Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

ja zaczynam dmuchać około 30 min przed lądowaniem, i jak czuję, że uczy się zaczynają przytykać to powtarzam i tak aż do lądowania 😉 Ludzie na mnie dziwnie patrzą zazwyczaj 😉
ale u mnie ból zaczyna się dużo wcześniej niż 30 minut, zawsze myślałam, że to już wtedy zmieniamy wysokość.
u lekarza byłam jednak wczoraj- usłyszałam "proszę jeździć samochodem".... 😜
wzięłam jedynie receptę na lek nasenny, więc może uda mi się to przespać 🙁
A ziewanie? Ja potrafię ziewać na zawołanie i elegancko mi się dzięki temu wyrównuje ciśnienie.
Raz jednak się zagapiłam i lądowałam z tak potwornym bólem głowy i uszu, że myślałam, że mi w środku wszystko wybuchnie - ale jak pilnuję to jest ok 🙂
W końcu wyszło tak, że wykupiłam sobie mocniejsze środki nasenne, ale zapomniałam ich zabrać z domu  👍
Strasznie się stresowałam, ale lot minął mi właściwie bez bólu. Lekko mnie zatykało, ale w porównaniu do wcześniejszych lotów to niebo, a ziemia. Nie wiem od czego to zależy  🤔
Lecę niedługo do Londynu z dwójką dzieciorów.  Jedno ma ponad dwa lata, drugie to niemowlę.  Chcę przewieźć wózek i siedzonkosamochodowe.  Życzę mogę dc wózek do dwulatka a siedzonkosamochodowe do niemowlaka i w ten sposób uniknąć dodatkowych opłat?

Czy istnieje sposób zabezpieczenia wózka przed zniszczeniem? Lecę wizzair że względu na duży bagaż.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 października 2015 16:50
Lecę Wizzair, mam tylko mały bagaż podręczny. Czy mogę mieć dodatkowo torbę na aparat?
Wojenka, teoretycznie, zgodnie z tym co jeszcze jakiś czas było to nie, ale ja w tym roku na jakieś 4 loty tylko raz miałam sprawdzaną torbę pod względem wielkości i tego, jaki bagaż mam nadrukowany na bilecie 😉 za to mój chłopak lata średnio 4 razy w miesiącu i jeśli chodzi o Wizzaira to mówi że jakoś od marca w ogóle przestali interesować się wielkością bagażu. Zależy jeszcze skąd i dokąd lecisz, możesz zaryzykować a jakby co to potem rzeczy z torby upychać do kieszeni a aparat wcisnąć do małego podręcznego. Ja kiedyś weszłam na pokład z kurtką w ręku, ściągacze na rękawach ściągnięte i adidasy miałam do rękawów powrzucane, bo kupiłam tyle pamiątek że mi miejsca na buty zabrakło 🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 października 2015 18:59
Dzięki, będę najwyzej kombinować 😀
[s]Pierwszy raz lece z Modlina i pierwszy raz lece Ryanairem. Czy na Modlinie jest strefa bezcłowa jak na okęciu i czy jest możliwość kupienia normalnego 0,5l alkoholu i przewiezienia go?[/s]
głupie pytanie, nie było tematu  😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 listopada 2015 15:16
Cholera, nie ma już lotów bezpośrednich do Marsylii 🙁
Jaki bagaż przysługuje na trasie Warszawa-Wrocław? Zawsze myslalam, że tylko podręczny i podróżowałam z samą torebką. Teraz kupiłam bilet i na karcie mam narysowane dwa bagaże. Jeden 35x20x20 i drugi 55x40x20.  🙄
Sonkowa, bo R. dołożył drugi podręczny. Pierwszym zawsze była taka mała walizka, natomiast wtedy nie można było mieć torebki np. Teraz można. Tylko trzymasz to raczej na kolanach.
To jest mała torebka po prostu, raczej się zmieści na górze albo pod nogami.
Czy mamy watek o Wizzair? Wyszukiwarka cos ze mna beznadziejnie wspolpracuje.... 😤
zen, pytaj tu, były rozmowy o wizzair też 😀
Wolalabym PW, nie bardzo chce publicznie pisac dokad sie wybieram, wiec jak ktos cos, to prosze o PW :kwiatek:

