Służbowa Skrzynka Moderatorów

cieciorka   kocioł bałkański
19 marca 2010 20:15
[quote author=Aquarius link=topic=2273.msg523660#msg523660 date=1268946007]
[quote author=wawrek link=topic=2273.msg523518#msg523518 date=1268941199]

-gdy użytkownik edytuje w całości swojego posta, lub w znacznej części zmiana jego treść, tak, że zaburza to płynność wątku"[/i]


A ja to rozumiem, że uciszenie jest wtedy, gdy:
- wyedytuje w całości posta
(i odrębnie)
- zmieni treść, tak, że zaburzy płynność wątku.

Czyli jeśli wyedytuje w całości posta, to nie ważne czy zaburza płynność, czy nie, jest uciszony. Wydaje mi się, że tak do tej pory było.
Nie widziałam tych postów, ale _kate napisała, że to była całkowita edycja.
[/quote]
Ja rozumiem to tak samo jak Aquarius i za to powinno być uciszenie, mimo, że rozmowa była w sumie o d. maryni. Swoją drogą to dziecinne zachowanie, najpierw wzajemne dogryzanie, a potem zmiana postów i już jest ok 🙄
[/quote]
bo aquarius ma rację, można to nawet rozpisać matematycznie 😁


też rzuciła mi się w oczy pewna nadgorliwość w stosunku do przekleństw. uważam użycie "brzydkich" słów za "środek stylistyczny"- uzasadnione i o ile obrażania, czy "kurwienia" nie chciałam widzieć na forum, to pewna doza przekleństw w moim odczuciu jest dozwolona.
przemyślałam i uznałam, że takie stopniowe przyzwalanie prowadzi do przesuwania granic. nieuniknione, ale z dwojga złego wolę by ekspresja mojej wypowiedzi ucierpiała nieco, niż czytać posty pełne przerywników i chamskich epitetów.
jednak edytowanie każdej dupy to nadgorliwość. wybaczcie, ale nie wierzę tu w szczere intencje. nie chodzi o poprawność forum, tylko o przyczepienie się, nudę- dlatego, mimo co wcześniej napisałam, jestem na nie.
jeśli mnie moderatorzy przekonają- czemu nie?
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
19 marca 2010 23:42
cieciorko przepraszam ale, albo już jest późno, albo ze mną coś jest nie tak.
Nie rozumiem do czego Cie moderatorzy mają przekonywać ?

wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
20 marca 2010 00:58
do wiary w szczerą chęć pilnowania poprawności na volcie. bo póki co w to nie wierzę. to co widzę, przywodzi na myśl raczej czepianie się, jak napisałam nadgorliwość, nudę. to jest wybiórcze i małostkowe.
po namyśle uznałam sens pójścia drogą eliminacji wszelkich przekleństw, zamiast braku kontroli, ale nie w tej formie.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
20 marca 2010 11:55
aha, już wszystko jasne, dziękuje za tłumaczenie jak krowie po rowie  :kwiatek:

Ja Cie przekonywać nie mam zamiaru. Swoje zdanie na temat przekleństw wyraziłam stronę wcześniej 🙂

Jeśli chodzi o wybiórczość, praca moderatora niestety zawsze będzie wybiórcza, bo pomimo tego, że nas jest trójka to czegoś możemy nie wyłapać, czegoś możemy nie doczytać.
wątek zamknięty
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,9301.msg525238.html#msg525238 wydaje mi się, że dublowanie ogłoszenia.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
20 marca 2010 22:15
ninevet, ja nie mówię o przekonywaniu słowami, a czynami i myślę, że to jednak coś, co moderatorzy powinni robić, tym bardziej, że to co widziałam wygląda nieco inaczej niż napisałaś na poprzedniej stronie.
wątek zamknięty
ewuś - dobrze Ci się wydawało 😉 I nie tylko Tobie 🙂
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Pamiętam
wątek zamknięty
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 marca 2010 13:47
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,101.msg507353.html#msg507353 mi to podchodzi pod ogłoszenie. zamiencie proszę na samo imię, nazwisko i numer telefonu 🙂

http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,101.msg2551.html#msg2551 Dr Gosia Świderek i Dr Blanka Wysocka są wymienione 2 razy wsrod warszawskich wetów, to tak dla porządku 😉

a, i ułożyłam spis Warszawskich/Mazowickich wetów alfabetycznie, usuwając wszystkie powtórki 🙂

