Bryczesy

777 o Luganach chyba, a nie Lagunach piszesz... 😉 to jest najlepszy dowod  😎 pisalam juz, ze nie pamietam jaki tj numer materialu, ale spokojnie laik wymaca roznice
Ja ostatnio miałam Lugany czarne z brązowym lejem ale nic szczególnego nie wymacałam.

Jaki jest w dotyku ten "dobry" materiał? Pytam poniewaz miałam tylko sztruksowe PIKEUR i po 2 sezonach były jak nowe.

Tak sobie mysle że linia ekonomiczna pewnie dotyczy CAVALLO i EURO-STAR

Mam np. teraz męskie PIKEUR i materiał jest jak masełko
elastyczny miekki i nie przypomina bryczesow za 200zl...
Hmm Mało mi to mówi ponieważ bryczesy za 200zł potrafią być elastyczne i miękkie.
a no fakt nie doczytałam - bystra baba wszystkiego sie dopatrzy  😡
ale ja jednak o Lagunach pisze
Ja mam Lugany, które kupiłam jakieś 2 lata temu na wyprzedaży w Equishopie za 260zł i powiem że jak na Pikeura są bardzo kiepskiej jakości. Są śliczne, więc jeżdżę w nich bardzo mało, a i tak nitki puszczają, materiał się mechaci itp. Pewnie trafiłam właśnie na tą linię ekonomiczną.
Podobnie nie mam najlepszego zdania o Euro-starach, które też całkiem szybko mi się zeszmaciły (porozciągały się, nitki na lejach puściły, wyblakły). Fakt, że te były dość intensywnie używane.
Natomiast zdecydowanym nr 1 są dla mnie bryczesy Cavallo. Moje Chiraki, które kupiłam już używane, tyram niemiłosiernie jakieś 3 lata i nawet pół nitki nie poszło. Do tego są najwygodniejsze ze wszystkich bryczesów jakie miałam. Oprócz tego mam jeszcze białe, w których startuję już 9 sezon. Poprostu dla mnie Cavallo są nie do zdarcia.
Moje Euro-stary bardzo szybko wyblakły i nitki przy lejach poszły bo bardzo krótkim czasie  😤 Ale w użytkowaniu nie przeszkadza  🙄

Za to chciałabym teraz kupić PIKEUR za 260zł nawet linie "eko"
a ja dzisiaj po pierwszym praniu ściągam moje Euro-stary z suszarki, patrzę - a na tyłku poszedł szew łączący leje  😵 prałam zgodnie z etykietką dołączoną do bryczesów (+najdelikatniejszy program, jak najmniejsza ilość obrotów). Zaniosłabym je do reklamacji, ale oczywiście nie mogę znaleźć cholernego paragonu!!  😤 😵 👿

i tak się nacieszyłam nowymi bryczesami...  😕
a jak się sprawują bryczesy firmy nedhorse? miał ktoś ?
wer leje sie rozpruły?! Nie moge uwierzyć!
Dramka poszło z 5 "szwów" nie mam pojęcia jak, dlaczego i co z tym zrobić...
Zachorowałam na te bryczesy  😍
http://allegro.pl/item753566557_bryczesy_pelny_lej_jeansowe_horze_biodrowki.html