edit: bardzo dziekuje za odzew! :kwiatek:
To znowu ja 😉 Czy jest jakis limit wagowy duzego bagazu podrecznego w wizzair?
O ile wiem, jest tylko ograniczenie wymiarami. Tzn. człowiek ma móc sam umieścić większy podręczny bagaż w schowku nad głową, ale że jesteś silna, to nie wiem, czy to uznać za limit wagowy 😉
To spokojnie dam rade, nie zabieram jakiejs tony rzeczy, ale jak wracalam do Polski, to widzialam goscia odprawiajacego bagaz podreczny z limitem do 10 kg. Wydawalo mi sie to dziwne, ale moze w jego kraju (Azjatycki jakis) takie sa wymogi? No dziwne to bylo w kazdym razie..
U nas też jest 10 kg, ale nikt tego nie sprawdza dopóki pasażerowi bagaż nie sprawia kłopotu "wysiłkowego" 😉
Ja kilka razy leciałam już z zbyt ciężkim bagażem, ale nikt nigdy tego nie sprawdził.  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2016 09:52
Dobra, ma pytania z serii głupich 😁
Kupiłam bilety, wyświetlało mi się, że to akurat 2 ostatnie miejsca- lipa to taka czy faktycznie?
I miejsca- przydzielają losowo czy przy odprawie będę mogła wybrać razem? Opłaca się miejsca wykupować czy zazwyczaj dobierają obok siebie?
Człowiek leciał niedawno i wszystkiego zapomniał 😵 😂
Miejsca i tak są przydzielane dopiero przy odprawie, jeśli odprawiasz dwie osoby na raz to jeśli jest to możliwe, przydzielają miejsca obok. Zawsze możesz też skorzystać z wcześniejszego wyboru miejsc, tylko że w Ryanie akurat trzeba za to dopłacić. Nie wiem jak w innych liniach.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2016 17:34
Dzięki! :kwiatek: Kupowane razem, to chyba miejsca też będą razem 😀

Jak bardzo dziwne może wydać się celnikom 10 pluszowych koników w podręcznym? 👀 😁
ovca   Per aspera donikąd
17 maja 2016 20:57
Jak bardzo dziwne może wydać się celnikom 10 pluszowych koników w podręcznym? 👀 😁


nie bardziej niż 10 wibratorów albo 10 kilo surowego mięsa 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2016 21:22
A to luz 🤣
Rozumiem wibratory... Ale mięso? 🤔

edit: Wyszukiwarka mi szwankuje... 🙁
Jak wygląda przebukowanie biletu w Ryanair? Opłaca się? Czy lepiej od razu kupić nowy? :kwiatek:
Czy linia lotnicza może dowolnie zmieniać DATĘ wylotu nie informując o tym pasażerów? Lot mam już zabukowany, zapłacony, dziś rano dostałam jego potwierdzenie, a teraz wchodząc na stronę przewoźnika okazało się, że lotów tego dnia nie ma. Są dzień wcześniej...
Paulinka, prawdopodobnie wszystkie bilety na ten lot zostały sprzedane dlatego go nie widzisz.
Sprawdź potwierdzenie na mailu lub zaloguj się na stronie przewoźnika (jeśli zakładałaś konto)
Niestety nie, lot został przeniesiony, na dzień wcześniej i godzinę, która jest dla mnie niewykonalna bo nie mam na ten dzień urlopu... Właśnie pojawiła mi się informacja, że muszę go przebukować. A różnica w cenie tych biletów to po 92zł w każdą stronę.
Fajnie, zwłaszcza, że w obie strony płaciłam pierwotnie łącznie 96zł...
Sprawdz moze na airhelp.com czy przypadkiem nie przysluguje Ci odszkodowanie za takie dzialanie firmy. To lot czarterowy, prawda?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się