własna przydomowa stajnia

może mi ktoś podpowiedzieć gdzie najtaniej kupić ogrodzenie metalowe dla koni??? Musi być mocne....i jaki jest koszt takiego ogrodzenia 30x 40 m??


Wpisz w wyszukiwarkę  "rury używane" Rozmiar najlepiej od 1,1/2" do 2,5" Najczęściej można to kupić z rozbieranych szklarni. Ceny od 8zł do 15 nawet, w zależności od stanu, i pazerności sprzedającego. Chyba, że chcesz kupić nowe rury hydrauliczne. Wtedy najlepiej czarne, bo ocynkowane nie dość, że droższe, to jeszcze gorzej się sprzedają. Cena 100% wyższa.
Dzięki Misiek69
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 września 2014 09:07
kalaarepa, pamiętaj tylko, że ocynkowane rury spawa się gorzej. Jakiś miesiąc temu kupowałam rury na ogrodzenia. Nie pamiętam ile mają cali (mogę wieczorem napisać), ale na złomie koszt jednej rury (długość ok. 6 m), to 20 zł.

A ja mam pytanie o mocowanie pastucha do metalowych ogrodzeń. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/izolator-do-linki-drut-na-slupki-metalowe-pastuch-i4531787698.html Sprawdza się?
kalaarepa, pamiętaj tylko, że ocynkowane rury spawa się gorzej  U mnie właśnie miało być napisane, że gorzej się spawa a napisałem, że sprzedają  Ło ja GUPI!

A ja mam pytanie o mocowanie pastucha do metalowych ogrodzeń. Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/izolator-do-linki-drut-na-slupki-metalowe-pastuch-i4531787698.html Sprawdza się?



Sprawdza tak samo jak wkręcane w słupek ale bez wkręcania ;]

Dobrze stabilnie daje się przymocować, a z wytrzymałością to różnie bywa, porównywalnie do zwykłej wkręcanej reszty.
Mi się marzyło długo ogrodzenie z rur, ale z racji i finansów i braku kogoś do wykonania spasowałam - po powrocie zabieram się za drewniane... prawdopodobnie sama lub z pomocą brata jedynie - mam nadzieję, że podołamy 😉
A tak odnośnie ogrodzenia, jak najlepiej mocować żerdzie - na śruby? no i jest co najmniej kilka "wzorów"... mam dylemat 😉
Lepiej i łatwiej jest jak najwyższa żerdź leży na słupkach od góry?

czy jak jest przytwierdzona jak reszta poziomych poprzeczek?


Cobrinha,
U mnie takie jak na pierwszym zdjęciu wytrzymało 6 lat, od góry przybijane długim gwoździem. Plus do tego jeszcze 2 linie elektryczne. ;]
Na następny sezon bedzie takie jak na drugim zdjęciu-z mojego doświadczenia trwalsze.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 września 2014 14:55
Cobrinha,
najlepiej jak górna żerdź jest na słupie, do tego izolatorki i druciczek i
już żaden ryj się nie będzie czepiał 😀.

U nas powstał zaczątek rurowego ogrodzenia, estetyka pierwsza klasa.
Będziemy po kawałeczku ciągnąć dalej. Ojciec to tak zmyślnie wykombinował, że po przęsełku
można dodawać a i łatwość montażu jest znaczna.
Boję się tylko, czy słupki nie są za cienkie by tak mocować od góry...
nie wiem czy nie będę jednak musiała przykręcać/ przybijać od lica i to na zakładkę tak jak na trzecim zdjęciu.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 września 2014 15:11
Misiek69, haha a myślałam, że faktycznie gorzej się sprzedają 😉
Liściu, najbardziej chciałabym wkręcane, ale obawiam się, że ich mocowanie w metalu byłoby mocno męczące, skoro jednak wytrzymałość tych jest podobna, to chyba nie ma co kombinować.

Liściu, najbardziej chciałabym wkręcane, ale obawiam się, że ich mocowanie w metalu byłoby mocno męczące, skoro jednak wytrzymałość tych jest podobna, to chyba nie ma co kombinować.




