Ogłowia

Czy Pan Marek wykonuje anatomiczne potylice? Wyszukiwarka wypluła mi tylko proste.
P. Marek wykona co zechcesz. Anatomiczną potylice napewno bo taką zrobił dla mnie 🙂
P. Marek wykona co zechcesz. Anatomiczną potylice napewno bo taką zrobił dla mnie 🙂


Gut! Bo wymarzyłam sobie ogłowiowego, niespotykanego potworka. 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 czerwca 2017 10:36
A ja właśnie napisałam do niego 🙂 Zobaczymy, jakby mi się spodobało, to może i całe ogłowie bym niebawem zamówiła, bo szukanie takiego jak sobie wymarzyłam, to udręka :/ i chyba po prostu takiego nikt nie robi.
Ja zawsze dzwonię do niego z masą pomysłów potem wysyłam mu maila ze zdjęciami, rysunkami i opisem. Tak właśnie zrobił dla mnie munsztuk i ogłowie wedzidłowe. Zdecydowanie polecam
draskaeb, a jakie masz, bo nie pamiętam czy widziałam 🙂 nieskończenie szukam pomysłu na munsztuk- wiem tylko, że muszę mieć płaski nachrapnik 😀
Sivrite, ja mam w swoim dużo niestandardowych rozwiązań (anatomiczną potylicę też), dostałam wszystko zgodnie z zamówieniem. Dopasowane co do dziurki. I niezmiennie jestem zachwycona. 😍
Sivrite, ja mam w swoim dużo niestandardowych rozwiązań (anatomiczną potylicę też), dostałam wszystko zgodnie z zamówieniem. Dopasowane co do dziurki. I niezmiennie jestem zachwycona. 😍


Nie mów mi o tym dopasowaniu co do dziurki! Nie mów! Bo będę chciała rurkę! 😀
A co do rurki, to nie wiem, nie lubię i nie mam. 😉 Ja chciałam takie, żeby już nie było za bardzo regulacji w górę (i tak mam, na paskach wędzidłowych w górę jedna dziurka zapasu i na pasku od nachrapnika też jakoś tak), ale żeby w razie czego dało się dopasować na mniejszą głowę (bo małe szanse, że trafię konia z większą, niż obecnie :icon_razz🙂. Wymiary podawałam z poprzedniego ogłowia.
Hej dziewczyny  :kwiatek:
Co to jest za ogłowie i na czym polega jego działanie ?


Alexa:P, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz dokładnie, to PS of Sweden Pioneer Revolution, według mnie odpowiedź firmy na panujący obecnie szał na kupowanie Rambo Micklem Multibridle 🤣

Z założenia i opisu na stronie ma to być wygodniejsza wersja nachrapnika hanowerskiego z możliwością takiej regulacji, że z hanowera zmienia się w mniej więcej zwykły angielski. Dodatkowo takie ułożenie pasków ma generalnie zapobiegać uciskom na unerwienie końskiej czaszki, nerw podoczodołowy i tak dalej, wszystko o czym ostatnio się mówi. 
Dla koni bardzo wrażliwych takie nachrapniki często są prawdziwą pomocą, tak samo jak profilowana potylica. Sama czaję się na ogłowie w takim stylu 🙂
leleiria Dzięki  😉
Cena trochę przeraża ...
Alexa:P, trochę  🤣  Ale jakby komuś baardzo zależało... Z dolarów na złotówki kosztuje jakieś szalone 1200 zł, z euro na złotówki jakieś 1000 zł a pojechanie do Szwecji i zapłacenie w szwedzkich koronach sprawia, że nagle kosztuje coś koło 860 zł. Ot, różne waluty 😁
W o wiele niższej cenie za oglowie tego typu jest Kavalkade IVY, a skórę ma tak miękką że marki z górnej półki momentami się mogą schować.
Czardasz zgadzam się. Koleżanka ma u mnie w stajni, też planuje sobie takie kupić.
Czardasz czy ja wiem czy to jest ten sam typ...
W tym Kavalkade Ivy miejsce zapięcia nachrapnika wypada tak samo jak w normalnych ogłowiach, po prostu wymyślili taki wzór żeby było ładniej:

A sensem zarówno Rambo Micklem jak i większości modeli PS of Sweden jest omijanie tych punktów, których ucisk może wywoływać dyskomfort dla konia, ten obrazek to opisuje:

