Koniki polskie

gratulacje  😀 jeśli chodzi o pontony to w Tesco można kupić w promocji i z Konikiem Polskim spędzić cały czas nad wodą po zawodach oczywiście . I jeszcze raz przepraszam te osoby które poczuły się urażone  😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta
hafi, w jakim celu to napisalaś?
🚫 Nie róbcie off topu w każdym temacie. ;/.
sorry, ale nie moglam sie powstrzymac. hafi atakuje zbyt rozlegle a ja tak uwielbiam jej inteligentne odpowiedzi... 😉
Happiowa   córka grabarza
23 sierpnia 2010 19:02
Hafi,

nie wiem o co Ci chodzi, nie będę wnikać w Twoje głupie komentarze. Najwidoczniej zazdrościsz, albo Ci się nudzi.
Ale to już nie moja sprawa 🙂

A żeby nie robić off topu:

Ostatnio jak byłam na zawodach to startowała dziewczyna na kn (lub czymś podobnym 😉 ) i nieźle wymiatała 🙂
ushia   It's a kind o'magic
23 sierpnia 2010 19:05
Ja lubie kn - charakterne diabełki są 😉
Tam gdzi erobilam kurs instruktorski maja takiego - jak wsiada ktos kto umie to koles chodzi jak zloto, skacze bosko! A jak wsiadzie kalarepa to ani pol kroku nie bedzie  😉
hafi? po co to?  🤔

Nie rozumiem dlaczego większość ludzi nie wierzy, że kny potrafią dobrze się zaprezentować na czymś więcej niż polu/rajdzie.
Aktualnie jestem w trakcie kursu w naszej stajni (natural wraz z ujeżdżeniem) ze znaną i szanowaną trenerką z Warszawy, która dziś powiedziała mi podnoszące na duchu zdanie "ten konik ma predyspozycje do rewelacyjnych czworoboków".
Od rana chodzę cała w skowronkach, bo ostatnie zawody troszkę mnie dobiły 😉
W ogóle, to powiem Wam, że nie ma to jak wygadany trener, który non stop mówi i mówi z sensem i mówi to co myśli 🙂 Owa pani wybiła mi z głowy myśl, że niestety mój konik nie ma szans na wyższą ocenę niż 6, czy 7.
Tak więc, kochana hafi i inni,  możliwym jest przejechanie na knie czworoboku na 8 🙂 Happiowa, gratulacje  😅


