własna przydomowa stajnia

Post został usunięty przez autora
Ja to wieszam na drzwiach od boksu ale wiem że niektórzy robią sobie takie deseczki, dedykowanych chyba nigdzie nie widziałam, tylko diy
na złomie znajdziesz. Bednarka lub płaskownik 2zł/kg. No i facet potrzebny.
kortina, LSW,
dziękuję 🙂
Nie chcę wieszać na drzwiach, stąd moje pytanie. Będzie trzeba zatem wymyślić jakiś patencik. Słyszałam też, że można wykorzystać jakieś listwy do montażu szafek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2024 11:57
Przychodzę z polecajką. Kupiłam ostatnio ażurowe skrzyniopalety plastikowe. W celu zmniejszenia strat pod paśnikami. Bardzo fajnie się sprawdzają! Moje chłopaki, jak sianokiszonka leży na ziemi, to już tak nie bardzo ją wyjadają. Jak dotknęło podłoża to już trujące jest. Do tego potem po tym podepczą, Gówniarzyk nasika i już totalnie się nie nadaje to do konsumpcji według nich. A teraz, jak to co z siatek wypadnie ląduje w znacznej większości w skrzyni to nadal jest pycha 😉 Wyjadają ładnie do końca siatkę i potem to co leży luzem. Także polecam! Fajna sprawa. Nowe są cholernie drogie, ale używane można kupić znacznie taniej. Mi się udało niedaleko znaleźć po 200 zł za sztukę 🙂
No tylko wygląda to trochę jak skrzynie na mięso w rzeźni 😝
20240407_115028.jpg 20240407_115028.jpg
20240407_115009.jpg 20240407_115009.jpg
zembria, a co to za maty masz?🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2024 12:56
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 kwietnia 2024 13:51
Pytanie do właścicieli stajni na terenach pochyłych - czy możecie mi powiedzieć czy jest coś szczególnie upierdliwego przy organizacji i budowie stajni? Poza oczywiście potrzeba niwelowania terenu pod jakieś obiekty, gospodarka wodą spływająca z góry etc. Nie chodzi mi o jakieś nie wiadomo jakieś strome górki bo tu wiem że koszt koparkowania bedzie mega, chodzi mi o takie większe pagórki/pochyły teren raczej niż góry

Chętnie posłucham opinii 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2024 15:20
donkeyboy, Ja mam całą działkę na stoku. Dom mam częściowo "wcięty" w górkę, stajnię mam schodkową 😉 Nie widzę jakiejś szczególnej upierdliwości przy budowaniu tego, po prostu więcej prac ziemnych. Zrobienie placu do jazdy wymagało nieco więcej roboty. Bo mimo, że jest już na wypłaszczeniu, to i tak trzeba było się trochę w stok wgryźć. Nie udało się zupełnie poziomego zrobić, bo na górnej części facet dokopał się do już takiego żółciutkiego sypkiego piasku, który jest kopny mocno, także już nie chciałam tam więcej tego odsłaniać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2024 15:32
Już nie edytuję :/ Chciałam dopisać, że mam różnicę wysokości 12 m na długości 145 m.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 kwietnia 2024 20:07
zembria, dzięki za odpowiedź 🙂 czyli w sumie to czego się spodziewałam
desire   Druhu nieoceniony...
11 kwietnia 2024 22:55
zembria, mega ładnie i czysto tam u Ciebie 😁😍
donkeyboy, Taka ciekawostka - pod Ryga byłem w stajni piętrowej zbudowanej w stoku, z wyjściami w przeciwnych kierunkach. Mam swoją stajnię tez na niewielkim skłonie, można to pomysłowo wykorzystać, np do załadunku konia do przyczepy itp (w zależności od warunków)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 kwietnia 2024 09:26
desire, Dziękuję, staram się 😉 Mam konia z rao więc pod paśnikami sprzątam bardzo często, żeby tam nic nie pleśniało.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 kwietnia 2024 09:32
melehowicz, to jest pomysł w sumie. Mieszkałam dużo w UK i byłam w różnych stajniach na różnych górkach - może nie z przyczepą ale najlepszy patent który wykorzystywał takie ukształtowanie terenu to był od razu zrzut z taczki wprost na stojącą niżej kupę obornika. Lub nawet lepiej - cyk zrzut prosto do przyczepy. W świetle przepisów teraz i tak trzeba będzie płytę robić ale o ile szybciej się robi jak nie trzeba machać tylko wywalić i do widzenia 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 kwietnia 2024 09:42
donkeyboy, Z przyczepką pomysł fajny! Ale kupy obornika pod stajnią to bym nie chciała. Muchy.
Ile płacicie za pomoc w stajni taki podstawowy zakres wpuszczanie na padok karmienie ew czyszczenie konia bez sprzątania stajni itd.?
Esper- ja wychodzę z założenia, że nie jestem w stanie zaufać nikomu, nikomu. Jedna z pensjonariuszek chcąc obciąć koszty pensjonatu, chciała przychodzić i karmić konie. I oczywiście nie wypaliło. Nie mam ochoty myśleć i rozmyślać czy robi dobrze czy źle. Nie potrafię zaufać nikomu .. A szkoda... bo pomoc zawsze się przydaje.
Ed: Trzymam kciuki za znalezienie kogoś kto będzie wiedział co robić ✊
Jeśli wyjdę z takiego założenia to już nigdy nie pojadę na urlop przez kolejne 20 parę lat,a jestem to winna chociażby mojemu dziecku 🙂 wypracowałam taki system opieki że w sumie nawet mało koński ogarnie to minimum które wymagam , normalnie pracuje zawodowo nie raz mnie nie ma cały dzień a stać to sie moze cos zawsze nawet jak bd stała od nich te 5-10metrów
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 kwietnia 2024 12:11
espérer, ostatnio gadałam ze znajomym rolnikiem
i się dowiedziałam, że za 3 dychy na godzinę, to ciężko kogoś znaleźć...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2024 15:35
Post został usunięty przez autora
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 kwietnia 2024 15:35
Chciałam tylko potwierdzić, że skrzyniopalety super spełniły swoje zadanie. Równo po tygodniu od postawienia mam tyle odpadu co ca fotce 👌. Normalnie miałabym kilka pełniejszych taczek.
1000017789.jpg 1000017789.jpg
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 kwietnia 2024 20:49
Heh hej
Wpadam w kryzysie spowodowanym notorycznym użeraniem się z niedziałającym pastuchem....

