać prawidłową postawę na koniu ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 stycznia 2017 20:36
monia, Ty piszesz głupoty.
a) beznadziejnie zrobiony koń, szarpany i walony dupskiem od początku NIE BĘDZIE  dobry dla osoby początkującej.
b) osoba początkująca na dopiero co zajeżdżonym koniu to dopiero głupota.

Ale każdy robi jak lubi.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2017 21:47
Nie zgodzę się, osoba zajeżdżająca konie, nie musi robić tylko tego a więc wcale nie musi mieć słabej postawy. Z Twojej wypowiedzi wynika że koń zajeżdżony powinien być byle jak, przez byle kogo, bo jak ktoś zrobi to za dobrze to osoba nieumiejąca jeździć sobie z nim nie poradzi.
monia Szczerze- ktoś, kto ma pojęcie o pojęciu nie zamieściłby takich zdjęć w ogłoszeniu. Bo wiedziałby, że na tych ujęciach naprawdę nie ma się czym zachwycać. Jeśli ktoś nie wie, ile błędów na tych zdjęciach można się dopatrzeć i że takie fociaczki to ze wstydem na dno szuflady powinien schować, a nie w internecie zamieszczać, to powinien sam przejść gruntowne szkolenie podstawowe, a nie się brać za szkolenie młodych koni. Może rzeczywiście facet ma rękę do koni i radzi sobie z trudnymi przypadkami, ma charakter, żeby je ucywilizować i brak genu strachu oraz kości z żelaza i dupę ze stali. Chwała mu za to. Nie zmienia to faktu, że z dobrym jeździectwem jego styl ma niewiele wspólnego. Może się mylę i tak naprawdę facet jest świetnym jeźdźcem a my niesłusznie go oczeniamy. Jeśli tak, to sam jest sobie winien- mógł lepiej dobierać zdjęcia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2017 22:57
o boziu co ja czytam :O
tak, szarpmy młode konie, uczmy ich złych nawyków i tego, że oszołomy będą musiały na nich jeździć, więc niech się zabiją na pierwszej jeździe a nie dziesiątej...
Poznałam trochę ludzi, którzy fachowo zajmują się młodymi końmi - postawę i dosiad to one mają PERFEKCYJNE. Serio, zazdroszczę.
Sama na młodych koniach też jeździłam - każdy mój odchył od perfekcji wyłaził natychmiast i musiałam siedzieć 10x lepiej niż na 'normalnym' koniu, żeby móc tego dzieciaka pode mną uczyć prawidłowych rzeczy a nie herezji.
Ale jak widać głupia jestem i od głupich się uczyłam, żeśmy chcieli młode konie od podstaw robić poprawnie 'na guziki'....... ciekawe tylko czemu później jakoś wszystkim się na tych koniach świetnie jeździło czego najlepszym przykładem była 14latka pokazująca wałaszka w futurity 🙄
https://www.olx.pl/oferta/klacz-zimnokrwista-CID103-IDjAP7p.html#49396cd47d Gośc chce wcale nie małe pieniądze a ciężko było chociaż do zdjęcia zgrzebłem konia machnąc  🤔
Ja sie z Monia zgodze tylko w tym, ze jak sie zajezdza to sie postawa psuje. Na dluzsza mete jezdzenie samych mlodych nie wrozy perfekcyjnego dosiadu. Wrecz przeciwnie. Widzialam osoby z super dosiadem, ktore po kilku miesiacach byly beznadziejne.  Sama zreszta przerabialam miliard problemow dosiadowych, w trakcie 2lat zajezdzania i jezdzenia tylko mlodych koni. Prawda tez jest ze, im lepszy dosiad, tym lepsze wyczucie, a co za tym idzie lepiej zrobiony kon.
Ale przeraza mnie, ze ludzie bez doswiadczenia zajezdzaja i ucza konie, ktore zaraz po zajazdce trzeba odrabiac. A czesc rzeczy odrobic jest ciezko - ot np zaufanie do reki.
cxzardasz zgrzebłem? Toż to takie zaklejki, że chyba tylko maszynka i golenie albo dłuuugie odmaczanie tego syfu.
Myślę że jak ktoś trzyma konia na takim gnoju i takiego brudnego to jest mu to wszystko jedno jak wygląda na zdjęciu.
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/eskadron-taupe-set/580663672-139-3059
zdjecie numer dwa  😂 😁
przypomina mi mema z kotem"matka masz kase zamów coz, byle przyszło w kartonie"
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46173

Nieźle "wyszkolony" - zaledwie roczniak a już żebrak  😂

Edit: jeszcze czaprak jedzeniowy. Taki zakładany koniowi jako śliniaczek do muesli, prawda?

https://www.olx.pl/oferta/czaprak-ujezdzeniowy-full-blink-blink-jak-nowy-CID767-IDiVh7p.html#f8676233af

Pewnie korekta w telefonie swoje zrobiła.  😁
cxzardasz zgrzebłem? Toż to takie zaklejki, że chyba tylko maszynka i golenie albo dłuuugie odmaczanie tego syfu.
Myślę że jak ktoś trzyma konia na takim gnoju i takiego brudnego to jest mu to wszystko jedno jak wygląda na zdjęciu.