wierzę bo każdy koń ma zdolności jesli tylko je potrafimy wykorzystać .... dlatego warto aby nie przekreslac danej rasy ,ze sie nie nadaje do sportu itp.... każda rasa jest w pewien sposób wyjątkowa ,ale jeśli ktoś nie wie a wypowiada się ,,ta rasa do niczego sie nie nadaje'' to przekresla wszystko . Mam nadzieje ,że koniki polskie dorównają w pewnym stopniu innym koniom w tej grupie np. DRP pod względem sportowym i mam nadzieje ,że koniki polskie i ich właściciele bedą mieli możliwość pokazania swych koni i nie będą ignorowani i oczerniani 😉
a sama je oczerniasz wiec gdzie tu sens?
nie oczerniam katka tylko napisalam jakiego ,,koloru'' są (maści) i tyle przecież takie są tak jak gniady jest brązowy i tyle ,na kolor nie ma się wpływu np. jesli ktoś jest murzynem to przeciez nie jest inny od białego ....  😉
nie oczerniasz? a gadka o pontonie? wskazuje ze nie wierzysz, ze mogl zrobic dobry czworobok....
to nie oczernianie przecież zdanie nie dokończone ,a jak ty tyle postów napisałaś o Haflingerach w których wyśmiewasz konie to co nie czujesz się winna ? dziwne ze komuś wytykasz a sama nie widzisz co ty piszesz.... dziwny przypadek. Ja uważam ,że to obiecujące konie - koniki polskie tylko trzeba w nie uwierzyć ,a nie przekreślać
Dla mnie wypalenie z tekstem o pontonie było wybitnym zanegowaniem dobrej oceny kn.  Napisany do osoby, którą cieszy sukces jej oraz jej podopiecznego pokazał tylko poziom osoby piszącej.
wlasnie... ale wystarczy w jej mniemaniu edytowac i po sprawie...
katka jak dobrze mieć takiego prywatnego szpiega jak ty  😜
do uslug  💃
uwziełas sie na mnie i tyle rób co chesz ale to jest jak na tak mądrą osobę nie mądre.... śmiesznie brzmi ale prawdziwie  🙄
hafi, jesli katka, sie na ciebie uwziela, to musialas jej mocno nadepnac na odcisk, bo jest to jedna ze spokojniejszych i bardziej stonowanych osob tutaj.
katijawiesz może to przez tą rase co ja preferuje.... hmmm 😕
a w watku obok piszesz ze brak mi inteligencji... zaczynam sie gubic
hafi, mysle, ze to nie przez rase. wogole to mozesz sobie znalezc uzytkowniczke bladek. zobacz sobie np na komentarze pod jej zdjeciami. ona ma haflingera i wszyscy sie tym konikiem zachwycaja tu na forum. mysle, ze nie rasa jest tu problemem.
katijaja chce się zmienić na re-volcie bo przecież każdy chce być akceptowany i wredne komentarze mnie bardzo przygnębiają  😕
wystarczyloby miec normalny start...
edit: widze, ze hafi juz bladka znalazla, i w dodatku zdazyla sie przypiac do jej haflingera. bosssko  🤔wirek:
katijaczy ty musisz wszystko komentować i do tego z taką dygresją....?
Aby przywrócic do pinu ten temat dodam kilka fot z X Świeta Konika Polskiego w Wojnowie
Foty autorstwa Beaty Gan Wielkie dzięki :kwiatek:
Hmmm. Do nas ostatnio trafiła (dokładnie wczoraj) 4-letnia klaczka kn.
Zdziwiłam się niesamowicie.... Bo jest maści jasnokasztanowatej!
I dokładnie to ma napisane w paszporcie, rodzice myszaci, a Marchewa normalnie ruda jest 😀 I oczywiście opisana jako kn.
Miała robione badania markerów genetycznych i wszystko ładnie potwierdzone.

I zapytam jeszcze, czy zna ktoś konie hodowli z przyrostkiem -T? Zapomniałam nazwisko tego pana, jego właśnie hodowli jest klaczka i zwyczajnie jestem ciekawa  :kwiatek:

Czy taka klacz jest od razu eliminowana z hodowli? Oboje rodziców mają wpisy do ksiąg i pełne pochodzenie.
Od razu piszę, że jestem kompletnym laikiem co do tej rasy, mimo że przez moją stajnie przewinęło się kilka koni tej rasy... Ale dopiero co teraz właściwie jakoś zaczęłam się tym interesować. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi!

W ogóle z obserwacji... to wydaje mi się, że kn'y mają charakterystycznie... niespokojny pysk? Zupełnie tak, jakby był to bunt na próbę jakiejś kontroli nad nimi? Jak scharakteryzowalibyście konie tej rasy? Nie ma co generalizować? Czy jednak mają jakieś cechy wspólne (oprócz pręgi, bo z tego co widzę, to nawet z maści potrafią być wyjątki  :lol🙂?
Podbijam pytanie Maei - co z rudymi konikami polskimi?
Koleżanka nabyła niedawno takiego cudaka -> z pochodzenia czysty konik polski, rodzice myszaci i konikowaci, koń wygląda jak konik polski, ale.... jest kasztanem. Z białymi skarpetami.
moze to byla jakas wpadka, a ze oficjalnie kryta byla kobyla kn'em to wpisali kn?  😵
[quote author=galopada_ link=topic=328.msg736544#msg736544 date=1287060967]
moze to byla jakas wpadka, a ze oficjalnie kryta byla kobyla kn'em to wpisali kn?  😵
[/quote]

"Moja" miała badanie markerów genetycznych, więc raczej o wpadce nie może być mowy? Do tego pełne pochodzenie.
To jakiś "wybryk" genetyczny?  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się