strzyżenie / golenie koni

deborah   koń by się uśmiał...
22 kwietnia 2014 09:40
margaritka, ale zimowa sierść ma czasem nawet 1,5 cm.. letnia koło ,5 cm..
Dziewczyny udało się ogolić uszy na dutce! 😅
Co ja bym bez Was zrobiła... :kwiatek:
Muszę się poradzić, myślicie ,że warto teraz ogolić konia (maszynka 2mm) ze względów higienicznych ? Chodzi o blanket... Myślicie ,że do lata odrośnie wszystko jak należy? I jeśli tak to czy derkować go teraz plandeką przeciwdeszczowa bez polaru? Bo polar wydaje się zbyt ciepły... Z góry dziękuję za pomoc.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 kwietnia 2014 19:57
Mój jak i reszta golonych niedawno koni w stajni stoją gole bo nawet w drelichach się gotowaly
Potwierdzam - u nas wszystkie golasy również już "nago" 😉
Czyli spoko,mam się nie martwić🙂 Dodam tyko,że to jego pierwsze w życiu golenie a koń ma lat 16..Zaufam swojemu instynktowi i przy takiej pogodzie jak dziś (u mnie deszcz od rana🙁 ) dera na padok a tak poza tym będzie golutki, ew, po treningu wieczornym polaros delikatny na schnięcie i po sprawie🙂 dzięki dziewczyny,pomogłyście 😉  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 czerwca 2014 14:19
Dziewczyny, proszę o radę :kwiatek:
Mam maszynkę Heiniger Delta 3 i w zestawie mam do niej ostrza 21-23 (wg producenta golą na długość 2-4mm), a że je stępiłam strasznie, to chcę mieć drugie ostrza zapasowe - na stanie nie ma teraz w Sewingu 21-23 i pomyślałam o wersji 31-23 (2mm) http://www.sewing.com.pl/produkt,ostrze-heiniger-3123,697.htm
Mogę śmiało brać? Chcę ogolić teraz na ten skwar, myślę, że będzie to dobra długość, no i skoro producent Heiniger to chyba musi pasować do mojej Delty, prawda?
coś dla poszukujących inspiracji  😜