Większość padoków mam o obwodzie 500-600 metrów. Mam różne elektryzatory sieciowe ale prąd jest ledwowyczuwalny. Jakiej mocy powinny być? Żeby porządnie łupało?

Drugie pytanie to czy jest jakieś urządzenie do sprawdzania mocy prądu w żyłkach/taśmach? Za każdym razem sprawdzam ręką ale jest to mało komfortowe😉

I trzecie pytanie.... macie do polecenia jakiś elektryzator bateriowy który sprawdzi się ma dystansie 1500m przy silnym zarośnięciu terenu?

Ja mam ten, aktualnie mam go przyłączonego do sieci, ale można go też używać bezprzewodowo

[[a]]https://allegro.pl/oferta/pastuch-elektryzator-12v-lacme-secur-500-6-juli-7762254143?snapshot=MjAyMi0wMy0wNFQwNjoxMDowMC40NzhaO2J1eWVyOzgyNDZkYzBiNWZmYzQzZmMxYmQ4YTk1NjZjZmUzM2I0OTE2NmU3ZWViMmZmMmNkOGYyNDQ1ZWMyNDQzYzJlNTE%3D[[a]]

A jeśli chodzi o sieciowy to ten też mam i polecam
https://allegro.pl/oferta/pastuch-sieciowy-elektryzator-lacme-joulbox-5-juli-7762156426?fromVariant=7762254143

Oba kopią na tyle mocno, że skończyły się ucieczki, nawet kucyków
taggi, na pytanie 2.Jak na foto. Mam i polecam. Widać czy jest full czy mniej prądu.
Screenshot_20240420-210126.jpg Screenshot_20240420-210126.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2024 21:03
taggi, https://allegro.pl/oferta/kontroler-napiecia-do-ogrodzen-elektrycznych-10kv-14834935194?bi_s=ads&bi_m=productlisting😀esktop:category&bi_c=NDcwZTViNTYtN2YwNS00YmNmLWE3M2QtNTI3MWZkYWM3YmRmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2ce86388-833c-4819-b07c-48ece8dcc017 Te mam i fajny jest, bo dobrze widać na ile "mono kopie". Co do słabego kopania, to może masz taśmy do bani po prostu? Może mają za mało drucików, albo zbyt cienkie, albo poprzerywane? Ja ogólnie polecam tak czy tak drut, nawet jak taśmy są super, to i tak ni kopią tak jak drut. Mam wszędzie 2 rzędy taśmy i pomiędzy nimi drut. Nikt nie próbuje tego forsować 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 kwietnia 2024 21:06
Kortona dzięki! A ten bateriowy w jaki sposób można ładować?

No i jeszcze może mi ktoś wyjaśnić co to jest energia wyjściowa i energia wejściowa?

Jak patrzę na elektryzatory to zwracam uwagę głównie na parametr określony "J". Czy coś jeszcze powinno zwracać moja uwagę?

Dziś całkiem się poddałam bo założyłam nowe taśmy szczególnie zwracając uwagę żeby nie dotykały niczego poza izolatorami, podłączyłam elektryzator 1000 i impuls prawie niewyczuwalny

Na innym padoku elektryzator 3500 podłączony do drutu i pół metra od elektryzatora już nie ma prądu....

Może to zenujące ale ja chyba elektryka do tego wezme
taggi, a jakie masz uziemienie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2024 21:12
A właśnie, może trzeba podlać uziemienie, bo wyschło?
Ja mam 2 pręty metrowe wbite już prawie 4 lata. Oczywiście wiem, że trzeba podlewać ale nigdy tego nie robię bo zapominam :] a prąd wali jak głupi 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się