Adamowicz Maria - 603 689 966 - Mazowsze
Armanowski Janusz - 600 508 463
Bednarski Stanisław- 501 506 115 - Warszawa
Bereznowski Andrzej - 601 210 184 - Warszawa
Cieciera Marzena - 501-084-564
Dukacz Paweł - 507-472-724
Dziekan Przemysław - 602-399-765
Dziekański Michał – 504 038 221 – Warszawa
Frydzyński Janusz - 607 248 685, 885 11 78 - Warszawa
Garncarz Jacek - 601 308 080 – Mazowsze (mała uwaga: dr Garncarz zajmuje się psami i kotami, od koni jest dr Marta Warzęcha- numer poniżej)
Gębka Mariusz - 501 388 173 - Warszawa
Golonka Paweł – 601 940 577 - Gliwice, Mazowsze
Hecold Mateusz - 602-631-684
Kaczorowski Michał - 512 220 703 Warszawa, Łódź
Kalisiak Olga - 508 158 008 - Mazowsze
Kamionka Agata - 602 435 839 - Mazowsze
Kołodziejski Zbigniew - 601 246 822 - Warszawa
Kulesza Olga - 519 148 900
Kulina Sławomir - 602 399 504 - Mazowsze
Korda Edyta - 501 325 110 - Mazowsze
Łuczak Roman - 604 167 152 - Mazowsze
Magdziak Jan - (022) 613 73 22 - Mazowsze
Małoszyc AnnaMałoszyc 667 964 346 -Warszawa
Miłkowska Agnieszka tel 0-502 773 338 Mazowsze
Okoński Janusz - 602 101 283, 600 800 137 - Mazowsze
Pawlak Marcin - 504 099 511 – SGGW
Samsel Jan - 607 291 184 - Warszawa
Skowron Maciej - 502 179 704, żona - 501 568 830, syn - 503 684 196 - Mazowsze
Smelczyńska Anna - 601 350 090 - Warszawa
Stężycki Tomasz - 602 137 350 - Warszawa
Szpotański Piotr - 512 220 709 - Mazowsze, Łódź
Świderek - Baran Małgorzata - 604 557 202 - Mazowsze
Turek Bernard - 604 247 640 - Mazowsze
Warzęcha Marta - 601 308 080 - Mazowsze
Witkowski Lucjan - 604 897 982 - Mazowsze
Woźniak Włodzimierz - 502-573-797, (022) 756 28 59 - Warszawa
Wysocka Blanka - 603 584 824 - Warszawa/SGGW
Zając Sylwester - 603 379 402 - Mazowsze

wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
21 marca 2010 14:44
Cieciorko Ja odpowiadam jedynie za siebie, nie mam wpływu na działania innych moderatorów.

edit: Edytko dziękuję za poświecenie czasu, już zmieniłam 🙂
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
21 marca 2010 15:23
ninevet, wiem 🙂 odnoszę się więc do Twojego działania.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2010 19:54
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1320.msg526378.html#new

Czy mogę prosić o usunięcie ostatniego mojego posta?
Zapomniałam, ze już pisałam 😉
wątek zamknięty
Dworcika   Fantasmagoria
21 marca 2010 20:35
Już 😉
wątek zamknięty
a dr Zakryś w wetach z wlkp jest z kliniki w Gnieźnie a nie w Gliwicach
wątek zamknięty
do wiary w szczerą chęć pilnowania poprawności na volcie. bo póki co w to nie wierzę. to co widzę, przywodzi na myśl raczej czepianie się, jak napisałam nadgorliwość, nudę. to jest wybiórcze i małostkowe.


I ja nie wierzę.

Regulamin sobie,a moderacja sobie.Uznaniowo i złośliwie.