Pewnie, że tak... z resztą skóry i tak są golone przed garbowaniem 😉
Cena chyba normalna, 10 zł z kilograma. Droższe są chyba tylko te do 1,5 roku a tu młoda, smaczna koninka ...
[quote author=somebody link=topic=190.msg2633620#msg2633620 date=1483727692]
cxzardasz zgrzebłem? Toż to takie zaklejki, że chyba tylko maszynka i golenie albo dłuuugie odmaczanie tego syfu.
Myślę że jak ktoś trzyma konia na takim gnoju i takiego brudnego to jest mu to wszystko jedno jak wygląda na zdjęciu.

Pewnie, że tak... z resztą skóry i tak są golone przed garbowaniem 😉
Cena chyba normalna, 10 zł z kilograma. Droższe są chyba tylko te do 1,5 roku a tu młoda, smaczna koninka ...
[/quote]

wystarczy konia postawić 24h/dobę> ja tak zrobiłam i ciągu 3-4 dni odpadło.
Dałam ogłoszenie, ze szukam konia...podobno sam ujeżdżał.. https://www.olx.pl/oferta/walach-skarogniady-CID103-IDjuPDj.html#3da3bb917d
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 stycznia 2017 23:13
Pan chyba ujeżdżał amatorsko na wodze, patrząc na ostatnie zdjęcie.
Tak...zdjęcia zachęcają  😵
Po zdjęciach już bym konia wykluczyła.
Tzn. samo zwierzę może i ładne, a facet wszystko psuje.
To jeszcze zależy kto szuka i do czego, ja Bogiem a prawdą, gdybym szukała konia na tereny i do małej rekreacji, to bym pojechała i sama zobaczyła co on potrafi i jaki jest, bo różnie to bywa, a konik całkiem fajny.
Ja bym tez pojechała i zobaczyła.
Ktoś bez sensu mógł wrzucic zdjęcie z braku możliwości zatrudniena profi fotografa i profi jezdźca.
To ze koń się wylamił na luźnej wodzy, nie znaczy ze juz jest zepsuty. gdybym szukała konia do rekreacji plus coś do sanek/bryczki za te pieniądze, czemu nie?

Ominę już temat dopasowania sprzętu 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 stycznia 2017 14:29
Pan chyba ujeżdżał amatorsko na wodze, patrząc na ostatnie zdjęcie.


Ale ochraniacze ma  😁
Dzięki uprzejmości jednej z forumowiczek mieszkajacej w pobliżu Pana, koń zostanie oglądnięty  😎
[quote author=Na_biegunach link=topic=190.msg2632824#msg2632824 date=1483559271]
Głupota jest jeżdżenie przez słabego laika konia, który dopiero pracę rozpoczyna  😵  Ale kto by się tam podstawowych zasad trzymał... stad miszcze podwórka i okolic nigdy nie zostają bez klientów  🙄


Większości są to konie popsute po kimś. Najlepiej siadaj w auto i jedź się przekonaj, ja wsiadłam ,pojechałam i mogę coś powiedzieć bo widziałam na żywo a nie ze zdjęcia.  On więcej pracuje z dołu niż jeździ, robi dobrze konie. 

[/quote]

Z całym szacunkiem Monia ale ja go widziałam na żywo. Na zawodach więc nie na młodym koniu a jego jazda była bardzo brzydka, na ryju, nawet na skoku nie oddana ręka. Jak dla mnie nie do przyjęcia. U niego nie byłam i nie mam zamiaru jechać, wystarczy mi to co widziałam
Ja obecnie jestem posiadaczka konia, ktory na olx mial tragiczne zdjecia: z jakiejs dziwnej perspektywy, skacajacej o pół kłody, w kanatrze ze sznurkiem w pysku trzymanym przez pana w gumofilcach, a na nim siedzial na oklep chlopak. Gdybym miala ze 20 km to bym nie jechala ogladac, ale mialam tylko 3km.

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 stycznia 2017 19:52
marysia550, haha! U mnie było podobnie. Paskudne zdjęcia, koń jak wieszak. Gdyby nie to, że był dojazd komunikacja miejską nie pojechałabym. Żeby było jeszcze zabawniej, zaczęło nieźle padać i chciałam przełożyć na inny dzień. Jak się dodzwoniłam okazało się, że pasowałoby dopiero za tydzień, więc wypadłam z domu mając minutę do autobusu  😁  I przepadłam z kretesem, a nawet nie szukałam konia dla siebie  😜  Jak potem rozmawiałam z właścicielką wyszło, że zdjęcia miały zniechęcać, bo nie była całkiem przekonana do sprzedaży.
Moj byl z kosmicznej perspektywy, bo chcieli ukryc brud.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 stycznia 2017 20:58
Moj byl z kosmicznej perspektywy, bo chcieli ukryc brud.

Przedsiębiorczy... 👍  😂 🤣 :wysmiewacz22:
[quote author=somebody link=topic=190.msg2633620#msg2633620 date=1483727692]
cxzardasz zgrzebłem? Toż to takie zaklejki, że chyba tylko maszynka i golenie albo dłuuugie odmaczanie tego syfu.
Myślę że jak ktoś trzyma konia na takim gnoju i takiego brudnego to jest mu to wszystko jedno jak wygląda na zdjęciu.

Pewnie, że tak... z resztą skóry i tak są golone przed garbowaniem 😉
Cena chyba normalna, 10 zł z kilograma. Droższe są chyba tylko te do 1,5 roku a tu młoda, smaczna koninka ...
[/quote]


DO 1,5 roku  jest 10 zł za kg,  potem jest 7.50 - 8.50 , zalezy od konia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się