Derki

ChingisChan Nie musisz się bawić, kasę oddają od ręki
Czy derka stajenna 150g na która zarzucę np przeciwdeszczówkę 200g zda egzamin zimą? Zastanawiam się czy jest sens zostawiać stajenna, czy oddać i kupić typową zimówkę 300g.. (pewnie dużo lepsze rozwiązanie, ale musiałabym trochę dopłacić) Ma to w ogóle jakiś sens? Robi ktoś tak? Bo właściwie to prawie jak podpinka..

edit.
Zda egzamin, jeśli Ci tylko nie będzie z konia złazić 😉
Jak wygląda rozmiarówka Decathlonu? Normalna, czy bardziej jak Eskadron? Na arabkę miałam 115 cm HKM, która była trochę za ciasna w klacie i Eskadrona 115 który był idealny. Teraz waham się pomiędzy 115 a 125...
to chyba HKM jest przymały. Mam derkę HKM siatkową - ledwo ledwo 145 na wcisk (robi bardziej wrażenie jakby była jakaś 140 raczej, nie 145). 145 eskadrona leżą jako tako lepiej, BR i HH też. W zasadzie leżały - bo koń pakuje od zeszłej jesieni i teraz chcę celować w 150cm.
pokora93 To wszystko zależy od modelu, ostatnio kupiłam w decathlonie padokowke na zime i wypada duża. Natomiast ostatnio zwróciłam HKM bo była za duża a wydawało mi się że wypadają małe
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
11 września 2013 11:41
U mnie HKM był ogromny, różnica 15 cm. Przynajmniej wiadomo, że nie oszczędzają na materiale  😜
Kupiłam ostatnio derke hkm padokową podszyta polarem..

Przymierzyłam na konia (oczywiście wyczyszczonego) i niestety okazała się za duża więc odesłałam.

Otrzymuje dzisiaj mail z fotkami włosów na polarze ze sklepu..gdybym te włosy zauważyła przy pakowaniu derki bym usunęła przed wysyłką  🙄
Dramka kwestia podejścia sklepu-niby sierść nic dziwnego dla kogoś kupującego derkę, bo mu koń nie obcy,ale jestem pewna, że większość klientów miałaby problem, że dostali derkę "używaną". Nie mniej jednak ja bym za to, że ktoś sobie zmierzył nie ścigała-prościej to po prostu wyczyścić niż robić zdjęcia i wysyłać klientom.
Kurde gdybym te włoski przy pakowaniu zauważyła sama bym ściągnęła  👿
Rozumiem, zdarza się, ale sklep się dopatrzył. Chcą żebyś ją kupiła mimo, że nie pasuje ?
Pan powiedział ze jeżeli nie doczysci odesla mi 🙁
jak wypada rozmiarówka waldhausen? bo wydają się krótkie. 🙁
A jak wypada rozmiarówka stajennych derek Eskadrona ??
Ripstopy 155 na mojego konia pasuja idealnie, ale np. w tym samym rozmiarze procover wygląda jak zapakowany w ciasną rajstopę.
Jak ze stajennymi ?
Klami, stajenne są ciaśniejsze w klacie od rip stopów.
Zuzu., dużo ciaśniejsze ?? Pytam, bo w ripstopach właśnie super jest ta szerokość z przodu. To chyba jedyne derki, które zapięte normalnie (czytaj, tak, że materiał z przodu sie styka) go nie duszą.
Klami, stajenne są mniejsze (przynajmniej te ze starszych kolekcji, nie wiem jak nowe). Na mojego konia padokowa 145 jest ok, stajenna się wogóle nie dopięła na klacie 🙄

Edit: Koń przecinkiem nie jest, ale jakiś wybitnie szeroki też nie, w padokowej da się normalnie ten rzep zapiąć z przodu.
aniaaa, aaa... dobrze wiedzieć. Z tego co napisałas wnioskuje, że nietrafiony pomysł na mojego. Chyba, że rozmiar większa, ale boję się, że będzie za długa po grzbiecie i będzie wisiec do stawów skokowych.
Mój z przodu jest taki, że ponoć gigantyczne otwory na szyje w dralonach na nim sa takie akurat.


Ma ktoś 155 tudzież 165 i mógłby porównać, zmierzyć ??
Stajenne eskadrona małe są, ja w 145 pakowałam małe folblutki (obie miały po 158 cm w kłębie) i były idealne. To nie były jakieś przecinki bez klaty ale konie jednak drobnej budowy.
Ech. Dzięki.
Kurczę, tak mi sie podoba ten fiolet z nowej kolekcji, ale chyba nie mam co ryzykować. Z tego co mówicie to mi sie koń w 155 raczej nie zmieści, a 165 boję się kupowac, bo może być strasznie długa po grzbiecie. :/



A jak wypadają rozmiarowo derki Horseware ??
Czemu wszystkie derki w promocjach są 145cm? Denerwujące. 😉

Edit: mój błąd, są też inne rozmiary  :kwiatek:

Mam jeszcze pytanie odnośnie derek VH. Wiem że te "stare" padokówki (były zielona i brązowa i kosztowały jakieś grosze) spisywały się super. Czy to samo tyczy się nowych? Np. VH Titan?
http://konie.sklep.pl/dla-konia/derka-przeciwdeszczowa-villa-horse-titan-w-kratke-przejsciowa.html
Muszę kupić Młodemu przejściówkę w trybie "na wczoraj", będe wdzięczna za info  :kwiatek:

edit: o właśnie te, co Dramka podlinkowała  :kwiatek: Ale czy one wszystkie są z wypełnieniem? W opisie w Bergo jest że 150g, ja szukam zwykłej plandeki, myślałam ze one są bez wypełnienia.... czy w tej samej kolorystyce są różne wersje?
Te zielone i brązowe są z wypełnieniem, bez wypełnienia jest szara i własnie Titan w kratkę. Spisują się równie dobrze, co te dwukolorowe
anai jest 155  😉

Potrzebuje na wczoraj derke przeciwdeszczową, z wypełnieniem 100gr będzie za ciepła na teraz?
Za ciepła zdecydowanie moim zdaniem, temperatury się wahają blisko 15 stopni. Mój łazi w plandece i to max na teraz, ew. plandeka na polarze.
Tak też myślałam..a większości z wypełnieniem znajduję  👿
Dramka - mam ten sam problem  🤔 Jak byś coś ciekawego w rozsądnej cenie znalazła (rozm 140/145) to podrzuć proszę  :kwiatek:
100 g to dużo jak na teraz. Mój na noc dostaje padokową na ortalionie. Nawet jeszcze nie myślę o padokowej na polarze. Mój koń (niegolony, ale nie zarośnięty) stoi zimą w derce 150 g. Nawet w największe mrozy był ciepły pod derką
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się