Zostałyśmy z koleżanką ukarane ostrzeżeniami za posty, które pisałyśmy w odpowiedzi na zarzuty stawiane mnie i mojej stajni,a wytłumaczenie brzmiało,że utrudniamy innym czytanie wątku.
Pkt 3 regulaminu mówi, że aby nie utrudniać czytania nie należy pisać postów w całości capslokiem,boldem,kursywą,schodkami,jaskrawą czcionką,nowomową i ruchomym tekstem.
Żaden z wymienionych warunków do zakwalifikowania naszych wypowiedzi jako utrudnianie NIE ZAISTNIAŁ.

Następnym tłumaczenie brzmiało:że robimy off topic i że piszemy w niewłaściwym wątku.
W momencie kiedy pisałyśmy swoje posty NIE ISTNIAŁ  jeszcze wydzielony w dalszej kolejności wątek, więc nie może być mowy o pisaniu w niewłaściwym miejscu, ale karę dostałyśmy.

Kolejnym wytłumaczeniem zaprezentowanym przez moderację było nazwanie naszych postów spamem.
Istnieje definicja jasno określająca co spamem jest, a co nie-i naszych wpisów nijak do spamu zaliczyć się NIE DA.
A poza tym czytam w regulaminie,że za spam grozi ban( i jest to jedyna możliwa kara)-to co ja i osoby mi życzliwe,a biorące udział w rzekomym spamowaniu jeszcze robią na tym forum?
To w końcu jak to jest z tym spamem i uznaniowością wypowiedzi za takowe?

Prosiłam także o ZAMKNIĘCIE wydzielonego wątku-w odpowiedzi dostałam cytat z regulaminu, że moderatorzy nie usuwają postów i wątków na prośbę użytkownika.
A ja widzę,że na tej i na wstecznej stronie w Skrzynce Moderatorów dwie osoby wnosiły o usunięcie postów i zostało to bez protestów zrobione przez moderację.
A zwracam również uwagę również na to,że ja nie prosiłam o usunięcie lecz o zamknięcie-więc i odpowiedź, jaką dostałam od moderacji była nie na temat.

Na moje pytanie czemu wpisano mnie jako autorkę wydzielonego wątku mimo,że nie wyraziłam na to zgody,napisano mi, że wątek zaczyna się od mojego postu wobec czego z automatu mój nick figuruje w rubryce autor.
A dlaczego w wątku "Pożyczę-wymienię-oddam" jako autor wpisany jest pożyczkowicz mimo, że autorem pierwszego wpisu jest wawrek, a ze strony szarych użytkowników pierwsza jest Mała Mi?
To w końcu jak to jest?

Dalej czytam w regulaminie, że jeśli na forum rozpocznie się kłótnia(a tak też próbowano uzasadnić działania moderacji w stosunku do nas),to moderator ukarze wszystkich uczestników.
Może jednak każdemu przyznać OSTRZEŻENIA o innej sile.
To w takim razie proszę o wskazanie jakim ostrzeżeniem(ostrzeżenie jest definiowane w tymże regulaminie jako ostrzeżenie zwykłe,wypowiedź moderowana,uciszenie i ban) zostały ukarane inne osoby uczestniczące w rzekomej kłótni(np.ushia,Tania,nika77)?
I proszę nie zasłaniać się,że zostały upomniane-bo upomnienie nie jest  ostrzeżeniem wg regulaminu.
Również po wydzieleniu wątku zarówno Tania jak i nika77 "piły do mnie", ale moderacja oczywiście pozostała głucha i ślepa.
Natomiast nie omieszkała wysłać mi aż 3 PW z groźnym: OSTRZEGAM (bo kogoś obrażam,tzn.co takiego napisałam,że aż powiało grozą i groźbą?)-co doskonale obrazuje stronniczy stosunek dwóch moderatorek do sprawy.

Pkt16 gwarantuje użytkownikowi odpowiedź na zadane pytanie w ciągu 7 dni ze strony Administratora.

Otóż niedługo minie miesiąc od chwili kiedy napisałam do Administratorki w kwestii możliwości odzyskania PW-i NIE dostałam ŻADNEJ odpowiedzi.

