Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 listopada 2010 16:38
Magdalena, Benzyniakowi napewno nie. Mojemu ex przybyło 22KM i zużycie paliwa.
Czy ktoś ma pomysł czemu mój komputer nie widzi podłączonego telefonu kom? I jak to naprawić?  🍴
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 listopada 2010 17:28
Mia, masz zainstalowany program do komórki ?
nie ale wcześniej nigdy to nie przeszkadzało. Po prostu wchodziłam w mój komputer i komputer go bez problemu odnajdywał. Możliwe, że w przypadku tego telefonu to w ogóle nie działa?

edit: w instrukcji znalazłam polecenie:"przeciągnij i otwórz pasek stanu" oraz "Należy najpierw zainstalować kartę SD". Kompletnie nie wiem jak to zrobić  🤔wirek:

przepraszam ale edit2: już sobie poradziłam  😅
Potrzebuję wymiarów białego klawisza fortepianu/pianina. Nigdzie w necie nie mogę znaleść, a muszę wyrzeźbić takie cacko. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? :kwiatek:
Czy ktoś się orientuje czy Empik ma takie kupony zniżkowe na zasadzie, że jak się zakupi za jakąś tam kwotę to się dostaje kupon na 5 zł? Albo inną kwotę? Jeśli tak to jak to działa?
Dworcika - znalezione w czeluściach internetu...

Pianino Geber-  klawisz biały 14,5x2 i klawisz czarny 9x0,5
Potrzebuję wymiarów białego klawisza fortepianu/pianina.


Moje nieco szersze, niż te znalezione przez Majorkę: 14,6 na 2,2 cm - to ta część, którą widać (reszta klawisza jest schowana do środka)
W moim pianinie wymiary klawiszy są jakie, jak te podane przez AN  🙂

14,6 cm x 2,2 cm
Dzięki dziewczyny, jesteście wielkie  :kwiatek: Próbowałam taki klawisz kupić, ale chyba nie ma takiej opcji  :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 grudnia 2010 14:23
istnieje taki zawód jak krytyk? literacki, filmowy, ogólnie sztuki. da się z tego wyżyć, czy to raczej taka praca na boku obok innych zajęć?
madmaddie, istnieje. Krytykiem możesz zostać np. po Edukacji Artystycznej na ASP. Raczej nie jest to dobrze płatna praca ale jak w każdym zawodzie - utalentowany i właściwie ustawiony się wyżywi 😉
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
02 grudnia 2010 15:17
A ja zawsze sądziłam, że krytyk zostaje krytykiem właśnie dlatego, że nie jest utalentowany.  😉 :kwiatek:
Nalle, utalentowanym można być w każdej dziedzinie. I o takim talencie piszę. Jeśli ktoś nie umie dobrze pisać, nie umie wejść w kontakt z artystami, wejść w środowisko, nie ma daru spostrzegawczości, umiejętności porównywania, wyciągania wniosków itp. itd. to krytyk będzie z niego żaden.
Ale fakt, żeby się dostać na EA trzeba wiedzieć, którą stroną pędzla się maluje.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 grudnia 2010 15:26
dziękuję  :kwiatek:
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
02 grudnia 2010 15:28
Nalle, utalentowanym można być w każdej dziedzinie. I o takim talencie piszę. Jeśli ktoś nie umie dobrze pisać, nie umie wejść w kontakt z artystami, wejść w środowisko, nie ma daru spostrzegawczości, umiejętności porównywania, wyciągania wniosków itp. itd. to krytyk będzie z niego żaden.
Ale fakt, żeby się dostać na EA trzeba wiedzieć, którą stroną pędzla się maluje.


Zażartowałam sobie przecież z ogólnie panującego stereotypu.  🙂
Chyba niewystarczająco dobitnie.
Nalle, wystarczająco 😉 podobnie się żartuje o historykach sztuki. Jednak wolałam nie ciągnąć tego tematu i nie wprowadzać innych w błąd 😉 Wszak to tylko stereotyp.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 grudnia 2010 15:45
abre stereotypy to jedno, ale ostatnio oglądając reportaż o koniu malującym obrazy mało nie padłam ze śmiechu kiedy jeden z tych obrazów oceniał krytyk : "szkoła niemiecka..."
też to o czymś świadczy, takie przykłady można mnożyć
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 grudnia 2010 15:53
Czy ktoś się orientuje czy Empik ma takie kupony zniżkowe na zasadzie, że jak się zakupi za jakąś tam kwotę to się dostaje kupon na 5 zł? Albo inną kwotę? Jeśli tak to jak to działa?



