Ochraniacze

A dlaczego nie? To jest zwykła rura z materiału z termożelem w środku z doszytymi rzepami.
zastanawiałam się czy nie będą za długie na przody, żeby koń mógł jakiś krok w nich w boksie zrobić 😉 Ale jak da radę tu super, dziękuję  :kwiatek:
Jak będą za długie, to założysz wyżej i schłodzisz też nadgarstki = profit 😉
mils   ig: milen.ju
06 czerwca 2014 20:06
Melduję, że doszły do mnie przody HKM Air, te dwukolorowe na kołki. Pierwsze wrażenie na plus. Nie wyglądają na jakieś bardzo pancerne, ale są lekkie, ładnie wykonane. Nie przekręcają się. W porównaniu do York Sportiva, to są sporo mniejsze. Na mojego Słonia Yorki były trochę za duże, HKM są na styk. Odniosłam także wrażenie, że guma w zapięciach jest mniej rozciągliwa niż w Yorkach.
Mi chłodzące życie uratowały przy ochwacie, mam takie materiałowe z kryształkami w środku, po namoczeniu chłodzą godzinami, w razie potrzeb jedne leżą w wodzie a drugie na nogach i zmieniam. Rewelacyjny zakup wg mnie. Znalazłam je, te
http://animalia.pl/produkt,24525,stassek-equicool-oklad-chlodzacy-1-szt.html
Tylko po kilku latach namiękają dobrych kilka godzin a schną tygodniami 😁 na użytek stajenny to na szczęście nie problem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 czerwca 2014 22:17
Klami tam w środku jest jakaś ciecz, która ma chronić nogę przed przegrzaniem, od wewnątrz po obu stornach na wysokości ścięgna jest takie wybrzuszenie żelowe i w środku tego żelu jest właśnie ta ciecz.

Anai eQuick.it

Nie wiem czy działają, ale wyglądają ładnie.
JARA obiecane wymiary prosoftów:
Rozm. L
-wysokość 30cm
-obwód wewnątrz 28-29cm (u góry i na srodku)
+rzepy 13cm (regulacja obwodu duża bo rzep zapinany bezpośrednio na ochraniaczu

Rozm. M
-wysokość 28,5 cm
-obwód wewnątrz 25-26 cm
+rzepy 13 cm
lusia722
A widziałaś je u kogoś czy w sklepie? Pytam, bo może można je dostać w Polsce 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 czerwca 2014 00:26
-Agi- na zawodach, mają je niektórzy zawodnicy z kadry 😀
Mam głupie pytanie  😡
Dzisiaj doszły do mnie ochraniacze yorka pro soft . Z wyglądu ok, ale skorupy wydaja się takie mocno elastyczne/giętkie. Czy to normalne?

Do tej pory mając ochraniacze od NN po eskadrony zawsze spotykałam się z twardszą skorupą  🙂
Jaki rozmiar ochraniaczy na pogrubionego hucuła, COB, czy raczej PONY? (145cm)
Czy takie byłyby dobre: http://allegro.pl/ochraniacze-york-cristal-przednie-2-szt-roz-m-cob-i4321299761.html
lub
http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/ochraniacze-przednie/skokowe/ochraniacze-jump-tec.html
Albo jakieś inne w podobnej cenie, ale takie by się od razu nie rozwaliły?  😉
Livia   ...z innego świata
13 czerwca 2014 09:14
Czy któraś z posiadaczek tych ochraniaczy Harrys Horse mogłaby je zmierzyć w obwodzie? Bardzo mi się podobają, ale boję się, że (jak większość niestety) będą za małe na nas  :kwiatek:
Livia  mam ten sam problem i też mi się te ochraniacze podobają 🙂 Pytałam w horse - trade, ale nie mają ich i czekają na dostawę. Szerokość ochraniacza w połowie mierzona po stronie wewnętrznej to 24 cm. Taką dostałam odpowiedź ze sklepu.
wera5510 ja na konia bardzo podobnej budowy (troszkę większego) używam Verseusów S. Zapinam na ostatni kołek, ale to były jedyne, od których mi się kobyła nie obcierała. Jeśli Yorki są podobnej wielkości co Veredus M to na moją były sporo za duże. 🙂
Livia   ...z innego świata
13 czerwca 2014 16:12
nefryt, dziękuję, niestety wszystko wskazuje na to, że będą za małe - chyba że dzięki gumom rozciągną się do 30 cm 🙂
Livia nie ma sprawy 😀  hahaha! ja też mam taka nadzieję! Ostatnio kupiłam Lamicell elite tez na kołeczki rozmiar L i niestety tyły - nie było szans zapiąć, a przody - ledwo na ostatni kołeczek, ale były tak ciasne, że problemem było uch rozpięcie! Siwy ma słoniowe nogi!!  Liczę, że te będą ok...
Użytkował ktoś -> Ochraniacze Kentaur "Reggina"?
Dzionka, ja mam zapinasz je jak rolki 🙂 pomysł fajny ale trzeba je porządnie czyścić bo jak dostanie się więcej piachu to się zacina. Ale jestem zadowolona są dobrze wentylowane.
crash, dzięki 🙂! A nie zużywa się ten mechanizm za szybko? Nie ściera się ten plastik od wielokrotnego zapinania? Waham się między nimi a HV polo na kołki i nie mogę zdecydować :/
Livia   ...z innego świata
14 czerwca 2014 09:18
nefryt, jak do ciebie dojdą, daj proszę znać jak się sprawują i czy wchodzą na nogi twojego konia 🙂
Dzionka Jak na razie jest z nimi wszystko ok i skorupki nie są porysowane chociaż w sumie używam je tylko latem. Szkoda że nie skorzystałaś z promocji w koniku jak było na wszystko -18% to jednak duża różnica przy takiej kwocie...
Dzionka, Eskadrony air sa tez w wersji na kołki.
Livia dobrze, ale dopiero będą w lipcu, więc jeszcze troszkę poczekam  😕
Ma ktoś może lub wie jak się sprawują te ochraniacze  ❓
http://pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Ochraniacze-Teddy-przednie/1166
Które ochraniacze są lepsze: Fair Play Pro czy York Pro Soft?
ash   Sukces jest koloru blond....
17 czerwca 2014 08:01
W Pasikoniku nadal 20% rabatu na ochraniacze skokowe. Dzionka zobacz ❗ Tylko do końca dnia!
W Pasikoniku nadal 20% rabatu na ochraniacze skokowe.

Po co ja weszłam w ten wątek 🤬 No ale zamówienie wyszło mi o 115zł mniejsze dzięki temu, nie mogłam sobie odmówić 😁
Słuchajcie, kochani. Szukam ochraniaczy, potrzeba mi coś na prawdę dobrego, dobrze chroniącego nogi. Najlepiej, żeby obejmowały całą nóżkę, a tyły były wyższe 🙂 co polecicie?
Czy ktoś ma dłużej kolorowe Softy Fouganzy? Widziałam na koniu, leżały jak skarpetki, jestem ciekawa jak w dłuższym użytkowaniu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się