Tamtam WOW!!!  😁  Absolutnie fajna sprawa.  tylko czy z takim goleniem to zakładać siodło normalnie? Nie obcieraloby się? nie powodowało dyskomfortu? Bo to chyba takie iście wyglądowe golenie... bo z tego co wiem, w większości nie goli się sierści pod siodłem ,żeby nie obierało nic... dobrze myślę?
Przy takim goleniu siodło zepsuje cały efekt, ale siodłać można. Wiele osób ( w tym ja) goli pod siodłem i nic się nie dzieje, oczywiście jeśli czaprak jest czysty a siodło dopasowane 🙂
Zdecydowanie raczej goli się po całośći. Z zostawianiem sierści pod siodłem spotkałam się jedynie w przypadku koni, które mają zdiagnozowane problemy plecowe (ks itp.), ale wtedy ludzie zostawiają w ogóle w górnej części ciała sierść żeby całe plecy chronić przed ewentualnym przewianiem/zmarznięciem.
Jak wszystko jest ok, czapraki czyste a siodło pasuje na konia to nic sie nie będzie wycierać na plecach.
Pisałam w wątku o derkach,ale nikt mi nie odpisał.  🙄 Proszę o poradę - koń stoi w stajni murowanej,nie mamy hali. Mam w planach przy dobrych warunkach wsiadać na konia + raz w tygodniu wyjeżdżać na trening skokowy do zaprzyjaźnionej stajni z halą. Stąd moje pytanie - warto golić konia jeśli nie mam możliwości jeździć w hali,czy lepiej nie ryzykować? Jeśli już golić to całego,czy w jakiś konkretny wzór?
Moonica, to zależy, jak bardzo koń Ci zarasta. Jeśli ogolisz, a będzie mroźna zima, na jazdę będziesz musiała używać derki. Jak nie ogolisz, a mocniej pojeździsz, będziesz mieć konia mokrego jakbyś go do wanny włożyła. Jeśli masz w planach regularne treningi i jakieś starty, ja bym goliła. Może nie po całości. Tu są wzory golenia: http://www.horse-clipping.co.uk/types-of-horse-clip.php 
Zapakowałam dzisiaj konia w plandekę na polarze, u was też tak zimno?  😲
Ja właśnie mam dylemat - przyjechałam lekko po 8 do stajni, zimno było strasznie, koń ogolony. Pomyślałam, że założę mu ripstopa, ale zeszliśmy przed 9 z hali, a tu słoneczko i ciepło... 🙄
ja trzymałam w bawełnie, ale dzisiaj nawet lekko ciepła nie była. Sprawdziłam po pół godziny w plandece na polarze, to była akurat.
U mnie cieplutko, słońce praktycznie cały czas, koń ciepły. Myślę, że dopiero za jakieś 2-3 tyg. założę plandekę.
Już na polarze ?? U nas wszystko gołe jeszcze. Mój na noc ma siatkowa z polarowymi plecami, bo stoi przy samych drzwiach. Tylko na noc, bo jeszcze zanim pójdzie na padok trzeba ściągać, bo sie wyraźni grzeje w derce.
Klami, dzisiaj koło 12 ściągałam konia z padoku na trening, myślałam, że będzie zgrzana pod plandeką z polarem, a ona była tak akurat.  🤔wirek: Zostawiłam teraz w bawełnie, ale ona jest strasznym zmarźluchem ( jak ja 😁 )
odgrzeje kotleta  🙂

ktoś kiedyś polecał maszynkę z JULI ,a nie pamiętam jaka to maszynka i czy naprawdę jest ok  👀
czy u Was tez takie zmiany pogody? tydzień temu zimno na maxa, dwa dni temu jeżdziłam w bluzce na ramiączkach i byłyśmy z koniem mokre a dziś na hali w bluzie i kurtce oO koń nie wie co się dzieje, sierść rośnie później wypada, znów rośnie... szaleństwo.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 września 2014 19:31
odgrzeje kotleta  🙂

ktoś kiedyś polecał maszynkę z JULI ,a nie pamiętam jaka to maszynka i czy naprawdę jest ok  👀


Ja kupiłam taką, ale w zooplusie. Polecam 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
11 września 2014 09:22
Naciau, skróć link

a to nie, ja mam inną.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
11 września 2014 09:32
Kupiłam tą maszynkę do strzyżenia mojego psa http://allegro.pl/hit-maszynka-do-strzyzenia-moser-10w-trixie-i4589205910.html
Niestety psa nie strzyże, bo ma tak miękki włos, że kładzie się pod maszynką. Za to jest extra do strzyżenia wzorków na końskim zadku. Tylko, że już przytempiło mi się ostrze. Można tu użyć jakiś super extra mocnych zamienników? Żeby maszynka zwiększyła swoją wydajnosć?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 września 2014 16:59
Naciau ja mam taką. Goliłam w zeszłym roku i była ok. Jedynie dokupiłam sobie ostrza 3-4 mm na wymianę, bo nie golę koni na 1-2 mm.

Niestety psa nie strzyże, bo ma tak miękki włos, że kładzie się pod maszynką.


Jak moze sie klasc pod maszynka, skoro goli sie pod wlos?
Angeel ja podgalam swojego psa ' z włosem' ( długi, gładki włos) ale ja to jestem samouk i nie wiem czy to jest prawidłowo 😁 wygląda to w każdym razie dobrze.
Angel psy tnie się z wlosem.
Angel psy tnie się z wlosem.


Aa, ok 😀 To czemu maszynka psia, psiej siersci z wlosem nie chce zlapac?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się