Ochraniacze

Mam, jutro Ci podeślę 🙂 Co do łatwości czyszczenia tym bym się nie sugerowała, bo skóra w zaciskówkach jest typu NL, olejowana, nie chłonie wody i można je można śmiało myć w wodzie. No ale do pralki ich nie wsadzisz 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 maja 2014 20:39
Equi.dream, dziękuję bardzo  :kwiatek:

EDIT: A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jak wypada w nich rozmiarówka? Mój chodzi normalnie w skorupkach  rozmiarze FULL(np. BR, Lamicell). Miałabyś możliwość zmierzyć swoje?
Jakie ochraniacze polecacie na padok? Chodzi o cos trwałego, zarówno na zimę jak i na lato, żeby sie konisku nogi nie ugotowały. No i cena musi być tak maks do 120zl za komplet na cztery nogi. Myślałam nad horze brighton, tylko nie wiem czy nie bedą za "szczelne" jak na lato? Nie wiem czy nie lepsze bedą zwykle skorupki?

A oprócz tego- cos do 200zl Max na cztery nóżki do ciurania na treningach ? Lepiej szukać gorszych ale nowych czy polować na coś z wyższej półki ale używane?
Nikas treningi po płaskim, czy skoki się też zdarzają ? 🙂
Na konia, na którego skorupki Veredusa L są przyduże, brać Prestige T.Tec M czy L?  :kwiatek:
Nikas ze wszystkich tanich skorup te przetrwały u mnie najdłużeji w sumie wyglądają na nodze dużo lepiej niż np Eskadrony
http://www.gnl.pl/ochraniacze-horze-protec.html
Zdecydowanie skoki 😉
Ja mam dość duży problem z tymi padokowymi...nie wiem sama...
Dziękuje za podpowiedzi!
Mam, jutro Ci podeślę 🙂 Co do łatwości czyszczenia tym bym się nie sugerowała, bo skóra w zaciskówkach jest typu NL, olejowana, nie chłonie wody i można je można śmiało myć w wodzie. No ale do pralki ich nie wsadzisz 🙂


Masz moze te fotki? 😉
wichrowelove, mój koń nosi M Veredusa i T.Tech też M miałam, także rozmiarówka bardzo podobna moim zdaniem 🙂
Nikas, ostatnio na gwałt potrzebowałam ochraniaczy na padok, które nie tylko przetrwają mega błoto, ale też będą dobrze trzymały nogę i odciążały ścięgna, więc zdecydowałam się na KenTaury - dorwałam na promocji w Yard Equites - i jestem bardzo zadowolona! Przede wszystkim nie przegrzewają i nie odparzają nóg - nawet jak są całe nasiąknięte wodą to noga pod spodem nie jest zmacerowana i, co najważniejsze, nie przesuwają się, nie zjeżdżają, nie odpinają się. Rzepy zapina się po prostu na ochraniaczu, więc możesz je zapiąć dokładnie tak ciasno/szeroko/wysoko, jak potrzebujesz. Łatwo się je czyści - mimo mechatego wierzchniego materiału wystarczy przetrzeć je gąbką czy szczotką i już są czyste.

Co prawda nie są tanie, ale IMO warto zainwestować - inne kontaktowe z którymi miałam do tej pory do czynienia albo grzały nogi (Yorki i jakieś inne tanie), albo nasiąkały wodą i niemiłosiernie zjeżdżały (Eskadrony chociażby).

Jeżeli potrzebujesz coś na już i koniecznie musisz zmieścić się w kwocie 120 zł to zastanowiłabym się nad Yorkami ProAir - nie grzeją, nie odparzają, dosyć szybko schną, co prawda rzepy nie trzymają jakoś super mocno, ale w razie błota zawsze można by spróbować zabezpieczyć je taśmą izolacyjną.

Skorup na padok bym nie kupowała, chyba że koń wychodzi na godzinę - dwie, w przeciwnym razie nogi mogą się przegrzać a skóra odparzyć.
Jak dla mnie T-tech sa mniejsze niż Veredusy. Mój łoś nosi Veredus L zapięte na pierwszy kołek. Natomiast w L T-tech się nie zmieścił.
Użytkował ktoś?

http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/ochraniacze-przednie/skokowe/ochraniacze-przednie-york-pro-soft.html

Może znacie jakieś lepsze w okolicach 100zł  :kwiatek:?
Dzięki wielkie za podpowiedzi 😉 chyba zdecyduje sie na te yorki.  :kwiatek:
Angeel nie mam niestety i aktualnie, to nie wiem czy do stajni przed porodem dojadę ;(
Dramuta12 przyzwoite ochraniacze w tej cenie, ale mi to profilowanie zdecydowanie nie gra, coś dziwne jest. Zobacz sobie najtańsze kentaury-przody 79 zł
Jak wygląda rozmiarowka yorkow pro air?
L to dla słonia czy w miare normalny full?

