Ogłowia

Ja mam jednak bez przeszyć, ale srebrne (skleroza) 😁
Zuzu., szkoda. :/


O, znalalzłam w katalogu Schockemohle jeden model, który wydaje się mi pasować. Miał ktoś może ?? Ten typ zapięcia nie jest niepraktyczny ??
http://arcus-konie.pl/schockemohle-wodze-05-p-3781.html?manufacturers_id=91
O, jeszcze takie są. http://arcus-konie.pl/schockemohle-wodze-16-p-3790.html?manufacturers_id=91
Warto któreś z nich wybrać ??
jako ciekawostka na GNL pojawiły się nowe ogłowia wypuszczone przez HKM. Ciekawe jak z ich jakością za tą cenę (300-350zł) bo jak dla mnie design całkiem całkiem.

Editta
Mayla
Tiara
Saphira
Zazou

i jedno takie jeszcze w dobrym koniu
Nadine

Klami, kurcze zastanawia mnie jak te kółka przełożyć np. przez paski od cyganki, kimblewicka i i ne takie. Bo to się przekłada, a potem przez kółko to wodze, tak?
Macałam HKM Luara Garelli, to lakierkowane, bo znajoma ma, bardzo miękka skóra, w użytku też całkiem działa 🙂
Premiere na niezbyt zadowolonej modelce 🙂
Rozmiarowka fajna, taki raczej typowy cob, paski policzkowe co prawda na ostatnia dziurke, za to nachrapnik ok i podgardlany tez pasuje 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 sierpnia 2014 17:04
Krowa w składaku VH Diva+ Wembley Darlington
Czy istnieje takie ogłowie: nachrapnik hanowerski, czarne, paski na haczyki, potylica najlepiej profilowana (albo chociaż pasek od nachrapnika przechodzący nad potylicznym) i do - powiedzmy - 300 zł (lub okolice tej ceny)? Czy chcę zbyt dużo i mam robić składaka? 🤣
Ma ktoś z Was to ogłowie? Zastanawia mnie niska cena i brak firmy (no, chyba że jestem ślepa, w takim razie olśnijcie mnie), ale może akurat nie będzie złe? : ) Potrzebuję takiego naprawdę taniego i wytrzymałego (no, ale kto takiego nie potrzebuje... ; x)
http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/269329
faith, ładnie!

SmalecTropikalny, do tej kasy Ursus i robisz co chcesz i jak chcesz.
Jaką firmę ogłowi polecacie? Między jakimi wybierać DAW MAG, USG, HKM ? (KENTAUR) Ogłowie do 350 zł...
Czy nie jest tak czy czym droższe ogłowie nie ważne jakiej firmy będzie zrobione  z lepszej jakości skór i ogólnie bardziej wytrzymałe?
Lujka przy takiej kwocie polecany wyżej pan Marek. Jakość w stosunku do firm, które wymieniłaś niebo a ziemia.
Premiere na niezbyt zadowolonej modelce 🙂
Rozmiarowka fajna, taki raczej typowy cob, paski policzkowe co prawda na ostatnia dziurke, za to nachrapnik ok i podgardlany tez pasuje 🙂


faith jeżeli to ogłowie jest ostatecznie dopasowane to nie dziwie się że modelka niezadowolona 😉 dla dla mnie nachrapnik sporo za wysoko...
ChemiK, a niby dlaczego?  Dobrze jest, ja bym ciut mocniej zapięła ten górny pasek od nachrapnika, żeby te kółeczka poszły trochę do tyłu. Ale tak jak jest jest ok.
Czy ktokolwiek spotkał się może z ogłowiami firmy Heinick? I ewentualnie byłby mi w stanie powiedzieć jak wygląda jakość wykonania takiego sprzętu.
Znalazłam kiedyś kilka fajnych modeli tej firmy na ebay'u i nie wiem czy się nie skuszę 😉


jestem straszie ucieszona i dumna  mojego nowego zakupu, to się pochwalę :P (szczególnie, ze przekopywałam wątek przy szukaniu i było mało)
hkm lakierowane Laura Garelli (?) *
piękne, fajna skóra, dobre rozwiązania techniczne, ładne, funkcyjne, dopracowane szczegóły
jestem zadowolona bardzo.
jedyne "minus" to, ze policzkowe zapiete ma prawie na maksa, a nachrapnik najluźniej jak się dalo i...wolałabym jeszcze luźniej... (lubimy luźno) a mój koń wydaje mi się, że nie ma szerokiej tej części łba...(??)