Jak się jeździ w jeansowych brykach w ogóle?
Komfort taki sam jak w 'normalnych'?  😉 Jak z jakością tych z linku?
majeczka   Galopem przez życie!
26 września 2009 21:31
Ja mam jeansowe jodhpury z pełnym skórzanym lejem firmy equilibre, gdyby nie to że lej się mechaci byłyby na 6+, jeździ się w nich super
a mnie zastanawia ten "jeansowy lej" z linku aga930 , przecież to w ogóle nie klei...  🤔
żeby tylko nie klei..... mam wrażenie, że to się strasznie ślizga. Wiele razy wsiadałam w dżinsach, zazwyczaj niespodziewanie i tego typu dzinsy - bawełna+lycra ślizgały się po siodle niemiłosiernie, takie "normalne" dzinsy markowe typu wrangler mniej, ale też... a co dopiero dzinsowe bryczesy bez przeszyć od wewnętrznej strony.
No ale jak się bryczesy nie sprawdzą w jeżdżeniu, to można cywilnie w nich pośmigać.. 😉
hehe góra fajnie wygląda, tylko skoro dół jest "zapinany na rzepy przy kostkach" to chyba słabo by wyglądały z nie-wysokimi butami 😉
Są też takie, tyle, że w wersji jodhpur ;D
http://allegro.pl/item753567064_bryczesy_pelny_lej_jeansowe_horze_jodhpur.html
Te to w ogóle nie wyglądają jak bryczesy 😉

Ale właśnie też mnie zastanawiały leje.. Czy to się jakoś trzyma siodła. Praktyczniejsze by były z jakimś lejem skórzanym-chociażby kolanowym. Ale już by nie było tego efektu typowych jeansów 😀
wiecie może kiedy będzie można dostać bryczesy z nowego katalogu fair play? 🙂
zalezy który model
slojma   I was born with a silver spoon!
27 września 2009 21:30
Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania jakiś fajnych bryczesów. mam cheć chyba na ładną kratkę w odcienach brązu, albo jednolity brąz, granat lub ciemny granit. Jaką firmę poleciacie jeśli chodzi o taką kolorystykę? Sama mam teraz z firmy domino czarne z pełnym lejem i powiem szczerze jestem bardzo zadowolona, Materiał gruby, lej się nie mechaci, polecam.
Mi osobiście jeansowy bryczesy i kieszenie z tyłu nie podobają się  🙄
slojma - ja niedawno kupiłam sobie bryczesy USG z pełnym, czarnym lejem w czarno - brązowo - szarą kratkę, wyglądają cudnie, porządne, fajny lej, ogromnie polecam!

Nie mogę ich niestety znaleźć w necie, katalog 2008/09

edit:
Są:

http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,160861,bryczesy,usg,chiara,damskie,95bawelna,5lycra,pelny,lej,kratka,brzowo,czarna.html

Tylko ja mam z czarnym lejem, a tu są brązowe, w rzeczywistości wyglądają jeszcze ładniej niż na zdjęciach  i lepiej widać ten brązowy 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
28 września 2009 16:00
Gość- a jak z dopasowaniem do ciała, dobrze przylegają, bo czasem lej nie chce się ułożyć. Prałaś już je? Jak z mechaceniem i jak materiał dotykowo. I jeszcze pomęczę masz może zdjęcia?
Ja mam Euro Stary czarne z pełnym lejem, jeżdżę w nich praktycznie cały czas, nic się nie dzieję. I wg. mnie są świetne, uwielbiam je  💃
Szok  🤔 W Decathlon bryczesy z pełnym lejem w kratkę  🤔 Za 339zł  😵
Witam

Wiecie czy można przerobić u krawcowej bryczesy marki Eurostar ( z podwyższonym stanem)? Konkretnie chodzi mi o poszerzenie w pasie... Kupiłam na allegro i myślałam, że są bardziej rozciągliwe, ale niestety 🙁
Wiecie ile kosztuje taka usługa? o ile w ogóle jest możliwa...

Z góry dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Wiesz co, mi takie Eurostary z podwyższonym stanem poszerzała krawcowa - praktycznie nie widać gdzie 🙂.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
30 września 2009 13:15
A ja mam pytanko🙂Mam bardzo dobrą i zdolnbą krawcową...i zastanawiam sie nad wszyciem leja ze skóry licowej do bryczesów czarnych Master Jang z krótkimi lejami kolanowymi...Czy wogole dostane gdzies material na lej i czy to zda egzamin??
Mi ostatnio bardzo dobra krawcowa zwężyła bryczesy w łydkach..trochę nie wyszło..

Już się nie bawie w poprawki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się