własna przydomowa stajnia

Ja bym także nie dała koniom trawy po koszeniu kosiarką. Są różne syfy i ogólnie be, konie i tak by nie ruszyły, chyba że z głodu  🤣 
A co do najmowania osób z maszynami, to nie widzę w tym nic dziwnego. Ja także najmuję ciągnik, przyczepę, prasę, zgrabiarkę itp.
Rozglądam się za ciągnikiem na przyszły rok, i siano powinnam mieć zwiezione w zeszłą środę, ale Panowie nie mieli czasu przyjechać i tak leży do dziś. Wczoraj własnoręcznie przerzucałam wałki z sianem na drugą stronę, bo po wichurze jaka przeszła przez moje pole, siano masakrycznie mokre z czego połowy nie ma (bo wywiało  :wysmiewa🙂 Mąż siedział z córką, a ja z widłami po polu. Czaję się na jutrzejsze zbiory. Oby nie padało znowu  😵
Cóż, moje przez sześć lat jadły, aż im się uszy trzęsły. Jak zawoziłam do stajni to reszta koni również. Trawa z syfem nie była koszona, jedynie źdźbła drobniejsze i tyle. Nigdy nic się nie wydarzyło, tzn. nie było konsekwencji zdrowotnych (nie licząc mega pełnego brzucha 😉 ) zatem nie widziałam powodów, aby przestawać tak skarmiać zielonym. W każdym bądź razie, każdy robi wedle swojego zamierzenia, więc z opinią się nie narzucam.
[CIACH] - wystarczy tych ogłoszeń.
Zimnokrwista idz z tym ogłoszeniem do działu "ogłoszenia" lub do wątku o pensjonatach.
Tu wymieniamy się radościami i problemami przydomówek.
zimnokrwista125, tego, którego próbujesz sprzedać? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/52787
Nawiązując - w ogłoszeniu w ogóle nie ma mowy o problemach zdrowotnych.
wiedźmy 😀 😀 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 sierpnia 2017 11:38
Moze ma 2 hucki w tym samym wieku?
czy macie sposób na szybkie, sprawne napełnianie siatek sianem z beli? Może ma ktoś sposób na ułatwienie tej upierdliwej czynności?
LSW Jeśli bela stoi w pionie, to najlepiej rozwijać ją dokoła. A najszybciej wydaje mi się, że ręcznie 🙂
LSW, jeśli masz tych siatek sporo to warto zrobić sobie metalową obręcz , na którą nakładasz siatkę - taki jakby kosz to koszykówki. Wtedy nic się nie plącze i szybciej idzie napełnianie.
Wydaje mi się że nawet ktoś to robi (Alfako?) to by można podejrzeć projekt 😉

Edit Busse to robi 🙂
LSW wygooglaj sobie: hay net filler, albo heunetzfuller
można użyć beczki plastikowej, a nawet pojemnika na śmieci 🙂 wkładasz siatkę do środka, wywijasz na zewnątrz lekko zaciskając sznurek i można spokojnie i szybko napełniać.
[url=https://www.google.pl/search?q=hay+net+filler&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiR_5CCifLVAhUMMZoKHXepBM0QsAQIJg&biw=1600&bih=791]klik1[/url]
klik2
Gaga, ozłocę Cie 😉 juz poprosiłam o uspawanie mi takiego koła 😉
LSW, ja mam w metalowej beczce powkręcane śruby i na nich wieszam siatkę jak w tej obręczy. Plus taki, że nic się nie sypie na ziemię 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 sierpnia 2017 20:44
Tylko, kurczę, taka beczka to by musiała mieć ogromniasty przekrój... Tajnaa pokaż jak to wygląda? Ja jak siatkę zapakuję, to się w drzwiach nie mieszczę z nią 😉
Zembria, Mam to samo  😀 muszę wierzeje otwierać 😉
zwykła siatka na siano zmieści się w drzwiach.
Rano cyknę fotkę. 🙂
E:
Dorzucam fotki.
/nie wiem jak obrócić zdjęcie, ale mam nadzieję, że widać/





zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 sierpnia 2017 10:22
Widać, widać, dzięki! Ale ja mam duże siatki, to mi się nie sprawdzi taka beczka, a szkoda bo wygląda to praktycznie 🙂
LSW takich małych siatek to się ładować nie opłaca 😉
ja sama pletę siatki i największa ma ok 130 cm długości, wystarczy podnieść troszkę przy łądowaniu dno łapiąc za bok i dopchnąć siano.
Jako ze zbliża się pierwsza jesień na swoim czeka mnie akcja oświetlenie placu. Plac 60x40, podzielcie sie doświadczeniem, ile lamp, po ilu stronach, jakiej mocy?
LSW takich małych siatek to się ładować nie opłaca 😉


własnie do małych bardziej sie opłaca niz do duzych. Mniej zużyją 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 września 2017 20:30
LSW No chyba, że tak patrząc 😂
czy ma ktos umowę wynajmu? Czy taka sama jak w przypadku wynajmu mieszkania? Co jeszcze powinna zawierać?
Wynajmu czego?
Wątek o stajni przydomowej, to chyba o nią chodzi.
LSW jeśli ma dotyczyć samego budynku z ziemią (bez obsługi) to dokładnie jak z wynajmem domu. Wiadomo, stan, liczniki, media, jakaś kaucja. Będziesz najemcą czy wynajmującym?
będę wynajmujacym.
Opisz dokładnie stan obecny nieruchomości, ustal jak będą rozliczane Twoje inwestycje. No i sprawa ubezpieczenia nieruchomości, mienia. Która strona ubezpiecza? Ty powinieneś mieć OC.
My mamy najzwyklejszą umowe dzierżawy gospodarstwa, wypisane budynki, miesięczne opłaty i kilka pkt czego nie można, a co nam przysługuje. Ziemi nie wpisywaliśmy z prostej przyczyny, właściciel bierze dopłaty a my mamy niższe koszty dzierżawy, choć łąk mamy pod dostatkiem, bo tu kazdy oddaje "na słowo" aby tylko wygryźć. Oczywiście dbamy o te łąki aby mieć np lepsze plony dla siebie. Wykaszamy, nawozimy itp. Wszelkie dodatki "aneksujemy" tzn chcemy zmiany, dyskutujemy, ustalamy budżet, kto w jakim procencie odpowiada finansowo, spisujemy, podpisujemy i do teczki.
W poprzednim miejscu było z ziemią, było zaznaczone, ze mamy dbać i utrzymywać w kulturze rolnej. Poza tym umowa ta sama. Do agencji i tak szły odrębne wnioski.
Teraz mogło się coś zmienić, bo miało być tak, ze ziemia i dopłaty do niej tylko przy umowie notarialnej, ale kolezanka wynajmuje,  bierze dopłaty na podstawie normalnej umowy spisanej z włascicielem.
Ubezpieczenie jest po stronie właściciela, OC warto mieć dla siebie
Co polecacie jako utwardzenie/drenaż/cokolwiek przy wejściu do przydomowej stajni aby zażegnać problem błota?
Popadało i moje konie mają do pokonania bagno zanim wejdą do stajni.
Problem jest taki, że udeptały ziemię tak, że nie przepuszcza wody, a piasek którym próbuję zasypywać kałuże staje się bagnem.

Czy macie jakieś dobre rozwiązania poza ułożeniem kostki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się