Teraz jest jakaś promocja, że jak kupisz za 100zł lub więcej to dają 10zł zniżki.
istnieje taki zawód jak krytyk? literacki, filmowy, ogólnie sztuki. da się z tego wyżyć, czy to raczej taka praca na boku obok innych zajęć?

Są Edukacja Artystyczna, Wiedza o Teatrze, Muzykologia, Filmoznawstwo, różne filologie... Zależy, co się chce krytykować 😉
Przejdź się do jakiegoś salonu prasowego, popatrz na to, co się wydaje w danym temacie, jakie ma toto nakłady.
Można być wolnym strzelcem, można się związać z jakąś redakcją, można założyć pismo/portal/...

Jak się nazywa to miejsce, gdzie na skałach z lotu ptaka widoczny jest kształt konia? Ktoś, chyba azbuzka, ma to w avatarze 😉

http://www.re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=29897;type=avatar
fin - Biały Koń z Uffington
czy Rynek (w miastach) jest miejscem publicznym czyli nie wolno tam palić? czy tyczy sie to tylko szkół, urzędów, parków, knajp?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 grudnia 2010 20:06
Jest miejscem publicznym, wszystko jest miejscem publicznym oprócz miejsc należących do ciebie.
A co z np. shisha-barami? Też jest zakaz palenia w nich?
owszem wszystko jest miejscem publicznym, ale są wyjątki w których można palić np idąc zwykłym osiedlowych chodnikiem  👀
byłam dziś na rynku i trochę osób paliło i dodam że polaków i tak się tylko zastanawiałam jak to z tym przepisem jest...  😎
[quote author=Hija link=topic=20.msg792346#msg792346 date=1291229821]
Czy ktoś się orientuje czy Empik ma takie kupony zniżkowe na zasadzie, że jak się zakupi za jakąś tam kwotę to się dostaje kupon na 5 zł? Albo inną kwotę? Jeśli tak to jak to działa?



Teraz jest jakaś promocja, że jak kupisz za 100zł lub więcej to dają 10zł zniżki.
[/quote]
No właśnie. A czy przypadkiem żeby dostać ten rabat nie trzeba być w simplusie? Tak jest napisane na stronie, że trzeba wysłać esemesa. I ciekawe czy zwykłych śmiertelników nie mających simplusa też to obowiązuje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 grudnia 2010 21:08
[quote author=JARA link=topic=20.msg793807#msg793807 date=1291305197]
[quote author=Hija link=topic=20.msg792346#msg792346 date=1291229821]
Czy ktoś się orientuje czy Empik ma takie kupony zniżkowe na zasadzie, że jak się zakupi za jakąś tam kwotę to się dostaje kupon na 5 zł? Albo inną kwotę? Jeśli tak to jak to działa?


Ja reklamę słyszałam w radio nic nie wspominali o smsie.



Samochód jest miejscem prywatnym podobnie jak balkon, a nie można palić. Ja miałam dostać mandat za przeklinanie w samochodzie. 😉
Teraz jest jakaś promocja, że jak kupisz za 100zł lub więcej to dają 10zł zniżki.
[/quote]
No właśnie. A czy przypadkiem żeby dostać ten rabat nie trzeba być w simplusie? Tak jest napisane na stronie, że trzeba wysłać esemesa. I ciekawe czy zwykłych śmiertelników nie mających simplusa też to obowiązuje.
[/quote]
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 grudnia 2010 11:02
Mam posegregowane zdjęcia w folderach , czy jest możliwość "hurtowo" (wszystkie w folderze na raz) )zmniejszyć zdjęcia czy trzeba każde z osobna?
Euforia_80, jakim programem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się