Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

quintana dziekujemy🙂 oprócz owsa wcina od niedawna bio life balancer saracena(wcześniej baileys dla seniorow) i otręby ryżowe ale teraz jak zaczęła wychodzić na trawę to będę je odstawiać 🙂 plus 3 razy w tygodniu na kolacje mokry posiłek,  przede wszystkim wysłodki  plus trawokulki i różne dodatki, które co jakoś czas zmieniam, aktualnie jęczmień mikronizowany i susz z aronii 🙂 ale w zależności od tego jak będzie wyglądać na trawie tez możliwe ze na sezon pastwiskowy posiłki na mokro jej odstawie bo do tej pory owies z pasza i trawa jej wystarczały do dobrego wyglądu i tylko zimą się wspomagamy🙂 Jeśli chodzi o zęby to właśnie musze niedługo kogoś ściągnąć na kontrole ale je wszystko normalnie i nie widac owsa w kupie i na razie z tego co sama jestem w stanie wypatrzec to ma jeszcze cały komplet zebow🙂
Dworcika   Fantasmagoria
09 maja 2016 20:35
5 czerwca minie nam rok od złamania, a 2 maja zaliczyłyśmy pierwszy galop. Króciutki, ale okraszony rżeniem i wyraźną chęcią na więcej. Cudownie 😍

Zdjęcia były w innym wątku, ale... no co zrobić :P




A po drodze tyle rąk do głaskania spotkałyśmy!
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 maja 2016 06:28
Nasi seniorzy jeszcze gubią sierść, także spokojnie :-).
Baff :-*.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 maja 2016 08:16
Ech, chyba pora porzucić wszelkie kąciki rekreanta, a zawitać tu...

18 skończone w marcu, niezdatność do roboty stwierdzona. Zasłużony odpoczynek. Od tygodnia Łośko w nowym domu. Wykazał się rozsądkiem i załadunek oraz drogę zniósł wzorowo (a bałam się, że będzie bunt i że odbije mu się to na nogach). Ma kolegę lat 23, spędza po raz pierwszy w życiu noce na dworze, zachowuje się przyzwoicie, powoli kupując sobie serca opiekunów. Jak wybuduję dom, będę go miała dość blisko i mam nadzieję na odwiedziny ze 3 razy w tygodniu.




Zazdroszczę Wam seniorów w formie. Zawsze myślałam, że mój będzie jednym z tych, co do 30-tki będą człapać spacerowo, no ale się nie udało 😉
montana   małopolskie
21 maja 2016 12:55
Nasza małopolanka wygląda dobrze, ale zaczynam odnajdywać oznaki starości u niej...

23 lata skończone w lutym

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13266047_1087667711295943_6892723522999973680_n.jpg?oh=c4008572fe75c6b9c82177d5184f7e63&oe=57D33972[/img]
pięknie wygląda, małopolanki to twardzielki, moja małopolanka w marcu rozpoczęła trzydziesty rok życia. Też widzę odznaki starzenia ale ich nie zauważam 😉
Wandalka vel Dziunia zaczęła 24-ty rok życia. U mnie juz 18-ty sezon pastwiskowy 😉 Na razie nie narzeka 😀

Mój 19-latek, od dwóch lat nie chodzi pod siodłem. Ostatnio trochę znaczy i znowu nie spacerujemy w ręku 🙁. Ale za to wykąpiemy się w najbliższym czasie bo mimo, że się błyszczy to tak naprawdę przy skórze sam kurz.  😁
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
04 czerwca 2016 14:21
Musze bo nie wytrzymam ;D moja Seniorka po małych zawirowaniach zdrowotnych w środe wyjechała do nowej stajni i odmłodniała tak o 10 lat  😍 pierwszy raz trafiła pod wiate, ma pełno przestrzeni i trawy, całą dobe spędza na zwenątrz, ma koleżanke za którą chodzi krok w krok 🙂 tego jej było trzeba 🙂
Pozdrowienia dla wszystkich Starszaków 🙂
Robaczek M. jak wiele może zmienić stajnia / sposób utrzymania, co?
Szkoda, że stajnie, które mają halę i infrastrukturę do trenowania nie oferują bezstajennego utrzymywania koni 🙁

