Siodła crossowe

Ja mam takie(może głupie)pytanie: czy siodła crossowe a rajdowe to to samo?bo daw mag, pleszew, w swojej ofercie mają właśnie rajdówki, tylko różnią się one od tych wstawianych tu siodeł że mają ławki.
zupełnie co innego, wręcz skrajnie co innego- śmiało można się zabawić w "znajdź 10 różniących szczegółów"
Rajdowe to rajdowe - do rajdów. Crossowe do skakania crossów.
Puma, dokładnie takie samo.
a wiesz Lotna- tak wiele razy oglądałem stronę siodeł CWD a jakoś nigdy nie wszedłem w zakładkę 2G  🤣

My jesteśmy własnie po rozmowach ze specjalistą od włókien carbonowo-cevlarowych itp.  🏇
Bogdan, trzymam kciuki  😅
Bogdan, ja tam czekam, aż zrobisz jakąś fajną ujeżdżeniówkę na tych Twoich nowych terlicach 🙂
I to też taką troszkę krótkonożną 😀 Trzymam kciukasy Bogdan!
Dzięki Dziewczyny!
Temat ujeżdżeniówek również jest w trakcie przygotowań- potrzebuję jednak troszkę na to czasu. Na razie chcę odchudzic wrotkowe siodło, aby jego waga spadła z 5 na 4 kg ( przy czym 5 kg to i tak bardzo mało- ale siodła mają byc HI-TECH i już)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 października 2010 19:35
Bogdan, jakie ujezdżeniówki,pół stajni jeździ we wrotka siodle,bo nie może się doczekać na swoje,a ty tu już drugą srokę za ogon chcesz ciągnąć...nu nu nu....  🤬 a wrotka sama odchudzę  😎
Ktosina to się dzieje w tzw." międzyczasie" - na razie zbieram informacje:
jakie siedziska są preferowane, jakie tybinki itd. Spokojnie - jak nic nie wyskoczy to siodło do Marysi wyleci jutro, pojutrze zajmę się siodłem Pauliny, potem....muszę spojrzec w zeszyt. Po Jaszkowie- to doszły kolejne zamówienia  😀

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 października 2010 19:50
a gdzie Asia od Madryta?
Jeszcze nie dzwoniła.
Wrotki, w tym siodle jeździłeś? http://www.beval.com/Products/Butet-Cross-Country/4726000.aspx  z ciekawości pytam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 grudnia 2010 12:29
Bogdan, odpowiem za wrotka,jak wróci to potwierdzi...może nie do końca w tym modelu,ale bardzo podobnym (niestety chwilowo nie mam lepszego zdjęcia):


Butet generalnie robi jeden model siodła krosowego w danym okresie,zdaje mi się,że wrotki ma trochę starsze
Dziękuję Ktosina, czyli przypuszczalnie robią tylko lifting bo baza jest bardzo dobra.

ps. ale ceny to mają obłędne  😜
Wiem, że troszkę inny był cel wątku, ale... widzieliście Daw-Maga "Leopard"? A może ktoś ma i mógłby coś napisać?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 grudnia 2010 09:26
halo, generalnie wszystkie monoflapy wyglądają na pierwszy rzut oka tak samo...czy Butet wstawiany przez Bogdana,czy Devocoux'u, mój Equipe czy BH Contact wersja wrotki 😉
ważne jak siodło jest zrobione,czym wypełnione,jak rozstawione i umiejscowione są kliny...siedziałam w kilku mono - i na przykład siodło zrobione dla wrotka który jest ode mnie znacznie wyższy to dla mnie kombinacje z długością puślisk,by znaleźć się w nim...siodło,które jest upgradem wrotkowego pierwowzoru,zrobione dla podopiecznej wrotka,która jest mniej więcej mojego wzrostu i ma trochę innego "grzbietem" konia jest dla mnie optymalne - trochę twardsze (ale ma je krócej,więc nie wiem,ile to kwestia wyjeżdżenia,a ile własciwości siodła - a jeździłam przecież już w Siegfriedzie Stubbena,to mam porównanie 😉 ),ale też bardziej okrągłe i z inaczej ustawionym klinem na tybince - wolę wersję Izy 😉
Za to właśnie cenię produkty Bogdna - są robione i dla koni i dla ludzi - tak jak equipe robi pod kątem dopasowania do konia,tak Bogdan dba o parę - od puślisk z odpowiednią długością i odpowiednią ilością dziurek,poprzez fantastycznie wyprofilowane popręgi (Iza znów ma super!),po siodła,które dla mnie są jeździeckim odkryciem....nie siedziałam co prawda w siodle,które przyszło dla Pauliny od folbluta...ale z niecierpliwością czekam na kolejne 2 które mają być w przyszłym tygodniu w stajni....

