Jakie pasze dajecie swoim koniom?

a ja sie przerzucilam na pasze Happy Horse i jestem bardziej, jak zadowolona. Maja wspaniale koncentraty sprzedawane w workach po 14 kg, ktore wychodza po ok. 65 zl i na 100 kg konia wystarczy jedynie 100 gram dziennie. Tym sposobem, karmiac np. owsem, mozna sporo zaoszczedzic, a efekty jak dla mnie sa powalajace. Karmie tymi paszami od marca tego roku i z kazdym miesiacem jestem coraz bardziej zadowolona
Karolass, a masz jakiegoś linka do sklepu, który to sprowadza?
niestety nie ma jeszcze otwartego przedstawicielstwa w Polsce, bedzie w drugiej polowie listopada. Przewiduje sie jakies znizki dla voltopirow, z tego co slyszalam ;-)
nie wolno tak planów zdradzać  🤣 z happy horse, reklama to podstawa
My dajemy swoim koniom Pavo i jak na razie jesteśmy zadowoleni.
No dobra, a na zachodzie, żebym mogła sobie poczytać?
haha pewnie nie wolno 😉 ale prawda jest taka, ze sama przez dlugi czas poszukiwalam takiej paszy, aby optymalnie zywic konie, a jednoczesnie za jak najmniejsza cene. I ciezko znalezc dobre koncentraty na rynku. Ja zostalam przy owsie jako podstawie i w zaleznosci od potrzeb (sport/hodowla) konie dostaja rozne rodzaje. I to wszystko - pomimo kosztow transportu zza granicy - wychodzi w tak dobrej relacji cenowej, ze na koniec miesiaca ciagle sie usmiecham sprawdzajac stan konta ;-)

www.happyhorse24.de
Czy ktoś orientuje się gdzie mogłabym dostać sieczkę od rolnika w okolicach Warszawy (najlepiej płn.-wsch.)? Potrzebuję po prostu pociętego siana/słomy. 4zł za 1kg uważam z przesadę przy takich wymaganiach. 😉
Gallien   Un poco di zucchero
12 listopada 2012 20:33
Chciałam polecić pasze Destrier Floc Balancer. Nareszcie znalazłam dobrą paszę energetyczną.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 listopada 2012 22:33
Ja też dalej z Destrier zadowolona bardzo. Teraz w ramach eksperymentu przerzuciłam się na Competition i też jest super.
Gallien   Un poco di zucchero
13 listopada 2012 21:36
Testowałam różne pasze, natomiast ta Destrier dała rzeczywiste efekty, zobaczymy jak dalej będzie działać 🙂
Trzeci tydzień moje konie na Spillersie i sieczkach Dengie. Conditioning Mix faktycznie pozytywnie wpływa na masę, da się zauważyć jakieś efekty. Rudy energiczny, smakuje mu  😉 Cool Mix podaję krócej, więc jeszcze ciężko mi konkretnie powiedzieć. Gniada ma ograniczony owies (1 miarka na obiad, żeby się nie denerwowała jak reszta stajni je) w połączeniu z musli nie wywołuje aż takiej nadpobudliwości jak dotychczasowe pasze  😉

Sieczki Dengie jak dla mnie bomba. Konie jedzą ze smakiem. Podaję HI - FI jabłkową i Alfa - A Original. Różnią się między sobą, ta jabłkowa ładniej pachnie jest zdecydowanie bardziej żółta i mniej sypka  😉
tulipan a mozna wiedziec gdzie zamawiasz spillersa i dengie?
Opti Feed. 10 minut od domu mam hurtownię, ale korzystam z dowozu do stajni  😉
Ja też karmię Conditioning Mix Spillersa i jestem zawodolona.
Również zamawiam w Opti Feed  😉
Od jakiegoś czasu daję paszę Marlibo. Do tej pory wręcz rzucały się na nią, widać było, że bardzo im smakuje. Niestety pasza z ostatniej dostawy pachnie dość intensywnie (trudno określić czym) i ogony odmówiły jej spożywania. Czy mieliście podobny problem z tymi paszami? Pytam, bo ciężko się zastanawiam, czy dać jej szansę i zamówić kolejne worki, czy dać sobie z nią spokój.
ja podaje z owsem wiec kupuje oat balancer. niestety w Poznaniu jest nie do dostania wiec musze zamawiac przez net z czym roznie bywa. rozumiem, ze opti feed mozecie polecic? w ich sklepie akurat oat balancer nie jest dostepny, ale moze na zamowienie by byl?
mtl   I M Equestrian
14 listopada 2012 09:30
Od jakiegoś czasu daję paszę Marlibo. Do tej pory wręcz rzucały się na nią, widać było, że bardzo im smakuje. Niestety pasza z ostatniej dostawy pachnie dość intensywnie (trudno określić czym) i ogony odmówiły jej spożywania. Czy mieliście podobny problem z tymi paszami? Pytam, bo ciężko się zastanawiam, czy dać jej szansę i zamówić kolejne worki, czy dać sobie z nią spokój.


