KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY

Dziękuję  :kwiatek:

Pierwsza fota jest z marca, ale po tych zawodach Kary miał dość długie L4 i do porządnej roboty wróciliśmy dopiero w październiku, tak więc między zdjęciami było 1,5 roku  pracy 🙂
A my wracamy do pracy po prawie 2 latach i mamy do tego świetne warunki  😅 😅 😅

Tylko dorobić dziurki w ogłowiu [*]
Moon   #kulistyzajebisty
09 kwietnia 2017 17:40
Puchnę z dumy tak, że zaraz pęknę, no aż nie dowierzam!
Byliśmy na kolejnych konsultacjach z P. Sawickim - TurboKulek przechodził sam siebie - dostaliśmy pochwałę za galop, ujeżdżenie pomiędzy przeszkodami no i generalnie"dobra robota"  😜
Aż normalnie sama byłam w szoku, bo skakaliśmy trochę wyżej, niż na codzień w domu, no i kurdę raz, drugi, trzeci... Niedosć że pasuje, to jeszcze Kul lata, poprawia zadem i generalnie zakłada nogi za uszy!  😲  😍






fraziu   Grażka, weź przestań
11 kwietnia 2017 20:05
Właśnie mi facebook uświadomił, że minęło już 7 lat, odkąd kupiłam konia. To tak sobie spuchnę niezobowiązująco :-D

Z małą przestrogą życiową, że czasami odchudzić jest trudniej, niż upaść... i że co za dużo, to niezdrowo :-D

edit - i kask mi na głowie wyrósł XD

O jaaa , jaka kula na pierwszej fotce  🙂
fraziu, ale ładny koń się zrobił! 🙂
Na pierwszym zdjęciu wygląda przeokropnie, niczym cielna krowa.
Masę to on miał!
fraziu   Grażka, weź przestań
11 kwietnia 2017 20:32
Miała ;-)  Dzięki!

No tak, właściciel kochał konika, a konik kochał jeść, także tego... Aż dziw, że ochwatu nie było. No ale np. grzebień tłuszczowy na szyjsku jest nie do zniwelowania, jak ktoś nowy wsiada na nią to pierwsze co robi, to buja fałdą  😂  I faktycznie cały czas wydaje mi się lekko grubawa, ale jak spojrzałam na to stare zdjęcie to stwierdzam, że jednak jest fit form!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 kwietnia 2017 22:00
fraziu przepiękna zmiana. Sama mam kucyka,  którego próbuję odchudzić cały czas i już powoli kończą mi się pomysły.
fraziu   Grażka, weź przestań
11 kwietnia 2017 22:07
fraziu przepiękna zmiana. Sama mam kucyka,  którego próbuję odchudzić cały czas i już powoli kończą mi się pomysły.


No właśnie jak co roku obawiam się, że nadejdzie czas na łąkę i kolejność zdjęć PRZED i PO się odwróci... Wczesną wiosną koń wygląda najlepiej w ciągu roku - podstawa to siano, a nie trawa, a do tego ruszamy z pracą na porządnie po przerwie zimowej (w sumie dla mnie sezon nigdy się nie kończy :-D ale wiadomo, że zimą podłoże nie pozwala na intensywniejszą jazdę).

Oprócz siana dostaje tylko witaminy z Eggersmana oraz odrobinkę owsa, sypię tym samym kieliszkiem co witaminy ;-) oraz sieczkę dla grubełów z Dengie.
fraziu, - gratki! Ślicznie wygląda 😀 Podziwiam podwójnie, bo sama mam podobny przypadek 🙂 Trawę mój ma ograniczaną do tej w ręku, bo przybiera na niej jak głupi i obawiam się, że sobie stawy załatwi w ten sposób... 🙄
fraziu   Grażka, weź przestań
11 kwietnia 2017 22:21
Ja niestety mam średnio możliwość ograniczenia trawy. Zamknięcie konia na "łysej" kwaterze nie wchodzi w grę, więc niestety na wiosnę musi spędzać część dnia w boksie :-( Na szczęście nie jest z tych wybitnie stresujących się w samotności.

Próbowałam kagańca - tak długo ocierała łbem o paśnik, aż sobie go ściągnęła. Odseparowanie na inną kwaterę skończyło się rozerwaniem pastucha (oczywiście nie byłoby problemu, gdyby był k*rwa prąd, ale podobno "impuls musi obiec całe ogrodzenie dookoła i wtedy koń zdąży zerwać taśmę", no comment XD)... Ciężkie życie z tymi grubełami...
Jestem bardzo dumna z moich podopiecznych i rekreanciaków, którzy wczoraj zaliczyli swój debiut na zawodach skokowych. Fajne uczucie, wysłać swoich jeźdźców na zawody 🙂 Myślałam, że będzie więcej niespodzianek 😀
Film z przejazdów.
Puchnę z dumy z konia, bo choć wczoraj miał chyba kaca po imprezie z przyjezdnymi końmi i mniej bym się zmęczyła niosąc go na plecach niż jadąc 😉 , to wykręciliśmy dość uczciwe 61,5% w P4, oraz 58,3% w naszym debiucie w N - mimo mojego zaćmienia i skopania pierwszej serpentyny w galopie, która miałam zacząć z A, nie w B 😂 Ale się zmieściliśmy, więc chyba muszę bardziej wierzyć w jego możliwości 😀 Za to dziś pokazał na co go stać i w P2, najtrudniejszym dla niego programie na tych zawodach (ustępowania to zuo) pojechaliśmy na 64,318% 😅 I był tuż, tuż za niemieckimi top furami, a to tylko kluskowaty ślązak 😀
Mało tego, rok temu jeździliśmy P na około 58%, a P2 w październiku pojechaliśmy na 60,5%, więc progres jest znaczny 😍 Szczególnie, że to był pierwszy nasz start w klasach regionalnych.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 czerwca 2017 19:31
muszę popuchnąć!!