halo - zaatakuj Bogdana na pw,myślę,że podzieli się techniczną wiedzą pomiędzy wszystkimi wymienianymi w wątku monoflapami...
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
18 grudnia 2010 12:31
Wiem, że troszkę inny był cel wątku, ale... widzieliście Daw-Maga "Leopard"? A może ktoś ma i mógłby coś napisać?

Zakupiłam dwa miesiące temu dla mojej młodej klaczki.Jestem wielką fanką tego siodła.Na mojego wałacha mam stubbena edelwaisa,i zawsze myślałam że tylko to siodło będę uwielbiała,leopard dla mnie jest jeszcze lepszy.Nie jestem zawodniczka wkkw,jedynie wielką fanką tej konkurencji,ale moją klacz jeżdzi teraz zawodniczka wkkw,i jest pełna uznania dla leoparda,szczerze polecam,niezwykle lekkie i solidnie wykonane!Bardzo dobrej jakości skóra  💘
Ponia   Szefowa forever.
18 grudnia 2010 15:23
[quote author=halo link=topic=34040.msg813086#msg813086 date=1292635191]
Wiem, że troszkę inny był cel wątku, ale... widzieliście Daw-Maga "Leopard"? A może ktoś ma i mógłby coś napisać?

Zakupiłam dwa miesiące temu dla mojej młodej klaczki.Jestem wielką fanką tego siodła.Na mojego wałacha mam stubbena edelwaisa,i zawsze myślałam że tylko to siodło będę uwielbiała,leopard dla mnie jest jeszcze lepszy.Nie jestem zawodniczka wkkw,jedynie wielką fanką tej konkurencji,ale moją klacz jeżdzi teraz zawodniczka wkkw,i jest pełna uznania dla leoparda,szczerze polecam,niezwykle lekkie i solidnie wykonane!Bardzo dobrej jakości skóra  💘
[/quote]
Samba Bati, fajnie wygląda to siodło, ile kosztuje nówka ?
Dziękuję, Samba Bati  :kwiatek:
Ponia, http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32&products_id=4025  🙂
Ktoś, zapewne będzie albo-albo, ale z decyzją zejdzie mi do wiosny  🤔 Dzięki za dokładniejszy opis obserwacji  :kwiatek:
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
18 grudnia 2010 22:38
Ponia!U pani Ani w Miszewie 3800 zł.,wersja delux,czyli wszystkie materiały importowane. :kwiatek:
[quote author=Ktoś link=topic=34040.msg813185#msg813185 date=1292664410]
halo,
Za to właśnie cenię produkty Bogdna - są robione i dla koni i dla ludzi - tak jak equipe robi pod kątem dopasowania do konia,tak Bogdan dba o parę - ..
[/quote]

Tylko w kwestii formalnej:

Equipe dla jeźdźca:

- różne rozmiary siedziska - oczywiście co pół cala,
- różne długości oraz kształt tybinek 4 długości i 4 kształty dla każdego siodła - 16 kombinacji,
-klocki - mamy paletę klocków i docelowo każde siodło może zostać zrobione z wybranym bloczkiem,
- szerokość siedziska może zostać zmieniona,
- kolory siodeł - wersja platinum w 4 podstawowych kolorach światowego jeździectwa,
-metalowa tabliczka z wybraną grawerką....




Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2011 14:34
sebas_tian, Jakbyśmy znali się od wczoraj,Włosi zawsze robili piękne,łapiące za oko siodła,torebki,buty,auta...nie odbieram equipowi cech o których piszesz!ale poza tym,ze jestem sportowcem amatorem,jestem tez kobieta!I want more! Marzy mi się Siodlo w kolorze oficerek,a nie mam zamiaru startować w brązowych jak co druga ;-)
Ja oczywiście twój skrót myślowy odczytałem prawidłowo ale wiesz ostatnio podczas pasowania ktoś mnie zapytał "to jak to jest z tą długością tybinki ... bo na forum piszą, że się nie da"

A to tylko takie nieporozumienie. Skoro wiemy, że tylko "Bogdan" może to załatwić  to w takim razie trzymamy Cię za słowo i czekamy na twoje kolejne siodło CH Contact w kolorze granatowym - mam nadzieję, że "forum" też czeka na informację o twoim kolejnym spełnionym śnie.