moze zapytaj albo poczytaj czy byly jakies zmiany w skladzie paszy? i poinformuj producenta?
Dzwoniłam, pytałam. Dowiedziałam się jedynie, że to była świeża dostawa i dlatego taki zapach. Jakoś mnie to nie przekonuje. Nawet próbowałam wietrzyć tą paszę, ale nic z tego.
mam pytanie do osób które podają sieczkę P. Podkowy po przemianie, tzn to nowe wydanie tej sieczki
Jak wrażenia?? jak z trwałością?
19.11. ma być premiera sieczki owocowej i dla seniorów, brzmi smacznie
Julina skarmiam tę sieczkę od około 2 miesięcy, nic złego się nie dzieje, koń jak lubił tak lubi, nie psuje się 🙂 Nie mogę doczekać się sieczki owocowej, chyba porzucę dla niej Relax, któremu nie mogę nic zarzucić, ale jest taki... zwykły 😉 za cenę niezwykłą jak na pocięte sianko. Standardowo zapraszam do wspólnego zamówienia za ok. 2 tygodnie, przesyłka free, odbiór w Warszawie.
Cariotka   płomienna pasja
16 listopada 2012 19:23
ja czekam na premierę sieczki dla seniorów, chociaż na razie jestem wierna Baileysowi.
ja też bardzo polecam sieczki Dengie, skarmiłam pół worka Alfa-A, a teraz kupiłam jabłkową - mniej energetyczna, bo koń właśnie zaaresztowany w boksie 😉
W ogóle lubię tę firmę, Main Ring Gold świetnie sprawdziła się jako energetyk i na pewno do niej wrócę, kiedy koń wróci do roboty.
kolebka, 
a ta jabłkowa jaką ma konsystencję? jest pylista, bardzo sucha?
nieśmiało się do niej przymierzam.
Czy ktoś karmi konie paszą Besterly Basic?  i czy to dużo białka w paszy: białko strawne surowe 90g/kg, białko surowe 13%. Jestem totalnym laikiem w żywieniu takimi paszami, moja do tej pory szamała owies i tyle, niestety teraz musi przejść na pasze bezowsowe i takie które mają mało białka. Może by mi ktoś polecił paszę dla starszych koni, właśnie bezowsową , w rozsądnej cenie?  🙂
Cariotka   płomienna pasja
16 listopada 2012 19:59
Besterly Basic u nas zupełnie się nie sprawdziło. A czemu bez owsową jak mogę spytać? i co kobyłka robi?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2012 20:12
Basic moim zdaniem jest trochę za ubogi dla starszego konia. Ja polecam tą paszę: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=2&virtuemart_category_id=1&Itemid=592  Wprawdzie odrobina owsa w składzie jest, ale to nieduży udział. Koń klientki na tym stoi. Wiecznie chudy był, a przybrał ładnie na masie, a na dekiel nie wali.
niestety załapała zapalenie przed ochwatowe, do tego jest  mała i z nadwagą, poszukuję  jakiejś paszy w rozsądnej cenie, konia mam w pensjonacie, wiec płacenie za swoją pasze rozkłada mnie na łopatki, zwłaszcza że niestety ostatnie wydatki  związane z koniną mnie dobiły. ale cóż mam ją 13 lat, a ona liczy sobie 20, wiec jakoś musimy sobie radzić.  Chodzi tak mniej więcej  3-4 razy na tydzień w siodle, trochę ujeżdżenia, trochę skoków, trochę terenu, taki mix.
Czardasz nie pyli, jest wolna od kurzu itp, taka bardziej mokra niz sucha 😉 to też było dla mnie ważna, bo koń alergik.

A tak ogólnie o paszach Besterly - kilka znajomych koni na tym stoi, każdy zadowolony. Nie są to jakieś hiper wystrzałowe pasze, ale konie na nich dobrze wyglądają, okrągłe i błyszczące 😉 Planuję postawić rekonwalescenta mego na Basica lub Herbica, jedyne co mi przeszkadza to pył w granulacie  🙄
A nie możesz zalewać wodą po prostu? Czy to nie o to chodzi :P ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się