Jedna wielka LIPA.






wątek zamknięty
mówiąc szczerze to jestem przekonany ,ze wszystkie ostrzeżenia zostały symetrycznie rozdane...nie wiem jak ,Ushia,Tania czy nika77, ale ja czuję się , dzięki histerycznemu pieniactwu F,skutecznie ostrzeżony wobec szczerości i prawdziwości jakichkolwiek pozytywnych recenzji na temat Jej stajni...
także jak coś, to ja też proszę o zielony napis pod awatarem:
"OSTRZEŻONY
przed stajnią B."
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2010 07:37
Na moje pytanie czemu wpisano mnie jako autorkę wydzielonego wątku mimo,że nie wyraziłam na to zgody,napisano mi, że wątek zaczyna się od mojego postu wobec czego z automatu mój nick figuruje w rubryce autor.
A dlaczego w wątku "Pożyczę-wymienię-oddam" jako autor wpisany jest pożyczkowicz mimo, że autorem pierwszego wpisu jest wawrek, a ze strony szarych użytkowników pierwsza jest Mała Mi?
To w końcu jak to jest?


Ja CI odpowiem. Jeśli chcesz podzielić wątek / wydzielić posty, można to zrobić na dwa sposoby:
a) wydzielasz posty i automatycznie autorem nowego wątku staje się osoba, od posta której nowy wątek, wydzielony, się zaczyna.
b) moderator zakłada wątek z informacją o przeniesieniu/wydzieleniu wątku i przekleja (łączy) wydzielone posty z wątkiem przez siebie założonym i stąd moderator jest autorem. Można wydzielone wątki łączyć z postami innych użytkowników, jeśli np. taki wątek juz istnieje, stąd autorami mogą być użytkownicy, którzy nawet nie brali w wydzielonym wątku udziału.

Mam nadzieje, że wyjaśniłam.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
22 marca 2010 07:56
A dlaczego w wątku "Pożyczę-wymienię-oddam" jako autor wpisany jest pożyczkowicz mimo, że autorem pierwszego wpisu jest wawrek, a ze strony szarych użytkowników pierwsza jest Mała Mi?
To w końcu jak to jest?

dzizas, nie dość, ze pieniacz, to w dodatku z mysleniem ma problemy :/
oryginalnym autorem watku pożyczalskiego był uzytkownik cieciorka&okwiat. który został usunięty, bo to był "tymczasowy" nick 2 uzytkowniczek (tak sobie wymysliły, ich sprawa). dziewczyny załozyły sobie oddzielne konta i stary nick tylko "wisiał". ale ponieważ zaczął się źle wyświetlać i rozjeżdżał rubrykę, to padła propozycja, żeby to jakoś naprawić - stąd zamiana na krótkie słowo "pożyczalski". a faktycznym autorem - jak widać z rubryki - jest "gość". czyli to co sie wyświetla po wykasowaniu uzytkownika.
i jak już musisz się F awanturować, to chociaż nie awanturuj się tak żeby z siebie idiotkę jeszcze większą robic - wawrek tylko EDYTOWAŁ pierwszy post. 🙄

poza tym nie rozumiem jak ograniczonym trzeba być zeby przez tyle czasu nie pojąć, ze jesli czyjś post jest pierwszy w wątku to automatycznie ta osoba wyświetla się jako autor wątku. naprawdę to jest aż tak trudne do pojęcia? czy masz aż takie trudnośći z przyswajaniem nowych informacji?

poza tym jednego nie rozumiem - co cie tutaj trzyma? twoje przywiązanie do modków tego forum czy odczuwana przez ciebie sympatia forumowiczów? bo nic tylko ciagle wyrzekasz jakie to forum jest nieteges i wszystko ci tutaj źle i w ogóle (ze nie wspomnę o tym z jaką mizerią przychodzi ci sie tutaj mierzyć). Moze pora żebyś się stąd wreszcie wyniosła? tak całkiem w cholerę?
czy moze nie stać cie na ten wyczyn...? masz zbyt słabą wolę...? czy brak umiejętności...?


Modki, jakby cos to ja tez poproszę o taki napis o jaki postulował wrotki - w związku z tym, ze uważam F za głupiego pieniacza antyreklamującego cokolwiek co reprezentuje, w tym samą siebie. i nie zamierzam się kryć z tym, że tak właśnie ją postrzegam.