Marketing marketingiem, ale znam kilka koni, które po przerzuceniu się na takie rozwiązanie zaczęło o wiele lepiej współpracować, coś w tym musi być. A jeśli chodzi o wygórowane ceny tych rozwiązań, to chyba był tu ktoś w tym wątku kto zamawiał sobie u p.Marka takie ogłowie - da się taniej 😉
Czardasz
Opis ogłowia kavalkade powala  🤣 "niespotykany kształt nachrapnika inspirowany motywami roślinnymi " Więc na pewno nie kierowali się tym samym co PS of Sweden, a głowie o sposób działania tego ogłowia mi chodzi. No nic... może niedługo będzie bardziej powszechne i w przystępnej cenie.
Zawsze też można doprowadzić się do bankructwa  🤣 🤣
Kavalkade to po prostu śliczne i nieziemsko miękkie ogłowie i nikt nie aspiruje tutaj do Micklem.
Ale Czardasz napisała, że kavalkade jak ps, tylko tańsze. A ps ma zupełnie inny rozkład pasków.
Zwracam honor. Po dokładnym przyjrzeniu się faktycznie te paski wypadają inaczej. Ale nie zmienia to faktu że jest mega miękkie 🙂
tulipan, sorki- fakt jej błąd.
Szymon mocno poglądowo w Ance  🙂
tulipan, pięknie Wam, a ogłowia są czaderskie 🙂 Mój numer jeden od kiedy je mam, tylko ja wymieniłam sobie naczółki na takie po mojemu - za to teraz jest naprawdę idealnie 😍





Teraz w ogóle jest rozpusta z ogłowiami - BR i ANKY wypuściły właśnie całą nową kolekcję modeli, większość z anatomicznymi nachrapnikami. Tylko naczółki dla mnie w większości "za bogate" - w części ogłowi zamiast Swarovskich wrzucili Stelluxy, one mają szatański szlif i błyszczą się mocniej niż Swarki, co samo w sobie jest super, ale do naczółka z trzema rzędami takich oczodajnych błyskotek to efekt jak na moją skalę jest już za cygański 😁
Quanta ja ten munsztuk to u Ciebie podpatrzyłam. Mój stary Kieffer rozciągnął się jak gumka w starych gaciach i musiałam dziurki dorabiać co wygląda kiepsko z takimi latającymi paskami  🤔 Początkowo chciałam Dyona bo mam wędzidłowe i jestem bardzo zadowolona, ale po Twojej opinii na temat tych Anek się skusiłam. Skóra super, leży ekstra (mi się koń obciera jak nachrapnik nie jest wycięty nad wędzidłem) i jest bardzo ładne  🙂 Do tego w końcu rozmiarówka na prawdę full, a tego się tylko obawiałam - że będzie na ostatnie dziurki i paski zakryją rurkę  🙂
quantanamera pony? 🤔wirek: serio ❓ dobrze, że spojrzałam do wątku, bo chciałam coba zamówić dla araba... Mam nadzieję, że pony nie będzie za wielki 🤔

Potwierdzam, że te Premiere mają dziwną rozmiarówkę. Mój nosi full/cob a nachrapnik hanowerski musiałam zamówić pony  😲
Potwierdzam, Mój wlkp. w szwedzie Premiere ledwo dopina się na ostatnią dziurkę, a drugi tyle że ślązak (wcale nie ma wielkiego łba) nie dopina się wcale, gdzie w innych fullach nie ma z tym większego problemu. A w dodatku chyba kłamią z szerokością nachrapników, mam model Grenoble i miał mieć 4 cm grubości, a porównując z nachrapnikiem Horze Lester (też miał mieć 4cm szerokości) Lester jest jakby 1/4 szerszy. Czy tylko ja mam takie odczucia?
edit. nie grubości a szerokości  😉
cześć - używa kotoś ogłowia Stuuben freedom i może podzielić się opinią ? :kwiatek:
Wigorr,Klopsik cieszę się, że nie skusiłam się na hanowera Premiera właśnie przez tą rozmiarówkę  🙄 kupiłam w bardzo okazyjnej cenie hanowera Kramera i okazało się, że zupełnie nie leży ten nachrapnik mojemu zwierzowi, chociaż jak dla mnie wyglądał bosko 😍 i tym sposobem znów jeździmy bez nachrapnika i chyba tak pozostanie, bo niestety nie mogę znaleźć nachrapnika, który odpowiadałby mojej księżniczce 😵
Zgłaszam się z "problemem pierwszego świata"  😡
Brązowe ogłowie do czarnego siodła - całe życie twierdziłam, że nie, że ble. Ale zakochałam się w ogłowiu, które jest dostępne tylko w czekoladowym brązie, siodło mam czarne. Czy ma ktoś jakieś zdjęcia na dowód że to się na ciemnogniadym koniu nie pogryzie?

Teraz powtarzam sobie w duszy, że przecież w najbliższym czasie i tak będę musiała zmienić siodło i przecież mogę wziąć brązowe zamiast czarnego... Tylko wtedy stwierdzę, że muszę mieć oficerki w takim kolorze. 🤣 I tak cały sprzęt skórzany ulegnie wymianie...
Wigorr,Klopsik cieszę się, że nie skusiłam się na hanowera Premiera właśnie przez tą rozmiarówkę  🙄 kupiłam w bardzo okazyjnej cenie hanowera Kramera i okazało się, że zupełnie nie leży ten nachrapnik mojemu zwierzowi, chociaż jak dla mnie wyglądał bosko 😍 i tym sposobem znów jeździmy bez nachrapnika i chyba tak pozostanie, bo niestety nie mogę znaleźć nachrapnika, który odpowiadałby mojej księżniczce 😵


To mnie zmartwilas właśnie za mówiłam Premiere Dijon Full konia mam takie Cob na Full kurczę... 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się