dają rade na padok? Przez te dziurki nic nie włazi i nie obciera konia ?
moj dziad obtarl sie od neoprenu w zwykłych skorupach..
izkadul, nic nie włazi bo od spodu jest siateczka.
Nie wiem jak L, ale M moim zdaniem są dosyć sporawe - na konie ok. 150 cm w kłębie na długość są ok, ale są dosyć szerokie.
Mogę Ci je zmierzyć przy okazji jeżeli w czymś Ci to pomoże 😉
Jeśli będą czyste to nie powinny obetrzeć - już kiedyś pisałam że rekordowo zrobiłam w nich w upał kilkanaście kilometrów wierzchem plus ze dwie godziny oprowadzanek i nogi nie były ani spocone, ani zagrzane, ani ty bardziej w jakikolwiek sposób uszkodzone.
Orzeszkowa bardzo dziekuje za info  :kwiatek:

potrzebuje dla gada 170 ale noga raczej szczupła i nie wiem cz M czy L ... nie chcialabym zeby sie przekrecaly
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 czerwca 2014 07:58
Dramuta12 miałam te Yorki kiepskie rzepy i bardzo szybko się neopren strzępi. Z tej półki cenowej lepsze są Horze albo te
equi.dream, dzięki, popatrzę na kentaury 😉
lusia722tego się spodziewałam po tej cenie ;/. Dzięki tobie nie rozczaruję się przynajmniej, bo znajoma ma yorki i trzymają jej długo, ale inny model 😉.

A te polecacie (i te same tyły)?  :kwiatek:

http://www.gnl.pl/ochraniacze-kentaur-easy-jump-przody.html
Dokładnie o tych pisałam 😉 W dobrej cenie możesz też teraz dorwać komplet Horze Pro tec 😉
Teraz nie wiem czy wybrać te kentaury, hkm pro czy horze  😁.
Szczęśliwi posiadacze Horse Guardów, rozmiar full. Czy ktoś mógłby mi zmierzyć wysokość przodów i tyłów ? Z góry dziękuję 🙂  :kwiatek:
Izkadul ja mam yorki pro air jako padokowe właśnie i są rewelacyjne jak za tą cenę. Konie chodzą w nich ponad 12h i nic nie odparzają. Ja zakładam je nawet na mokre nogi (świeżo umyte po treningu). Przez te dziurki też nic nie wchodzi (a moje nie mają żadnej siateczki od spodu). Mają mocne rzepy. Co do rozmiarówki to M jest na normalnego, dużego konia. Na moją kobyłkę 167 z normalną nogą są akurat. A na drugą 162cm z drobną nogą M są za duże (za szerokie). L to chyba na słonia już.
Potrzebuję pomocy 😉

Szukam ujeżdżeniowych, wysokich ochraniaczy do codziennej jazdy.

Białe Horze Laval całkiem nieźle się sprawują ale absolutnie nie nadają się na co dzień.
Dla mojego obsrańca 😁 biały kolor całkowicie odpada. Codziennie szorowanie ochraniaczy wybielającym cifem bywa mocno uciążliwe. Może w takim razie jakieś brązowe?

Czy ochraniacze BR są wyższe niż te Horze? Bo te Horze zakrywają jedynie 2/3 nadpęcia.

tuch, a może Pro Meshe?
BRy pro max na tylnie nogi (L) wydają się dłuższe - mierzone z tyłu mają 27,5cm
York pro air już nie są produkowane, można je znaleźć jedynie w sklepach, które je kupiły kiedy były dostępne.
Burza Też o nich myślałam bo wyglądają solidnie. Tyle że są tylko 2 kolory: biały i czarny. Biały na co dzień niepraktyczny a czarny na czarnym koniu wieje nudą 😉

Potrzebuję ochraniaczy praktycznych czyli łatwych i szybkich w czyszczeniu, bez zbędnych ceregieli. Najlepiej, żeby można było je przetrzeć mokrą gąbką/szmatką i już. Jestem zbyt czaso-oszczędna żeby babrać się codziennie w pranie i suszenie.

marta_sz Dzięki. Zmierzę dziś dla porównania te moje Horze.
tuch, no to kicha bo poza tym tylko WW IMO są godne polecenia. Też czarne i białe 😉
Ach te dylematy 😁

Do tej pory najlepiej sprawdzają się do codziennej jazdy zwykłe strychulce skokowe.
Niezniszczalne, niezawodne i super szybkie w czyszczeniu.
Najprościej chyba będzie dokupić wysokie tyły.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się