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Pkt 1 reg. Obrażanie innego użytkownika.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2010 08:48
caro popraw koniecznie cytowanie bo to nie moje słowa! 😀  🏇

jak to jest z tym cytowaniem? hehehehe  😜



wątek zamknięty

a) wydzielasz posty i automatycznie autorem nowego wątku staje się osoba, od posta której nowy wątek, wydzielony, się zaczyna


-i należy dopisać do regulaminu,że moderacja ma prawo tak zrobić nawet WBREW woli użytkownika i BEZ poinformowania go o tym zamiarze

b) moderator zakłada wątek z informacją o przeniesieniu/wydzieleniu wątku i przekleja (łączy) wydzielone posty z wątkiem przez siebie założonym i stąd moderator jest autorem.

A no właśnie-a w wydzielonym wątku zaistniała sytuacja,w której pierwszy post i owszem jest mój,ale tylko w części,gdyż został wyedytowany przez Dworcikę i dopisana tam została przez nią spora kwestia,która automatycznie czyni Dworcikę współautorką postu.
Zakładanie nowych wątków wszak na dobrowolności opierać się powinno,a nie na przymusie-jak tu ma miejsce.

I jeśli zarzucać tu można komuś głupotę-to tylko tym,którzy tego działania nie widzą.

I tłumaczenie tej kwestii przez moderację lub innych użytkowników w taki sposób,że inaczej się nie dało mija się z prawdą.

Ciekawi mnie również jak zareaguje moderacja na nazywanie mnie przez caroline idiotką,przecież cały czas twierdzi,że stoi na straży regulaminu.

Wrotki-nie sądzę,żebyś kiedykolwiek miał możliwość poznania stajni B.w realu.
Groziłoby to przecież aktem samospalenia skoro sama informacja o kręceniu u nas rzeczonego reportażu wywołuje u Ciebie tak wielkie emocje.A ponad to ludzie od nas mają otwarte głowy i na klasykę i na naturals i inne metody kontaktów z końmi i czerpią sobie z nich to,co uważają za słuszne,a Ty przecież taki skrajny jesteś.

A dowodzić niekompetencji,stronniczości i złej woli części moderacji tego forum będę,bo nie pozostaje to w sprzeczności z regulaminem.
Mam również prawo odwoływania się od nadania ostrzeżenia,co też czynię.

I do znudzenia powtarzam,że skoro moje posty komuś nie odpowiadają,to niech wali igora i po sprawie,a nie nakręca się,bo będzie miał dzień popsuty,a po co?





wątek zamknięty
Z całym szacunkiem caroline, nie spodziewałam się po Tobie takiego poziomu wypowiedzi. W ogóle ostatnio zaczynam się dziwić, jak czytam, jak często piszesz bardzo złosliwie, niecierpliwie i wrednawo. Przykro mi ale tak to widzę.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2010 09:04
F, myślę, że dramatyzujesz. Zrezygnowałam z funkcji moderatora, ale wydaje mi się, że gdybyś napisała o tym PW do któregoś z modów, na pewno postaraliby się jakoś sprawę załatwić - dodać jakąś informację (ja zawsze pisałam w pierwszym poście "wątek wydzielony / przeniesiony z ..."😉.

Mnie się nigdy nikt nie skarżył, a niejednokrotnie wątki dzieliłam czy przenosiłam. Wystarczy więcej spokoju i współpracy, a na pewno wszystko można zmienić. Poza tym masz możliwość edycji własnych postów, więc mogłąś zrobić tam jakiś dopisek.

Sorry, ale zgadzam się z Caro - zwykłe pieniactwo.
wątek zamknięty
No ty caroline, po swoim poście,to sympatią nie będziesz się cieszyła.Może to ty zrób sobie przerwę od forum.Twoją obskurną wypowiedź można zaśpiewać tylko tak;mniej niż zero. Uspokój się.Rzeczywiście moderatorów czeka przekształcenie regulaminu, ale o tym pisała juz ninevet.
wątek zamknięty
Opolanko
nie dramatyzuję i cała historia wywołuje u mnie pusty śmiech,a nie emocje typu złość czy gniew,jakie niektórzy z uporem próbują mi przypisać.

