Targi jeździeckie w Poznaniu - CAVALIADA 10-12 grudnia 2010

Ja byłam wczoraj i jestem pod wrażeniem siwego konia, Włocha który był drugi w Sped&Music, koń złoto wychodził bez z rzutki z takich sytuacji że wszyscy oczy zamykali 👍
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
11 grudnia 2011 09:28
też ślinie się na tego Siwego!  😍  😍  😍 jest genialny!

proszę, tu do poślinienia jeszcze większego  😅  💘  💘  😍  😍

<tu chyba było ze 195cm - ze zwycięstwa mi nie wyszło ;(>
Źle się dziś czuję i marnie widzę, ale co to za łatka na brzuchu siwego?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 grudnia 2011 10:53
to nie łatka,to nie wygolone miejsce.dużo koni w miejscu stykania się z ostrogą miało zostawione futro.

siwek fenomenalny,idą nieuchronnie czasy BWP,oj idą...
tez jestem zachwycona siwkiem.
my z Horciakowa ruszamy powoli 🙂

edit.
No i już po Grand Prix  😉
Jak zwykle ładna jazda Skrzyczki. Quinterka nieźle się wyratowała dwa razy. Szkoda tylko, że wyczerpali tam limit szczęścia i pod koniec trafiła się zrzutka  🤔
Bardzo mi się podobała jazda zwyciężczyni Jörne Sprehe. Baby górą  🏇

Monia, Buyaka nie widziałam Was 🙁
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
11 grudnia 2011 17:30
Siwek zdobył moje serce już w piątkowej potędze i z każdym kolejnym konkursem byłam coraz bardziej pod wrażeniem tego konia, za to jego jeździec zdecydowanie nie przypadł mi do gustu 🤬

A wie ktoś może co stało się z koniem który dziś w Grand Prix wpakował się w przeszkodę i po wylądowaniu b.mocno kulał??
Siedziałam na trybunie vip i konia widziałam z niewielkiej odległości - wyglądało to bardzo nieciekawie...
baffinka, ja dotarłam na GP dopiero. I zaraz po nim wyszłam(po krótkiej pogawędce z D.Frej). aktualnie kuję do jutrzejszego koła  🤔

Florcia, miałam nadzieję, że tutaj się czegoś dowiem, w związku z tym koniem.

Swoją drogą, niesamowity tłum ludzi(a raczej wuchta wiary, tej! :hihi🙂 się zebrała na trybynach dziś.
dzieciaki na kucorach byly megasne😉 a arabow maaaaalooooooo, mogli je luzem pokazac🙂
Lov   all my life is changin' every day.
11 grudnia 2011 18:37
Ten który okulał ma zerwane ścięgno i zwichnięty staw. Nieciekawie, zwłaszcza, że wyglądało to jak normalna zrzutka..
no i już "po"
w piątek - nie dotarłam niestety na potęgę skoku...  😀iabeł: 😀iabeł: mogę podziekować za to tylko mojemu mężowi  😤 😤 😤
w sobotę byłam chwilkę rano, a później wieczorem do końca,
dzisiaj (niedziela) niestety nie miałam szans  😀iabeł:

ogólnie - nic nie kupiłam - niestety , bo wg. mnie nic ciekawego nie było, stoiska - wydaje mi sie ze mniej niż w zeszłym roku, wybór - standardowy, ceny - normalne
na hali zawodów - zimno,
przejście między halami z "odbijaniem się" bezsensowne (as always)

plusem wielkim jest że zaparkowałam przed halą główną - 5 m od wejścia na halę  🏇
widziałam lov, Basznię,
i kilka osób - moich znajomych
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
11 grudnia 2011 19:31
Szkoda, bo fajny konik...
Ja się dziwię, że ten koń który został na chama wpakowany w mur jest cały, z drugiej strony, że też istnieją tacy ludzie, którzy dla nieco lepszego wyniku potrafią zaryzykować życie i zdrowie swojego wierzchowca...