weekendowe zawody (wczoraj i dziś) zaowocowały u nas dwoma przejazdami na 62,34% i II miejscem w Rundzie C. W ciągu 3 miesięcy uzbieraliśmy 4 oczka (choć okazało się, że trzy wystarczyły😉 ) do II klasy sportowej. Po wakacjach zabieramy się za CC 😅 😅 😅 😅 😅


Gratulacje!
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 czerwca 2017 21:51
wiem, że głupio tak puchnąć dwa razy w ciągu 2 tygodni, ale... puchnę🙂😉
dziś byłyśmy z Lilą malowanymi modelami na Konferencji Biomechanika Ruchu Konia z Gillian Higgins
🙂😉


Wspaniale - bylam na konferencji z Higgins - pięknie się preznetowaliście 🙂

Ja przyszłam popuchnąć bo dziadek wraca do `żywych` 🙂
Zączał znów wyglądać jak koń po latach zaniedbań.
Uprzedze pytania - koń nie pracuje pod siodłem, chodzi na padok, 3 razy w tyg pracuje na lonży lub karuzela.


1. zdjecie - marzec
2. zdjecie - czerwiec


Edit : załaczyłam nowe zdjęcia bo poprzednie były ogromne
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 lipca 2017 15:52
Wpadam popuchnąć z dumy i podzielić się swoją(i nie tylko swoją) radością  😀
Otóż dwie moje zawodniczki, które ze swoimi końmi miały różne przeboje(jedna marzyła, żeby kiedykolwiek wsiąść jeszcze na swojego) zdały licencję w skokach i są gotowe na starty w P klasie  😅 Wiem ile to ich kosztowało wysiłku, energii, nerwów i stresu. Wiem, jak różne mają charaktery i staram się im pomagać nie tylko w parkurze, na treningach, ale i psychicznie ogarnąć różne rzeczy. I wiecie co? To procentuje tak bardzo, że przerasta oczekiwania. Duma mnie rozpiera ze wszystkich moich podopiecznych, jaki robią progres i jak się rozwijają  :kwiatek: A przy okazji rozwijam się i ja 😉 Jedynie co to zacznę brać relanium, bo mniej się denerwuję jak sama jadę nawet na największym wariacie niż jak one startują  😁
Niestety bez dokumentacji zdjęciowej, ale umrę jeśli się nie pochwalę. Się, a raczej mojego konia. Od jakichś 3 tygodni wróciliśmy do naprawdę regularnych i rzetelnych treningów. Dziś usłyszłałam od trenerki, że mój koń wygląda jak milion dolarów i, że jest - cytuję - top!

🏇

Generalnie zebrał miliard pochwał, a ja zostałam skarcona, że koń progresuje szybciej niż ja 😁 Więc muszę mocno nad sobą pracować. Duch był absolutnie fenomenalny! Robił każde postawione przed nim zadanie i każde dobrze jakościowo, nawet te które na tym etapie treningu są jeszcze odrobinę dla niego za trudne. Trenerka przyznała, że ma świetny charakter, skoro tak bardzo się stara, nawet wtedy gdy ja mu przeszkadzam 🙂
Wspominkowo... za kilka dni minie rok od kiedy "malutki" do mnie przyjechał, a za miesiąc będzie pół roku jak walczyłam o życie kucynki.

Moje powody do zycia, dla których codziennie wstaję z łóżka:

"malutki" B-Boy
"kucynka" Sonia

Zdjęcia po lewej w dniu kiedy do mnie trafiły, zdjęcia po prawej obecne  🙂
Tworek jakie piękne te Twoje konie teraz  😍 Niesamowita metamorfoza 🙂
Tworek -świetna robota, gratulacje 😀
Spóźnione puchnę z konia, bo zaliczyliśmy kolejne świetne czworoboki 🙂 A kłusy pośrednie zaczynają tak wyglądać:


Gdzie rok temu było tak:


Może nie ta sama faza, ale widać, czuć, że mój gruby konik w końcu uruchomił porządnie zadzik i łopatki pootwierał 🙂
A my robimy podejścia do zmian co tempo i jest to dla mnie ogromny powód do dumy  😜
film

Skróciłam link.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 lipca 2017 07:34
Znowu moje dziewczyny dały mi powód do radości! Pierwsze P przejechane na zero i 5 miejsce  😅
keirashara, a jaki fit!
Radość mnie rozpiera bo moja Julka wczoraj debiutowała a dziś wygrała konkurs klasy L. Wczoraj trochę zjadł ją stres i pomineła ostatnią przeszkodę ale dziś dały radę z rudą i stanęły na najwyższym miejscu na podium. 😅

i filmiki:

Gratuluję  😅 😅 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się