Do moderatorów pisałam wiele razy i PW i w tymże temacie i sprawa została właśnie, tak jak piszesz,JAKOŚ załatwiona-czyli Dworcika dodała wpis na czerwono(tym samym stała się współautorką pierwszego postu) i w jej własnym rozumieniu wszystko jest ok.
A wystarczyło uzgodnić sobie z innym użytkownikiem autorstwo wątku i zacząć go od innego postu lub wpisać moderację jako autora i byłoby git.
I  chodzi mi tu o to,że robi się takie rzeczy wbrew woli i wiedzy użytkownika i czyni się go, podobno z automatu, autorem.

Ja natomiast podkreślam,że regulamin nie uprawnia moderatorów do takich działań.

A to, że Tobie się nikt nie skarżył i że robiłaś w ten sposób nie oznacza,że Twoje działania były w porządku.

Z mojej strony sprawa wygląda tak,że zostałam wiele razy ukarana (ostrzeżenia,wypowiedź moderowana,wyalienowanie stajni krakowskiej z wątku krakowskiego ) za dementowanie niesprawdzonych, a także często obraźliwych postów paru osób skierowanych do mnie.
Natomiast druga strona tegoż sporu pozostała bezkarna,a także swoiście namaszczona przez moderatorki do dowolności w dalszych tego typu wpisach.

Moderacja tłumaczy swe działania regulaminem,a ja wiele razy obalam ten mit.
wątek zamknięty
caroline,  :emota200609316:
F jestes meczaca...
wątek zamknięty

A dowodzić niekompetencji,stronniczości i złej woli części moderacji tego forum będę,bo nie pozostaje to w sprzeczności z regulaminem.


Nowa pasja? Powołanie? Stajesz na czele ruchu oporu? Czy może ktoś Cię o to prosi? Naprawdę uważasz, że to o co tak głośno robisz hałas zasługuje na taką atencję?

[quote author=opolanka link=topic=2273.msg526794#msg526794 date=1269243446]

a) wydzielasz posty i automatycznie autorem nowego wątku staje się osoba, od posta której nowy wątek, wydzielony, się zaczyna


-i należy dopisać do regulaminu,że moderacja ma prawo tak zrobić nawet WBREW woli użytkownika i BEZ poinformowania go o tym zamiarze
[/quote]

Ale nikt oprócz Ciebie nie ma z tym żadnego kłopotu! I tak jak napisała Opolanka - możesz edytować swój post. Wydawałoby się, że taka odpowiedź powinna satysfakcjonować, więc o co jeszcze walczysz?


I jeśli zarzucać tu można komuś głupotę-to tylko tym,którzy tego działania nie widzą.


Pamiętacie Rokitę i "RATUNKU! Niemcy mnie biją" 😉

Ja tam sądzę, że sympatia jaką cieszy się Caroline raczej nie ucierpi przez trafne i dosadne wyrażenie swojej opinii  🙄
wątek zamknięty
dempsey   fiat voluntas Tua
22 marca 2010 10:02
No ty caroline, po swoim poście,to sympatią nie będziesz się cieszyła.Może to ty zrób sobie przerwę od forum.Twoją obskurną wypowiedź można zaśpiewać tylko tak;mniej niż zero. Uspokój się.Rzeczywiście moderatorów czeka przekształcenie regulaminu, ale o tym pisała juz ninevet.

nic osobistego, ale post do złudzenia przypomina mi posty Kaczora.. 🤔
może po prostu zbieżność charakterów a nie kolejne alter ego 😉
wątek zamknięty
Ja tam sądzę, że sympatia jaką cieszy się Caroline raczej nie ucierpi przez trafne i dosadne wyrażenie swojej opinii  🙄

jesli ktos juz lubi caroline, to chyba wlasnie dlatego 😉
wątek zamknięty
No ty caroline, po swoim poście,to sympatią nie będziesz się cieszyła.Może to ty zrób sobie przerwę od forum.Twoją obskurną wypowiedź można zaśpiewać tylko tak;mniej niż zero.

Może pisz za siebie i nie decyduj za innych, jakie mają sympatie czy antypatie.  

Edit:
Ja osobiście bardzo lubię czytać posty Caroline – zarówno ze względu na treść jak i styl. A teraz lubię jeszcze bardziej.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.