Jakie pasze dajecie swoim koniom?

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2013 10:13
My po podwyżce Dodsona od przyszłego miesiąca całą stajnią przestawiamy się na pasze Saracen. Ściągamy z Angli i nawet po najwyższym kursie funta te pasze są dużo tańsze od Dodsonowych. Sieczka bodajże 60zł wychodzi a pasza typu 'build up' Dodsona około 80 iluś zł. Różnica jest spora. Z tym, że jak ściągać pasze to w dużych ilościach od razu bo inaczej nie ma to większego sensu.
MI się Dodson nie podoba tak wizualnie, fakt, że jakoś dużo rodzajów nie wypróbowałam na swoich koniach, większość tego co mają dla lekkiego użytkowania, po jednej z sieczek klacz mi delikatnie przykolkowała, skład jest w zasadzie niejasny, w zasadzie go brak, no icena kóra jest zdecydowanie za wysoka, tak jak pisałam wcześniej konie dostają Epone, bezowsowe, kończą 1 worek, jest ok, smakuje, głowy spokojne, a równocześnie nie sa jakieś klapnięte 😉 + sieczka dengie - rewelacja 🙂
Ja dodsona miałam kiedyś na próbę, szału nie zrobił, po wyglądzie to dużo melasy dają do musli, skład tajny i to jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie wiedzieć czym się karmi....
Pewnie jakby podali skład okazałoby się że pod ich drogie pasze na coś tam można by było bez problemu dobrać tańsze odpowiedniki.
Konie natomiast były bardziej zadowolone niż pańcia i nie narzekały  😉

Ja lubię z Dodsona Fibergy, Safe&Sound i Just Grassa, z pasz które testowałam to po Build Upie nie było u mojego konia żadnego efektu, a dostawał tego całkiem sporo, bo wychodziły mniej więcej 4 worki na miesiąc i zaczęło mnie to w pewnym momencie przerastać finansowo... ale Convalescent (w połączeniu z Safe&Sound) okazał się całkiem fajny dla konia, który stał ponad pół roku w boksie (złamana noga).

Obecnie od dłuższego czasu jemy Red Millsa Horse Care i to zdecydowanie moja ulubiona nasza pasza jak dotąd, koń po wrzodach bardzo się poprawił, je ją bardzo chętnie a to straszny niejadek  😁
Ponieważ jestem w paszach średnio zorientowana. Jakie pasze poza Sukcesem i jednym granulatem hovelera są produkowane w Polsce?
Lanka_Cathar mój też od dłuższego czasu nie dostaje musli tylko owies, sieczke, wyslodki, otręby i wytloki lniane. Do tego full siana. Koń wygląda super a portfel się cieszy 😉
A i od dwóch tygodni marchewka z makro (koszt miesięczny to niecałe 20 zł)
zielona_stajnia Besterly, Agrolen
Gdzie można kupić sieczkę od Pana Podkowy? Czytałam kilka ostatnich postów i zaczęłam szukać, ale chyba jakoś niezdarnie mi to idzie, bo wujek google nie chce wypluć nic konkretnego...
anetakajper   Dolata i spółka
09 stycznia 2013 12:54
Dziękuję! javascript:void(0);
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 stycznia 2013 13:17
skład tajny i to jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie wiedzieć czym się karmi....


Skład aboslutnie nie jest tajny! Nie ma go na stronie internetowej, ale na każdym worku jest informacja o składzie. Nawet jakiś czas temu spisałam skład kilku pasz i wrzuciłam tutaj do wątku.

Zresztą jedno z Rozporządzeń UE podaje, że pasze dla zwierząt muszą być opatrze etykietką zawierającą, między innymi, skład danej paszy.
Na workach jest procentowy skład, bo ja widziałam tylko że są wypisane składniki. Zresztą nie kupię po worku wszystkiego żeby sobie spisać  😉 A dla mnie to za mało.
Kontaktowałam się z dodsonem w sprawie składu, miałam dostać składy, ale już chyba rok minął i nic.


ash - ja stosuję maxi rice  zamiast max  e glo,  a w sumie dopiero od tygodnia je 🙂


Również od ładnych kilku miesięcy nie podaję musli, tylko  siano  bdb jakości ma full, owies, len, jabłka lato, teraz marchew + glukozamina, witaminy, wit c i teraz maxi rice

koń super wygląda 🙂

Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 stycznia 2013 19:15
arivle, sami sobie będziecie ściągać? Do Saracena były już conajmniej dwa podejścia w Polsce, ale coś nic z tego nie wyszło...
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 19:16
maxowa, daj znać jak te maxi rice . Ciekawa jestem czy jest efekt.
oki- choć po jednym worku to nie spodziewam, ale będę zdawać relację, mam nadzieję że warunki do jazdy będą , bo my bezhalowcy 🙂
Orientuje się ktoś czy w Polsce można wymieniać punkty zebrane z worków po Spillersie?
zielona_stajnia Besterly, Agrolen