Jasne  :]
Jak miałaś zamiar kombinować z wkręcaniem tych zwykłych do metalu to szkoda zachodu ;]
Moje matołki dziś znowu uciekły... elektryzator padł i czeka mnie zakup - zaraz biorę się za przeglądanie co jest dostępne, ale może ktoś poleci jakiś dobry w sensownej cenie i mocny!
Ogrodzenie w strzępach z drugiej strony już też, mama będzie coś ratować ale ciężko po ostatnich zniszczeniach przez dziki to nawet zapasowe paliki poszły 🙁
Moje niby nauczone, że kopie prąd wszędzie i nie warto kombinować. Elektryzator padł mi kiedyś na parę dni i żadna nie próbowała wyjść, a ja się nie dziwie. Jak działa to mocno strzelić potrafi, siwa się przekonała.
Osobiście mam ten na dziki, podłączony do gniazdka w domu. Bez baterii.
Moje prawdopodobnie podczas zabaw naruszyły ogrodzenie i poszły, przy okazji wyszło że elektryzator padł 🙁
Szuka więc czegoś mocnego tak czy inaczej... ale tak do 300zł max i ciężko mi idzie 🙁
Nie wiem czy znajdziesz, za swojego więcej płaciłam.
Ale ekspertem nie jestem i tylko dwa w swoim życiu miałam to może ktoś inny podpowie.
Ten co miałam wytrzymał jakieś 1,5 roku 😉
Znalazłam takowy, ktoś posiada?
[img]http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/45/97/49/62/4597496266[/img]
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 września 2014 09:48
Ja mam jest swietny🙂 Wyrywa z kapci🙂 A konia nawet nie myslą podchodzic po jednym spotkaniu zapoznawczym 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 września 2014 09:54
Ja też mam ten właśnie 🙂.
Od roku bezawaryjny, bardzo dobry impuls.
No to dobrze wiedzieć... moje ogólnie szanują, tylko tak przez przypadek się zażyło że podczas zabaw poszło, a że impulsu brak to nic nie odstraszyło w odpowiednim momencie 😉

Przy okazji zapytam, jak to jest z elektryzatorami...?
czy to prawda, że jeśli dajmy na to, część ogrodzenia leży na ziemi, lub jest dużo przebić (zielska, trawy dotykające pastucha), to ma to jakiś negatywny wpływ na elektryzator?
Szczególnie przy długotrwałych przebiciach i może go popsuć?
Ja mam u siebie Power Magnum B2, juz kilka lat daje rade. Mozna go kupic do z zasilaczem do pradu ( zasilacz sieciowy ze 2 razy wymienialam bo padl ale to nie problem bo koszt ok 20 pln i sa dostepne) ale ma tez skrzynke zeby wlozyc akumulator. Cena do 300. U mnie daje rade 🙂
Nie wiem czy popsuc - na pewno jesli masz zasilanie z akumulatora to przyspiesza jego rozladowanie, poniewaz caly czas masz uziemiany prad - idacy w trawe lub ziemie. Tak ze w przypadku akumulatorowych na pewno skraca zycie akumulatora, no i oczywiscie znacznie oslabia impuls isam poziom napiecia w ogrodzeniu.
Elektryzator mam normalnie do prądu podpięty.
Zaraz zerknę na tego Power Magnum B2 🙂
Cobrinha, ja zawsze i bezwzględnie polecam Pomelac - niezawodny sprzęt.
_Gaga, plecionki faktycznie mają dobre, ale z pastuchami nie miałam do czynienia...
jakoś nic mocnego w przystępnej w miarę jak dla mnie cenie z ichniejszych wyrobów nie znalazłam.
Cobrinha, my mamy zwykłego Redyka już... 6 lat? Faktycznie, ze dwa albo trzy razy zmieniałam zasilacz, poza tym jest bezawaryjny a chodzi niemal non stop. Kupiłam teraz drugi taki sam, razem z baterią - do pastwisk, żeby tego spod domu ciągle nie przenosić. Jeżeli nic taśmy nie uziemia to trzepie imo wystarczająco, na drugim biegu caaaałkiem mocno 😁 I w dodatku wydaje mi się że ten z baterią trzepie mocniej niż ten z sieci 🤔
Cobrinha,

U mnie taśma wytrzymała o dziwo 7 lat. Tylko przy stałym ogrodzeniu i nie dyndających przy wietrze plastikowych słupków, co zabijało wszystkie taśmy w 3 sezony... Firmy nie pamiętam ale była z tych tanich  😁
Jeszcze sprawdzę poproszę brata żeby sprawdził zasilacz... może to on nawala (po cichu an to liczę).
Liściu, ja się z taśm osobiście wyleczyłam i przeszłam na plecionki 🙂
Mam parę elektryzatorów. Najmocniejszy to Ako M3500. Kopie bardzo mocno nawet jak są przebicia w pastuchu.
Prawdą jest, że jak trawa dotyka taśmy, lub gdzieś prąd idzie w ziemię, to bardzo osłabia to działanie elektryzatora.

To że osłabia to oczywiste, ale mi chodzi czy może to jakoś wpłynąć na jego uszkodzenie np. przy długotrwałym przebiciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się