I chyba więcej na ten temat nie warto pisać bo szanowni zarządzający wątkiem zaraz dadzą nam po uszach.



Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 stycznia 2011 21:11
sebas_tian, czemu wydajesz kolor moich marzeń? 🤬

nie twierdzę że tylko Bogdan,twierdzę,że tylko Bogdan jest to w stanie zrobić w budżecie,który jest dla mnie do przyjęcia.nie zaprzeczysz przecież,że co dobrego by o equipie napisać,nie możesz przyznać,że to siodła na każdą kieszen,które można kupić bez większego uszczerbku dla finansów.Equipe to siodła z wyższej półki,mylę się?
[quote author=Ktoś link=topic=34040.msg848890#msg848890 date=1294780265]
sebas_tian, czemu wydajesz kolor moich marzeń? 🤬
[/quote]
oj tam🙂 nietrudno było się domyślić🙂 swoją drogą ciekawa jestem wyglądu takiego siodła🙂
Panie Sebastianie- na jakiej podstawie Pan uważa,że nie wykonam takiego siodła? Mam wiedzę, mam doświadczenie, wiem jak to wykonac i jestem w stanie wykonac siodło takie jakie klient sobie wymarzy. Ilu zna Pan takich ludzi? Z doświadczeniem w zakresie rymarstwa, siodlarstwa i jeździectwa ( od dzieciaka jeżdzę konno,jeździłem sportowo konie- żyłem z tego)? Czy wie Pan ilu pracowników CWD jeździ konno? a ilu pracowników jeździ konno w innych firmach rymarskich? mówię tu o polskich producentach? Ilu jeźdźców testowych ma firma CWD?a ile jeźdźców testowych mają firmy polskie?
Inaczej robi się siodło na indywidualne zamówienie, gdzie bierze się pod uwagę budowę konia i jeźdźca, a inaczej jest  z siodłem z masowej produkcji, gdzie dopasowuje się gotowe siodła do konia.
A jak nie pasuje trochę to matesa wrzucimy i wszystko gra- niby.
Ja nigdy nie obrzucałem błotem innych firm tudzież nie podważałem ich kompetencji. Wręcz odsyłałem niektórych klientów do konkretnych firm polskich, bo akurat takim tematem się nie zajmowałem.
Nie jestem dla Pana zagrożeniem, Pan jest przedstawicielem drogiej aczkolwiek bardzo dobrej firmy.
A firma nie nazywa się  CH Contact, ale HB Contact.
[quote author=Ktoś link=topic=34040.msg848890#msg848890 date=1294780265]
sebas_tian, czemu wydajesz kolor moich marzeń? 🤬
[/quote]przecież ono nie ma być granatowe, a kruczo czarne, czyli czarne, ale z granatowym połyskiem 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 stycznia 2011 08:14
sebas_tian, możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząć "moje kolejne siodło"? w tej chwili nie mam żadnego,chyba,że piszesz o tym wrotkowym?a może tym Asi?Izy?Sylwi?Pauliny?żadne z siodeł które trafiło do naszej stajni nie jest moje i nie dla mnie było robione....troszkę się zapędzaszw sowjej złośliwości. 🤔

Bogdan, spokojnie, przecież sebas_tian, jest profesjonalistą i rozróżnia grupy docelowe...wie chyba,że tak jak istnieje słynna ulica jubilerów,na której obok siebie koegzystują kolejne sklepy z bizuterią -tak kolejny producent sprzętu jeździeckiego na rynku polskim powoduje,że napędzany jest popyt...że nie jesteście dla siebie konkurencją i że nie trzeba chwytać się czarnego PRu i inych metod nie fair, by niszczyć konkurencję...taką mam nadzieję...bo ja wierzę w ludzi,ich uczciwość i dobrą wolę. 🤔

wrotki, i jak tu rozmawiać z mężczyznami o kolorach?chyba tylko posługując się skalą RAL. 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się