Mam pytanie dziewczyny - ile owsa Wasze konie dostają dziennie? Głównie chodzi mi o te nie pracujące egzemplarze🙂
Kraja, zero. Tylko trawa. Zimą wysłodki z otrębami.
Moja babka ponad 20 lat
Ja też dopisuje się do Kącika Seniorów  z moim-niemoim Wolfgangiem 🙂 Senior 22 lata, 19 kwietnia miał operację na kolkę, myśleliśmy że to już koniec, a jednak nie - dziadek się pozbierał. Teraz wraca do zdrówka i mam nadzieje, że jeszcze pożyje 🙂

Zdrowia dla Wolfa, ja go jeszcze pamiętam sprzed dobrych 10 lat temu. Ale ten czas leci  🙂

Mój pełnoletni też korzysta z emerytury pełną gębą:

Waldemar to ten na Rudy na ostatnim planie  😁

tulipan, właśnie przez chwilę zaczęłam się zastanawiać czy Twój Waldemar nie był przypadkiem rudy 😀 Wolfi niestety po operacji bardzo się postarzał 🙁 W zeszłym roku w wakacje jeździłam jeszcze na nim normalnie i wykonywałam wszystkie elementy. Teraz jest zalecenie od weta, żeby w lipcu zaczął wracać stopniowo pod siodło, ale to już tylko spacerki.
Mam pytanie dziewczyny - ile owsa Wasze konie dostają dziennie? Głównie chodzi mi o te nie pracujące egzemplarze🙂


Może ktoś jeszcze da znać ile owsa daje swojemu seniorkowi?  :kwiatek:
Bedę wdzięczna🙂
Kraja moja nie dostaje w ogóle (20 lat) i generalnie większość koni w stajni w której stoi też nie dostaje. Siano i trawa tylko
desire   Druhu nieoceniony...
08 czerwca 2016 16:39
Kraja, mój dostawał miarke 2x dziennie, teraz dostaje jakieś dwie 2x dziennie.  Niestety u nas to wygląda tak, że połowa wiaderka i tak ląduje poza paszczą (problemy zębowe).
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 czerwca 2016 17:42
Kraja, jedne seniory dostają kilka kilo. Inne zero. Zależy od konia....
Moja 24 letnia baba, po jeździe się zadumała....  🙂
Kraja- moja 24 lata dostaje 1/2 l owsa, do tego otręby i wysłodki + sieczka własnej produkcji, łuska, minerały  od Podkowy na kopyta (mieszanka wiosenno-letnia). Właśnie ze względu na kopyta musi dostać coś treściwego, do czego wrzucę mieszankę. No i niezależnie od trawy -ma siana  i słomy do woli (mam możliwości, bo mieszka w mojej przydomowej stajni, przy gospodarstwie rolnym).
Chciałabym się przywitać w wątku, choć mój senior raczej na seniora się nie czuje 😎 Hamburg młp w styczniu skończone 21lat
Tutaj szukamy drobnych na zawodach  😁
Wysiedzialaś?? 😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 czerwca 2016 13:37
Znalazłaś te drobne?  😁
Wysiedziałam bo senior godnie stał i czekał aż się z powrotem wdrapie na siodło, ale dopiero w drugim przejeździe udało się ukończyć 😁
Drobnych niestety nie było  😉



edit: fotka bo zapominałam 🙂
Pestka -super, że starszy koń startuje i skacze 😀 Ale rada (chociaż to nie ten wątek) : przy skoku oddawaj koniowi wodze, bo jak się tak trzymasz kurczowo wodzy, że koń ma otwarty pysk -to nie będzie chciał skakać 😉
rzepka pan starszy w domu jak i na rozprężalni skakał jak złoto, na lekkim kontakcie, na placu konkursowym było strasznie grząsko i go zassało, czym oboje byliśmy zaskoczeni, także te skoki były mocno wyduszone, dlatego obrazek może nie jest najpiękniejszy
To dobrze i życzę sukcesów 😀
Senior to brzmi dumnie 💘 czy ktoś ma doświadczenie z robienia sieczki z siana, czy to ma sens. Są długie łodygi. Seniorka je te długie źdźbła i kaprysi 🙄. Zęby są starnikowane.
U nas robią gospodarze sieczkę z suszonej koniczyny czerwonej (lucerny). Można mieszać z sieczką owsianą. Ale to na domowych sieczkarniach. Krowy nie wybrzydzają 😀 Dodawałam koniowi do paszy -było OK.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się