siodło ujeżdżeniowe

No i co w związku z tym?
czy ktoś testował już siodło Prestige ROMA?...
Jaka jest wasza opinia o siodle Wintec 2000? bardzo pilne!😉
Anaa- ja testowałam, gorzej od romy to mi się tylko w stubbenie juventusie D siedziało  😂
Kentaur Athen (polska wersja nazywa się Artemis).
Siedziałam już w nim raz co prawda,a le chciałabym też poznać opinie innych, bo dziś je mierzę 🏇
hufeisen, oj to słabo strasznie :/ widocznie stąd ta cena, eh... a wygląda ładnie, jedna tybinka i wgl.
No nic, może przetestuję w weekend...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 marca 2012 17:09
Ale Roma chyba jest dwutybinkowa, Dressage Dream jest jednotybinkowy.
Koniczka, nawet na pewno 😉 - Roma to najtańszy model Prestia, pomijając Lucky.
tak, tak Roma jest dwutybinkowa 😉 jakość słaba..  🙄
no nic, może uda mi się wypróbować w weekend... zobaczymy...
Ja tam miałam to siodło w rękach - nie uważam, żeby jakość była słaba. Siodło dobrze wykonane - nie ma się czego czepić. Na pewno nie musiałybyście się czepiać delikatnej cielęcej skóry 😉.
Natomiast trzeba pamiętać, że jest to model zastępujący te najtańsze modele wcześniejsze - Hippos, Modena. One też miały sporo mniej zwolenników niż droższe modele 😉. W sumie trudno oczekiwać, że siodło za ok. 4000zł będzie tak samo dobre jak to za 8000zł 😉. Bo w sumie po co by się kupowało te lepsze?
Anaa, jeśli uda Ci się pojeździć w tej Romie, napisz  o wrażeniach. Zastanawiam się właśnie nad tym siodłem lub passierem gg.
Doradzicie cos? Czysto teoretycznie. Jaki powinnam miec rozmiar siodła? Bo ze ze skracaną tybinką to nie podlega dyskusji, ale wiadomo jak na rynku wtórnym z tym jest.
Mając Optimaxa 17 czasem myslałam ze powinnam miec 16. Mając teraz 16 mam okazuje sie ze mój tyłek nie jest jednak tak mały jak w moich wyobrazeniach....
Które było "mniejsze zło"?
Pierwsze dwie foty 17, pozniej 16.
Druga w oficerkach ktore były z milionem wkładek wiec dodawały pare cm na wysokosc
Pierwsza jako najlepszy 'kwiatek' i wlasnie wrazenie za duzego siodła np przy wyciagnieciach...
Moim zdaniem 16, w 17 masz ten sam problem który ja miałam w za duzym siodle-strzemiona leciały do przodu, musiaałm do nich sięgać.Zobacz na tych pierwszych zdjeciach jak pusluska ida ci do przodu.
Evson, wiele zależy od siodła. Gdybyś miała porównanie między Optimaxem 17 a Optimaxem 16, nasza opinia mogłaby być bardziej miarodajna. Tymczasem niby 17" to 43,18 cm, a niestety to tylko teoria 🙂
może byłoby łatwiej, gdyby nie były w 17 za długie strzemiona...
Tak czy tak w tej 17'' masz ogrooomnie dużo miejsca. Jaka by 16-tka nie była to spokojnie się w nią zmieścisz i będzie dużo lepsza. Na tych dwóch zdjęciach poniżej niewiele widać, ale z tego co widzę to tam jest miejsca akurat.
Dzieki za opinie  🙂 Faktycznie to pierwsze zdjecie z 17 to jest juz takie extreme, miedzy innymi to zdjecie nakłoniło mnie do szukania innego siodła jak zobaczyłam jak sie sprawy maja  😉 Czesto jeździłam w duzo za długich bo wtedy wydawało mi sie ze jednak wiecej tej łydki z poza tybinki bedzie miało szanse wystawac...
w tej 16 jeździ mi sie bardzo dobrze wiec chyba jednak zostane przy tej opcji. 16' Optimaxa byłaby marzeniem, ale nie spotkałam sie jeszcze z używka.
Czy ktoś kojarzy, co to za firma? Siodło jest chyba dość wiekowe, pewnie któryś z modelów dedykowanych poniakom, ale z uwagi na mikro wymiar całkiem zacnie mi się w nim siedziało. Niestety wszystkie nazwy i informacje na tybince są zatarte i kompletnie nieczytelne. Sommer?

edit- to stary euroriding na 100% 😉


rtk, ooo, dzięki, tak mi się to z euroridingiem na maksa kojarzyło, ale oni zawsze znaczki farbowali - najpierw czerwony, potem niebieski. Widać tutaj kolorki już oblazły 😉
quantanamera, nie, nie oblazły - przed erą kolorowych mieli także bezbarwne 🙂. Sama miałam takiego wiekowego diamanta.
Mam pytanie mam wintec isabell ale mam problem z popręgiem tzn.z jego długością 🙁 popręg od wcześniejszego siodła jest za krótki  😲 w tym modelu są krótkie tybinki i tak jak mierzyłam to na mojego wielkoluda potrzebuje 105cm , czy wiecie może czy wintec ma takie długie popręgi ? A jak nie to może coś polecicie  . z góry dziękuje  😀
Może taki poniakowy? Swoją drogą 105 cm, to chyba jakis niezły wielkokoń musi być  🤣

http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-popreg-neoprenowy-p-1817.html  ten jest do skokówki, ale tez będzie do ujeżdżeniówki pasować
No też jestem w lekkim szoku  😲wcześniej w ujeżdżeniówce kentaur miałam popręg 90 cm i był ok a przy tym siodlet 15 cm brakuje  😕
Anettt, Isabelka ma krótkie przystuły po prostu - jak w siodłach wszechstronnych i trzeba dużo dłuższy popręg - kup normalny skokowy tylko właśnie na małe konie - 105-110cm.
Masz rację epk dziękuje za radę  😀 tak właśnie zrobię
I znowu ja  😡 rozstaw łęku w kieffer 33 i 34 to jakie cyfry ?  mierzyłam siodło na swojego konia i pasuje 1 i 2 ale na ebayu piszą 33 , 34 , 32 🙁 
Wg tego co mnie sie udało zmierzyć to 1 odpowiada 32-33.
Dziękuje bardzo Palemka  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się