besterly przenioslo linie produkcyjne do czech spowrotem.
ash, maxi rice to wlasciwie to samo co max-e-glo 😉 mozesz jeszcze muhldorfera sprawdzic
[quote author=Aga_Leming link=topic=25.msg1643006#msg1643006 date=1357724942]
Ja polecam jeszcze pasze Muhldorfer - chyba nie są zbyt popularne w PL, ale ja byłam BARDZO zadowolona z paszy ziołowej - chyba najlepsza jaką miałam do tej pory. Teraz mam w planach popróbować inne pasz tej firmy - widziałam próbki w Berlinie na Targach i wyglądały na prawdę super.
[/quote]
to sa bardzo dobre pasze. tylko dosc drogie... fajne dla osob, ktorym zalezy na "bio" czy "eco". ale trzymaja bardzo wysoka jakosc.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 stycznia 2013 00:00
maxi rice to wlasciwie to samo co max-e-glo 😉


Wizualnie jak najbardziej, a różni je chyba producent (na maxi rice jest włoski a maxeglo przylatywały/przypływały
zdaje się ze Stanów) oraz to, że w maxeglo był dodany wapń bilansujący a na worku maxi rice
takiej informacji nie znalazłam.
ms_konik, zapewne, zapewne. 🙂 producent je rozni oficjalnie 😉 a o wapniu to nie dopaczylam.
dempsey   fiat voluntas Tua
12 stycznia 2013 00:16
jejku jaki kwiat wyrósł w wątku obok, aż Wam wrzucę jako ciekawostkę jak ktoś nie zajrzał. aż szkoda że autor uciszony

Jak dajecie owies? Bo nasze żrą teraz zastraszające ilości. Chyba zeżrą po 1400 kg na konia rocznie. Latem dostawały po 3,5 kg dziennie. Teraz dajemy do woli.
Fakt, że tak ładnie nigdy nie wyglądały. [..]

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 stycznia 2013 00:30
ms_konik, zapewne, zapewne. 🙂 producent je rozni oficjalnie 😉


Aaaa, tera dopiero doczytałam, że ekspansja matki dotarła do Włoch.
O ja sierota 🙂
SieneK   Kasia i SieneK
12 stycznia 2013 04:16
Obecnie od dłuższego czasu jemy Red Millsa Horse Care i to zdecydowanie moja ulubiona nasza pasza jak dotąd, koń po wrzodach bardzo się poprawił, je ją bardzo chętnie a to straszny niejadek  😁

to pewnie dla tego, że pasza zawiera dużo oleju i błonnika
Nasz dostawał Hippolyt'a La Rosslet, obecnie animavet nie sprowadza tego musli  🙁
W zamian dostaje Conditioning Mix Red Mills'a, z dodatkiem owsa gniecionego.
Było tutaj już kilka postów na temat sieczek od Podkowy. Może mnie ktoś oświecić w jakim celu się je zadaje? Wstyd się przyznać, ale nie wiem 😡
Jak tak czytam ten wątek, to tak sobie myślę, że mój koń to chyba biedny jest, bo żyje tylko na owsie i sianie 😉 Raz w tygodniu dostanie mesz. Musli już chwilowo nie podaję. Zastanawiam się nad dorzuceniem wysłodków/wysłodek (?), bo w poprzedniej stajni to dostawał.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
12 stycznia 2013 10:10
pamirowa, sieczkę mozna kupić niekoniecznie od Pana Podkowy 🙂. A cel? Wypełniacz, spowalnia jedzenie, koń dokładniej przeżuwa. Moj dostał ze względu na to, ze przez kontuzje stoi w boksie i owsa dostaje sladowo, a nie chce żeby zaczął mi chudnąć. No i dlatego ze sie nudzi, wiec mu dorzucilam czwarty posiłek 😉

No właśnie- melduję że Ksieciunio zaakceptował zarówno owocową jak i relaks, na dnie żłobu zostają tylko najdrobniejsze "kawałki" 🙂
Tak w skrócie sieczka to dodatkowe źródło włókna.
Dodawane do posiłku treściwego spowalniają jedzenie i zwiększają wydzielanie śliny, konie dokładniej żują dzięki temu lepiej przyswajają paszę i zmniejsza się ryzyko wystąpienia kolki. Jeżeli zawiera lucernę to jest też źródłem białka.
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 stycznia 2013 21:57
dempsey, bosssko...
Skad to cudo?
BASZNIA, temat o chowie bezstajennym
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 stycznia 2013 22:24
Thx 🙂
Dziewczyny , co polecacie dla konia , który chodzi skoki klasa L , gdy zacznie sie sezon witamy sie z P - etkami , ma 5 lat co lepsze :
Besterly Olympic  czy  Besterly Basic   do tego będzie dostawać biotyne i elektrolity , byłoby okej ?.  ; )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się