*dodałam kryształki, bo kiedyś takie widziałam i sie zakochałam :P a było nie do ściągnięcia i.... (głownie) cena 4-ro cyfrowa mnie zablokowała...a kryształki i tak były do wymiany bo plastiki...
beatasis, to brązowe fajne! jak cenowo wypadają?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2014 12:33
horse_art bardzo ładne ogłowie  😍
Zuzu., właśnie zastanawiam się nad tym brązowym na początek, koszt to około 30 funtów plus koszty przesyłki do PL.
Ten sprzedawca ma ogólnie całą masę przeróżnych ogłowii w przedziale cenowym 30-80 £ w swojej ofercie na ebayu. klik
Burza, dzięki. 😉  Też tę opcję rozważałam i chyba tak zrobię.
Czy z p. Markiem z Ursusa jest tylko kontakt telefoniczny (w wątku zauważyłam tylko to) czy istnieje może jakiś mail czy coś? :kwiatek:  Tak łatwiej zobrazować zamówienie...

edit.
beatasis, ale cudeńka na tym ebayu!
SmalecTropikalny, zadzwoń, powiedz co chcesz i poproś o maila na doprecyzowanie 🙂
beatasis ja mam ogłowie Heinicka,choć już go nie używam,  wrzucałam je tu kiedyś. Na początku byłam zachwycona skórą, wykonaniem, całym ogłowiem. Niestety po ok 2 latach skóra się zniszczyła, trochę straciła kolor, ale fakt, że ani jeden kryształek nie wypadł - ani z naczółka, ani z nachrapnika, bo miałam wersję z kryształkami i tu i tu. No i muszę przyznać, że nie dbałam o nie zbyt mocno. Za tą cenę myślę, ze warto, a i może przy lepszej konserwacji nie zniszczy się tak bardzo.
SmalecTropikalny, 🙂 cała oferta tego sprzedawcy wydaje mi się dość interesująca...
Katasia, oooo czyli nie jest to jakaś straszna masakra jeśli chodzi o wykonanie, w takim razie pewnie po wypłacie sobie jakieś sprawię. Ogłowi mam tyle, że przy moim użytkowaniu (na zmianę z innymi) powinno chwilkę posłużyć, a naprawdę niektóre baaardzo mi się podobają!
ma ktos zdjecie oglowia BR Kingston na modelu 😀 ?
W czym wymoczyć ogłowie po kupnie? Co najlepsze? Słyszaam, że w oleju, ale w jakim?
Odysowa, najzwyklejszym, najtańszym 😉 Zależy od skóry, najlepiej pare godzin a potem dobrze wysuszyć 😉
Dzięki wielkie  :kwiatek:
Czy macie pomysł gdzie mogłabym dostać lub gdzie w terminie do 20.09 mogliby mi wykonać prezenterkę jak na foto? Niekoniecznie musi być biała. Zwykła, prosta, rurkowa, wędzidłowa z uwiązem z łańcuszkiem w przystępnej cenie? Daw Mag zawołał mi 500zł za 3 paski  🙄



edit: uciekło mi zdjęcie
anetakajper   Dolata i spółka
20 sierpnia 2014 12:09
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
20 sierpnia 2014 12:21
Katasia kurczę poszperałam chwilkę po necie i rurki wychodzą tak po 400 zł. Jestem w szoku.

Chyba, że coś takiego: ZALDI Prezenterka wędzidłowa na tej stronie w kategorii ...i jego koń, podkategoria - prezentacja konia: http://www.equiversum.pl/zaldi-zaldi-prezenterka-wedzidlowa-p-565.html?osCsid=ac07b80f4da81ad14d33b7e4680a410e?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się