Ochraniacze

Jak z jakością tych ochraniaczy?
http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/komplety/komplet-ochraniaczy-norton-competition.html
Kupiłam kiedyś jakieś "zwykłe" nortony i były koszmarne, ubrałam je raz i się pozbyłam  😁, ale może te nie takie złe?
a czy ktoś może ma te nortony competitor i mógłby podać wysokość przodów w rozmiarze FULL? Albo porównać do rozmiarówki veredusa olimpiców? 🙂 bede wdzięczna  :kwiatek:
Jakie wg was to najlepsze ochraniacze skokowe? Najlepiej chroniące ścięgna?
Dava   kiss kiss bang bang
13 grudnia 2014 11:13
Veredus Carbon Gel bez watpnienia  :kwiatek:
Dziękuję  :kwiatek: Może ktoś jeszcze ma jakiś swój typ?
Jak wypadają rozmiarowo ochraniacze Veredus Olimpic w porównaniu do starego modelu Pro Light?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 grudnia 2014 18:59
Cobrinha, ja miałam ProLighty M i Olimpici też mam M
Cobrinha, bardzo podobnie (identycznie?) M w Pro Light = M w Olimpikach

Dziękuję  :kwiatek: Może ktoś jeszcze ma jakiś swój typ?

EQuick też są niegłupie  😍
Podlinkujesz? Bo nie mogę znaleźć..

A jak się ma Carbon Gel do Carbon Gel Vento?

no i co z ochraniaczami Kentucky itd? najlepsze veredusy?
dzięki, teraz tylko pytanie które najlepsze 😉
episode, zależy do czego i dla kogo...
do skoków, potrzebuję naprawdę topowych ochraniaczy
episode, co to znaczy topowe
Topowy jest Mercedes , Ferrari czy Porsche?
Wielkie dzięki dziewczyny 🙂
na małym przody L dopinają się w Light niemal do końca - jest jakieś 2cm przerwy z przodu, co nie jest najgorsze bo Lki lepsze na wysokość
ale tyły L nam latają więc muszę oscylować zatem w M.
Szukam po prostu najlepszych ochraniaczy, nie takich, które ja lubię. Nie znam tych equick także nie wiem czy są gorsze/lepsze/porównywalne z veredusem.
episode, są hm... inne po prostu. Nie wiem czy gorsze czy lepsze - inne...
episode, ja mam Olimpici i Gel Vento. faktycznie w Gel Vento nóżka się nie poci, ale drugi raz bym ich nie kupiła, bo pod kranem ciężko umyć = tymi dziurami wlewa się woda...

dziękuję  :kwiatek:
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
13 grudnia 2014 22:15
Episode - Czy to mają być ochraniacze na prezent czy dla Ciebie??
Postaram się pomóc:

Veredusy - stara topowa uznana marka najlepszy model to:
                   1) CARBON GEL - znane i cenione dlatego ma je co 2 os na zawodach 😉 najbardziej klasyczne
                   2) CARBON GEL VENTO - nowszy model mają inny design (jak dla mnie trochę kosmiczny). Posiadają otwory, które mają chłodzić ścięgna aby się nie przegrzewały

equick - chyba dopiero od tego roku dostępny model (i firma - mogę się mylić) w każdym razie jest to NOWINKA - najnowszy krzyk mody i raczej mało kto je jeszcze ma na zawodach (nie każdemu się też podobają). Ten żel od tyłu podobno ma chłodzić ścięgno podczas pracy.

Prestige- już chyba trochę wyszły z mody ;P (moja opinia)

Kentucky - cóż ... za wiele o nich powiedzieć nie mogę bo oglądałam je tylko w sklepie. Zwróciły moją uwagę pomarańczowe wstawki (wtedy miałam fisia na punkcie połączenia pomarańcz -czarny 😉 - mnie osobiście jakoś nie przekonują.)

Eskadron
- Flexisoft Pro Safe Memo też można spotkać na zawodach model też ma już trochę lat 🙂

    Są jeszcze ochraniacze skórzane (u mnie odpadają bo są w większości zapinane na setkę małych paseczków a mój koń lubi sobie potańczyć przy ubieraniu.) lub z wełną w środku. Tych z wełną nie polecam (chyba, że ktoś ma za dużo czasu wolnego lub jego ulubionym zajęciem jest czyszczenie ochraniaczy i nie przejmuje się, że skutek końcowy jest często mizerny. )

    Nie ma czegoś takiego jak najbardziej topowe bo modeli jest sporo w mniej więcej w tej samej "elitarnej" stawce cenowej. jeśli miałabym porównywać do samochodów to:
1) CARBON GEL - Porsche 911 Carrera 4S
2) CARBON GEL VENTO -Porsche Carrera GT
3) Equick  - Lamborghini Veneno
4) Kentuck - był taki model chyba fiata sygnowany przez Porsche😉. Jak dla mnie robione trochę na wzór Veredusów.


PS. Warto nadmienić najnowsze doniesienia z wet -> owijki, pełne ochraniacze itp są złe bo przegrzewa się ścięgno co może doprowadzić do kontuzji.
      Szczerze nie wiem ile w tym ręki producentów ochraniaczy a na ile faktyczne spostrzeżenia lekarzy.

Powodzenia! 🙂
Dziękuję, ochraniacze dla mnie 🙂 Prawdopodobnie zdecyduję się na Carbon gele, z tego co piszecie nie ma potrzeby dokładać na vento, ale jeszcze zobaczę. Skoro equick to nowinka, ciekawe jak z wytrzymałością po dłuższym czasie. Jeszcze raz dziękuję :kwiatek:
episode ja mam carbony i szczerze je polecam 🙂 moim zdaniem vento niewiele się  różnią a są znacznie droższe,szału nie robią o tak powiem 😉 za to equick słyszałam że ma bardzo dobre opinie i że to jest szał zagranicą i sama zastanawiam się nad nimi 🙂 póki co myślę że carbony jak najbardziej Ci wystarczą 😉
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
13 grudnia 2014 23:53
Nie wiem czy chcesz kupić na 4 nogi ale jeśli tak to polecam przody Carbony, tyły olympus (dla mnie nie ma większej różnicy w tyłach więc po co przepłacać) 😉
http://animalia.pl/produkt,29295,553,waldhausen-ochraniacze-premium-tylne-2-szt.html ktoś może miał, całkiem przyjaźnie wyglądają?
Generalnie szukam czegoś podobnego, żeby się dało kupić same tyły na kołki i żeby nie kosztowały 300 zł.  😁
Nie wiem czy nie lepiej pójść w znane i lubiane Lamicelle Elite, jeżeli szukasz ochraniaczy tego typu.
Czy może ktoś posiada takie ochraniacze i może się o nich wypowiedzieć? Warto czy nie?
http://www.mksklep.pl/tekna-ochraniacze-przod-p-5481.html
http://www.mksklep.pl/tekna-ochraniacze-tyl-p-5482.html
Słyszałam, że ochraniacze York Cristal wypadają dość zawyżone, ale czy bardzo? Czy dla konia o nogach coba przypasują M'ki?
xymena przody wypadają ok ale tyły mogą być duże :P
PATRYCJA10822 dzięki piękne na info :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się