Co do arabów to też liczyłam na pokaz w ręku, a nie dziewczynki w strojach historycznych  🙄
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
11 grudnia 2011 19:38
Ja bylam wczoraj. Ogolnie zawody w porzadku ale organizacyjnie  😵. Targi srednie, ceny normalne. To, ze zawody i targi na osobnej hali to pomysl stulecia;/ Latanie w ta i we wta, odbijanie biletow;/ zero nawet kawy czy batonika na czesci gdzie byly zawody. A nawet same stoiska z jedzeniem srednie. Jak ostatni raz bylam to bylo lepiej ale to bylo dawno.
Ja byłam dzisiaj od 13 i widziałam tylko MsCarmen.

buyaka, znów się nie spotkałyśmy 😉 Trzeba serio to odrobić :p

A co do wypadku konia to widziałam to z baardzo daleka, ale faktycznie nie wyglądało na poważne. Ktoś obok mnie powiedział, że zahaczył o stojak (?) ale to raczej nieprawda. Araby też chętniej zobaczyłabym w ręku i byłam przekonana, że tak to będzie wyglądało.
Ten który okulał ma zerwane ścięgno i zwichnięty staw. Nieciekawie, zwłaszcza, że wyglądało to jak normalna zrzutka..

skąd wiesz, byłaś gdzieś w pobliżu?
Lov   all my life is changin' every day.
11 grudnia 2011 20:05
ogurek, moje koleżanki były jako wolontariuszki i właśnie w okolicach stajni/rozprężalni się kręciły.
Właśnie wróciłam , zawiodłam się na arabach ,normalnie aż się zagotowałam ,miały być pokaz arabów tych z Janowa .Pokaz to pokaz a nie baby w siodle  🤔wirek:
Specjalnie przyjechałam na ten pokaz w niedziele ,najlepiej było jak mój mąż wrócił z giełdy i niestety nie mógł już do mnie dołączyć bo nie było biletów .
Sprzętu mało ,choć i tak dużo kupiłam  😉

Widziałam Ponie i Bogdanów  😀

Baffinka szkoda że się nie poznaliśmy ,może na drugi rok  😉
Bardzo mi było miło Was poznać🙂
A PS. Laguna kurcze, znowu się nie poznałyśmy 🤬
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
11 grudnia 2011 21:29
my z MsCarmen i dwójką współtowarzyszy jedziemy PolskimBusem do domu. mamy wifi w autokarze  🏇  😅

wybaczcie za to że nie poznawałam niektórych osób, ale niedokońca jeszcze kojarze wszystkich 😉 ale miło było poznać parę osób 🙂


a co do imprezy. organizacja w porządku! mało obsów, nie było zamieszania z zawodnikami, wolontariusze dawali radę z ustawianiem parkurów, wifi dobra sprawa i obsługa nie robiąca problemów w sprawie zagubionej akredytacji 🙂 zawiedziona jestem targami... mało wystawców, nic ciekawego w zasadzie nie było.. choć kupiłam fajne wodze :P ale ogólnie minusik dla nich.

na dniach, bądź może niedługo (mam 6h podróży) wrzucę jakieś fotunie, bo za pewne Ci co nie byli są ciekawi 🙂

pozdrawiam  💃

P.s. - a tu Nasza dzielna Aleksandra Lusina z piątkowego konkursu 🙂
który kon sobie zerwał scięgno, mozna gdzies jakis film zobaczyc?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
11 grudnia 2011 21:51
Targi, targi i po targach.
Ogólnie wrażenie pozytywne, w zasadzie nie było opóźnień, przynajmniej w piątek i dzisiaj z Grand Prix. Dla mnie minusem były osobne hale i samozwańcza palarnia w tunelu :/

