Styl western (dawniej kącik)

Wichurkowa   Never say never...
27 maja 2010 19:14
Na stronie PLWiR pojawiły sie schematy i informacje na temat zawodów ZK w Ugniewie🙂
A kto się wybiera na zawody do Karpacza w ten weekend? może mi się uda pojechać w roli widza oczywiście, tylko żeby pogoda dopisała bo teraz to tragedia  😵
Mógłby ktoś z westowców objaśnić mi co to dokładnie jest jog? Dlaczego się tak jeździ w weście? Czy jog występuje tylko w niektórych konkurencjach?
branka, jog o po prostu bardzo wolny kołysający na boki kłus, wiem, że jest w trailu i w pleasure, nie wiem jak inne konkurencje.

Tu filmik 🙂
http://www.ehow.com/video_2350073_transition-horse-from-walk-jog.html
No to, że wolny kłus(choć nie wiem do końca czy kłus, bo konie w tym idą nieregularne) to widzę, ale właściwie czemu tak się jeździ? Bo dla mnie to jak snucie się wygląda. Więc trochę nie ogarniam dlaczego taki chód robić? Czy to do czegoś np kowbojom było potrzebne? Nie wiem, może koń wolniej się męczy takim krokiem niż zwykłym kłusem?
jak się położy to w ogóle się nie zmęczy  😁
Haha rozwaliłeś mnie 🤣
Jak obserwowałam na żywo kiedyś takiego konia idącego "tym" jogiem, to aż się telepałam na miejscu, żeby nie krzyknąć - człowieku, ta jedź do przodu! Dla mnie to jest masakra jakaś ten - nie wiem - chód?
Anky trenuje pod okiem najlepszych - współpracuje z Bernardem Fonckiem i Ann Poels. Na marginesie to doskonała reklama dla reiningu, że kolejny dresażysta tej klasy zainteresował się konkurencją.
Natomiast jej wyniki dobitnie rujnują wyssane z palca teorie  ignorantów, iż każdy dobrze przygotowany jeździec klasyczny może wsiąść na konia reiningowego ad hoc i od razy wygrywać.
prawdziwi kowboje, którymi zapewne się czuje komisja sędziowska, nie mogła by do tego dopuścić...
a Anky generalnie potrzebuje westu, bo tu embargo na rollkur Jej nie zaboli.
każdy dobry jeździec może udawać kowboja, ale kowboj nie może udawać jeźdźca i przykład Anky potwierdza to w 100%
jog historycznie wziął się z pracy konia przy pędzeniu bydła. Jest to takie tempo w jakim kłusuje krowa 🙂 Faktycznie ma to być chód wolny elastyczny przyjemny do siedzenia, nie męczący dla jeźdźca i dla konia. Jeździ się tak w zasadzie we wszystkich konkurencjach technicznych. Dla koni AQH jest to chód naturalny. Natomiast NIE powinien on być nierytmiczny. Zaburzenia rytmu są błędem również u koni west, w każdym chodzie.
to może lepiej było jeździć na krowach? 😁...łaty fajne i rożki dwa dodatkowe w zapasie...
reining ma ściśle określone rodzaje wędzideł,  jak czegoś tam nie ma to znaczy że nie jest dopuszczone - rollkuru tam nie ma 🙂
to może lepiej było jeździć na krowach? 😁...łaty fajne i rożki dwa dodatkowe w zapasie...


Najlepiej byłoby jeździć na wrotkach, mniej by kołysało i nie trzeba się telepać na miejscu, żeby nie krzyknąć "ta jedź do przodu człowieku"  😂
reining ma ściśle określone rodzaje wędzideł,  jak czegoś tam nie ma to znaczy że nie jest dopuszczone - rollkuru tam nie ma 🙂

Jak widziałam konie trenowane u Jarmuły w Furioso, to rollkur byby dla nich miłą odskocznią i chwilą na rozluźnienie. Podejrzewam, że ten pan to Jarmuła nie był, tylko jego uczeń, jakiś taki lekko średni wiekiem, typowy kałboj z brzuszkiem i w obowiązkowym kapeluszu, koń wypięty tak, że żaden spłoszony klasyk jeszcze na coś takiego nie wpadł. Koń miał centralnie przypiętą mordę do klaty wodzami, zamotaną kilkukrotnie, pewnie dla efektu. No i to trwało, dobre kilkadziesiąt minut.
Przerażenie i bunt tego konia - bezcenne.

.......Jak widziałam konie trenowane u Jarmuły w Furioso, to rollkur byby dla nich miłą odskocznią i chwilą na rozluźnienie. Podejrzewam, że ten pan to Jarmuła nie był, tylko jego uczeń, jakiś taki lekko średni wiekiem, typowy kałboj z brzuszkiem i w obowiązkowym kapeluszu, koń wypięty tak, że żaden spłoszony klasyk jeszcze na coś takiego nie wpadł. Koń miał centralnie przypiętą mordę do klaty wodzami, zamotaną kilkukrotnie, pewnie dla efektu. No i to trwało, dobre kilkadziesiąt minut.
Przerażenie i bunt tego konia - bezcenne.


Widzę, że po naturalsach teraz dostanie się kowbojom 😎  Atmosfera na RV - bezcenna  😵
Alex, nie jest panem z brzuszkiem 🙂 raczej wygląda na zagłodzonego 🙂. Każdy ma swoich amatorów co wiedzą najlepiej 🙂
Wichurkowa   Never say never...
08 czerwca 2010 17:16
Zawsze sie znajdzie osob która myśli że potrafi pracować z koniem a jednak nie potrafi... Ale to nie tylko w westernie są takie przypadki.

W piatek wyjazd na zawody do Ugniewa😀 kogo spotkam?🙂

Dam parę zdjęć z ostatniej jazdy🙂
Amber:




Spinujący turbokucyk:



Wyginajacy sie turbokucyk hehe:
17-21 Czerwiec 2010 European Quarter Horse Amateur Team Cup 2010, Roleski Ranch, Stare Żukowice.
Za dwa tygodnie kolejne ciekawe spotkania. Bardzo się cieszę .
http://www.aqha.com/recreation/ride/rideinfo/061710poland.html
Ja byłam w Karpaczu w ten weekend na pucharze Karkonoszy w konkurenchach z bydłem. Jak zwykle, dla mnie wygrała Bonanza i p. Michał Żarnawski. 😍
A cielaki- jak cielaki. Chyba już się przywyczaiły do tego, że będą odganiane od stara i łapane, więc miały to wszystko głęboko w ...pod ogonem. 😎
[quote author=wiedźma link=topic=27.msg613839#msg613839 date=1276022486]
wygrała Bonanza i p. Michał Żarnawski. 😍
[/quote]

Jeśli chodzi o Red Bronco Bonanza to jest to wałach, nie klacz. Owszem Michał i Bonanza są niesamowici. Mam nadzieję, że mimo braku naszej ekipy ktoś zapewnił mu odpowiedni doping z trybun??🙂

A my byliśmy na zawodach w Czechach, kilka zdjęć:
Ania i KS Whizaway



Rafał i JM Little Reckless:


Klara Salkova i Smart Chiconita:


i takie o😉

[quote author=wiedźma link=topic=27.msg613839#msg613839 date=1276022486]
wygrała Bonanza i p. Michał Żarnawski. 😍


Jeśli chodzi o Red Bronco Bonanza to jest to wałach, nie klacz. Owszem Michał i Bonanza są niesamowici. Mam nadzieję, że mimo braku naszej ekipy ktoś zapewnił mu odpowiedni doping z trybun??🙂


[/quote]
O, przepraszam, nie wiedziałam. 😡 Wydaje mi się, że jako jedyne z Adą miałyśmy pojęcie z publiczności, o co chodzi w team penningu, dlatego też gdy robiłam zdjęcia (😉), krzyczałyśmy bez przerwy 'cielaki do linii!'. Na szczęście zawodnicy reagowali z odpowiednią szybkością.

Spodobało mi się, jak jedno dziecko krzyknęło 'Proszę pana, nie ta krowa!', bo faktycznie zamiast niebieskiej dołączyła jedna pomarańczowa. 😂
17-21 Czerwiec 2010 European Quarter Horse Amateur Team Cup 2010, Roleski Ranch, Stare Żukowice.
ODWOŁANE!
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
10 czerwca 2010 08:24
Tania, dlaczego? Kurcze już myślałam o odwiedzinach 🙂
Tuffy, pochwal się swoimi osiągnięciami i napisz jak było, no fotencje jakieś wrzuć jeszcze 🙂
Przedstawiciel PlQHA pisze tak /na wwr/
Niestety, z przykrością muszę to potwierdzić...
Wczoraj wszystkie osoby związane z tą imprezą dostały oficjalny list od Prezydenta FEQHA Poula Haukroga Møllera potwierdzający odwołanie zawodów z przyczyn niezależnych od organizatorów. Oficjalnym powodem odwołania jest zbyt mała ilość zgłoszeń...
Trochę szkoda, bo część drużyn z różnych przyczyn zrezygnowała ze startu w ostatniej chwili, na szczęście powiadamiając o tym organizatorów. Pod koniec sierpnia odbędzie się w Kreuth zebranie europejskich filii AQHA, na którym ma zostać podjęta decyzja o nowej formie i terminie rozgrywania Pucharu.
Tym samym najbliższymi zawodami AQHA Approved będą:
31 lipca - All Novice Show 2010
18 - 19 września - Mistrzostwa PLQHA 2010
Więcej informacji już wkrótce na www.plqha.com
ovca   Per aspera donikąd
10 czerwca 2010 09:04
Wczorak skończył się kurs przodowników PTTK w Nowym Jaworowie, prowadzony przez Wojtka Adamczyka.
Egzamin zdali wszyscy, w tym kilku forumowiczów, którzy, mam nadzieję, pochwalą się tutaj  🏇
właśnie zgrywam zdjęcia- zatem linka niedługo podeślę 😉
Pozdrowienia dla Wojtka od kolegów z nizin. No i gratulacje dla nowej braci Przodownickiej 😉
ovca   Per aspera donikąd
10 czerwca 2010 10:00
Jeszcze nie Przodownickiej- czeka ich jeszcze staż  😁

wrzuciłąm narazie trochę zdjęć, reszta w najbliższym czasie 🙂 http://re-volta.pl/galeria/album/799
ovca ja czekam na jakieś fotki Neriela z kursu na przewodnika 🙂
ovca   Per aspera donikąd
10 czerwca 2010 11:04
Ok, na specjalne życzenie 😉
a zdjęcia są tylko z dnia egzaminu- przyjechałam kibicować 😉


edit: jeśli chodzi o szkolenie z Ricardo, to gadałam dziś z organizatorem, wolnych miejsc z końmi już nie ma, słuchacze płacą 50 zł/ dwa dni
1-2 lipca pleasure i trail, 3-4 reining.
ja będę na pewno  😅
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
I mamy forumową Neriel 🙂
Ja bardzo żałuję że nie mogłam wziąć udziału w kursie  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się