Co do pokazu arabów to również byłam pewna, że będą je pokazywać w ręku i się zdziwiłam, poza tym liczyłam na dłuższy ten pokaz.
Faktycznie chyba wystawców było mniej niż rok temu, o cenach się nie wypowiem, bo nie mam za bardzo porównania.
To co chciałam kupiłam, więc w sumie jestem zadowolona 🙂

paa, nam Ciebie również 🙂 

na świecie koni piszą, że wyprzedano bilety około godziny 10. prawda to?
Nopebow nie. My kupowałyśmy chwile po 13.00  😉 tuż przed GP obiło mi się o uszy że już się skończyły
kurcze tak chciałam jechać, a rodzinny 'zjazd' popsuł mi plany  🤔
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
11 grudnia 2011 22:04
no na GP było bardzo dużo ludzi, myślę że jakieś 150% miejsca na trybunach było zajęte, nawet Antek Chłapowski zajmował honorowe miejsce na karbowanych metalowych schodach  😉 Które swoją drogą tak wpijały się w tyłek, że moje kości kulszowe już po paru minutach dały mi znać, że to nieodpowiednie miejsce dla nich - na szczęście w połowie GP część ludzi sobie poszła, a ja znalazłam miejsce na krzesełku  😀
mbalicka masz może więcej zdjęć Pani Oli?
Cieszymy się,że wygrany popręg w Młyńskiej Strudze odpowiada Jej koniowi  🏇

co do organizacji zawodów, naszym zdaniem ogólnie super,
minusy:
bramki miały małą przepustowość, robiły się kolejki
jedzenie- FATALNE i bardzo drogie w stosunku do jakości- wstyd podawać
no i muzyka country tak głośna,że przy tym fatalnym kotlecie nie można było porozmawiać
Moje koleżanki były jakoś dzisiaj po południu i już nie sprzedawali biletów na całość, bo weszłoby za dużo osób i mówili coś o zagrożeniu zawaleniem się trybun.
Palarnia w "rękawie" między halami doprowadzała mnie do szału. Jak ktoś chce się truć, to niech łaskawie idzie gdzieś, gdzie ludzi nie ma - na dwór chociażby, a nie, że wszyscy uczestnicy targów muszą rozkoszować się smrodem ich papierochów.  😤
A bramki to już zupełnie poezja, większość biletów trzeba było odbijać najpierw w tym dalszym "kasowniku", potem w bliższym, przez co cały proces wydłużał się dwukrotnie.  😁
I jakoś mi się nie wydawało, że wystawców więcej niż rok temu. Wręcz odniosłam wrażenie, że niektóre sklepy miały mniej rzeczy i mniejsze stoiska niż w 2010.  🤔
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
12 grudnia 2011 00:07
mbalicka masz może więcej zdjęć Pani Oli?

Za pewne mam. To akurat jest fota z pt. Z soboty i niedzieli zrzuciłam, ale nawet jeszcze nie przeglądałam, bo aktualnie jestem w drodze do domu. 'Rano' jak wstanę to siąde i powrzucam coś więcej.
mbalicka, ojej, to Ty pewno dziś siedziałaś na tym podwyższeniu podczas GP? Po konkursie złapałam msCarmen, ale Ciebie nie zauważyłam!  😵
no właśnie mbalicka
komentowaliśmy (trzy babki  fotografujące) z Ogurkiem,ze pewnie re-voltowe  😀
Widziałam tą zrzutkę konia, który okulał, po tym jak wpadł w zasadzie w drugi drąg, wylądował prawą nogą na przodzie kopyta i niestety siła przegięła nogę w drugą stronę.

Wydaje mi się , że targi tak jak są teraz jest ok. Bramki fakt, przesada, ale jak tłumaczy zarząd, dla porządku i ich zarobku, bez biletu nikt nie wejdzie. A dodatkowo dzięki temu prowadzą o wiele lepsze statystyki.
A dwie hale? a nawet 3.. myślę, że dobry pomysł. Porządek przez to jest. Żeby się swobodnie poruszać po halach, można było zabrać mapki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się